Bernhards, Boriss, Rojs

Par gada pārskatu iesniegšanu Uzņēmumu reģistrā 

Vēl pēdējo gadu Uzņēmumu reģistrs (UR) aicina uzņēmējus savlaicīgi iesniegt gada pārskatus, lai pēdējās dienās neveidotos sastrēgums un netiktu paralizēts iestādes darbs. Gada pārskatus jāiesniedz līdz 30. aprīlim gan UR, gan arī Valsts ieņēmumu dienestā (to paredz gada pārskatu likums). Sākot no 2008. gada 1. jūlija, gada pārskati turpmāk būs jāiesniedz tikai Valsts Ieņēmumu dienestā, kas gada pārskata kopoju elektroniskā formā nodos Uzņēmumu reģistram (Saeima ir atbalstījusi grozījumus gada pārskatu likumā).

Trauksmes sirēnas iekārta uzstādīta arī Kandavā 

28. martā ap 10.00 Kandavas pilsētā bija dzirdamas trauksmes sirēnas skaņas. Tas satrauca daudzus Kandavas iedzīvotājus, kuri bija neizpratnē: "Kas noticis? Vai kaut kur deg?" Varu nomierināt, ka tajā brīdī nekas nebija noticis. Vienkārši tika pieņemta ekspluatācijā un pārbaudīta uzstādītā trauksmes izziņošanas sirēna. Šādas trauksmes izziņošanas sirēnas uzstāda visā Latvijā (tieši republikas pilsētās, rajona centros un rajona pilsētās). Nu tā uzstādīta arī Kandavā – Talsu ielā 18 uz Kandavas internātvidusskolas katlu mājas jumta. Liels paldies jāsaka Kandavas internātvidusskolas vadībai par sadarbību jautājumu risināšanā, kas saistīti ar sirēnas uzstādīšanu!

Tukuma karatisti atskaitās par paveikto 

«Tukuma karatē kluba» dalībnieki startējuši vairākos starptautiskos mačos, kur izcīnījuši godalgotas vietas.

Lai muzejā varētu spēlēties ar ugunsdzēsēju mašīnītēm 

Tukuma pilsētas vēstures muzejā Brīvības laukumā 19a top «Pažarnieku izstāde». Izpētes procesā uzmanību saistījis inventārs un tehnika, ko izmantoja ugunsgrēka dzēšanas laikā. Tehniskajam nodrošinājumam ir būtiska nozīme dzēšanā, tāpēc tehnikas iegādei vienmēr centās atvēlēt līdzekļus vai iegādāties kredītā. Pēc Otrā pasaules kara izmantoja vecās vācu laika mašīnas.

Baltiem matiem, linu kreklā… (4)

Pavasarim atnākot, līdzās priekam par dabas atmodu nāk arī atmiņas par tālu un baigu gadu notikumiem. Par Otrā pasaules kara beigu gada asiņaino "katlu", par pēckara trūkumu un bailēm no atkal atnākušās sarkanās varas. Ar bailēm no paziņām un kaimiņiem, no katra, kam ir ausis un iespējama vēlme ziņot… Bailēm ir pamats, jo filtrācijas nometnes un izsūtījumu tolaik piedzīvojusi vai katra Latvijas ģimene…

Tukuma futbolistes – valsts vicečempiones! 

Piektdien, 28. martā noslēdzās Latvijas Futbola federācijas rīkotais ziemas čempionāts meitenēm futbolā telpās. Čempionāta «A» grupā FK «Tukums 2000» meiteņu komanda (1990.-1992. gadā dzimušās), ko no pērnā gada augusta trenē Sergejs Uvarovs, izcīnīja godpilno 2. vietu.

Skolu avīžu veidotāji tikās Valmierā (1)

25. un 26. martā Valmieras Viestura vidusskolā notika 6. Latvijas Skolu avīžu festivāls «SkAvFe08». Aizstāvēt Tukuma rajona godu festivālā devās Tukuma 2. vidusskolas avīzes «Spogulis» veidotājas Lana Misa, Ieva Ručevska, Eka Svarkovska un skolotāja Evita Korna. Festivālu atklāja svinīgs pasākums, kur mūs uzrunāja direktors un skolas avīzes redaktore. Īsi iepazīstināja ar skolas un pilsētas vēsturi, pastāstīja par slavenām mūsdienu personām, kas mācījušās šajā skolā, – dziedātāju un aktrisi Lieni Šomasi, šovu vadītāju Baibu Sipenieci, aktieri Ģirtu Ķesteri u. c. Organizatori iepazīstināja arī ar festivāla programmu un citu skolu avīzēm.

Komiska izrāde «Pasaka par Sniegbaltīti» Jaunmoku pilī 

29. martā 18.00 Jaunmoku pilī ikviens aicināts uz komisku izrādi «Pasaka par Sniegbaltīti», ko piedāvā pūšamo instrumentu kvartets «Shady brass Q». Izrāde pirmatskaņojumu piedzīvoja koncertos Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē 2007. gada decembrī. Izrādes žanrs ir instrumentālais teātris. Tas ir populārs pasaulē, to tradicionāli atskaņo pūšaminstrumentālie ansambļi un, kā likums, tie ir komiski pēc sava sižeta. Arī ansamblis «Shady Brass Q» ir gājis jau ierasto ceļu un pasaku par Sniegbaltīti stāsta savā stilā – nedaudz ironiskā, labdabīgi pasmejoties gan par sevi, gan apkārtējiem un aktuālākajiem notikumiem mums apkārt.

Par Latvijas Olimpiskās akadēmijas Sesiju skolēniem 

Informējam, ka Latvijas Olimpiskā akadēmija 28. un 29. martā Tukuma ledus hallē organizē Sesiju skolēniem – «Olimpiskā izglītība». Paredzams, ka Sesijā piedalīsies 60 jaunieši no visas Latvijas. Sesijas mērķis – iepazīstināt skolēnus ar mūsdienu Olimpisko kustību pasaulē un Latvijā, radīt vēlmi pašam sportot un palīdzēt citiem iemīlēt sportu. Kā lektori aicināti Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas u. c. organizāciju pārstāvji.

Cīņa ar pretinieku un sniegputeni (3)

Pašā Lieldienu rītā – 23. martā – mūsu FK «Tukums 2000/TSS» «U-10» vecuma zēni devās uz Rīgu, lai aizstāvētu savu pilsētas godu «Kurt Koenig Kausā 2008». Puišiem bija jāaizvada pavisam četras spēles, no kurām viena tika uzvarēta, viena nospēlēta neizšķirti un divas diemžēl zaudētas. Spēles norisinājās uz mākslīgā seguma laukuma zem klajas debess! Tā kā zēni šogad vēl nebija uz šāda laukuma pat trenējušies, kur nu vēl spēlējuši, varētu teikt, ka viņiem spēles izdevās pat ļoti labi. Galu galā – 12 komandu konkurencē mūsējie izcīnīja 4. vietu.

Gastonam Štrausam – 80 

Nekur nav tik labi kā mājās

Māt, saki man, kāds toreiz bija laiks,

Kad nācu skatīties es saulē šajā?

Vai toreiz laukos netrakoja vējš

Un cīruļputens nesagriezās klajā?

Kas to lai šodien zina un pasaka, kāds bija laiks pirms 80 gadiem, kad 17. martā Matkules pagasta «Čakšos» pasaulē nāca Gastons Štrauss. Pajautāt to sen vairs nav kam. Un, galu galā, vai nav vienalga, kāds bija laiks, ja vecākiem bija liels prieks par ģimenē piedzimušo vienīgo bērnu.

«Izpētīsim savas saknes» Praviņu pamatskolā 

Šāds pasākums pamatskolā veltīts Latvijas 90. gadadienai. Tas organizēts, lai padziļinātu zināšanas Latvijas un savas dzimtas vēsturē. Projektu nedēļas ietvaros skolēni pētīja savas dzimtas ciltskoku, darbā iesaistot ģimenes locekļus. Noslēguma pasākumā tika izveidota labāko darbu izstāde, un darbu autori saņēma skolas pateicības rakstus.

Zemītē Lieldienas nedēļas garumā 

Zemītē Lieldienas jau 19. martā ieskandināja pirmsskolas sagatavošanas un bērnudārza grupas audzēkņi. Palīdzot neglītajiem pīlēniem atrast savus īstos vecākus – gulbjus -, visi pagalma putni un Lieldienu zaķis ar draudzeni vāveri piedzīvoja raibu raibos notikumus. Viss beidzās, kā jau labās pasakās pieklājas – neglītie pīlēni uzzināja, kas ir viņu vecāki, bet pārējie godam bija sagatavojušies Lieldienu svinēšanai.

Labestībai nav robežu 

Tas bija 2005. gada 31. decembris, kad pēdējo dievkalpojumu Kandavas evaņģēliski luteriskajā baznīcā noturēja mācītājs Kaspars Simanovičs. Uz Kandavas draudzes priekšnieces Antras Gaisas jautājumu, vai esot padomā kāds mācītājs, kurš varētu kalpot Kandavas draudzē, mācītājs K. Simanovičs atbildēja, ka saticis Raimondu Mežiņu. Viņš nākot no Talsiem un esot uzaudzis Talsu draudzē. Vasarā ordinēts kā palīgmācītājs. Kā vajadzētu uz priekšu attīstīties Kandavas draudzei, par to mācītājs esot informēts. Iesāktos darbus draudzē vajadzētu turpināt.

Tukuma ISK – čempioni zolītē 

Tukuma invalīdu sporta klubā noslēdzies zolītes čempionāts.
Pēc visu trīs čempionāta kārtu izspēlēšanas vīru konkurencē 1. vietu ieguva Aldis Ivzāns, 2. vietā palika Rūdolfs Sīka, bet godpilno 3. vietu izcīnīja Ivars Ekšteins. Gribas paslavēt Rolandu Lapiņu, kurš gan kopvērtējumā izcīnīja tikai 5. vietu, bet nospēlēja visinteresantāko partiju – 15 reizes pēc kārtas vinnēja. Tas bija kaut kas pavisam neredzēts un interesants.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool