Pirmdiena, 2019. gada 24. jūnijs
Jānis

Pie Jumpravas ezera piknikošana – par maksu

Twitter
FaceBook
print
2011. gada 10. jūnijs 17:56

Šīs nedēļas sākumā redakcijā ieradās kāda kundze, kas ar sašutumu pastāstīja par pazemojumu, kādu piedzīvojusi svētdien pie Jumpravas ezera. 

Lūk, viņas stāsta galvenā daļa:
– Svētdien ap 12.30 mēs – divas pensionāres ar trim mazgadīgiem bērniem, aizgājām uz Jumpravas ezeru. Gājām gar Vāgnerdārzu pa kalnu uz augšu – esam tur gājušas vairākkārt. Piegājām pie ezera, apsēdāmies, bet bērni aizgāja peldēties. Tad ar savu sarkano mašīnu piebrauca Ivdra (Andris Ivdra – tās vietas zemes īpašnieks. – Red.) un sāka rupji kliegt, lai vācamies prom. To atkārtoja vairākas reizes un, kad bija izkliedzies, piegāja pie manas draudzenes un ar tādu žestu, kā uzsitot pa skaustu, notrieca viņai no galvas cepuri! Kundzei gados bērnu klātbūtnē un, bļaujot, ka šeit nav jānāk un par to jāmaksā, lai gan nebija nevienas norādes par privātīpašumu un to, ka pie ezera iet nevar! Ne tur žoga, ne arī kases automāta, lai naudu iekasētu un čeku izdotu! Un viņš pat nebija gatavs naudu ņemt, ja arī mēs maksātu. Bet mēs tur esam gājušas gadiem, savācot arī citu atstātās drazas! Mēs Ivdram tā arī pateicām, ka nāksim uz avīzi, jo – kā nav kauna cienījamu vecāku dēlam tā izturēties pret veciem cilvēkiem mazu bērnu klātbūtnē!… Gribam zināt, vai tiešām pie Jumpravas ezera nevar iet, ja tur nav nekādu norāžu par privātīpašumu, un vai pieļaujama šāda izturēšanās pret cilvēkiem?

Tālāk šī stāsta morāli varētu dalīt divās daļās. Vienā, kas attiecas uz sabiedrības tiesībām kaut ko pieprasīt privātā īpašumā, un otrā – otras konfliktā iesaistītās puses redzējumā. Par to, kam īsti pieder peldvieta un kādas ir īpašnieka tiesības, vaicājām Tukuma Novada domes Īpašumu nodaļas vadītājam Viesturam Bērzājam. Viņš pastāstīja, ka Jumpravas ezers ir viens no retajiem Latvijā, kas saskaņā ar Civillikuma noteikto kārtību nav publiski pieejams. Savulaik Zemes reformas privatizācijas laikā Tumes pagasts gan ir varējis uzlikt ezeram apgrūtinājumus, nosakot Tauvas joslu un pieeju peldvietai, taču tas nav izdarīts. Zinot, ka cilvēki gadiem izmantojuši šo peldvietu, jautājums Arvīda Driķa vadītajai pašvaldībai paliek atklāts… Ezers sadalīts starp trim īpašumiem – «Jumpravkrasti», «Skoras» un «Delveri».  

Vairāk lasiet 9. jūnija laikrakstā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Vilks teica:

  Skumji par tādiem latviešiem, kas netiek galā ar savu augstprātību un agresivitāti.
  Taisnība vien vāciešiem bija, ka tikai retais latvietis var būt kungs pār kādu zemes pleķīti.
  Verga dvēselei nedrīkst piederēt zeme.

 2. mans teica:

  īsts latvietis…

 3. aa teica:

  jācer kad ātri nobankrotēs,ko arī viņam novēlu…

 4. Zoja Pieckāje teica:

  Kapitāls puika, smadzenes tik pat daudz kā viņa eserā dzīvojošajiem kurkuļiem!

 5. Lapsa teica:

  Pievienojos Vilkam. Patiesībā Ivdra oranizeja parka tīrīšanu un ciršanas darbus un aizlaida postā daudz dendroloģisko vērtību. Tikai neviens par to kaut kā neuztraucās. Ivdra pats no tā neko nesaprot kā sivēns no svētdienas. Ne jau tas viņa prātu nodarbina, nedz tur arī kāda interese par dendroloģiskām vērtībām. Tas vispār bija neprāts no pašvaldības, ka ļāva tur saimniekot bez jebkādiem ierobežojumiem.

 6. Džuljeta teica:

  Tas Ivdra ir vnk briesmīgs cilvēks.
  Divas reizes esmu ar draugiem un kolektīvu braukusi tur atpūsties bet abas reizes esam no turienes padzīti, izlamāti kā pēdējie mēsli…..
  Tiešām BRIESMĪGU SAJŪTU PARKS 🙁

 7. Dzintarzeme teica:

  Tumes pagasta vcadība man sen jau melnaja saraksta jo ja ar citam valsts institūcijām sarakste vedās savulaik tīri labi un dazbrīd teicami, tad Tume vienkarši ignorēja

 8. brīvība teica:

  Vai kāds var nosaukt vel kādu ezeru Latvijā, kurš būtu liegts publiskai pieejai? Ko tik Tukumā nedabon gatavu! Vairākus gadsimtus Jumpravas ezers bija tukumnieku iecienīta atpūtas vieta. Nav tāda tukumnieka, kurš kaut reizi nebūtu tur peldējies.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool