Ceturtdiena, 2018. gada 15. novembris
Undīne, Leopolds, Unda

Evija Martinsone un Vīnes valšu skaņas 

23. februārī 18.00 Durbes pilī Tukumā notiks klasiskās mūzikas koncertprogramma «Vīne. Pilsētas un meža stāsti». Skanēs fragmenti no V. A. Mocarta operas «Figaro kāzas», L. Bēthovena «Mēnesnīcas sonātes» 1. daļas, F. Šūberta dziesmas un valši; J. Štrausa valši un citi skaņdarbi. Piedalās Aldis Liepiņš (klavieres); Evija Martinsone (soprāns), Inese Milzarāja (vijole). Koncertu vada Karīna Bērziņa (muzikoloģe).

Tradīcijas Pluņģē turpinās (3)

16. un 17. februārī FK «Tukums 2000/TSS» «U-11» vecuma grupas futbola komanda Pluņģē piedalījās starptautiskajā turnīrā telpu futbolā, kas bija veltīts Lietuvas Republikas neatkarības gadadienai. Uz spēlēm, kā jau ierasts, zēnus pavadīja mūsu treneris Sergejs Kovaļovs. Un jāsaka, tradīcijas turpinās: šogad, tāpat kā pērn, mūsējie šai turnīrā izcīnīja 2. vietu.

Mēs sportojam (3)

Pagājušās nedēļas nogalē Tukumā norisinājās Zemgales novada LBJISF sacensības boccio, ko organizēja Tukuma invalīdu sporta klubs (ISK). Dalībnieki startēja trijās grupās, un rezultāti bija šādi: II grupā: 1. vietā – «Baldone I», 2. – «Tukums mazie». III grupā: 1. vietā – «Baldone II», 2. – «Cerība» (Jelgava), bet 3. – «Tukums lielie»; IV grupā: 1. vietā – «Leģionāri» (Tukums), 2. – «Ozoli» (Tukums).

Nebijusi somu stikla izstāde Rīgā 

Izlasot šo virsrakstu, daudzi uzdos sev jautājumu. Vai tas man ir vajadzīgs? Vai vispār par to lasīt? Tieši tāpat būtu rīkojies es pats. Ja nebūtu vairāku apstākļu, es nebūtu uz šo izstādi pat aizgājis, kur nu vēl par to lasījis. Aizgāju un – nenožēloju. Kļuvu bagātāks. Pirmkārt, jau pašas muzeja telpas Rīgā, Skārņu ielā 10/20. Šī it kā necilā celtne ir bijusī Sv. Jura baznīca, kas atrodas tieši aiz Pētera baznīcas, ko zina visi Latvijas cilvēki.

Uz slēpēm Alpos (1)

Ir ziema, taču, paveroties pa logu, to nemana – Latvijā šobrīd valda pelēcība un drūmums. Tad nu mēs, daži aktīvisti, devāmies tālā ceļā, lai ieraudzītu balto un skaisto ziemu. Tā kā esam aktīvās atpūtas cienītāji, devāmies uz kalniem.
Kalni! Vai tie būtu ar roku aizsniedzami, vai tikai acu skatu pavadīti caur automašīnas logu – tie mūs vilina.

Iepriecina jauno vieglatlētu sasniegumi 

Kandavas novada sporta skolas «B» vecuma grupas vieglatlēti piedalījās Latvijas ziemas čempionātā Kuldīgas jaunajā vieglatlētikas manēžā. Nopietnā konkurencē 2000 m soļošanā 3. vietu izcīnīja Santa Alkšbirze (rezultāts 11:03.6). Santas trenere ir Elvīra Juhņēviča. Zēnu konkurencē, sacenšoties ar gadu vecākiem skrējējiem, Atis Treilons 2000 m distancē ierindojās 4. vietā (6:44.9), bet Mārtiņam Rupeikam 300 m distancē (41.20.5) – 5. vieta.
Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā risinājās starptautiskās klases sporta meistares Renātes Lāces 39. piemiņas balvu izcīņas sacensības vieglatlētikā.

Uguni organizēti dzēš jau 140 gadus (1)

17. februāris – Tukuma Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības 140. jubilejas diena. Proti, 1868. gada 17. februārī biedrība dibināta. Par godu šim notikumam Tukuma pilsētas vēstures muzejā Pils tornī 15. februārī 16.00 paredzēts īpašs tematisks pasākums. Bet tagad – piedāvājam ieskatu biedrības vēsturē.

Mazie futbolisti dodas uz Pluņģi 

16. februāra rītā FK «Tukums 2000/TSS» «U-11» vecuma puiši dosies uz Pluņģi (Lietuvā). Viņi divas dienas piedalīsies starptautiskā turnīrā, kas veltīts Lietuvas neatkarības gadadienai.

Tumenieki atbalsta «Airītes» (1)

Skaistā, dvēseli pacilājošā un patiesi patriotiskā atmosfērā aizvadītajā sestdienā – 9. februārī – Tumes kultūras namā notika atbalsta akcija O. Kalpaka muzeja «Airītes» atjaunošanai. Pasākumu visnotaļ raiti vadīja tumenieks, šobrīd Kultūras akadēmijas aktieru kursa students Daumants Švampe. Klātesot O. Kalpaka muzeja direktoram Sandim Antem, tika godināti tumenieki, kas 1987. gadā, vēl padomju laikos, uzdrošinājās pirmie uzsākt muzeja atjaunošanu. Tā bija arī iespēja baudīt patiesi augstvērtīgu muzikālo priekšnesumu – jo īpaši Tumes jauktā kora un Rīgas viesu kora «Burtnieks» kopdziedājumā!

Galvenās medaļas – kandavniekiem 

2. februārī Kandavas sporta halles kafejnīcā notika novada atklātais čempionāts šahā. Šoreiz dalībnieku bija negaidīti daudz – 16 šahisti no Kandavas novada, Tukuma, Talsiem, Jaunpils, Irlavas, Jaunsātiem un Vānes. Arī šoreiz līdera pozīcijas čempionātā saglabāja kandavnieki.

Spraigā cīņā ar 14,5 iegūtiem punktiem čempiona titulu ieguva kandavnieks O. Šteinbergs, 2. vietā ar 13 punktiem – I. Gricmanis (Kandavas pagasts), bet trešajā vietā ar 11,5 punktiem – J. Dzenis (Tukums).

Tukuma Mākslas muzejā – jauna izstāde 

Atskatoties uz talantīgā, bet bohēmista slavu iemantojušā latviešu mākslinieka Jāņa Tīdemaņa 110 gadu jubilejas atceri un pateicoties kolēģiem no Ventspils muzeja un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, no 2. februāra Tukuma Mākslas muzejā atvērta izstāde «J. Tīdemaņa gleznas no trim muzejiem».

Ielu māksla (4)

Nākas secināt, ka Tukumā ir visai talantīgi ielu mākslinieki. Būtu forši, ja cienījamais mākslinieks atsauktos, notīrītu šo vai uzzīmētu jaunu plakātu, par ko Tukuma muzejs būtu ļoti pateicīgs. Un – galvenais – tādā veidā konkrētais cilvēciņš varētu radoši izpausties. Policijai nenodosim!

Cienījamajam māksliniekam jau vakar talkā nāca muzeja darbinieki. Tātad – viņam pašam atlicis tikai mazumiņš. Jāķeras pie darba!

Futbolisti aizstāv Tukuma godu Ventspilī un Kauguros (2)

26. un 27. janvārī FK «Tukums 2000/TSS» komandas «U-11» vecuma grupā piedalījās divos turnīros – Ventspilī starptautiskā turnīrā un Kauguros Zemgales reģiona čempionāta kārtējās spēlēs. Abos aizvadītas sīvas cīņas.

Nopietna attieksme – sportistu veiksmes atslēdziņa (7)

Iepriekšējās nedēļas nogalē Rīgā risinājās jaunatnes meistarsacīkstes vieglatlētikas disciplīnās, kurās aktīvi piedalījās arī Kandavas novada sporta skolas vieglatlēti vidējā (B) un vecākā (A) grupā. Rezultāti apliecina, ka jaunie vieglatlēti ir mērķtiecīgi un allaž gūst atzīstamus rezultātus, lai gan konkurence ir liela.

Tukumnieks – Baltijas čempions! (1)

19. janvārī Mažeiķos (Lietuvā) notika 8. Baltijas valstu karatē čempionāts, kur startēja stiprākie klubi no Igaunijas, Lietuvas, Latvijas un Krievijas. Gandrīz 400 labākie sportisti cīnījās par Baltijas čempionu titulu, arī deviņi tukumnieki no «Tukuma karatē kluba». Un ir mums čempions!

Pasākumu kalendārs

2018.11.15 | 13:00

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

2018.11.15 | 14:00

Dārzkopju cildināšana Jaunpilī 

2018.11.15 | 17:00

Meierovica pieminekļa atklāšana Tukumā 

2018.11.15 | 20:00

Basketbols Lapmežciemā 

2018.11.16 | 12:30

Valsts svētu koncerts Cērē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool