Ceturtdiena, 2019. gada 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira
Vilhelma Nikolaja Bokslafa pēcteči viesojās arī Jaunmoku pilī

Arhitekta Bokslafa radinieki apmeklē Jaunmokas un Jaunpili

Autors:
Twitter
FaceBook
print
2008. gada 14. oktobris 10:00

Pagājušajā sestdienā izcilā Latvijas baltvācu arhitekta Vilhelma Nikolaja Bokslafa radinieki arhitekta 150. jubilejas svinību ietvaros apmeklēja arī tās pilis Tukuma rajonā, kas saistītas ar jubilāra jaunradi.

Ja Jaunmoku muižas komplekss līdzās Mākslas Akadēmijas ēkai Rīgā ir viens no slavenākajiem V. Bokslafa arhitektūras meistardarbiem, tad arhitekta līdzdalība 1905.gada revolūcijas postījumu sakopšanā nav vēl bijusi pietiekami akcentēta. Bez Jaunpils pils atjaunošanas projekta, viņš veidoja arī projektus Mālpils muižas un Lielvārdes pils atjaunotnei.
Deviņi no četrpadsmit Latvijā iebraukušajiem V. Bokslafa pēctečiem tika sirsnīgi uzņemti kā Jaunmokās, tā Jaunpilī. Viņu vidū – arhitekta mazdēls, mazmeita un mazmazbērni. Tā bija iespēja kopīgi pārdomāt un apbrīnot jubilāra tik daudzpusīgo talantu – pilis un to atjaunošana bija tikai maza tā izpausmes daļa – vēl arī baznīcas, dzīvojamās ēkas, rūpnīcas. Ciemiņi bija gandarīti, ka slavenākā viņu ģimenes pārstāvja plānotie objekti tiek uzturēti ļoti labā stāvoklī, ir kupli apmeklēti un bieži kalpo arī kultūras pasākumu vajadzībām apkārtnes ļaudīm.
Pašā dzimšanas dienā – 12. oktobrī – Mālpilī tika atklāta arhitektam veltīta skulptūra, kuru veidojis tēlnieks Gļebs Panteļejevs, bet citā spožā V. Bokslafa arhitektūras pērlē – Dubultu baznīcā – par godu jubilāram dziedāja Evita Raituma-Zālīte. Dubultos un Latvijas Mākslas akadēmijas ēkā patlaban ir iespēja iepazīties ar izcilajam arhitektam veltīto, Jaunmoku pils muzeja veidoto izstādi. 10. oktobrī Rīgas domē notikušajā V. Bokslafam veltītajā starptautiskajā konferencē atskanēja arī šāda atziņa: "Nevienu no V. Bokslafa projektētajiem lielajiem objektiem nav skāruši ne kara, ne padomju laika postījumi. Tā vien šķiet, ka pār viņa darbiem ir stāvējusi un stāv kāda augstāka roka ." Šķiet, tā būs pilna patiesība – arī Jaunmokās un Jaunpilī.
A. Šablovskis.
A.Jansona un A.Šablovska foto
059;056 – Par godu Bokslafa jubilejai Jaunpilī tiks šauts no lielgabala

064- V. Bokslafa mazmazmeitas Jaunpilī

014; 015 – V. Bokslafa pēcteči iepazīstas ar izstādi Mākslas Akadēmijā

021 – Jubilejas tostu par godu jubilāram Jaunmokās saka V. Bokslafa mazdēls Klauss Bokslafs

051,035, 054, – V. Bokslafa radinieki JaunpilīKomentēt

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool