Trešdiena, 2019. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors

Atrasts Spirgus muižas leģendārais piemineklis /FOTO, VIDEO/ (3)

Teika stāsta, ka Spirgus baronam reiz nogrimusi pils. Tajā vietā, kur pils nogrimusi, esot uzcelts stabs ar uzrakstiem. Kad kāds spēšot izlasīt to, kas uz staba rakstīts, pils celšoties augšā.

Somu kafijas dzeršanas īpatnības (6)

Somi kafiju dzer tikpat daudz kā latvieši. Ja ne krietni vairāk. To var pamatot gan vēsturisko, gan arī ģeogrāfisko apstākļu dēļ. Somi ilgi atradās zviedru un Krievijas impērijas pakļautībā.

Tukumā iedzīvotāji pieprasa atmaksu par nebijušu apkuri (22)

Vēl septembrī saņēmām vēstuli (prasību) no sociālās mājas Celtnieku ielā 3 iedzīvotājiem ar 45 parakstiem, kurā viņi lūdz atmaksāt neiztērētos līdzekļus par apkuri šī gada aprīlī – laikā no 7. aprīļa līdz 30. aprīlim.

«NTZ» lasītāju pirmsvēlēšanu viedokļi (4)

Iknedēļas rubrikas «Ceturtdienas sarunas» redakcijā 2. oktobra vakarā uzklausījām vairāku lasītāju viedokli par vēlēšanu procesu un arī par mūsu – avīžnieku lomu tajā.

Tumē aizvadītas sezonas pēdējās sacensības «Rudens šķēpi» /FOTO/ 

Brīnišķīgā atvasaras dienā, lieliskā sportiskā gaisotnē Tumē sestdien, 20. septembrī, risinājās Tukuma Vieglatlētikas kluba sezonas pēdējās sacensības «Rudens šķēpi 2014», kuros piedalījās paši lielākie sporta entuziasti no Kandavas, Tukuma, Jaunsātiem, Tumes, Degoles un paši tālākie šķēpmetēji ceļu bija mērojuši pat no Gulbenes.

Sunenei Plieņciemā sava saulsardzene 

Savā pārsteigumā ar mums, «NTZ», dalījās Andis, kurš ar ģimeni ko neparasti skaistu ieraudzījis pie savas vasarnīcas žoga Plieņciemā. “Šāda izmēra saulsardzeni redzējām pirmo reizi! Tagad mazajai sunenei Bellai ir savs saules sardziņš,” raksta Andis.

Tēvu cirks un Karlsona klauni 

16. septembra pēcpusdienā PII «Karlsons» bērnu laukumi sporta skolotājas Lienes Žukauskas vadībā un piedaloties visu grupu galvenajiem klauniem – audzinātājām un auklītēm – kā uz burvju mājienu kļuva par cirka arēnu.

Spēka vieta Vānē stiprināta… (1)

11. jūnijā notikušais Saulgriežu ieskandināšanas un sagaidīšanas pasākums Vānes pagasta spēka vietā – skolas parkā – bija kā noslēgums trīs svētku dienu ciklam, ko organizēja biedrība «Ģimeņu un audžuģimeņu klubiņš «Prātnieki»».

Zemgales vidusskolas skolēni – talkā Likteņdārzā 

Maijā Zemgales vidusskolas skolēniem tika dota iespēja piedalīties projektā «Talka Likteņdārzā». Projektu īstenoja Daugavas Vanagu Tukuma nodaļas biedrība.

Pludmales volejbola sezona Irlavā sākusies /FOTO/ 

Šoreiz ar sakāpinātām emocijām. Gan ar pašvaldības atbalstu, gan piesaistot Eiropas projektu līdzekļus un pievienojot entuziasmu, ir vecie laukumi pārvērtušies līdz nepazīšanai.

Irlavas skolas lepnums – izcilnieks Aigars Tjarve (5)

Tukuma novada Irlavas vidusskolas lepnums, 11. klases skolnieks Aigars Tjarve arī šinī mācību gadā nebeidz pārsteigt savus skolotājus un klasesbiedrus ar izcilām sekmēm visos mācību priekšmetos un pirmajām vietām dažādu mācību priekšmetu olimpiādēs.

Engures Mūzikas un mākslas skolā – 17. izlaidums 

24. maijs bija nozīmīga un priecīga diena tām 11 meitenēm, kuras absolvēja Engures Mūzikas un mākslas skolu un ieguva apliecības par profesionālās ievirzes izglītības programmas apguvi mūzikā un mākslā.

Festivālā «Dziesmu un deju lietus Irlavā» 

23. maijā Irlavas Studentkalna estrādi pieskandināja bērnu dziedātās dziesmas un raitās dejas – jau sešpadsmito gadu te norisinājās festivāls «Dziesmu un deju lietus Irlavā».

Valters Jansons Starptautiskajā konkursā «Jaunais mūziķis» (1)

No 7. līdz 9. maijam Rūjienā notika XVI Eduarda Medņa Starptautiskais konkurss «Jaunais mūziķis», kurā piedalījās arī Tukuma Mūzikas skolas 2. klarnetes klases audzēknis Valters Jansons.

«Varavīksne» atgriežas mājās no «Latvijas kultūras dienām» Anglijā 

Ar sauli tautiešiem, ar dziesmu tautiešiem, ar mīļo māju sajūtu tautiešiem… tāds bija mūsu brauciens un tikšanās ar latviešiem no visas Anglijas pilsētā Pīterboro 4. maijā – Latvijas kultūras dienās Anglijā.

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool