Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs

Vecāki – bērniem visu atļaut nevar!

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 17. jūnijs 18:58

Man sirds ir pilna, tāpēc gribu pastāstīt par saviem novērojumiem bērnu dziesmu un deju svētkos Durbes estrādē pirms nedēļas.

Viss bija skaisti un jauki, koncerts sagatavots, bērni – saģērbti, laiks – labs. Ar pašu koncertu viss bija kārtībā, bet ar publiku gan ne. Un es pat nezinu, ko lai tur izdara, jo tas atkārtojas gandrīz vai visos pasākumos – skatītāji savā starpā sarunājas, staigā, bērni skraidelē apkārt kliegdami, bļaudami, raudādami, brīžam ne redzēt, ne dzirdēt nevar. Kad aizrādi, saņem pretī tādus vārdus, ka kauns klausīties. Var jau redzēt, ka arī organizatori dara, ko var, bet arī viņos neviens neieklausās. Jaunās mammītes saka, ka viņām ar maziem bērniem ir tiesības redzēt, kā vecākie bērni uzstājas. Piekrītu, bet viņas bieži vien nemaz to neredz, jo visu laiku sarunājas. Vecāko brāļu vai māsu uzstāšanos neredz arī jaunākie, jo visu laiku skraida apkārt.
Tagad jau esmu sapratusi, ka jānāk uz koncertu agri, lai tiktu sēdēt pirmajās rindās, jo tur tik lielu traci neuzdrošinās taisīt. Tur tikai vienīgā problēma ir mazie bērni, kurus vecāki laiž pat uz estrādes kāpt. Es brīnos, kāda visatļautība dota mazuļiem, ka vecāki saviem bērniem nenosaka ierobežojumus. Man reiz viena māmiņa paprasīja, vai tad es nīstot bērnus? Nenīstu, pati trīs esmu izaudzinājusi; visi esam gājuši uz Durbes estrādi, bet nekad nav bijis problēmu ar uzvedību. Ja jau mamma neko nevar aizrādīt trīsgadīgam bērnam, tad ko darīs vēlāk? Plātīs rokas, kad viņš demolēs pilsētu?! Tāpēc man ir jautājums, vai tad, ja atnāku uz koncertu, samaksāju par biļeti (tas attiecas uz citiem pasākumiem, bērnu svētkos par ieeju nebija jāmaksā), man obligāti jābūt gatavai, ka koncerta vai izrādes piedevās būs arī troksnis?

Tukuma kultūras nama direktore Dace Lebeda skaidroja, ka nereti tiešām publiski jāsaka vecākiem, lai vairāk uzmanības pievērš bērniem, nereti tie jāpaņem pie rokas un līdz vecākiem jāaizved. Jo – nevar bērns kāpt uz skatuves, traucēt koncertu, traucēt savu brāli vai māsu, turklāt mazais riskē sapīties vados un pats sevi satraumēt. Kurš atbildēs?! Tomēr bieži vien vecāki šo situāciju neizprot, piemēram, kabrioletu pasākumā uz skatuves brauca automašīnas, taču vienlaikus mammas mēģināja par katru cenu turpat uzlikt arī bērnus… Vecākiem jāapzinās, kurā pasākumā bērns aicināts spēlēties, un tādu Tukumā nav mazums, bet kurā – skatīties un klausīties.Komentēt

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool