Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands

Rēķini dramatiski

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 19. februāris 18:17

Zvanām jums no Meža ielas 2 un Spartaka ielas 5. Tad, kad bija ļoti auksts un kad mēs vērsāmies pēc palīdzības Tukuma novada domē, mums tika teikts, ka par siltumu būs jāmaksā mazāk. Tagad esam rēķinus saņēmuši, taču nekādu samazinājumu neredzam – jāmaksā ir tik daudz, ka maciņā pēc tam vairs nekas nepaliek. Kāpēc? Visu decembri un janvāri dzīvoklī bija ap 12°C, uz māju nāca komisijas un kaut ko pētīja – pašas redzējām strādniekus. Mēs domājam, ka novada dome mūs vienkārši piekrāpa ar solījumiem.

Tā kā sarunas par aukstumu dzīvokļos norisinājās Tukuma novada domē, informējām novada domes priekšsēdētāju Juri Šulcu par iedzīvotāju sūdzībām. Viņš paskaidroja: "Ir divas lietas. Tiem atsevišķajiem dzīvokļiem, kuru īpašnieki vairākkārt vērsās «Tukuma namu» dispečerdienestā un kurus apsekoja komisija, SIA «Tukuma nami» un SIA «Jauntukums» veic pārrēķinu.

Bet iepriekš netika iedzīvotājiem teikts, ka katram personīgi jāziņo par aukstumu.

– Bet jau no laika gala ir tā iegājies – ja cilvēka mājās ir auksts, viņš zvana dispečerdienestam, kur visa šī informācija paliek un saglabājas. Un tiem dzīvokļiem arī veiks pārrēķinu, kā jau teicu. Tām mājām, kā Meža iela 2, no kuras tika saņemta kolektīva vēstule un kur tiešām bijušas tehniskas problēmas, tiek veikts pārrēķins par nesaņemto komfortu aukstajā laikā.

Bet kā tas ar citām mājām, kur arī bija auksts?

– Reāli tajās mājās, kur bija problēmas, rēķini jau ir par 30% mazāki, jo mājas saņēma mazāku siltuma daudzumu. Katrā mājā ir siltuma skaitītājs, tas patērēto siltumu uzskaita; ja siltuma nav, nav, ko uzskaitīt. Taču iedzīvotājiem jāņem vērā, ka janvāris bija ļoti auksts mēnesis un ka visiem maksa par siltumu bija daudz aukstāka nekā citkārt.

Uz kā rēķina šie izdevumi tiks kompensēti?

– Uz SIA «Tukuma siltums» rēķina. Mēs ar uzņēmuma vadību tikāmies un visu to pārrunājām.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. tukumnieks teica:

  Veicot pārrēķinu , pārrēķins tiks veikts uz to rēķina kuri saņēma siltumu un godīgi maksāja tā kā nebrīnieties siltuma saņēmēji un godīgie maksātāji , to nesegs ne dome ne siltuma piegādātājs to varu pateikt ,jo ko var maksāt piegādātājs ja pašam parādi līdz ausīm.

 2. Guntars Ķirķis teica:

  Paskaidroju tiem kā aprēķina to siltumu mājās ,katrai mājai ir skaitītājs ,patērētās MW/h pareizina ar tarifu un jādala mājas platību ja kāds nav saņēmis siltumu un ir akts tad to pieskaita tiem ,kuru šo siltumu ir saņēmuši un nekāds Tukuma siltums to nemaksā ,kur loģika, 19.02.2010 SAtversmes tiesa atcēla likumu ,kur par mājas pārvaldniekiem varēja būt kādas 4 kategorijas ieguvušie speciālisti ,tas pats kā bērndārza audzinātājai augstākā,tā kā man arī ir mājas pārvaldnieka sertifikāts tad zinu ko rakstu.bet par audita komisiju ,kura veic pārbaudi komunālajās saimiecībās piecus mēnešus pieci domes juristi nolikumu nevar izstrādāt ,tas tāpēc lai nevarētu iegūt to informāciju ,kura būtu nepieciešama ,lai vieneiz visas šīs neizdarības beigtos.

 3. mestnijs teica:

  tu šulc nedirs maita

 4. t1 teica:

  Šulc jau galīgi naglijs palicis ar pašvaldības uzņēmumu lobēšanu. Kur tādas muļķības var sarunāt? Vai Meža 2 un Spartaka 5 nav skaitītāji, ka tur būs pārrēķins? Tur pārrēķinās tādēļ, ka skaļāk kliedz par nebūšanām? Pārējie, kas skaļi neprotestēja paši vainīgi nākamreiz vēl vairāk nokāsīs no jums.

 5. Guntars Ķirķis teica:

  Jūs novada iedzīvotāji par daudz ko netiekat informēti, arī atkrituma tarifi tūlīt tiek paaugstināti un neliela informācija no ,Kurzemes ainava, tarifiem ,administrācijas izdevumi no141667.09 2009 gadā šogad samazinājušies līdz 131025.92Ls tikai jautājums cik darbinieku ir administrācijā ,ja piemēram desmit tad 1000.0Ls vienam ,bet ja mazāk otrs kas var Jūs interesēt, tas ka atteicāmies no uzglabāšanas un vedam uz Talsiem tad 2009.g 81506.33 Ls uz 2010g 186708.40Ls nu liekas skaitļi patīkami un tie bija pieejami tikai informācija nekāda un atbildē no Sabiedrisko pakalpojuma regulatora ,tas par to ka jauna atkritumu glabātuve, bet 19.02.2010. man personīgi uzturoties KNAB bija pavisam cita informācija tikai viens nav cīnītājs tā kā nāksies maksāt.Tukuma Dzīvokļu īpašnieku un īrnieku biedrība,arī vadītājs ,kur man tiek pārmests kāpēc tik maz biedru,bet ko Tu varai padarīsi.

 6. vietējais teica:

  Man par visiem šiem gadiem ir piemirsies ,varbūt kāds palīdzēs atminēties, bet Tukuma siltuma katlu māja taču kādreiz bija kas ar siltumu nodrošināja siltumnīcas, viņiem bija projekts ,to paplašināja un tagad to izmanto visa pilsēta, varbūt kļūdos,bet ja ne tad jautājums ,kas ir uzcelts 20 gados ,lai pilsēta saņemtu kvalitatīvu siltumu Jauntukumā ,Komfotrs arī piederēja pašvaldībai,bet saimniekot nemācēja pārdeva, tad kas ir uzcelts.

 7. DzintarsP teica:

  P’ardodu dzivokli, bet kursh tad pirks – bet paraads krajas un krasies!
  Kas nopirks, o jaa miljie tautieshi, nejau tikai Jurmala intresee aarzemniekus ari Tukuma nosturis netiks smadeets, bet ne jau par milziigaam summmaam tiks ipashumi pirkti, bet pa santiimiem.
  Cik kopejais parads ir Jauntukuma? Domajams vairs nav pirmais 100 000, un tas aizvien aug vai ne?
  Komforts driizumaa nesniegs pakalpojumu, tad tik buus joki, man labi, man nebuss jamaksaa par to neizmantoto siltumu, kuru varu citaa valsti nopirkt pa 10X mazaaku cenu.
  Ljaujiet atslegt man dzivokli no kopeejaa siltuma ielikshu elektrisko un tad maksaashu 10X mazak jo man pietiks ar 12 gradiem, kamer tur nedzivoju un domajams tuvakos 10 gadus tur arii nedzivoshu!Shobrid man cauru dienakti tiek tureets pusatverts logs kamd’e’l, tap’ec ka man ir karsti dzivoklii

 8. DzintarsP teica:

  Es netik nesegshu,ne mani beerni, jo tik fantastiskus ciparus kaadus var redzet uz rekjinu lapaam reti kur var ieraudziit. kad alga vel bija 800 viss ok, bet tagad ar videejo 150 kur var atljauties maksaat 85 ls par dzivokli kur vel elektriba,gaze un t.t

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool