Hermīne, Estere

Top bērnu rotaļu laukums

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 13. jūlijs 13:41

– Zvana no Spartaka ielas 3. Kāpēc izārda mūsu pagalmu? Tur ierīkošot bērnu rotaļu laukumu. Kam tas vajadzīgs? Vai tām māmiņām, kuras ar vienu roku stumj bērnu ratiņus, bet otrā rokā tur pudeli?! Kārtīgas ir tikai 1/3 daļa no visām māmiņām. Ja jau to laukumu neiekārtoja, tad varbūt tā nauda tagad taupības apstākļos nav jāizlieto? Tā nepieciešama citām, svarīgākām lietām. Tagad mums nebūs arī kur veļu žāvēt. Mums pagalms bija pietiekoši labs.

Redakcija. Vispirms apskatījām Spartaka ielas pagalmu. Tur pašlaik notiek rakšanas darbi. Jau esam rakstījuši par to, ka, pateicoties iedzīvotāju aktivitātēm, šī vieta netika apbūvēta, kas patiešām ievērojami pasliktinātu šā mikrorajona iedzīvotāju dzīves apstākļus, jo nevienam taču negribētos skatīties otras mājas logā. Bet kas attiecas uz pagalmu, tas ir apzaļumots stihiski: kad šīs mājas uzcēla, apzaļumošanas projekts gan bija, bet to, tāpat kā lielākoties visur citur, nerealizēja. Paldies iedzīvotājiem, ka viņi pēc savas iniciatīvas iestādīja kokus, ceriņus un citus košumkrūmus. Kā pastāstīja Tukuma domes ainavu arhitekte Maija Fogele, tad šobrīd, rekonstruējot pagalmu, 90% veco stādījumu saglabājas un klāt nāk jauni. Pavisam paredzēts šeit iestādīt 200 jaunus košumkrūmus – spirejas, ceriņus, pīlādžus, forsītijas, ogābeles un citus. Tagad šai vietai ir izstrādāts plānojums, kas paredz gan apstādījumus, gan soliņus atpūtai, gan rotaļu un spēļu pagalmu 3 līdz 6 gadus un līdz 12 gadus veciem bērniem. Negribētu piekrist tam, ka lielākā daļa māmiņu, kuras ar ratiņiem šajā vietā atpūšas, ir alkoholiķes. Un pat ja kāda arī būtu, tad tomēr ikviens bērns ir pelnījis rotaļu laukumu un sakoptu vidi. Te vairāk gan jūtams attieksmes jautājums pret līdzcilvēkiem.

Vērojot darbu gaitu laukumā, var redzēt, ka lielie koki netiek aiztikti. Nozāģētas ir ceriņu audzes. Kā mūs informēja M. Fogele, tad ceriņus zāģē tikai tajās vietās, kur tie atrodas uz projektētā celiņa.

Bērnu rotaļu laukums tiek iekārtots uz pilsētas zemes. Runājot par veļas žāvētavu, kas nepieciešama daudzdzīvokļu mājai, tad tā jāierīko uz zemes, kas pieder attiecīgajai daudzdzīvokļu mājas. Spriežot pēc redzētā un amatpersonu teiktā, šī vieta būs skaista, sakopta un kalpos mikrorajona iedzīvotāju atpūtai. Ļoti ceram, ka tad, kad tā būs izveidota, tā iepatiksies arī tiem, kuriem pašlaik šķiet, ka pagalms tiek postīts.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Kukuu teica:

    Kas tu slulba esi?Ne jau māmiņām tur būs jāspēlējas, bet gan bērniem!Izklausās pēc vecu tantiņu aprobežotības.Un savas bumbierenes vari kārt kur citur.šobrīd mūsu nākotne – bērni, ir svarīgāki par tavām parpalām.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool