Meldra, Meldris, Melisa

Slampes sieviešu vokālajam ansamblim «Gamma» – 10 gadu jubileja (1)

Sestdien, 25. aprīlī 18.00 visi interesenti, kā arī iepriekšējie vadītāji un dziedātāji tiek aicināti uz Slampes Kultūras nama sieviešu vokālā ansambļa «Gamma» 10 gadu jubilejas koncertu. Ansambli vada Ināra Vičmane, pie klavierēm būs Guntars Vičmanis, piedalīsies arī vijolniece Dace Šplīte-Lisova, kā arī Tukuma «Cālis 2008» Laura Kristiāna Vičmane.

Pūrē dziesmai – 50 

Kaut arī 17. aprīlī Pūrē tika svinēta vietējā vokālā ansambļa «Smaidas» 15 gadu jubileja, zināms, ka dziedāšanai ansamblī pagastā ir vismaz 50 gadu tradīcijas.

Jaunpils kustību festivālam 15. gadadiena! 

24. aprīlī gleznainajā Jaunpils pilī norisināsies tradicionālā bērnu un jauniešu kustību festivāla «Jaunpils 2009» 15. gadadiena. Līdz ar to festivāla moto šogad sasaucas ar zīmīgo notikumu un līksmi skan «Lai pilī valda prieks! Mums – 15!»

Svētdien – 50. Mākslas dienas 

Pirms 50 gadiem – 1959. gada 12. aprīlī – Latvijā notika pirmās Mākslas dienas. Kopš tā laika mākslas dzīvē piedzīvoti gan uzplūdi, gan atplūdi, bet Mākslas dienu tradīcija joprojām ir dzīva. Arī svētdien – 19. aprīlī – Tukuma muzejs aicina visus uz Mākslas dienu Durbes pilī. Šogad svētkos piedalīsies krievu mākslas zinātniece un Rēriha muzeja-mājas direktore Olga Čerkasova no S. Pēterburgas un piedāvās lekciju par izcilā mākslinieka Nikolaja Rēriha dzīvi un daiļradi, par viņa saistību ar Latviju un Tukumu.

Vērienīga Lieldienu svinēšana Kandavas sociālās aprūpes centrā (13)

12. aprīlī Kandavas sociālajā aprūpes centrā tika svinētas Lieldienas. Tur šobrīd dzīvo 26 pensijas vecuma cilvēki un cilvēki ar īpašām vajadzībām. Ne visiem no centra iedzīvotājiem ir iespēja šo svētkus pavadīt ar saviem tuvajiem, un reizēm svētku sajūta tā arī izpaliek. Tādēļ radās ideja sarūpēt īstas Lieldienu svinības sociālajā centrā uz vietas – ar koncertu, Lieldienu tradīcijām un svētku mielastu.

Dāvis Spriņģis uzvar 8. Starptautiskajā Freestyle karatē čempionātā 

4. aprīlī Rīgas Sporta manēža notika 8. Freestyle karatē čempionāts, kurā sacentās dažādu stilu karatē speciālisti. Uz Rīgu atbrauca 300 sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas un Latvijas.

Esiet piesardzīgi talku laikā! (12)

Gatavojoties Lielajai talkai, Sabiedrības veselības aģentūra (SVA) aicina pievērst uzmanību ne vien rūpēm par dabas sakārtošanu, bet arī par savu drošību un piesardzību talkošanas laikā.

Aicinām vērot putnus Ķemeru nacionālajā parkā! 

19. aprīlī Ķemeru nacionālā parka administrācija aicina ikvienu interesentu iepazīt putnus un klausīties dzīvespriecīgajās putnu balsīs piedaloties putnu vērošanas pasākumā «Putnu dienas 2009». Ekskursijas vadīs ornitologs Jānis Ķuze un gan lieliem, gan maziem putnu vērotājiem parādīs interesantākās putnu vērošanas vietas Ķemeru un Slokas ezera apkārtnē.
Putnu dienu ietvaros notiks divas ekskursijas – pirmā ekskursija laikā no 9.00 līdz 13.00 un otrā no 14.00 līdz 18.00. Satikšanās vieta ir pie Ķemeru stacijas. Apmeklētājiem jārēķinās ar diezgan garu pastaigu no Ķemeru stacijas līdz Slokas ezeram, jo organizēts transports šoreiz netiks nodrošināts. Ekskursijas ir bezmaksas. Lūdzam iepriekš pieteikties pa tālruni 67730078 vai e-pastu nacionalparks@kemeri.gov.lv .
Pasākuma dalībniekus ĶNP administrācija aicina izvēlēties ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī ņemt līdzi binokli un putnu noteicējus!
Informāciju sagatavoja ĶNPA Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Vanaga, tālr. 67730140

Kuldīgā virs Ventas rumbas lido zivis 

Iestājoties siltam un saulainam laikam, Kuldīgā var novērot virs Ventas rumbas lecošas zivis, informē Kuldīgas tūrisma informācijas centra (TIC) direktors Artis Gustovski.
Kuldīgas TIC direktors A. Gustovski aicina Latvijas iedzīvotājus Lieldienu brīvdienās atbraukt uz Kuldīgu un savām acīm ieraudzīt unikālo dabas parādību. “Brauciet ciemos, ķeriet pirmos saules starus, spirgto vēju un patīkamas emocijas! Vērojiet un fotografējiet, kā virs Ventas rumbas lido zivis!" saka A. Gustovskis. Lidojošas vimbas Kuldīgā nav fantāzija, gadu simtiem tās pavasaros dodas augšup pa Ventu, savā nārsta ceļā sastopot mutuļojošo Ventas rumbu – Eiropas platāko ūdenskritumu. Pirms 300 gadiem hercoga Jēkaba laikā kuldīdznieki izdomāja unikālu zivju ķeršanas metodi – uz rumbas novietojot zivju ķeramos grozus. To dēļ Kuldīgu mēdza dēvēt par pilsētu, kur zivis ķer gaisā.

Ērču aktivitāte jau šobrīd ir augsta (1)

Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) speciālisti pagājušās nedēļas nogalē apmeklēja Tukuma rajona Lapmežciemu un Jelgavas rajona Ozolniekus, kur savāktas attiecīgi 60 un 65 ērces. Kilometra robežās atrodamas vidēji 15 līdz 20 ērces, kas liecina par to, ka ērču aktivitāte šobrīd vērtējama kā augsta un iedzīvotājiem jābūt piesardzīgiem. SVA speciālisti novērojuši, ka vietās, kur sniegs ir pilnībā nokusis, ērces ir aktīvas, īpaši mežā un nekoptās, aizaugušās pļavās.

Atkritumi tik krājas un krājas… (1)

Labdien cienījamie redakcijas darbinieki. Man ir viens sasāpējis jautājums, ko nekādi neizdodas atrisināt jau ilgāku laiku. Tepat, pilsētas centrā, vien pāris simts metru no jūsu redakcijas, atrodas atkritumu izgāztuve un publiskā tualete.

Sacenšas jaunie mūziķi 

2. aprīlī Dobelē notika Latvijas mazpilsētu un lauku mūzikas skolu jaunāko klavieru klašu audzēkņu konkurss, kurā piedalījās arī trīs Tukuma Mūzikas skolas audzēknes.

«Zemnieku Tirgus» Liepājā 

4. aprīlī Liepājā visi veselīgas pārtikas tīkotāji tiek aicināti uz «Zemnieku Tirgu», kas notiks viesnīcas «Europa City Amrita» (Liepāja, Rīgas iela 7/9) pagalmā, no 11.00 līdz 15.00.
Turpmāk «Zaļais Tirgus» notiks regulāri – vasaras sezonā katra mēneša 1. un 3. sestdienā.

Ceļa posmā Tukums I – Tukums II atcelti vilcieni 

Akciju sabiedrība «Pasažieru vilciens» informē, ka no 1. aprīļa noteiktas izmaiņas vilcienu kustības sarakstā.
Sākot no 1. aprīļa, tikai līdz Tukums I stacijai brauks vilciens, kurš no Rīgas atiet 11.26, bet Tukums II staciju sasniedza 12.48, savukārt vilciens, kurš agrāk kursēja no Tukums II stacijas 13.37 un Rīgā ierodas 14.59, kursēs tikai no Tukums I stacijas. Posmā Tukums I-Tukums-II šie vilcieni būs atcelti.

Pasažieru pārvadājumu organizācijas daļas vadītājs A. Mošenkovs

Vidusskolu beidzēji aicināti pieteikties studijām Dānijas augstskolās 

Latvijas jauniešiem vēl ir iespēja pieteikties studijām Dānijas augstskolās, kur pieteikšanās termiņš ir pagarināts līdz š. g. 8. aprīlim. Tā kā dažās programmās vēl ir brīvas vietas, aicinām jauniešus izmantot šo iespēju.

Tomēr jāņem vērā, ka otrā pietiekšanās raunda laikā tiek ievērots princips “kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ" jeb – studiju programmas kurss var tikt nokomplektēts pirms students paspēj iesniegt savu pieteikumu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool