Slampē – katram sava sāpe

Īsi pēc publikācijas laikrakstā, kurā bija aprakstīts, kā kāda Slampes pagasta iedzīvotāja cīnījās ar aizdambējušos kanalizāciju un ūdeni, kas pa visiem galiem un caurumiem smēlās viņas pirmā stāva dzīvoklī, redakcijā vērsās šīs pašas mājas, bet cita dzīvokļa iedzīvotāja. Arī viņa bija bezgala satraukta par to, cik slikti Slampē strādā komunālais dienests.

Īsi pēc publikācijas laikrakstā, kurā bija aprakstīts, kā kāda Slampes pagasta iedzīvotāja cīnījās ar aizdambējušos kanalizāciju un ūdeni, kas pa visiem galiem un caurumiem smēlās viņas pirmā stāva dzīvoklī, redakcijā vērsās šīs pašas mājas, bet cita dzīvokļa iedzīvotāja. Arī viņa bija bezgala satraukta par to, cik slikti Slampē strādā komunālais dienests.

Iesniegumu neizskata, jo…tas ir par garu

"Man ir divas sāpes. Jau deviņus gadus mājā nedarbojas vilkmes vads, savukārt vienpadsmito gadu pēc kārtas stipra lietus laikā (vismaz pāris reizes gadā) pagrabā ieplūst ūdens. Esmu par to runājusi ar Slampes pagasta komunālā dienesta vadītāju, rakstījusi iesniegumus – gan dienestam, gan pagastam. Uz pirmo iesniegumu atbildi nesaņēmu, otrs, kuru 2007. gadā nosūtīju pagasta padomei – tika pārsūtīts komunālajam dienestam, un tā arī tik un tā atbildi nesaņēmu. Toreiz satiku pašu komunālā dienesta vadītāju Jāni Ambrazēviču, un viņš vien teica, lai rakstu, ko gribu, tāpat nekas nemainīsies! Nu un tā kā atbildi uz iesniegumu nesaņēmu vairāk nekā gadu (gadu un četrus mēnešus), 14. maijā nosūtīju vēl vienu iesniegumu ciema padomē, bet tas pat netika izskatīts, jo, kā paskaidroja sekretāre – iesniegums esot bijis par garu.

Vilkmes nav, un pagrabs noplūst

Par vilkmes vadu man ir teikuši, ka tur jau nekad vilkmes nav bijis, bet es pati esmu pārbaudījusi – ja kādreiz aizdedzinātu papīru, gandrīz ārā izrāva, tad tagad praktiski nav nekādas vilkmes. Savukārt kā man par pagrabu skaidroja, tas esot pārāka dārgi – esot jāpazemina grunts līmenis, jālauž asfalts, vajadzīgs buldozers un cementa maisītājs, kura pagastam neesot…

Bet es esmu teikusi, ka man pietiktu kaut vai ar to, ka salabo pagraba logu, kas sašķiebies. Bija atnākuši divi vīri, kas mēģināja tikt galā arī ar to vilkmes problēmu, sāka ko darīt, bet kaimiņi sūdzējās, ka viņiem šķiebjoties paneļi, krītot apmetums. Man gan tā neizskatījās, un vispār, kā to komunālais dienests var pateikt, ja neviens nav aizgājis paskatīties – ir vai nav kaut kas sašķiebies? Man jau vēl ar to pagrabu nav tik traki – kaimiņiem vairāk noplūst, bet viņi pagrabā tik vien tur kā remontrīkus un citas lietas – praktiski neizmanto, savukārt mani dārzeņi no mitruma katru gadu sapūst. Vai tiešām šo problēmu nevar atrisināt?" raudādama vaicā daudzdzīvokļu mājas «Kurši iedzīvotāja.

Vilkmes vads – aizmūrēts

Uzrunātais Slampes pagasta komunālā dienesta vadītājs Jāni Ambrazēvičs solījās jau drīzumā sagatavot rakstisku atbildi dzīvokļa saimniecei, tomēr viņas prasības izpildīt tomēr neuzņēmās. "Par vilkmes vadu. Veicot remontdarbus, šis vilkmes vads praktiski ir aizmūrēts ciet. Atsaucām skursteņslauķi, lai viņš mēģina ko darīt lietas labā, bet viņš paskatījās un teicās, ka nespēj palīdzēt. Mēģinājām paši, izsaucām brigādi, kas mēģināja ar armatūras palīdzību kādu caurumu izsist, bet kaimiņi no trešā stāva uzreiz zvanīja un sūdzējās, ka viņiem krīt apmetums, plīst flīzes un aizliedza šo darbu veikt," stāsta J. Ambrazevičs un uzsver, ka te jāspēj pašiem kaimiņiem savstarpēji vienoties, jo komunālais dienests neesot tiesīgs bojāt svešu privātīpašumu, pat ja cits šīs mājas iemītnieks to vēlas!

Tek arī jumts, un naudas… nav

Arī jautājumā par pagrabu mājas iedzīvotāju domas nesakrītot. "Māja un līdz ar to pagraba logu ailes nosēdušās, pagrabs aplūst un visvairāk tiem, kas šos pagrabu nemaz neizmanto. Aptuveni aprēķinājām, cik izmaksātu šīs problēmas novēršana. Tie ir Ls 2000, kas varbūt būtu paveicams, taču mājā vēl citi darbi veicami. Piemēram, ir sabojāts šīfera jumts, kas savukārt rada problēmas augšējo stāvu iedzīvotājiem." Apsaimniekošanas uzņēmuma vadītājs gan uzsver, ka arī šajā jautājumā neesot vienprātības – 3. stāvs grib mainīt jumtu, apakšējo dzīvokļu iedzīvotāji pieprasa – pagrabu, bet kaut ko maksāt papildus negribot neviens. "Jumta nomaiņas izmaksas, kā rēķinājām, varētu izmaksāt no 36 000 līdz 60 000 latu, un tas nozīmētu, ka katram no 18 dzīvokļiem vajadzētu arī maksāt aptuveni 1,5 tūkstoti. Turklāt mājai citās pozīcijās ir arī parāds – 2000 latu apmērā."

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *