Bernhards, Boriss, Rojs

Tukuma pilsētas vēstures muzejs iegūst 3. vietu konkursā «Saulainā pils» 

2008. gada 15. maijā sadarbībā ar SIA «Regelo» kļuva zināms Latvijas Piļu un muižu asociācijas rīkotā konkursa «Saulainā pils» uzvarētājs.

Jaunie klarnetisti Rūjienā 

No 7. līdz 9. maijam Tukuma Mūzikas skolas klarnetes klases audzēknes Anna Meldere, Undīne Krievāne, Agnese Jurka un Justīne Ieva Greivule piedalījās Eduarda Medņa X starptautiskajā un VI nacionālajā konkursā «Jaunais klarnetists» Rūjienā.

Patiesa pateicība atbalstītājiem (1)

Šis Latvijas kultūras un domājošiem cilvēkiem ir izvērsies par Imanta Ziedoņa mēnesi, mums patiesi ir vajadzīgs šis 75 gadus jaunais jauneklis. Regulāri pasākumi dienu pēc dienas atgādina par to īpašo garīgo zemestrīci, kuru gadiem cauri Latvijā ir izraisījis Ziedoņa talants. Dažādās ietekmes nav ne saskaitāmas, ne novērtējamas.

«Tiesībsargs» aicina tukumniekus ziņot par vardarbību skolās 

Paužot satraukumu par situāciju, kad bērni un jaunieši bieži cieš no vienaudžu cietsirdības skolā, Tiesībsargs Romāns Apsītis uzsācis pētījumu ar mērķi konstatēt iespējamās nepilnības bērnu tiesību aizsardzības sistēmā izglītības jomā, lai nepieciešamības gadījumā sniegtu priekšlikumus arī izmaiņām normatīvajos aktos.

Leģionāri nošaušanā nepiedalījās (24)

«NTZ» 2008. gada 8. maija numurā publicētajā žurnālista Venta Dubrovska intervijā ar čigānieti Rutu Kraukli stāstīts, ka 1942. gada 7. vai 9. maijā Tukumā, čigānu tautības cilvēkus šāvuši latviešu leģionāri. Tie ir klaji meli.

Būsim kopā! 

Ar pavasara sauli, pieneņu ziediem un ievziedu smaržām mēs dodamies pretim vasarai. Jau apklust lielo traktoru rūkoņa kviešu un rudzu laukos. Galvu paslējis, savā ligzdā sēž stārķis. Savu pavasara dziesmu arvien augstāk trallina cīrulis, lēnāk savā tecējumā uz jūru dodas strauti un upes. Meitenēm sāk parādīties īsāki svārki, arvien biežāk pilsētu ielās un lauku ceļos parādās ļaudis ar smaidošām sejām, tas liecina, ka pagājusi siltā un drūmā ziema, nepatīkamie, garie ziemas vakari.

Kāpēc svinam Eiropas dienu 9. maijā? (4)

Šogad 1.maijā apritēja četri gadi kopš Latvija iestājās Eiropas Savienībā. Vai pamazām sākam pierast kopā ar citām valstīm svinēt Eiropas Savienības dzimšanas dienu? Vai tā patiesi ir līksma diena vai arī Eiropas diena ir simbols, kas mums maz ko izsaka, un kad viens otrs pat nobirdina asariņu par Latvijas it kā zaudēto suverenitāti?

ES protu sniegt pirmo palīdzību! 

Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Tukuma komiteja 17. maijā Pūres pagastā, Pūres pamatskolas teritorijā, rīko rajona skolu komandu «Pirmās palīdzības» sacensības skolēniem. Šogad tās veltītas Latvijas Sarkanā Krusta 90 gadu jubilejai.

Eiropas diena Latvijas Dabas muzejā 

Atzīmējot Eiropas dienu, 9. maijā Latvijas Dabas muzejā visi aicināti muzeja ekspozīcijās iepazīt Latvijas un pasaules dabas daudzveidību. Eiropas dienā – 9. maijā muzeja pastāvīgās ekspozīcijas būs apmeklējamas bez maksas. Tāpat šajā dienā plkst. 14.00 muzeja 1. stāva izstāžu zālē tiks atklāta izstāde "Eiropas simboli" un plkst. 15.00 muzeja 6. stāva konferenču zālē sadarbībā ar nevalstisko organizāciju Tellus, notiks informatīvais seminārs "Mūsu skolēni Eiropas jauniešu parlamentā".

Sākas Baltijas valstu profesionālo izglītības iestāžu sporta spēles 

Šodien, 2008. gada 8. maijā 18.00, Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikumā atklās Baltijas valstu Profesionālās izglītības iestāžu 16. sporta spēles, kurās kopumā piedalīsies vairāk nekā 200 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – profesionālās izglītības iestāžu vadītāji, audzēkņi un darbinieki.

Vieni atkritumus savāc, citi nekautrējas izbērt (1)

Katru pavasari jau vairākus gadus pēc kārtas Ozoliņu mikrorajonā tiek rīkota sakopšanas talka, – tīrīta Raudas ielas mala, savākti atkritumi, sakopti ebreju kapu, kā arī piegulošā mežmala. Secinājām, ka šoreiz atkritumu bija mazāk nekā iepriekšējos gados. Tomēr mūsu vidū ir neapzinīgi cilvēki, cūkmeņi, kuri, veicot remontu savās mājās, izved un izmet mežmalā vecā grīdas linoleja ruļļus, paklāju kvadrātus, šīfera, gāzbetona gabalus, dīvānus, spaiņus, kannas un citas sadzīvē nederīgas lietas.

Pētera Juškas «Uzvaras diena» 

Vasara. 1941. gada jūnijs. Vācu karaspēks jau Lietuvā. Kauņas universitātes veterinārijas Fakultātes students, lietuvietis Pēteris Jušķis jau nokārtojis 4. kursa eksāmenu. Vēl tikai jānokārto vasaras prakses ieskaite un tad – atvaļinājumā uz mājām Klaipēdas pusē.

Visi uz Latvijas Velo saietu 2008, Skrundā! 

Lai aktualizētu vienu no galvenajām prioritātēm – velo tūrisma attīstību pilsētā un apkārtnē, Kuldīgas tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Skrundas pilsētas ar lauku teritoriju, Kuldīgas rajona padomi un SIA “Velokurjers" organizē Latvijas Velo saietu 2008. Pasākums norisināsies 2 dienas (10.-11.maijs) Skrundā un tās apkārtnē.

Sacensību vietā – izstāde 

Medniekiem viena bēdīga ziņa – tradicionālās ceļojošās balvas izcīņa medību sporta veidos Jaunpilī starp Tukuma rajona mednieku kolektīviem šogad nenotiks. Labā ziņa – vērienīgs visus medniekus vienojošs pasākums tomēr būs.

Atbalstu varēs saņemt par NATURA 2000 teritorijām 

Šogad pirmo reizi meža īpašnieki, kuru īpašumā ir NATURA 2000 teritorijas (Ķemeru nacionālajā parkā, Abavas senlejā, Engures ezera dabas parkā) un kuru īpašumos pēc attiecīgā zonējuma aizliegta mežsaimnieciskā darbība vai galvenā cirte un kopšanas cirte, vai tikai ir kailcirtes aizliegums, var saņemt vienoto platības maksājumu – ap 60 EUR par hektāru.

Pasākumu kalendārs

2019.08.20 | 11:13

Kapu svētki Kandavā un Zantē 

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool