Valgudis, Ralfs, Vitālijs
2011. gada 2. aprīlī pirtī uzsprāga apkures katls
Foto: Agris Jansons

Vai Tukuma dome nevar iegādāties pirti?

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2012. gada 6. novembris 10:26

– Lasīju avīzē, ka Zatleram par pusmiljonu pirks dzīvokli no privātpersonas. Kāpēc mūsu dome nevar no privātuzņēmēja pārņemt pirti? Vai tas ir atkal tā, ka daži ir vienlīdzīgāki par citiem? Pirts pilsētniekiem ir ļoti nepieciešama, tādēļ lūdzu publicējies arī to, kurš sniedz atbildi, lai zinām, par kuru vadības vīru un māti nākamajās vēlēšanās nebalsot!

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka atbilstoši likuma «Par pašvaldībām» 15. pantam pašvaldībām jāorganizē iedzīvotājiem komunālie pakalpojumi – ūdensapgāde un kanalizācija, siltumapgāde, sadzīves atkritumu apsaimniekošana, notekūdeņu savākšana, novadīšana un attīrīšana. Pirts pakalpojumu nodrošināšana nav pašvaldības funkcija, tāpat kā mūsu spēkos nav pārņemt kādu uzņēmumu un šādu pakalpojumu sniegt. Iedzīvotājiem jāsaprot, ka tikai pirts viena pati nav rentabls biznesa pakalpojums, tas var pastāvēt kopā ar citiem pakalpojumiem, kā tas bija «Harmonijā» pirms ugunsgrēka. To apliecina arī tas, ka par šo ēku uzņēmējiem nav intereses. Ja būtu kāds uzņēmējs, kas šādu pakalpojumu sniegtu, mēs saglabātu līdzfinansējumu pensionāriem, kādu nodrošinājām arī iepriekš, un, šķiet, tas bija ap Ls 500 mēnesī.

Birkas: ,


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Anonīms teica:

  Vai Ledus halle ir rentabls bizness?
  Lūdzu Tukuma Domi izdomāt pirtī papildus pakalpojumus, lai šis būtu rentabls bizness! Tukumniekiem pirts ir nepieciešama, lai Tukuma bezpajumtnieki atkal neierīkotu dušas telpas Meža ielas 4 nama pagrabā, bet mazgātos pirtī ar Domes atlaidēm!
  Nebalsosim par Šulca partiju!

 2. Lodzinsjh teica:

  Labāk, lai bērni sporto, nevis bomži magājas par nodokļu maksātāju naudu.

 3. pensionārs teica:

  Kas ir 500Ls mēnesī ar gandrīz 100000Ls gadā vai 7000Ls mēnesī par biblioteku,bet tur katram sava interese,vai kāds var atbildēt cik cilvēku mēnesī biblioteku apmeklē,vienīgi pie datora varu pasēdēt .

 4. neizbrīna teica:

  Šāda atbilde neizbrīna – pirts tak nav “Amatnieka” bizness, bet ja būtu, gan jau atrastu KĀ atpirkt, līdzīgi kā to pussabrukušo dzīvojamās mājas jaunbūvi Pasta ielā. Pašiem (Žižņevskim)vairs nebija izdevīgi to pabeigt, tagad nopārdod domei, kas slēgs līgumu ar “Amatnieku” lai to pabeigtu – ideāls pēckrīzes biznesa plāns – dubultpeļņa.

  • brex teica:

   Taa maaja NAV pussabrukusi – beidz glupiibas runaat!

  • Ronda teica:

   Vispār apbrīnojami tiešām , māju pērkam – nezin no kādām tik naudiņām – un kam gan tad tiks tie dzīvoklīši :))))bet pirtij un normālam baseinam ( vismaz vienam uz tik lielu pilsētu ) neatrodas ne līdzekļu ne vēlēšanās ,vispār jau sen ir pilnīgs kauns par Tukumu lai neteiktu vairāk! kūltūras dzīve uz – o,paši redzam kas brauc ar izrādēm , vai koncertiem uz Tukumu – prakstiski neviens – brauc uz Slampi, Talsiem, Saldu utt.utt.tikai ne uz Tukumu , kaut gan ” pāris” kolektīvu dēļ ” uzturam” milzonīgu kultūras namu !!Nu par pirti vispār vārdu trūkst, gaidam kamēr kāds privāti kaut ko uzstutēts – murgs !! agrākos laikos no skolas vedām bērņukus uz baseinu un pašvaldība daļu naudiņas sedza – rezultātā daudz mazāk bērnus vadājām uz poliklīniku utt.utt. Tagad vakaros ,brīvdienās izejot cauri Tukumam , labi ka varam ieraudzīt pāris vecus cilvēkus, jaunatne praktiski nav Tukumā utt.utt. uz kurieni ejam , kad beigsies tā patvaļa un viatļautība Tukumā, laikam jau nekad !!skumji……………

 5. Trumulis teica:

  Par ledushalli anonīmajam komentētajam taisnība. Starp citu, arī NTZ tiek daļēji finansēts no tukumnieku makiem.. Tā kā, kultūra un izglītība arī ir pašvaldības ziņā. Pašvaldībai nav tik šauri pienākumi kā augstāk Šulca minētie. Sanitārija un cilvēku veselība arī ir pašvaldības kompetencē. Pašvaldība varētu atvieglot NĪN tam īpašumam un iespējams citādi nākt pretim, kurš tomēr būtu gatavs riskēt ar to pirti.

 6. opa teica:

  50.000ls katru mēnesi ledushallei ir rentabli??? 7.600ls kamparam par šķūnim ir rentabli????

 7. anonims teica:

  Kauns!Tik liela pilseta bet pirts nau!

 8. viedoklis teica:

  Ņemot vērā pēdējos gados sastrādāto, sevišķi pēdējā laikā, domāju, mazajam vīrelim vēl atlicis valdīt līdz vasarai.
  P.S. Ja vēlētāji nebūs muļķi.

 9. Natālija teica:

  Šulca kungs un visa jusu komanda! Beidziet tač vienreiz muldet saviem veletajiem!!!Pirtim tada liela pilseta JABUT!!!Iedzivotajiem tada novada dome ari nav rentabla,bet mes jus vēlkam!!!Ciniska atbilde!Kauns!

 10. tt teica:

  Nevajag nekadu pirti…ko vel izdomas???

 11. var būt teica:

  Nez cik būtu gatavi tukumnieki maksāt par pirts apmeklējumu??? Tādu vienkāršu, ar visu nepieciešamo jau varētu saštukot!

 12. starp citu teica:

  Varbūt kādam ir informācija, kam pieder pirts Kandavā, par kuru ir ļoti, ļoti labas atsauksmes?
  Uz turieni brauc mazgāties ne tikai tukumnieki, bet arī no citiem novadiem un pārnovadiem? Piem: Engure, Talsi u.c.
  Varbūt Tukuma domniekiem vajadzētu painteresēties, aizbraukt uz Kandavu un nebraukt tālākos pieredzes apmaiņas braucienos?

 13. ttt teica:

  Man ļoti pietrūkst kinoteātra, gribu, lai Tukumā būtu kinoteātris, ja līdz vēlēšanām nebūs, par Šulcu nebalsošu…

 14. To starp citu teica:

  Kandavas pirts pieder SIA “Pils”.

 15. brex teica:

  A man, a man, a man…plantitaariju gribaas:0!

 16. jj teica:

  A man ludzu džakūzi dodiet, Šulca kungs 🙂
  un par velti, citādi nebalsošu.
  PS vēlams arī aukstu aliņu pasniegt!!

 17. es teica:

  Nesaprotu,ko var ņemties par to ledushalli?Labāk būtu,ka tie bērni ,kas tur trenējās vazātos pa ielām?

 18. Vilis teica:

  Tik ļoti trūkst pirts. cenšos ar mitru lupatiņu apmazgāt miesu,-taču nav tas kas pirtī.vecā āda un tauku nogulsnējumi jāberž ar rokām,jūtu arī nelielu smaku no miesas,bet man nav kur aiziet uz pirti,duša arī man nav dzīvoklī.Nu pasakiet ko lai es daru. ķemeros ir jauka pirts ,bet ceļš ar vilcienu maksā divi lati un pirts Ls.5 ,bet alga man ir Ls. 115.Nu pasakiet ko lai es daru un tā jau ir 3 vai 4 gads.
  Vai tas ir normāli? Un mēs skaitamies Eiropas valsts.
  Vai šis nav cilvēktiesību pārkāpums.

  Varbūt Tukumā ir kāds kas kurina pirti un pieņem arī apmeklētājus no malas. Lūdzu atsaucieties!

 19. vēlētājs teica:

  salons bija dārgs, bet labs. man pietrūkst….. daudzus pakalpojumus vairs Tukumā nevar saņemt, ko piedāvāja salons HARMONIJA. tuvojas vēlēšanas – nu takšu pašreizējā valdība varēja, mums nabadziņiem, uzsaukt pirti, salonu un galvenais baseinu bērniem. visi jau nav tik bagāti, lai varētu braukāt ar bērniem un arī paši pa viesu māju vai Jūrmalas baseiniem. mūsu bērnu fiziskie stāvokļi šobrīd no tā cieš! nu tak saņematies, valdība! daudzi jau runā, ka šī domīte būs jāgāž nost no kājām, jo tāds kāds šobrīd jau otro gadu ir Tukums …..oi…oi…oi…. dubļi, māls, peļķes, bedres, uzsplēsti asafalti un nekas vairāk. tā saimnieki, man šķiet, nedara. izdari kaut ko vienu un tad sāc nākošo. dzīves apstākļi mums šobrīd ir drausmīgi.brrrrrrrrrrr uz vēlēšanās cilvēki jau visus plusus un mīnusus savāks, bet cilvēks jebkurā gadījumā ir uzbūvēts tā, ka plusus var pat arī nepamanīt, bet tie mīnusi dursies kā balķis acīs.

 20. Natālija teica:

  pirts ir vajadzigs Tukuma!Kauns Šulcam!!!Uz ledusshalla dušiņu jus ar savu komandu varat iet paši!!!

 21. Opis teica:

  palasiiju komentaarus, paliek nedaudz baisi dziivojot vienaa pilseetaa ar tik aprobezhotiem ljautinjiem

  • ome teica:

   Opīt, nu nav jau tie ļautiņi tik aprobežoti!
   Vienkārši Tukumā vismaz 30% dzīvokļos nav ne ūdens, ne kanalizācija. Un gribas taču nomazgāties!
   Varbūt Tu jūti, ka daži komentētāji nav latvieši, un tāpēc viņus sauc par aprobežotiem.
   Es gan saprotu tos cilvēkus, lai gan man pašai šis jautājums nav aktuāls. Par šo jautājumu ir jādiskutē un pašavaldībai jārūpējas, lai elementāras cilvēku vajadzības var tikt realizētas – vienalga, vai ar privājiem partneriem, vai kā savādāk.

 22. lenna teica:

  Sliktajos “krievu” okupacijas laikos pirts bija katrā pilsētā!Un pieejams katram.Cena-20 kapeikas.Tagād-utas vaislot?

 23. uzmanību teica:

  15. novembrī Tukumā ieradīsies pārstāvji no Cilvēktiesību biroja.
  Var pierakstīties uz pieņemšanu pa tālruni 67686768 un noskaidrot, vai pirts neesamība Tukumā ir cilvēktiesību pārkāpums, vai nav.

 24. Natālija teica:

  uzmanību-paldies par tel.nr.Obligati!!!

 25. pirts cienītājs teica:

  Ļoti gribētos pirti Tukumā! Ļoti laba pirts ir Vānē, taču tālu no Tukuma.

Pasākumu kalendārs

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool