Trešdiena, 2018. gada 21. novembris
Andis, Zeltīte

Par automašīnām namu pagalmos

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 19. septembris 12:50

Kāds kungs no Pasta ielas 21 sūdzējās, ka nav kur novietot automašīnu, jo viņa daudzdzīvokļu mājas apakšējā stāvā ir ierīkots veikals un skaistumkopšanas salons, kuru klienti aizņemot iedzīvotājiem domāto stāvlaukumu.

Vērsāmies pie Tukuma domes būvvaldes, kur mums būvinspektora palīgs Dainis Grasis paskaidroja, ka skiču projekts stāvlaukumam esot gan. Taču līgumā nekāda punkta par to, ka uzņēmējs Leons Andersons būvēs stāvlaukumu, nav, par to esot tikai mutiska vienošanās. No Tukuma domes L. Andersonam tiekot sūtītas vēstules, taču atbildes uz tām neesot saņemtas.
Apskatījām arī māju Pasta ielā 21. Jāatzīst, ka, ņemot vērā, cik daudz mājā dzīvokļu, vietas, kur novietot automašīnu, patiešām šajā pagalmā nav. Iedzīvotāji tās novieto uz šaurā iekšpagalma celiņa tā, ka garām var pabraukt tikai ar vieglo automašīnu. Protams, šajos laikos automašīna nav arī luksus lieta, daudziem tā ir iespēja katru dienu laikā nokļūt darbā. Un automašīnu būs aizvien vairāk. Atceroties traģisko ugunsgrēku Rīgā, kad ugunsdzēsēji nevarēja piekļūt pie mājas, lai glābtu cilvēkus, ir neomulīgi, skatoties uz iekšpagalmā novietotajām automašīnām. Un tā tas ir ne vienā pagalmā vien un ne tikai Tukumā. Tāpēc grūti saprast, kāpēc jaunbūves pie mums būvē pašā pilsētas centrā, tādējādi vēl vairāk sablīvējot infrastruktūru.
Kas attiecas uz skaistumkopšanas salonu un veikalu, darba laikā, kad šīs pakalpojumu iestādes strādā, automašīnu iestāžu klientiem nav daudz un ilgstoši tās pagalmā nestāv. Turklāt pie veikala un salona durvīm ir izbūvēta vieta, kur var novietot divas automašīnas, un nelielajai cilvēku apgrozībai, kāda šajā vietā ir, tas nemaz nav tik maz.
Tukuma dome, protams, no tā, ka pagalmā firmai ir jāuzbūvē solītais laukums, neatkāpsies. Ja ir cieša pārliecība, ka patiešām pagalmā tiek novietotas svešas automašīnas, palīdzību varētu meklēt pie namu apsaimniekotājiem un risināt jautājumu par atbilstošo zīmju izlikšanu, tādējādi radot iespēju pie mājas pagalmā novietot tikai iedzīvotāju automašīnas.


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.11.21 | 18:00

Dokumentālā filma Tukumā 

2018.11.21 | 19:30

Volejbols Slampē 

2018.11.22 | 10:00

Speciālo skolu sacensības Irlavā 

2018.11.22 | 15:00

Jauniešu iniciatīvu projekti – Tukuma bibliotēkā 

2018.11.22 | 16:00

Vieglatlētikas sacensības Tumē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool