Hermīne, Estere

Par atkritumiem un soda naudām

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 7. jūnijs 18:10

– Zvanu no Meža ielas 11 un vēlējos uzzināt, kā piecu cilvēku ģimene mēneša laikā var saražot 3 m³ atkritumu? Diez vai divi sanāktu. Un tad jājautā, par ko mēs maksājam? Lai lielajām algām sanāk?

Tāpat no daudziem esmu dzirdējis, ka cilvēkiem ir problēmas samaksāt īri. Un pat ja atvēl maksājumiem tik lielu summu, cik nu konkrētajā mēnesī var atļauties, piemēram, Ls 30, tad puse naudas aiziet soda naudās. Un kā tad cilvēks var samaksāt, ja liela daļa strādnieku (ne jau tie, kas augšā) pārsvarā pelna tikai minimālo algu? Tā nauda ir «Tukuma namu» peļņa? Cik zinu, dažās citās pašvaldībās no soda naudām atteicās vispār, jo saprata, ka šajos laikos cilvēkam jāpanāk pretī.
Atbild Uldis Eglītis (SIA «Tukuma nami» valdes priekšsēdētājs): "Par atkritumiem. Kārtība ir šāda: maksājam SIA «Kurzemes ainava» par to kopējo atkritumu daudzumu, kas tiek izvests no mūsu apsaimniekotajām daudzdzīvokļu mājām, un maksājums tiek sadalīts, balstoties uz cilvēku skaitu. Var diskutēt, vai tas ir daudz vai maz, bet pašlaik neredzu citu sistēmu, kā šo maksājumu sadalīt, jo katram konteinerim skaitītāju nepieliksi, tāpat kā nav iespējams kontrolēt daudzdzīvokļu mājās, cik katrs atkritumu saražo. Jā, nereti atkritumu konteinerus palīdz piepildīt arī privātmāju īpašnieku, kas, protams, nav godīgi, bet izkontrolēt to ir praktiski neiespējami. Katrā gadījumā – tas ir diskutējams jautājums.
Par soda naudām. Pirmkārt, tās apjomu nenosakām mēs, bet gan Tukuma dome, un tie ir 2% no parāda summas, ja tā pārsniedz divu pēdējo apkures sezonas mēnešu maksājumu kopsummu. Otrkārt, soda naudu tiešām ir iespējams apturēt, taču cilvēkam jānāk runāt un tad ir iespējams vienoties. Jāņem gan vērā, ka šādos gadījumos jācenšas nomaksāt vismaz tekošos rēķinus un, iespējams, pa daļām – arī parādsummu – par to visu var vienoties. Bet, ja cilvēks par saviem parādiem neliekas ne zinis, šādos gadījumos, protams, soda nauda tiks aprēķināta, un tā ir vispārpieņemta prakse, un ne tikai pie mums. «Tukuma nami» jau nav ieinteresēti iekasēt soda naudas, bet gan saņemt maksu par sniegtajiem pakalpojumiem."Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool