Aleksejs, Aleksis, Alekss

Par vasaras kafejnīcu Brīvības laukumā

Twitter
FaceBook
print
2011. gada 7. jūnijs 17:52

Pagājušajā nedēļā Brīvības laukumā sāka darboties ielu kafejnīca, un man radās daži jautājumi. Pirmkārt, kāpēc dome deva atļauju nosprostot brauktuvi un ietvi? Otrkārt, kā tad tagad būs – ar alus pudeli pie strūklakas sēdēt nevar, jo tad policija vai nu brīdina vai soda, bet ar alus glāzi kafejnīcā sēdēt būs atļauts?! Manā skatījumā nav atšķirības – dzeršana vienalga.

Tā jautāja redakcijā ienākusi Tukumniece. Šos jautājumus uzdevām Tukuma novada domes priekšsēdētāja vietniekam Indulim Zariņam, kurš darbojas Uzņēmējdarbības licencēšanas komisijā un satiksmes organizācijas un kustības drošības komisijā. Viņš atzina, ka atļauja vasaras kafejnīcai dota ar nosacījumu, ka tās darbība vēl tiks vērtēta: "Komisijā mēs nospriedām, ka būtu vērts pamēģināt, lai arī Tukumā būtu šāda kafejnīca, un tad redzēsim, vai tā netraucēs. Kas attiecas uz ielu, kafejnīcas dēļ ir aizņemta viena automašīnas stāvvieta vai, kā rēķinājām, pusotras, taču transporta kustība nav traucēta un gājēji var izmantot ietvi ielas otrā pusē." Vaicāts, kāpēc kafejnīcu nevarēja ierīkot, piemēram, Katrīnas laukumā, I. Zariņš skaidroja, ka šāda kafejnīca ir biznesa projekts, tāpēc uzņēmēja vēlme bijusi izmantot tādu vietu, kur ir lielāka gājēju kustība.
Pašvaldības policijas priekšnieks Armands Hohfelds skaidroja, ka policija šo projektu saskaņojusi, jo tas, viņaprāt, netraucē transporta kustībai, vien aizņem vienu stāvvietu, tomēr reālā situācija laukumā tikšot apzināta. Vaicāts, kāda atšķirība no sabiedriskās vides un morāles viedokļa, ja cilvēks sēž uz soliņa Brīvības laukumā un dzer alu no pudeles vai turpat sēž pie galda kafejnīcā un dzer alu no glāzes, A. Hohfelds skaidroja, ka publiskās vietās alkoholu atļauts lietot vasaras kafejnīcās, kuras savukārt ierīko ar pašvaldību saskaņotās vietās: "Līdzīga atļauja dota arī āra kafejnīcai Dzelzceļa ielā, kurā var iedzert alu, taču, ja to darīs uz perona – tas būs pārkāpums."Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. aaā teica:

  Atkal kādam žēl, kas tur slikts, es neesmu alus cienītāja, bet atbalstu, jo Tukumā ir tādi cilvēki kas neko jaunu negrib atbalstīt, tikai visu nopeļ…Lai izdodas viss jaunais Tukumā!

 2. Lienīte teica:

  Paldies sūdzmanim! Vismaz uzzinājām, ka Tukumā beidzot ir atvērta vasaras kafejnīca.

 3. nu gan problema teica:

  FORŠI! BEIDZOT PAŠĀ CENTRĀ(!!!) IR ĀRA KAFEJNĪCA!!! Tas tikai priecē, sen bija laiks!
  Raksta autorei – Vecrīgā esi bijusi? ja nē, tad labāk nemaz nebrauc, dabūsi nervu sabrukumu, ieraugot tur esošo "dzertuvi".

 4. Anonīms teica:

  Vasaras kafejnīca – super!

 5. Anne teica:

  Bet tas taču ir super, ka Tukumā kaut kas notiek.. Starpcitu, tur skan laba mūzika! Tāpēc beidziet sūkstēties par to, kas slikts.. baudiet vasaru!

 6. Nikki teica:

  Nu ja tur būs iespēja baudīt arī ko citu, nevis tikai alu, labprāt pati aiziešu 🙂

 7. Sūdzmanei teica:

  Nu tad aizbrauc uz Kuldīgu vai kādu citu pilsētu! Tur kafejnīcas ir uz katra stūra un visi priecajas! Bet Tukumā nevajag vispār neko!

 8. iebraucēja teica:

  Alus pudeli katrs var dzert mājā, bet izdzert glāzi alus kafejnīcā, tas nav nekāds grēks. Tie, kas dzer pudelēm vien , pudelēm vien beigās no strūklakas laukuma ir ar nešanu jāaiznes un tie ir tie, kas traucē ctiem cilvēkiem. Vienīgi būtu labi, ja šajā kafejnīcā būtu arī sulas, ūdens, saldējums. Neesmu bijusi, nezinu, varbūt jau , ka ir.

 9. kek teica:

  nezi, Puķīte pati izdomāja ka kafejnīca ir slikta un jātirpina iestādes ar super jautājumiem, jeb kāds gribēja pinkšķēt ?

 10. fff teica:

  kek
  Izlasi taču rakstu… Tur cilvēks sūdzas, Puķīte par to uzdod jautājumus dienestiem.

 11. Volants teica:

  Varu tikai apbrīnot šo provinciālismu Tikko Tukumā parādās viena āra kafeijnīca,tā tūdaļ tā
  jānorok. Te vajadzēja būt pateicības rakstam ka kāds ir uzdrošinājies cilvēkiem piedāvāt vismaz vienu vietu pilsētā kur apsēsties ar draugiem un izdzert alus gāzi.
  PUĶĪTE,VASARA IR ALUS DZERŠANAS LAIKS un šādām āra kafeijnīcām vajadzēja
  atrasties uz katras ielas krustojuma,tieši tā kā tas ir Rīgā un citās Latvijas pilsētās.
  Ejiet,vāciet materiālu,piemēram, pie raiņa ģimnāzijas stadiona,kur no Smilšu ielas puses dienu un nakti mazi bērni rāspjas pāri stadiona žogam,krīt,veļas un neviens par to netura rūpi,līdz kādu dienu tur patiešām kāds nsitīsies. Lūk,tā ir problēma Tukumā par ,kuru neviens nerunā,bet cilvēki izdara labu lietu,labu darbu un tas tiek norakts.Fantastiski!

 12. to Volants teica:

  neiet jau runa par kafejnīcas slēgšanu, bet vai tā ir īsti vietā iecelta. Laukums tak liels, vai tad tiešām vienīgā tirgošanās vieta ir brauktuve un vienīgā vieta galdiņiem ir ietve?
  Starpcitu pamēģiniet kāds ar bērnu ratiņiem izbraukt pa to ietvi, kuras abos galos ir gājēju pāreja, it kā organizētai gājēju kustībai….

 13. Volants teica:

  Nu gan briesmas un šausmas! Ar bērnu ratņiem nevar izbraukt.
  Pakustini savu pakaļu un pabrauc pāris metrus tālāk un tiksi visur kur vajag.
  Nu gan iegansts un iemesls.
  Lielāku stulbumu laikam vairs nevari nodemonstrēt. Ārprāts!

 14. Zoja Pieckāje teica:

  Tukumā dzīvo vieni vienīgi miera un klusuma mīļi, lidostu mums nafig nevajag un ārā kafejnīca tas vispār ir pasaules lielākais grēks! ŠAUSMAS!!!
  Aunu bars nevis cilvēki!

 15. Zojai Pieckājei teica:

  Piekrītu! Ja te nekas nenotiek, tad bļauj, ka nekas nenotiek. Ja kaut kas notiek, tad bļauj, ka kaut kas notiek. Traks var palikt!

 16. la teica:

  Ka tik kaut kur pakasīties. Beidzot, malači, ļoti jauki un skaisti. Atbalstu šādu vasaras kafejnīcu pašā pilsētas centrā.

 17. andris teica:

  Alus ir , bet kur tualete???? Vai tad kafejnīcu var atvērt bez labierīcībām.????

 18. Lienīte teica:

  Vajag dzert tik daudz (vai maz), lai var paspēt aizskriet uz ledus halles tualeti.

 19. mestnijs teica:

  es nepoņal,tas kafūzis uz ceļa ir uzstellēts,psc lol.

 20. Katrīna teica:

  Cien. Puķīte , Tukums laikam ir vienīgā pilsēta Zemes virsū, kur var uzdot šādus jautājumus. Man kauns Jūsu vietā. Kas notiek Tukumā? Labāk pajautājiet, kāpēc tāda ŗozīnīte"Tukumam kā Katrīnas laukums, ir "piedzīta" ar mašīnām. Te ir super vieta gan vasaras kafejnīcām, gan Ziemassvētku tirdziņiem ar karstvīnu un mūziku. Ne sliktāk kā Brēmenē. Bet, nē. Tur ir jāstāv mašīnām. Par šo āra kafejnīcu- ja būtu mana teikšana, es to mazo ieliņu slēgtu tikai gājējiem.Tiešām tāds provinciālisms, varbūt cien.žurnāliste kādreiz var paskatīties savu kolēģu darbā "Nekā personīgi, De fakto u.c – kādas problēmas risināt?

 21. lasītāja teica:

  Hmmm….a ko jūs Puķītei klūpat krāgā? Neredzat kas šī par sadaļu? Atbildam LASĪTĀJAM!!! Acīmredzot jautājumu uzdot kāds LASĪTĀJS. Puķīte tak tikai starpnieks!!! Dīvaiņi….
  Un es tikai par kafejnīcu. Piekrītu tiem kas saka, ka Tukumnieki kkādi nūģi… Lidostu lai cilvēkiem darbavietas rodas nevajag, kafejnīcu nevajag…neko nevajag. Vāks vispār, šokā esmu.

 22. to lasītājai teica:

  Interesanti, kurš gan te ir dīvainis? Cienītā, izlasi rakstu un sapratīsi, ka šie jautājumi ir radušies Puķitei, jo stāv rakstīts "man radās daži jautājumi". Vai tad tas nav saprotams, ka raksta autoram ir šie jautājumi radušies?….dīvaine:)

 23. ntzTOMS teica:

  Jautājumu neuzdod Agita Puķīte, to uzdod, kāda tukumniece.

 24. Virga teica:

  Jā,Tukums tas ir apbrīnojams miests zemes virsū.
  Iemesls tam ir viens,- paskatieties un padomājiet,-pārsvarā žurnālisti,skolotāji, ierēdņi un iestāžu vadītāji Tukumā ir cilvēki no komunisma laika,kur pretī citās pilsētās,piem.Kuldīgā,Liepājā, Jelgavā u.c. vadošos amatus u ierēdņu vietas ieņem paši radošākie un gados pusmūža cilvēki,kamēr Tukumā gandrīz visās (izņemot veikalu darbību)
  iestādēs sēž vecā nomenklatūra,priekšnieku draugi un paziņas uz labām algām uzlikti.Sākot jau ar Tukuma novada domi.
  Kādu progresu un kādu neprovinciālismu tad Jūs gribat?
  Tukumam pietrūkst “traku“ cilvēku,vai arī ja tādi uzrodastad drīz vien tiek apklusināti,
  jo nav ērti.

 25. tas Virgai teica:

  Ir jau arī cilvēki kurus grūti apklusināt, tad nekas cits neatliek, kā sodit, bet Jūsu viedoklim pilnīgi piekrītu, draugs , paziņa un tikai viņiem taisnība, citiem tukša vieta, bet ir arī trakie, tikai rakstīt par viņiem neviens negrib,tāpēc jau to Degpunktu vajag tik bieži te Tukumā.

 26. Zoja Pieckāje teica:

  Degpunkts uz Tukumu brauc nevis dēļ trakajiem, bet dēļ stulbajiem bezsmadzeņu radījumiem, tieši tādiem pašiem kād tie divi tauku pikas kas vada šo "intelektuālo" raidījumu!

 27. tas pieckājie teica:

  Kad raksti tad padomā ko raksti, ne visi ir vienādi stulbi, pie kā sevi pieskaitāt.kas Vienotībai punktus krājat,kā vakar Sorosa fonds atbalstīja to oligarhu dedzināšanu.

 28. brex teica:

  Es pilniigi juutu, ka peedeejam komenteetaajaam maajaas sveetbildes vietaa Lemberga smiinoshais purns ieraameets! Savaadaak – nav izskaidrojuma shitam komentaaram, ka absoluuti “nje po tjekstu”:)

 29. to brex teica:

  Piekriitu tev! Vinjam no karstuma laikam jumts aizbraucis!

 30. Danuvīte teica:

  Redzēsiet cik daudz ielu kafeijnīcu atvērsies uz pilsētas svētkiem,jo tad tirgoņi sajutīs tuvojamies naudas smaku un Tukums tad patiešām pārvērtīsies par dzertuvi,bet kamēr
  pilsētā ir viena vienīgā ārā alus tirgotava -ņemsim to un NONESĪSIM

  MĒS ESAM VARENI,MĒS ESAM DIŽENI, MĒS ESAM RAŽENI!

 31. www teica:

  PASAKIET KUR IR PROBLĒMA,JA CILVĒKS MIERIGI PASĒŽ UN IEDZER KĀDU ALIŅU???? KO VIŅŠ TIK KRIMINĀLU NODARA???

 32. Lienīte teica:

  Varbūt jāierosina pilsētas saistošie noteikumi – ja kāds grib attīstīt savu biznesu un ierīkot ielu kafejnīcu ar trim galdiņiem, tad vispirms pusgada garumā ir jāsarīko parakstu vākšana, tad referendums, tad projekta sabiedriskā apspriešana, lai visi var kārtīgi izrieties un izkritizēt vai, gluži pretēji, paust neizsakāmu atbalstu. Tad – saskaitīt par un pret balsis un rīkoties, proti, vērt vaļā kafejnīcu vai nevērt. Biznesmenim uzreiz atkritīs iekāriens jebko un jebkad Tukumā uzsākt, savukārt tukumniekiem būs iemesls kārtējam referendumam, tikai šoreiz par jautājumu: "kāpēc Tukumā nekas nenotiek?!"
  Bet, nopietnāk runājot, ja negribas uz to kafejnīcu iet, tad nav jāiet. Gan jau īpašnieks pēc apmeklējuma nospriedīs, cik rentabls un vajadzīgs viņa bizness tukumniekiem ir.
  A aizbildināties, ka tur tagad pa ietvi nevar paiet… Nu, ziniet, tik tiešām tā nav vienīgā ietve Tukumā, lai slēgšana radītu kaut jel kādu kaitējumu sabiedrībai.

 33. cccp teica:

  tā holhozā notiek…katrs mazs notikums tiek apspriests

 34. X teica:

  Mums te daudz tādu kas vienmēr ar visu ir neapmierināti. Atbalstu arī es āra kafejnīcas Tukumā. Katrā pilsētā ir āra kafejnīcas un kāpēc lai pie mums nebūtu?

 35. tas kas to lasītājais teica:

  Pats u dīvainis. Neredzi, ka tas ir citāds?! Neredzi, ka teksts ir slīprakstā?! Tātad citāds no kāda lasītāja vēstules vai kāda cita veida pausta jautājuma CITĀTS!!!
  Ne tikai piekasīgi, bet gauzām dumi daži lasītāji….

 36. aNkNoFrDhE teica:

  buy viagra no prescription buy viagra online with no prescription with overnight delivery – can order viagra online canada

 37. FfuVUSUCUP teica:

  viagra no prescription viagra online shop – xl pharmacy generic viagra

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool