Rozālija, Roze

Meklējot pasaules malu 

Pēc dievkalpojuma Pūpolsvētdienā ne mazums draudzes locekļu Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes namā pulcējās uz tikšanos ar studenti Aiju Dzeni. Viņa kopā ar mācītāju Saldus Sv. Gregora kristīgās kalpošanas skolas direktoru Arti Druvieti nesen atgriezusies no iespaidiem bagātā misijas ceļojuma Ugandā Āfrikā. Viņas stāstījumu papildināja nofilmētais video materiāls, kas tagad jau kļuvis par vienu aizraujošu lapaspusi Latvijas misionāru dienasgrāmatā.

Lieldienas jau klāt! 

Laikā, kad diena kļūst garāka un nakts īsāka, katram skaidrs, ka drīz būs Lieldienas. Lieldienas – pavasara saulgriežu un kristīgajā pasaulē Kristus augšāmcelšanās svētkus – svin svētdienā pēc pirmā pavasara pilnmēness. Tas notiek ne agrāk par 22. martu un ne vēlāk par 25. aprīli. Kā sveiciens visiem Lieldienās Kandavas novada muzejā mēnesi (sākot no 8. marta) skatāma Lieldienu apsveikuma kartiņu izstāde «Lieldienas ir klāt!», kura tapusi sadarbībā ar Tukuma muzeju. Piedāvājam arī nelielu ieskatu Lieldienu svinēšanas vēsturē.

Piemiņas brīdis 25. martā Tumē 

Atceroties 1949. gada 25. marta represijas, piemiņas brīži šai dienā Tumes pagastā notiks: 10.00 pie bijušās Vecmoku pagasta ēkas, 11.00 pie piemiņas zīmes represētajiem Tumes pagasta centrā. Pēc piemiņas brīžiem – pārrunas un koncerts Tumes kultūras namā.

Atklāts laukums – teātrim ne no kā 

No 20. līdz 28. martam Sanktpēterburgā (Krievijā), Jaunatnes teātrī pie Fontankas, notiks Starptautiskais jaunatnes teātru festivāls «Atklāts laukums – teātrim ne no kā». Tā mākslinieciskā programma orientēta uz izrādēm, kuras radušās, pateicoties to radītājiem. Tās ir izrādes, kuras radušās daiļrades iedvesmas brīdī, atklātā telpā – būtībā "ne no kā".

Par gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas kārtību (1)

Pamatojoties uz Latvijas Republikas 11.05.1993. likuma «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli» normām, atgādinām, ka gada ienākumu deklarāciju par iepriekšējo gadu līdz 1. aprīlim obligāti jāiesniedz tiem iedzīvotājiem, kas:
* veic saimniecisko darbību (ir individuālā uzņēmuma īpašnieks, individuālais komersants, izīrē savu īpašumu, piemājas saimniecības īpašnieks u. c.);
* ir guvuši ienākumus ārvalstīs;
* 2007. gadā ir guvuši neapliekamos ienākumus, kuri pārsniedz Ls 2 400 (piemēram, automašīnas, dzīvokļa, privatizācijas sertifikātu pārdošana, dividenžu saņemšana);
* kā arī citos gadījumos, ja ir gūti ienākumi, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis.

Mums [atkal] ir sniegs. Citiem neesot. (5)

It kā jau neloģiski likt sniega bildes, bet nu, no otras puses, retums (un vēl martā) un Rīgā strādājošie ne mākoni šodien neesot redzējuši. Tad nu steidzieties un vediet savus bērnus ekskursijā uz kupenām. Kas to zin, vai, kad izaugs lieli, vispār šajos platuma grādos sniegs būs atrodams.

Putni arī gribēja bildēties, nevarēju pierunāt malā paiet.

Lieldienas Pastariņa muzejā «Bisniekos» 

21. martā 13.00 Pastariņa muzejā Zentenes pagasta «Bisniekos» – Pavasara Saulgriežu sagaidīšanas pasākums. Nāciet veci, nāciet jauni – godāsim Lielu dienu! To darīsim, krāsojot olas, šūpojoties, staigājot ar koka kājām, ripojoties, skrienot ar divričiem un darot vēl visas citas lietas, kuras savulaik darījis Pastariņš – rakstnieks Ernests Birznieks-Upītis, svinot Pavasara Saulgriežus.

Apliecinot cieņu karavīriem (8)

Savu Tēvzemi pielūgsim

No zemes līdz zvaigznēm

Lai mātes valodā varam brīvi pasacīt:

Te ir mūsu Dzimtene.

(Laimdota Vīksna)

Ir marts – mēnesis, kad mēs katrs atsevišķi un visi kopā apliecinām savu cieņu visiem karavīriem, kas, nesaudzējot savas dzīvības, ar ieročiem rokās varonīgi cīnījās pret visļaunāko. Svētku priekšvakarā, 6. martā, laiks drūms ar asu vēju un slapju sniegu, bet Tukuma kultūras nama tradīciju zālē valdīja siltums un svētku noskaņojums. Sabraukuši un sanākuši leģionāri, to atbalstītāji, viesi no Rīgas, Tukuma un rajona.

Basketbolā sākas izšķirošās cīņas 

Risinās vairāki čempionāti, kuros veiksmīgi startē Kandavas basketbolisti.

Mūsu futbolisti ar spēcīgajiem cīnās kā ar līdzīgiem (5)

8. un 9. martā Kuldīgā notika SK «Liepājas metalurgs» «Ziemas kauss 2008» futbolā
«U-11» vecuma zēniem. Piedalījās arī mūsu FK «Tukums 2000/TSS»puiši. Bez viņiem – vēl septiņas komandas: SK «Liepājas metalurgs», «Daugavpils BJSS», «Kauguru vsk.», SK «Babīte», «Kuldīgas BJSS 96», VFK «Žiogeliai», FK «Kaunas». Tātad – konkurentos šoreiz mūsējiem bija ļoti spēcīgas komandas. Un, izrādās, viņi spēj ar tādām cīnīties kā ar līdzīgām.

Sieviete pilsētas vēsturē 

Tukuma meiteņu ģimnāzija ir iestāde, kura, runājot par Tukuma vēsturi, parasti minēta tikai garāmskrejot. Tiesa, arī tās mūžs bija īss – nepilni 20 gadi. Parasti pavasaris rosina nedaudz intensīvāk runāt par sievietes vietu sabiedrībā, viņas pienākumiem un tiesībām. Varbūt tāpēc tagad būtu īstais laiks pavērt šo Tukuma vēstures lappusi.

Pateicība visiem, kas palīdzēja nelaimē (7)

Pilsoni N.!

Kas 3. marta vakarā 20.35 Tukuma stacijas stāvlaukumā pie kafejnīcas, braucot atpakaļgaitā, notriecāt sievieti, atstājāt guļam peļķē un aizbēgāt! – Policijas sods būtu pats mazākais, kas Jūs gaida (ja vien tai brīdī tuvumā būtu bijis vēl kāds cilvēks, kas redz jūsu mašīnas numuru, es, ar seju guļot dubļos to, protams, redzēt nevarēju, un to Jūs arī lieliski sapratāt), jo:

– par tik zemisku, nekrietnu un cilvēka necienīgu rīcību ir jāmaksā,

– par gļēvulību un palīdzības nesniegšanu ir vairāk jāmaksā,

– par bēgšanu ir vēl vairāk jāmaksā.

Radošais centrs «Saules šūpulītis» realizējis otro radošo darbnīcu «Neiedur pirkstā!» 

Vēlreiz jāpateicas Valsts Kultūrkapitāla fondam par atbalstu mūsu projektam «Manu lellīti sauc Lollīte». Mēs priecājamies, ka ar šī fonda palīdzību rotaļistabas bērni ir tikuši pie jaunām lellēm, leļļu mājas, leļļu ratiem, gultiņas, ir sagādāti materiāli plānotajām radošajām darbnīcām.

Tiek meklēti “dzimšanas dienas dvīņi” 

Vai kādreiz esat domājuši, kā būtu, ja jūs būtu piedzimis tai pašā laikā, tikai kaut kur citur? Tagad jums ir iespēja to uzzināt.

Šoreiz uzvaras gūtas Salaspilī 

24. februārī Salaspilī notika Zemgales reģiona Jaunatnes telpu futbola čempionāta finālspēles. Tajā piedalījās arī divas FK «Tukums2000/TSS» komandas – «U-10» un «U-14». Norādījumus spēles laikā zēniem deva treneris Sergejs Kovaļovs. Mazajiem «U-10» futbolistiem šī bija veiksmīga diena – viņi godam izcīnīja 1. vietu, bet lielajiem «U-14» šī diena nebija tik izcila, jo viņi ierindojās vien 4. vietā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool