Karatisti, kas nes Tukuma vārdu pasaulē

Beidzies 2007. gads – labs un grūts sportistiem no «Tukuma karatē kluba». Viņi startēja dažādās sacensībās gan Latvijā, gan arī ārzemēs: Horvātijā, Baltkrievijā, Igaunijā. Un nebija tādu sacensību, kurās neizskanēja «Tukuma karatē kluba» sportistu vārdi!

Mūsējie – starp labākajiem Latvijā, Eiropā un pasaulē

Septembris sākās ar «Jūrmalas kausu», kurā uzvarēja tukumnieki.

Trīs sportisti bijuši Latvijas izlasē – Matīss Cīrulis (no Lapmežciema), Gita Berga (no Laucienes, Talsu rajons) un Edgars Skrīvers (no Tukuma) un startējuši pasaules čempionātā Stambulā (Turcijā), kur Latvijas komanda ieņēma divas otrās vietas un palika viepadsmitā no 82 valstīm!

Rezultāti liecina, ka Matīss Cīrulis 2007. gadā ir labākais sportists Eiropā starp kadetiem svara kategorijā līdz 75 kg. Viņš uzvarēja «Euro grad prix» Lielbritānijas un Īrijas čempionātos, bet Itālijā palika trešais; Eiropas čempionātā kadetiem un junioriem (tas notika Izmirā (Turcija)) viņš bija piektais! Un decembrī viņš ieguva 3. vietu starp pieaugušajiem «Eiropas Šotokan karatē čempionātā» Venēcijā (Itālija)!

Godalgas sacensībās Jēkabpilī

14. janvārī Jēkabpilī notika pirmās karatē sacensības 2008. gadā. Tajā startēja labākie karatē klubi no Latvijas – Daugavpils, Jēkabpils, Rēzeknes, Madonas, Rīgas, Jelgavas un citām, kā arī, protams, mūsu sportisti no «Tukuma karatē kluba». Uz Jēkabpili devās trīs mūsu sportisti – lai pārbaudītu sevi pirms 8. Baltijas valstu čempionāta 19. janvārī Mažeiķos (Lietuva). Starp citu, uz Mažeiķiem dosies vairāki Tukuma sportisti.

Pirmais Jēkabpilī startēja Reinis Ruža – kategorijā 12 līdz 15 gadi, kata disciplīnā kopā ar brūno un melno jostu īpašniekiem! Un savos 12 gados viņš uzvarēja šai spēcīgajā kategorijā un ieguva 1. vietu.

Nākamais startēja Armands Rožkalns no Lapmežciema un sava svara kategorijā savu kļūdu dēļ palika 2. vietu. Pēc tam viņš startēja arī absolūtā svara kategorijā (14 un 15 gadi) un atkal izcīnīja 2. vietu.

Pēdējais startēja Toms Logins – 11 gadus vecs sportists no Lapmežciema. Viņš uzvarēja savā vecuma un svara kategorijā (10 līdz 11 gadi, virs 40 kg) – ieguva 1. vietu.

Aicinām pulkā!

Tagad «Tukuma karatē klubā» trenējas sportisti no četru gadu vecuma, kā arī iesācēji visās vecuma grupās. Un, protams, Tukuma karatē izlase, kura startē dažādos turnīros un nes Tukuma vārdu pasaulē! Aicinām pievienoties mūsu komandai!