Meldra, Meldris, Melisa
Foto: www.europass.lv/

Vai Tukuma novada dome atbalstīs biedrību projektus?

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 1. jūlijs 11:03

Jautā lasītājs: – Man ir jautājums par biedrību darbu nākotnē. Pavisam nesen uzzināju, ka Tukums grasās veidot savu partnerību, lai varētu spriest par to naudu, kas no Eiropas fondiem turpmāk pienāksies dažādiem mazajiem darbiņiem pagastos. Tiktāl viss ir ļoti loģiski, taču mums ir bažas par ko citu. Esam dzirdējuši, ka tagad dome noteiks, ko vispār biedrības varēs gribēt un par ko projektus rakstīt, bet par ko ne, jo visu izvērtēs attīstības nodaļa. Tagad, kad mūsu projektus izvērtēja īpašā komisija, kura vērtēja pašu ideju; zinājām, ka izvērtējums ir neatkarīgs, bet nu izvērtēs, iespējams, pēc citiem kritērijiem, jo pati dome jau līdzfinansē projektus. Sanāks tā – ja reiz dome pati vērtēs projektus, tad lems no tā viedokļa, vai ir vērts līdzfinansēt, vai ne. Varbūt vairs nav jēgas kaut ko rakstīt – dome pateiks, ka to mums nevajag, un naudu līdzfinansējumam nedos?

Redakcija: Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs un teritoriālās attīstības komitejas priekšsēdētājs Indulis Zariņš skaidroja, ka novada pagasti šobrīd darbojas trijās partnerībās: “Pagasti ir pie Engures, Kandavas un Jaunpils, taču Tukuma novadam, kas apvieno 13 000 pagastu iedzīvotāju, līdz šim nav bijusi nekāda teikšana. Tā tas izveidojies vēsturiski, jo tad, kad partnerības dibinājās, Tukums vēl bija pilsēta un pilsēta šādā partnerībā piedalīties nevarēja; tajās iesaistījās tikai pagasti. Taču tagad, kad jaunajā plānošanas periodā mainās šādu partnerību nosacījumi, un tām turpmāk būs jāapvieno ne mazāk par 10 000 iedzīvotāju, arī Tukuma novadam ir jādomā par nākotni, jo bez novada arī esošās partnerības neiztiks. Taču ir vairāki varianti, kā rīkoties, un to arī ar novadu vadītājiem kopā runāsim trešdien, 2. jūlijā. Taču ilgi kavēties ar izlemšanu nevaram, jo jāizstrādā darbības programma.”

Vaicāti, kas notiks ar biedrību iecerēm – līdz šim biedrība pati varējusi izlemt, kādu projektu rakstīt, taču tagad ir bažas, ka dome noteiks – ko varēs un ko ne, J. Šulcs un I. Zariņš atzina, ka šādi izteikumi ir nepareizi: “Mēs iebilstam, ka kaut kas tāds tiek domāts un runāts. Šie principi, pēc kuriem projektu atbalstījām, nemainīsies. Šobrīd vēl nav bijis tāda biedrību iesniegtā projekta, kam novada dome būtu atteikusi līdzfinansējumu, protams, ja vien tas ticis partnerībā atbalstīts.” Par to, kā noslēgsies novadu vadītāju sarunas par šo jautājumu un vai Tukumam būs sava partnerība, informēsim.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool