Marija, Marika, Marina

Vai nav iespējams samazināt ledus halles troksni?

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 8. augusts 11:08

Ar jūsu starpniecību gribam noskaidrot, vai trokšņu līmenis no Tukuma ledus halles ventilatoriem atbilst likumā noteiktajām prasībām? Esmu Baznīcas ielas 12a iedzīvotāja, un ledus halles troksnis mūsu ģimenes naktsmieru. Pie aizvērtiem logiem troksnis ir ciešams, taču tagad, vasaras karstumā, mēs guļam pie atvērtiem logiem un tāpēc tā ir problēma. Vai ledus halles īpašniekiem nebūtu pienākums samazināt trokšņu līmeni? Piemēram, blakus esošajā «Rimi» veikalā līdzīga veida iekārtas ir norobežotas ar sienām, kas mazina troksni.

Troksni rada ventilatori uz jumta

Kā pārliecinājāmies, lielie ventilatori, kas rada troksni, atrodas uz ledus halles piebūves jumta tajā ēkas pusē, kas ir iepretim daudzdzīvokļu mājai Dārzniecības ielā 12a. Ceturtdienas pusdienlaikā, kad visapkārt bija daudz citu trokšņu, šis troksnis bija dzirdams, taču ne tik ļoti, lai izceltos starp citiem. Tomēr nakts laikā, kad apkārt valda klusums, tas noteikti būs dzirdams vairāk.

Tukuma ledus halles direktors Modris Liepiņš uzskata, ka ne jau šis troksnis ir tas skaļākais, bet gan tas, ko rada ventilatori, kad “pēc atelpas” ieslēdzas: “Šie ventilatori atdzesē karsto gaisu, ko, saspiežot freonu, ražo kompresori un padod uz radiatoru. Kad gaiss ir atdzesēts līdz vajadzīgajai temperatūrai, tie izslēdzas, bet, kad temperatūra paaugstinās, tie atkal ieslēdzas – ar tādu dūcošu skaņu, kas varētu traucēt, bet mēs tur neko izdarīt nevaram. Šajā karstajā laikā ir ļoti svarīgi nodrošināt ledus dzesēšanu, tāpēc ventilatori strādā visu diennakti.

Turklāt dzesējam arī papildus – ar ūdeni. Ja telpa virs tiem būs noslēgta, nevaru iedomāties, kā ventilatori spēs gaisu atdzesēt, jo tiem vajadzīga brīva gaisa pieeja.”

Risinājums – aizsargsiena?

Vaicāts, vai būtu iespējams izveidot tādu kādu aizsargsienu pirms šiem ventilatoriem, M. Liepiņš skaidroja, ka ir gatavs par runāt ar būvvaldes pārstāvjiem un ar šīs jomas speciālistiem, lai saprastu, vai no tehniskā viedokļa tas ir iespējams: “Es varu saprast cilvēkus, kas ir nopirkuši dzīvokli un kas piedzīvo neērtības, taču šajā situācijā neko grozīt nevar – ledus halle bija pirms šī māja tika uzcelta, taču es apsolu painteresēties, ko lietas labā darīt.”

Tukuma novada domes galvenā arhitekte Iveta Vistapole skaidroja, ka ventilatori veikalā «Rimi» un ledus hallē nav salīdzināmi – hallē tiem darba apjoms ir daudzas reizes lielāks: “Lai atrastu piemērotāko risinājumu, vispirms ir jāizmēra trokšņu skaļums, lai redzētu, kāds tas ir un vai tas pārsniedz pieļaujamo normu; ja tas ir pārsniegts, tad kopā ar speciālistiem jāmeklē tehniskie risinājumi, jo domei pašai tādu speciālistu nav.”

Noskaidrojām arī, ka Tukuma pašvaldības policijai ir ierīce trokšņa mērīšanai, taču, kā skaidroja pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka vietas izpildītājs Edgars Redko, lai dati būtu oficiāli, ir jāpieaicina īpaša laboratorija. Vaicāts, kāda gan jēga no šīs iekārtas, ja dati nav derīgi, E. Redko skaidroja, ka šo kārtību nosaka normatīvie akti. Tomēr viņš solīja, ka ledus halles ventilatoru radīto troksnī pārbaudīs, tikai nevarēja garantēt, ka izdosies fiksēt tieši to brīdi, kad ventilatori atsāk darbu.

 

 

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. leons48 teica:

  Ja tas ir hallei uz jumta, tad īpašniekam vajag uzbūvēt papildus jumtu,ar redelēm uz to pusi kur nav māja. Mājas pusē blīvu sienu ar akmens vati.

 2. Kā parast..... teica:

  Kā parasti, lai palīdzētu iedzīvotājiem, visādas iebildes un aizbildināšanās.
  Nu nekad neko nevar sakārtot, lai cilvēkiem būtu labāk!

 3. Alex teica:

  Pareizāk būtu prasīt no mājas īpašnieka , jo māju uzbūvēja tik tuvu pie Ledus halles . Kāpēc būtu jātērē nodokļu maksātāja nauda , kāda kaprīzēm . Kam vajag , lai pasūta laboratoriju .

  P.S. Iesaku pastaigāt ASV ,Floridā siltā vakarā , tad sapratīs kāda skaņa ir no kondicionieriem.

 4. a teica:

  No pašvaldības policista jūtams vārdu “ne” birums. Neko nevar, nevajag, nederēs u.t.t. Vieglāk aizbraukt babiņām sodu uzlikt par nepļautu zāli….

  Vai nav pienācis laiks stiprināt valst policiju ar pašvaldības policijai atvēlētajiem līdzekļiem?

 5. 3e teica:

  sākās cikstēšana…ko pirki tur dzīvokli??

 6. AASTE teica:

  Ta jau drīzaizliegs braukt ar auto pa nakti nerunājot jau par Tramvaja skaņām Rīgā, un ko lai saka tie iedzīvotāji kas dzīvo stacija stuvumā. Jajau reiz esi nopircis dzīvokli pilsētā tad arī samierinies ar skaņām naktīs. Pats nedzīvoju Tukumā, bet arī pilsētā un man gar logiem iet centrālā iela pa kuru braukā smagātehnika un kājau zināms darbs viņiem vasarā sākas ap 3:00 un tad irtāda sajūta ka viņi cauri istabai izbrauc, bet man tas netraucē un guļu mierīgi. Varu tikai ieteikt iegādāties aus aizbāžņu kurus var nopirkt mednieku veikalā un miegazāles un ad nekas pa nakti netraucēs. Tas jau sāk palikt pa traku vienai tantei kartngi Kandavā traucei citam Ledus halle Tukumā.

 7. Zoja teica:

  Jā, laikam tikai Tukumā var traucēt pilnīgi viss. Cilvēkiem jau no karstuma jumts aizbraucis, tur nav ko piebilst…

 8. he. teica:

  Man, piemeram, traucē moči, kas velos VAKAROS braukājas trasē pie Melnezera 😀 un?? Man ari jaraksta avizei? 😀 /ar ironiju/

 9. Indra teica:

  Lētākais variants – ausu aizbāžņi…

 10. enenen teica:

  Nē nu var jau aiziet galējībās…
  Lidmašīnas lido-nav labi,vilciens brauc-nav labi, ventilators strādā-nav labi…
  Godīgi sakot sāk likties,ka cilvēki ir pilnīgi sviestā sagājuši. Ja nav par ko sūdzēties,tad sūdzās par da jebko. Labāk,lai gudrais jautātājs padomā,ja tie ventilatori nedzesēs to halli un notiks kkāds pārkaršanas pasākums ar trakām sekām,tad viņiem,tur blakus dzīvojošiem un neapmierinātajiem,būs jāuztraucas ne tikai par dūcošu troksni…

 11. Juris teica:

  A varbut aizklapejam ciet visu kas ruc un trauce cilvekiem, ta pat ka Kandavas kartodromu 🙂

 12. www teica:

  Lai nav subjektīvisms, ir ieviestas normas, kuras kotnrolē Veselības inspekcija. Sūdzību gadījumā iesniegumu Veselības inspekcijai un uz priekšu, lai izvērtē ir vai nav pārkāpums.

 13. Johanna teica:

  Ventilatoru troksnis ir fakts.Bet vēl ir arī debīlais basketbola grozs pie Jauniešu centra. Vai zinat kā vakara klusumā skan,kad bumbu dauza pret asfaltu un veiksmīga iemetiena gadījumā atskan sajūsmas saucieni un brēcieni? Kad logi visiem ciet tad o.k.,bet tagad,kad nav ko elpot un visi logi vaļā…

 14. Čuda juda teica:

  Par trokšņiem sūdzas ar dzīvi neapmierinātie, kam dzīve tik viegla, ka nav citu kreņķu kā vasarā patraucēts naktsmiers. Kad man slikts garīgais, tad traucē aizmigt gan kaimiņmājas suņa riešana, gan kaimiņu sarunas līdz 1 naktī, gan vilciens, gan motorolleri, gan melno švīku veidotāji uz asfalta pie K-Rautas, bijušā Elvi un b/d Taurenītis (policija bezspēcīga jau daudzus gadus). Vai tāpēc jāiesaista redakcija? Kā Dagnija filmā teica – to pašu var panākt ar jogas metodi – pašam jānomierinās un tad jau visi tie trokšņu veidotāji šķiet viens liels sīkums. Domās pasūtu viņus bekot un guļu 🙂

  P.S. aptiekās arī ir ausu aizbāžņi, pietiekami efektīvs līdzeklis labam miegam.

 15. eliza teica:

  Kas par interesi 🙂 beidzot kadam interese parlieku skalajiem ventilatoram, Pa naktim nevareju pagulet, skaitiju sekundes starp ventilacijas raditajam skanam, gulot nantii..kaut ka nepatikami.
  Diez vai kaut kas mainisies. Tukuma domei nav pietiekami finanses, lai kko izlabotu..

 16. ventilators teica:

  Aiztaisiet logu !

  • Es teica:

   Tieši tā, var ierīkot kondicionieri, kas nemaz nav parāk dārgi. Tad var turēt logus ciet, un mājās svaigs gaiss un klimats kādu vēlies. Tāpat ledus halle var uz jumta mājas pusē uzstādīt trokšņu slāpētājus. Cilvēki dzīvo vēl trokšņainākās pilsētās un nekas.

 17. jors teica:

  A ko tas majas iedzivotaji nesudzas,ka puse iedzivotaji pipe uz balkonu ?????????????????

 18. elza teica:

  Super ! Tagad arī Kandavas ELZA ir līdz Tukumam tikusi. Tur arī troksnis par lielu. Vai tad būs nopirkusi kādu būdu blakus hallei.

 19. Gatis teica:

  Labi, ka to ventilatoru nebija, kad pirkāt savus dzīvokļus..ā, paga

 20. ann teica:

  ..melno švīku veidotāji uz asfalta pie K-Rautas, bijušā Elvi un b/d Taurenītis (policija bezspēcīga jau daudzus gadus)… tas nav normāli, kam tad, ja ne policijai ar to jātiek galā!!! Esmu arī zvanījusi, kādam vakaram bija miers..:) Vēl var piebilst, pie trokšnu veidotājiem – ceļa strādnieki, piem. Smilšu ielā, Veļķos, no rīta, 7-ie pāri atbrauc,lamājas,bļauj..tad kad visi apkārt pamodināti,tad normāli sāk strādāt, protams, neskaitot apmaļu griešanu, kas visas dienas garumā nav izturama.

  • Savages teica:

   Bet gribas tak pa līdzenu ielu un ietvi pārvietoties, vai ne? Tad varbūt var paciesties?

  • Alex teica:

   Ja traucē mazpilsētas trokšņi ir labs un lēts risinājums , atbalstīt lauku vai viensētu atdzimšanu .

  • Ha teica:

   Lai jau gonko un taisa “melnās švīkas”. Labu galu jau viņi neņems! Žēl, ka nevainīgiem ļautiņiem jācieš.
   Tādi stulbeņi (piedotiet par nekorektu apzīmējumu) vakar lietus laikā pie Euroskor uzstādīto “ķieģeli” vairākas reizes apgāza. Izkāp no mašīnas un brīnās kā auns uz jauniem vārtiem.
   Ja jau šādu zīmi nevar ieraudzīt, tad nav jābrīnās par avārijām u.c. nebūšanām uz ielām un ceļiem.
   Par citiem trokšņiem var diskutēt, bet iespēju robežās trokšņi ir jānovērš. To paredz arī Darba aizsardzības likums. Tāpēc dažam labam nevajag tēlot gudros par laukiem u.t.t.

 21. Savages teica:

  Ļautiņi… Jūs dzīvojat pilsētā nevis laukos. Pilsētā. Ja nepatīk trokšņi – aidā uz laukiem. Un labi tāliem, lai kaimiņu u.c. trokšņotāju nav tuvāk par 2 – 3 km vismaz. Bet tad jau atkal – traucēs putni agri no rīta un vardes vēlu vakarā…
  Diez kā dzīvo cilvēki lielākās pilsētās ar stipri lielāku iedzīvotāju daudzumu un dažādību plus vēl satiksmes intensitāti, kura naktīs pārspēj to, kas Tuķī pa dienu notiek…?

 22. Cukurs-Zukerman teica:

  Mani traucē viss- skaļa tējkanna virtuvē,zāles pļāvēji vasarās, sniega tīrītāji ziemās, zvirbuļu čalas, suņu rejas, CSDD iekšā saukšanas signāls, steidzamās palīdzības sirēnas, sāp galva no jasmīnu smaržas, mani dzeļ lapsenes, nevaru gulēt pilnmēness naktīs….
  =
  Esmu labsirdīgs ,bet citi nezin kāpēc iedomājas ,ka esmu kašķīgs….

 23. Pols teica:

  A man nekas netraucē. Es daaudz stradāju un arī trenējos,tāpēc guļu kā nosista, pameģini 😉

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool