Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Vai pagasta kultūras darbinieks novadā ir lieks?

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 16. oktobris 18:26

Mani satrauc tas, ka nevienam Tukuma novadā neinteresē, kā norisinās un vai vispār norisinās kultūras darbs pagastu kultūras namos. Redzam, ka regulāri uz sanāksmēm brauc grāmatveži, sociālie darbinieki, kopā jau strādā bāriņtiesa, bet par kultūras darbiniekiem neviens neliekas ne zinis. Mēs darām savu darbu, bet nezinām, vai vispār kādam to vajag, jo neviens pat nav painteresējies, kā mums klājas. Kādreiz bija tikšanās, tagad nav arī to…, – šādus rūgtus vaŗdus izteica kāda novada pagasta kultūras nama vadītāja.

Sola, ka tikšanās būs
Tukuma novada domes izglītības, kultūras un sabiedrisko attiecību speciāliste Inese Smirnova pastāstīja, ka jau pavasarī kultūras darbinieku seminārā teikusi – kultūras jomā pēc novadu izveidošanas nekas nemainīsies. Neziņu kliedēt varējuši arī pagastu pārvalžu vadītāji, kam viss esot zināms: "Lieta tā, ka sociālajā, bāriņtiesu un izglītības jomā veidojas vienotas iestādes, kuras darbu šajās jomās koordinē, tāpēc arī tiek rīkotas tikšanās. Kultūras jomā tā nav – Tukuma kultūras nams neuzņemsies virsvadību; katrs kultūras nams strādās, tāpat kā līdz šim – organizēs pasākumus atbilstoši savam budžetam, bet vienojošo darbu uzņemsies kultūras metodiķis. Tomēr ir zināms, ka šāda tikšanās drīzākajā laikā notiks."
Tukuma rajona padomes kultūras darba organizatore Rudīte Poča stāstīja, ka saprot kultūras darbiniekus. Arī pati izjutusi neziņu, vai viņas darbs novadā būs vajadzīgs. Vaicāta, vai Tukuma rajona padomes budžetā nauda šim darbam nav bijusi paredzēta līdz gada beigām, R. Poča stāstīja, ka šobrīd viss nepieciešamais tiekot darīts, arī ar kultūras darbiniekiem viņa esot runājusi, tomēr pieņemt lēmumus par darbībām nākamajā gadā, kad notiks Skolēnu dziesmu un deju svētki, nav varējusi: "Tagad zinu, ka turpināšu darbu arī Tukuma novadā. Turklāt pagājušajā nedēļā tikās visu četru novadu vadītāji un nolēma, ka kultūras jomā sadarbosies, tātad – kolektīvu skates notiks visiem kopā, tāpat kā senāk. Oktobra beigās būs tikšanās Tukuma novada, pēc tam visu novadu kultūras darbiniekiem, vēl pēc tam – koru diriģentiem un deju kolektīvu vadītājiem. Joprojām mūsu koru virsvadītājs ir Romāns Vanags, deju kolektīvu virsvadītāja – Zanda Mūrniece un, ceram, ka tā būs arī turpmāk."Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool