Svētdiena, 2019. gada 16. jūnijs
Justīne, Juta

Lai muzejā varētu spēlēties ar ugunsdzēsēju mašīnītēm 

Tukuma pilsētas vēstures muzejā Brīvības laukumā 19a top «Pažarnieku izstāde». Izpētes procesā uzmanību saistījis inventārs un tehnika, ko izmantoja ugunsgrēka dzēšanas laikā. Tehniskajam nodrošinājumam ir būtiska nozīme dzēšanā, tāpēc tehnikas iegādei vienmēr centās atvēlēt līdzekļus vai iegādāties kredītā. Pēc Otrā pasaules kara izmantoja vecās vācu laika mašīnas.

Baltiem matiem, linu kreklā… (4)

Pavasarim atnākot, līdzās priekam par dabas atmodu nāk arī atmiņas par tālu un baigu gadu notikumiem. Par Otrā pasaules kara beigu gada asiņaino "katlu", par pēckara trūkumu un bailēm no atkal atnākušās sarkanās varas. Ar bailēm no paziņām un kaimiņiem, no katra, kam ir ausis un iespējama vēlme ziņot… Bailēm ir pamats, jo filtrācijas nometnes un izsūtījumu tolaik piedzīvojusi vai katra Latvijas ģimene…

Tukuma futbolistes – valsts vicečempiones! 

Piektdien, 28. martā noslēdzās Latvijas Futbola federācijas rīkotais ziemas čempionāts meitenēm futbolā telpās. Čempionāta «A» grupā FK «Tukums 2000» meiteņu komanda (1990.-1992. gadā dzimušās), ko no pērnā gada augusta trenē Sergejs Uvarovs, izcīnīja godpilno 2. vietu.

Skolu avīžu veidotāji tikās Valmierā (1)

25. un 26. martā Valmieras Viestura vidusskolā notika 6. Latvijas Skolu avīžu festivāls «SkAvFe08». Aizstāvēt Tukuma rajona godu festivālā devās Tukuma 2. vidusskolas avīzes «Spogulis» veidotājas Lana Misa, Ieva Ručevska, Eka Svarkovska un skolotāja Evita Korna. Festivālu atklāja svinīgs pasākums, kur mūs uzrunāja direktors un skolas avīzes redaktore. Īsi iepazīstināja ar skolas un pilsētas vēsturi, pastāstīja par slavenām mūsdienu personām, kas mācījušās šajā skolā, – dziedātāju un aktrisi Lieni Šomasi, šovu vadītāju Baibu Sipenieci, aktieri Ģirtu Ķesteri u. c. Organizatori iepazīstināja arī ar festivāla programmu un citu skolu avīzēm.

Komiska izrāde «Pasaka par Sniegbaltīti» Jaunmoku pilī 

29. martā 18.00 Jaunmoku pilī ikviens aicināts uz komisku izrādi «Pasaka par Sniegbaltīti», ko piedāvā pūšamo instrumentu kvartets «Shady brass Q». Izrāde pirmatskaņojumu piedzīvoja koncertos Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē 2007. gada decembrī. Izrādes žanrs ir instrumentālais teātris. Tas ir populārs pasaulē, to tradicionāli atskaņo pūšaminstrumentālie ansambļi un, kā likums, tie ir komiski pēc sava sižeta. Arī ansamblis «Shady Brass Q» ir gājis jau ierasto ceļu un pasaku par Sniegbaltīti stāsta savā stilā – nedaudz ironiskā, labdabīgi pasmejoties gan par sevi, gan apkārtējiem un aktuālākajiem notikumiem mums apkārt.

Par Latvijas Olimpiskās akadēmijas Sesiju skolēniem 

Informējam, ka Latvijas Olimpiskā akadēmija 28. un 29. martā Tukuma ledus hallē organizē Sesiju skolēniem – «Olimpiskā izglītība». Paredzams, ka Sesijā piedalīsies 60 jaunieši no visas Latvijas. Sesijas mērķis – iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu Olimpisko kustību pasaulē un Latvijā, radīt vēlmi pašam sportot un palīdzēt citiem iemīlēt sportu. Kā lektori aicināti Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas u. c. organizāciju pārstāvji.

Cīņa ar pretinieku un sniegputeni (3)

Pašā Lieldienu rītā – 23. martā – mūsu FK «Tukums 2000/TSS» «U-10» vecuma zēni devās uz Rīgu, lai aizstāvētu savu pilsētas godu «Kurt Koenig Kausā 2008». Puišiem bija jāaizvada pavisam četras spēles, no kurām viena tika uzvarēta, viena nospēlēta neizšķirti un divas diemžēl zaudētas. Spēles norisinājās uz mākslīgā seguma laukuma zem klajas debess! Tā kā zēni šogad vēl nebija uz šāda laukuma pat trenējušies, kur nu vēl spēlējuši, varētu teikt, ka viņiem spēles izdevās pat ļoti labi. Galu galā – 12 komandu konkurencē mūsējie izcīnīja 4. vietu.

Gastonam Štrausam – 80 

Nekur nav tik labi kā mājās

Māt, saki man, kāds toreiz bija laiks,

Kad nācu skatīties es saulē šajā?

Vai toreiz laukos netrakoja vējš

Un cīruļputens nesagriezās klajā?

Kas to lai šodien zina un pasaka, kāds bija laiks pirms 80 gadiem, kad 17. martā Matkules pagasta «Čakšos» pasaulē nāca Gastons Štrauss. Pajautāt to sen vairs nav kam. Un, galu galā, vai nav vienalga, kāds bija laiks, ja vecākiem bija liels prieks par ģimenē piedzimušo vienīgo bērnu.

«Izpētīsim savas saknes» Praviņu pamatskolā 

Šāds pasākums pamatskolā veltīts Latvijas 90. gadadienai. Tas organizēts, lai padziļinātu zināšanas Latvijas un savas dzimtas vēsturē. Projektu nedēļas ietvaros skolēni pētīja savas dzimtas ciltskoku, darbā iesaistot ģimenes locekļus. Noslēguma pasākumā tika izveidota labāko darbu izstāde, un darbu autori saņēma skolas pateicības rakstus.

Zemītē Lieldienas nedēļas garumā 

Zemītē Lieldienas jau 19. martā ieskandināja pirmsskolas sagatavošanas un bērnudārza grupas audzēkņi. Palīdzot neglītajiem pīlēniem atrast savus īstos vecākus – gulbjus -, visi pagalma putni un Lieldienu zaķis ar draudzeni vāveri piedzīvoja raibu raibos notikumus. Viss beidzās, kā jau labās pasakās pieklājas – neglītie pīlēni uzzināja, kas ir viņu vecāki, bet pārējie godam bija sagatavojušies Lieldienu svinēšanai.

Labestībai nav robežu 

Tas bija 2005. gada 31. decembris, kad pēdējo dievkalpojumu Kandavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā noturēja mācītājs Kaspars Simanovičs. Uz Kandavas draudzes priekšnieces Antras Gaisas jautājumu, vai esot padomā kāds mācītājs, kurš varētu kalpot Kandavas draudzē, mācītājs K. Simanovičs atbildēja, ka saticis Raimondu Mežiņu. Viņš nākot no Talsiem un esot uzaudzis Talsu draudzē. Vasarā ordinēts kā palīgmācītājs. Kā vajadzētu uz priekšu attīstīties Kandavas draudzei, par to mācītājs esot informēts. Iesāktos darbus draudzē vajadzētu turpināt.

Tukuma ISK – čempioni zolītē 

Tukuma invalīdu sporta klubā noslēdzies zolītes čempionāts.
Pēc visu trīs čempionāta kārtu izspēlēšanas vīru konkurencē 1. vietu ieguva Aldis Ivzāns, 2. vietā palika Rūdolfs Sīka, bet godpilno 3. vietu izcīnīja Ivars Ekšteins. Gribas paslavēt Rolandu Lapiņu, kurš gan kopvērtējumā izcīnīja tikai 5. vietu, bet nospēlēja visinteresantāko partiju – 15 reizes pēc kārtas vinnēja. Tas bija kaut kas pavisam neredzēts un interesants.

Meklējot pasaules malu 

Pēc dievkalpojuma Pūpolsvētdienā ne mazums draudzes locekļu Tukuma evaņģēliski luteriskās draudzes namā pulcējās uz tikšanos ar studenti Aiju Dzeni. Viņa kopā ar mācītāju Saldus Sv. Gregora kristīgās kalpošanas skolas direktoru Arti Druvieti nesen atgriezusies no iespaidiem bagātā misijas ceļojuma Ugandā Āfrikā. Viņas stāstījumu papildināja nofilmētais video materiāls, kas tagad jau kļuvis par vienu aizraujošu lapaspusi Latvijas misionāru dienasgrāmatā.

Lieldienas jau klāt! 

Laikā, kad diena kļūst garāka un nakts īsāka, katram skaidrs, ka drīz būs Lieldienas. Lieldienas – pavasara saulgriežu un kristīgajā pasaulē Kristus augšāmcelšanās svētkus – svin svētdienā pēc pirmā pavasara pilnmēness. Tas notiek ne agrāk par 22. martu un ne vēlāk par 25. aprīli. Kā sveiciens visiem Lieldienās Kandavas novada muzejā mēnesi (sākot no 8. marta) skatāma Lieldienu apsveikuma kartiņu izstāde «Lieldienas ir klāt!», kura tapusi sadarbībā ar Tukuma muzeju. Piedāvājam arī nelielu ieskatu Lieldienu svinēšanas vēsturē.

Piemiņas brīdis 25. martā Tumē 

Atceroties 1949. gada 25. marta represijas, piemiņas brīži šai dienā Tumes pagastā notiks: 10.00 pie bijušās Vecmoku pagasta ēkas, 11.00 pie piemiņas zīmes represētajiem Tumes pagasta centrā. Pēc piemiņas brīžiem – pārrunas un koncerts Tumes kultūras namā.

Pasākumu kalendārs

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool