Vai tiešām tik ilgi jāiztiek bez karstā ūdens?



– Nezinu, vai esat jau par to rakstījuši, bet, uzzinot, ka pilsētā divus mēnešus nebūs karstā ūdens, patiešām biju šokā. Vai tad uzņēmumam nav jāievēro pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktība? Mūsu ģimenē ir mazs bērns, tas nozīmē, ka mums jārēķinās ar papildu izdevumiem un divu mēnešu dēļ jāpērk ūdensboilers. Jūsuprāt, tas ir normāli? Divu mēnešu dēļ izdot vismaz Ls 70?! Turklāt – loģiski, ja ūdens sildītāju nopirksim, tad taču mums vairs pilsētas karsto ūdeni nevajadzēs! Ja šādā veidā pilsēta vēlas tikt vaļā no karstā ūdens lietotājiem, tad tā arī varēja pateikt, bet tagad iznāks tā, ka daudzi sapirks boilerus un ūdens paliks vēl dārgāks. 

Es domāju, ka visas šīs problēmas rodas no tā, ka nav konkurences pakalpojuma nodrošināšanā. Ja SIA «Tukuma siltums» zinātu, ka karsto ūdeni var piegādāt arī kāds cits, tad šādu pārtraukumu nebūtu, taču, tā kā citu konkurentu nav, katru gadu uzņēmums spīdzina iedzīvotājus. Arī «Latvenergo» remontē tīklus, un uz kādu laiku atslēdz elektrību, taču ne jau uz nedēļām ilgu laiku. Parasti jau dara tā – vispirms vienu sistēmu ierīko un tad, kad tā gatava, veco sistēmu pārslēdz uz jauno. Un vēl – dzirdēju, ka iekārtas nemaz neesot gatavas, tad jāvaicā, kamdēļ atslēdz karsto ūdeni? Un kādēļ to dara 1. jūlijā, kas ir piektdiena – būtu ļāvuši vēl sestdien un svētdien mazgāties, jo šajā laikā taču katlu mājā neviens nestrādās.

SIA «Tukuma siltums» valdes loceklis Juris Kancāns skaidroja, ka par karstā ūdens atslēgšanu 4. jūlijā iepriekš ticis domāts, taču tā kā sestdien, 2. jūlijā, «Latvenergo» informējis par elektrības atslēgumu uz visu dienu, ticis nolemts katlu mājas darbu pārtraukt jau 1. jūlijā. Vaicāts, vai tiesa, ka visas iekārtas nemaz neesot gatavas, līdz ar to ūdens atslēgumam neesot nekādas jēgas, J. Kancāns skaidroja – ja reiz kāds tik gudri runājot, lai atbraucot un apskatoties: "Daļa iekārtu ir gatavas, daļa ir procesā, taču jebkurā gadījumā katlu māja darbu turpināt nevar, jo vecais šķeldas padeves mehānisms jāsavieno ar jauno, tāpēc katlu māju jāaptur." J. Kancāns solīja, – tiklīdz darbi nonākšot līdz tādai stadijai, kad karsto ūdeni varēs nodrošināt, tas arī tikšot izdarīts. Taču šo laiku viņš lūdza iedzīvotājus paciesties, jo bez šiem darbiem nekādi neesot iespējams palaist jauno katlu māju, kas visai pilsētai esot ļoti nozīmīgs projekts. Atbildot uz mūsu repliku, ka ūdens pārtraukums var mudināt iedzīvotājus atteikties no centralizētās ūdens padeves, J. Kancāns skaidroja, ka pret šādiem gadījumiem izdarīt neko nevarot, vienīgi cerēt, ka iedzīvotāji, domājot par nākotni, izpratīs situāciju.  

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *