Rudīte, Everts

Aicina pieteikties studijām ārvalstu augstskolās 

Strauji tuvojas brīdis, kad Latvijas vidusskolu beidzējiem būs jāpieņem svarīgais lēmums saistībā ar tālākās izglītības plāniem. Organizācija Dream Foundation mudina ārvalstīs studēt gribošos skolēnus izmantot pirms-termiņa pieteikšanās iespējas un neatlikt šo procesu uz pēdējo brīdi.

Garšīgās pankūkas…un 

12. janvārī Zantes kultūras nama mazajā zālē notika tematiskā pēcpusdiena «Garšīgās pankūkas…un», uz kuru līdzi bija jāņem iepriekš pagatavotas pankūkas, ievārījums vai kāda cita piedeva pankūkām un, protams, recepte.

Talsu foto kluba izstāde «Talsi dienā un naktī» 

No 14. janvāra līdz 7. februārim Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8, (ieeja no Alksnāju ielas) apskatāma Talsu fotokluba izstāde «Talsi dienā un naktī». Muzeja abos stāvos ir eksponēti septiņpadsmit kluba biedru astoņdesmit darbi. Izstādē ietvertas arī vēsturiskas Talsu fotogrāfijas no novadpētnieka Imanta Tamsona kolekcijas.

Rūķu sarūpētā «Saldā pasaka» zanteniekiem 

Decembra nogalē Zantes kultūras namā viesojās Ozolnieku pagasta bērnu un jauniešu teātris «Nianse» ar jauku un jautru muzikālu uzvedumu «Saldā pasaka», kas uzbūra īstu svētku noskaņu. Tajā dziedāja un dejoja gan konfektītes, gan piparkūkas, zefīri, īrisi, ledenītes un citi saldumiņi. Uzveduma burvību radīja ne tikai skaistās dziesmas, dejas un krāšņie tērpi, bet arī tas, ka tajā piedalījās dažādu paaudžu mākslinieki, sākot no trīsgadīgiem ķipariem, atraktīviem jauniešiem un beidzot ar viņu vecākiem – mammas dejoja ugunīgu tango, bet tētis spēlēja akordeonu.

Dāvināšanas prieks Jaunsātu pusē (1)

22. decembra rīta pusē pa piesnigušām taciņām ceļu pie vientuļiem pensionāriem mēro lieli un mazi rūķi sarkanās micēs – šogad sirmos ļaudis apciemo skolotājas Ilze un Inga ar bērniem, dāvājot kārumu paciņas un pašu skolas bērnu zīmētus kalendārus. Mazie puikas padzied, dzejoļus noskaita, sirmgalvju acīs pa prieka asarai pamirdz un – lai cik grūti laiki, ciemiņu mazajās roķelēs iegulst pa našķim.

Autobraucējiem panākumi Lietuvā 

2009. gada 17. decembrī notika Lietuvas Automobīļu Federācijas 4×4 braucēju gada kopvērtējuma apbalvošana. Šajā čempionātā kopvērtējumā godalgotās vietas izcīnīja vairākas Latvijas braucēju ekipāžas: OPEN kategorijā 3. vietu izcīnīja Ivars Rozes, Agra Kosīša ekipāža, TR3 kategorijā Vilnis un Aigars Zeizas, TR1 kategorijā Jaunpils braucēju komanda – Aigars Mizga, Alvis Reinšmits, Arvils Mizga, Kārlis Ķergalvis.

Kaspars Antess atpakaļ neskatās 

Uzsākot jauno gadu, ar singlu "Neskaties atpakaļ" pie saviem klausītājiem dodas Kaspars Antess.

Ziemassvētki, Ziemassvētki, sen mēs jūs gaidījām! (6)

Ejot cauri Ziemassvētkiem un Jaunā gada gaidīšanas laikam, Engures kultūras namā notika daudzi jauki un pozitīvu noskaņu raisoši pasākumi.

«Ziemassvētku kausa» sacensības Engurē 

Katros Ziemassvētkos Engures pagastā notiek «Ziemassvētku kausa» izcīņa galda spēlēs. Izņēmums nebija arī šis gads. 24. decembrī kultūras namā notika sacensības šahā, galda tenisā un novusā. Tajās piedalījās gan jau rūdītākie šī sporta veida meistari, kā arī tie, kuri sacensībās piedalījās pirmo reizi.

Tukuma karatē kluba dzīve un panākumi (1)

Tukumnieks Dāvis Spriņģis, dobelniece Viktorija Rezajeva un abu karatistu treneris Aleksandrs Stoļarovs devās uz pasaules čempionātu Rabatā (Marokā), kas norisinājās no 11. līdz 15. novembrim. Tur Latvijas izlases pārstāvji startēja ļoti veiksmīgi: Kalvis Kalniņš no Jelgavas izcīnīja 2., bet V. Rezajeva – 5. vietu. D. Spriņģis pirmajā aplī uzvarēja Slovākijas čempionu, bet pēcāk piekāpās Spānijas čempionam.

Futbola komandas «Unda» pirmais turnīrs 

12.un 13. decembrī notika futbola turnīrs «Jēkabpils zvaigznītes» 1997. gadā dzimušo komandām. Pirmās izbraukuma spēles tajā aizvadīja arī Engures komanda «Unda» (treneris Sergejs Uvārovs), kurā spēlē gan meitenes, gan zēni. Turnīrā kopumā piedalījās astoņas komandas.

Saprast pašiem savu nabadzību… 

Esmu ļoti pateicīgs par laikraksta man dāvāto privilēģiju – pirms Ziemassvētkiem jūs uzrunāt… kas savā ziņā izrietēja no likteņa man dāvātās privilēģijas trešo reizi pabūt Mātes Terēzes galvenajā pilsētā – Kalkutā. Bet daudzas ceļošanas, tai skaitā svētceļošanas ne vienmēr cilvēkus ir padara labākus (tā saka Ķempenes Toms), tādēļ domāju, ka visprātīgākais ir ļaut jūs uzrunāt pašai Mātei ar viņas vārdiem no grāmatas «Viss iesākas ar lūgšanu», ko izvēlējos un nopirku Kalkutā, jo likās, ka tajā ir tā vēsts, kas ir tik ļoti svarīga mūsdienu Latvijā…

Arī Tukuma novadā – Gada cilvēks tūrismā 2009 

16. decembrī Rīgā notika kārtējais Latvijas Tūrisma forums, kura laikā ne tikai atskatījās uz 2009.gadā notikušajām galvenajām aktualitātēm tūrismā un dažādu ārvalstu tūrisma tirgus prasībām un notika meklējumi veiksmīgākai biznesa stratēģijai un mārketingam.

Tukuma zvaigznītes Jēkabpilī 

Nedēļas nogalē, 12. un 13. decembrī, tālajā Latvijas pilsētā Jēkabpilī notika «Jēkabpils zvaigznītes» kausa izcīņas turnīrs futbolā 1997. un 1999. gadā dzimušo puišu komandām. Uz tām devās arī mūsu zvaigznītes – FK «Tukums 2000/TSS» zēni un treneris Sergejs Kovaļovs.

Ziemassvētku veltes no Gotlandes 

Piektdien, 11. decembrī, uz svētku pasākumu Zantes kultūras namā pulcējās 58 pagasta ģimenes, kurās aug 116 bērnu.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool