Rudīte, Everts

Kas notiek «Jahtklubā Engure»?

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 3. marts 18:35

Engures pagastā ar mērķi atjaunot vietējās burāšanas tradīcijas jau divus gadus darbojas biedrība «Jahtklubs Engure». Tajā iesaistījušies gan pieredzējuši burātāji, gan skolēni, kuri burāšanas prasmes vēl tikai apgūst, turklāt biedru rindās ir arī burātāju ģimenes locekļi, jo biedrības aktivitātēs – talkās, sacensībās un dažādos projektos – bez viņu atbalsta neiztikt.

27. februārī biedrības «Jahtklubs Engure» biedri tikās mājīgajā un viesmīlīgajā viesu namā «Piejūras nams», lai piedalītos gada atskaišu sapulcē.
Vispirms sapulces dalībnieki noklausījās valdes priekšsēdētāja jeb jūrnieku valodā komodora Ģirta Fišera-Blumberga stāstījumu par iepriekšējā gadā paveikto. Piemēram, par pavasara un rudens talkām, kurās tika sakopta ostas teritorija, lai pašiem būtu patīkami uzturēties un nebūtu kauns tajā uzņemt ciemiņus. Parasti čakli strādā gan lielie, gan mazie.
Pagājušajā gadā jahtklubs mūsu Engures ostā uzņēma Latvijas čempionāta posma dalībniekus, un, jāteic, visiem dalībniekiem ļoti patika mūsu mazās ostas atmosfēra – sirsnīgā uzņemšana, interesantās balvas un iespēja vakaru pavadīt pie kopīga ugunskura krastmalā. Jaunākais jahtkluba biedrs Toms pagājušajā sezonā piedalījās starptautiskās sacensībās Polijā – lai arī sacensību dalībnieku vidū bija visjaunākais, savos pirmajos šāda ranga mačos cīnījās godam.
Par tradīciju kļuvusī «Roņu pirts regate», kurā piedalās arī Usmas un citu jahtklubu burātāji un kas pamazām iegūst starptautisku raksturu. Pagājušajā gadā regatē bija paredzēts kopīgs sacensību posms, lai mērotos spēkiem ar burātājiem no Pernavas un Romasāres jahtklubiem, diemžēl vētras dēļ mači izpalika, bet vienalga Roņusala burātājus uzņēma ar ierasto viesmīlību – varēja baudīt salas neskarto dabu un gūt prieku no salas harmonijas un miera.
Pagājušajā gadā biedrība veiksmīgi iesaistījās arī «Partnerība laukiem un jūrai» līdera projektos. Projekta ietvaros tiek iegādāta speciāla laiva, kas nepieciešama treniņu un sacensību organizēšanai, taču tā būs izmantojama arī glābšanas nolūkos, ja tāda vajadzība kādam rastos.
Pēc tam Ģirts Fišers-Blumbergs informēja par jaunās sezonas plāniem. Šajā sezonā plānots organizēt četras regates un Engures ostā uzņemt Latvijas čempionāta dalībniekus. Jahtklubs organizēs sezonas atklāšanas regati 29. maijā un noslēguma regati 11. septembrī. Nedēļu pirms Jūras svētkiem Engures ostā piestās Latvijas čempionāta regate, kurā dalību pieteikuši stiprākie burātāji no Igaunijas un Lietuvas. Jahtas varēs apskatīt Engures ostā 30. jūnija vakarā. No 12. līdz 15. augustam tiks organizēta Roņu Pirts regate, kas notiks sadarbībā ar Igaunijas burātājiem. Pats grandiozākais pasākums šovasar būs «Engures Kauss 2010», kas notiks vienlaikus ar Jūras svētkiem no 8. līdz 11. jūlijam. Šajā regatē piedalīsies dažāda vecuma burātāji no visas Latvijas. Saistībā ar šīm sacensībām jahtklubs aicina atsaukties brīvprātīgos un sponsorus, kuri vēlas atbalstīt šo pasākumu. Brauciens ar jahtu sponsoriem un atbalstītājiem tiek apsolīts.
Vēl jahtkluba biedru sapulcē tika apstiprināts gada pārskats un pārvēlēta biedrības valde – tās sastāvs netika mainīts, jo biedri ar tā darbu bija apmierināti. Paldies tika teikts visiem jahtkluba biedriem, kā arī apsveikti tie, kuri jahtklubu bija atbalstījuši sacensībās un projektos.
Latvji brauciet jūriņā!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. 111 teica:

    Prieks, ka burāšanas tradīcijas atjaunojas un Latvija kļūst par vēl vienu jahtklubu bagātāka! Cerams, ka netiks aizmirsti mazie burātāji un viņu vēlme baltā burā traukties vējiem līdzi, lai augtu kārtīgi konkurenti lietuvas, igauņu un eiropas jaunajiem sportistiem, kuri jūtas droši lielos viļņos un jūrā!
    Pilnu buru!

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool