Trešdiena, 2018. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira

Kandavnieki – ar Latviju sirdī /FOTO/

Autors: Vita Eglīte
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 27. novembris 15:07

Novembris Kandavas internātvidusskolā ir latviskuma un patriotisma mēnesis. Jau ienākot skolā, ikvienam ir skaidrs – mums katram jāiededz sava liesmiņa ne tikai svecītē, bet arī sirdī. Skola ir noformēta atbilstoši svētku tematikai, skolotājas – Inese Gaile un Irēna Osīte – kopā ar skolēniem radījušas emocionāli jauku noskaņu, ko papildina daudzie pasākumi gan skolā, gan novadā, kuros piedalās arī mūsu skolas skolēni.

Svētku kulminācija kā allaž ir mūsu skolas tradīcija – dievkalpojums baznīcā un svecīšu gājiens no baznīcas līdz skolai. Par muzikālo daļu bija parūpējusies skolotāja I. Pakalns-Paleja, par noformējumu – Ilze Stafecka, bet par vakara gaitu – lūgšanām, lasījumiem un uzrunām – skolotāja Dace Grosa. Dievkalpojumu vadīja mācītājs Atis Freipičs. Pēc tā visi pulcējāmies pie baznīcas, lai kopīgi dotos svecīšu un lāpu gājienā, ko vadīja vidusskolēni un 9. klases skolēni, kuri, paņēmuši pie rokas pirmklasniekus, veda mūs gājienā uz skolu, lai noliktu svecītes skolas priekšā, kur tās tika izkārtotas Latvijas teritorijas formā, izveidojot mirdzošu Latvijas karti. Logos saliktās svecītes izgaismoja skolu, un kopskats radīja emocionālu saviļņojumu – šajā brīdī mēs katrs varam lepoties ar savu Latviju. Pēc svētku vakariņām visi devāmies uz kopīgu sadziedāšanos «Manā Tēvzemē» skolas zālē. Gan skolotāji, gan skolēni, gan citi skolas darbinieki kā priekšdziedātāji ieskandēja izvēlēto dziesmu, un pārējie pievienojās, lai no sirds izdziedātos.

Patriotu nedēļā mēs visi kopā un katrs atsevišķi apliecinām savu piederību Latvijai, jo kas tad patiesībā valsti veido, ja ne mēs paši? Šis laiks ļauj mums sajusties kā daļai no kaut kā liela un nozīmīga, kā daļai no latviešu tautas.

Tik tiešām skaisti, ka kopā varam radīt kaut ko TIK jauku! Jo mēs taču esam savas skolas patrioti, mēs esam latvieši!


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.06.20 | 11:00

Apdziedašanās Durbē 

2018.06.20 | 15:00

Saulgrieži Sēmē 

2018.06.20 | 17:00

Nodarbība «Ligzdā»Tukumā 

2018.06.20 | 19:00

Pludmales volejbols Irlavā 

2018.06.20 | 20:00

Ielīgošana Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool