Trešdiena, 2019. gada 26. jūnijs
Inguna, Ingūna, Inguns, Ausma, Ausmis
Foto: Agita Puķīte

Nozāģēti pīlādžkoki pie represēto piemiņas vietas Tukumā

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 5. aprīlis 18:45

Jautā lasītājs: – Represēto dienā 25. martā aizgājām pie Piemiņas akmens pie Tukums II stacijas – bijām pārsteigti par to, ka ierastā celiņa vienā pusē vairs nav pīlādžu, bet gan tukša vieta ar jaunu ielu blakus. Kad Piemiņas vietu sakārtoja, šķita, ka nu visas pārmaiņas ir beigušas, tomēr, kā izrādījās, Tukumā nekas nav uz mūžu…

Tukuma novada domes ainavu arhitekte Maija Fogele: “Pīlādži vienā celiņa pusē izņemti un viens no iemesliem bijis tas, ka blakus bija iezīmēts ceļš, taču bijusi arī cita problēma – koki bijuši slimi. Tieši tādi ir arī pārējie koki, kurs nolēma atstāt. To, ka kokus skārusi slimība, ļoti labi varēja redzēt ogu laikā, kad to lapas un ogas bija melnas. Koki ir slimi, iespējams, gruntsūdens līmeņa izmaiņu dēļ.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. tukumniece teica:

  Visi koki Tukuma pilsētā un apkārtnē pēc vietējo pašvaldības ainavu speciālistu, projektētāju, infrastruktūras speciālistu, būvvaldes „ekspertu”, pazemes komunikāciju ierīkotāju vērtējuma ir vai nu slimi, bojāti, nevajadzīgi, nevēlami vai bīstami!!! Vienkārši apnikuši šie meli un kaitnieciskā vietvaras rīcība pret mūsu dabu un īpaši pret lieliem, ar sevišķu rūpību kopjamiem un aizsargājamiem kokiem!!!

  • tukumnieks teica:

   Lūdzu faktus par meliem un kaitniecisku rīcību!

   • atbilde tukumniekam teica:

    Lūdzu iesniegt pieprasījumu ar attiecīgo jautājumu par precīzu reģistrēto pārkāpumu skaitu Ventspils reģionālās vides pārvaldei, kas apkalpo Tukuma novadu, arī Latvijas Dabas fondam. Pārstāve brauca uz sanāksmi aizstāvēt Ragciema kāpu no izciršanas. 2016.gadā Slampes centrā nozāģēja simtgadīgu liepu! Ja tukumnieks vēlas vēl ziņas par nelikumīgu koku izciršanu, Jums jāpiezvana NTZ redakcijai. Viņi noteikti Jūs iepazīstinās ar fiksētajām nelikumībām par cik vien ilgu laika posmu būs Jūsu interese.

    • tukumnieks teica:

     Vai Ragaciema kāpa ir Tukuma novada teritorija? Vai liepa neatradās privāta teritorija?

     • atbilde tukumniekam teica:

      Runa ir ne tikai par Tukuma pilsētu, bet arī par apkārtni. Tas nozīmē Tukuma pilsētai piegulošo citu nobadu administratīvās teritorijas. Ragciems, Lapmežciems, Klapkalnciems, Milzkalne, Degole, Tume…
      Attiecībā uz nocirsto simttgadīgo liepu, lasām : “Slampes pagasta padomes pārvaldniece Dace Pole apgalvoja, kas viss esot saskaņots ar Tukuma domes koku komisiju, jo nevienu koku bez atļaujas nozāģēt nedrīkstot.(NTZ, 25.04.18) Tomēr simtgadīgā liepa tika nozāģēta lai tā būtu privāta, valsts vai pašvaldības teritorija. RUNA IR PAR DABAS AIZSARDZĪBU NEVIS PAR ĪPAŠNIEKIEM!!!

      • vēlētājs teica:

       Kurš vēl to nezin,ka Dace Pole melo acīs skatīdamās. Tai piemīt pilna buķete.

      • kokkopis teica:

       nu bet par dižkokiem atbild dabas aizsardzības pārvalde, ko jūs vēl gribiet? Pati nākt un strādāt par dabas aizsardzības uzraugu? Pirms te ‘gudri ‘izteikties palasiet kas par ko atbild un kādi ir likumi un noteikumi

       • kokkopim teica:

        Vai tad nevarat salasīt, ko pagasta pārvaldniece teikusi? Viss esot saskaņots ar TUKUMA DOMES KOKU KOMISIJU!!! Nekāda Dabas aizsardzības pārvalde nav tikusi piesaukta un zāģēšanas saskaņojums prasīts!!!

        • kokkopis teica:

         ar DAP jāskaņo, ja koks sasniedzis dižkoka izmēru (koka apkārtmēra izmērs). ja tas mazāks par MK noteikumos norādīto DAP nav darīšana, atļauju dod noteikta pašvaldības komisija. Pirms svaidāties ar apgalvojumiem palasiet noteikumus.

      • tukumnieks teica:

       Ja es sava sēta nozāģēšu 150g. ozolu, pie tā arī Dome būs vainīga?

       • tukumniece teica:

        tu būsi vienkārši nelietis! ja tas tevi apmierina un tavus bērnu, rubī tik savā pagalmā visu nost un nobetonē:)

       • tukumniekam teica:

        Tu labāk aizbrauc un paskaties uz Kaives ozolu, kurš aug un zaļo kā īsts dabas brīnums. Cik šim ozolam ir gadu? Ko tas pārcietis? Kā normālam saimniekam savā mājā un mežā vispār var ienākt prātā doma ķerties klāt 150-gadīgam ozolam?

 2. Kornēlija teica:

  Nu ja,arī Tumes ceļā visi koki slimiJebšu kāds pirms pašvaldību vēlēšanām vēl steidz kādu “atkatu” gūt,a ja nu neievēl.

 3. Eidis teica:

  NAV MUMS TUKUMA, KANDAVAS, ENGURES, JAUNPILS NOVADOS KĀRTĪGA DABAS AIZSARDZĪBAS UZRAUGA! Nav, kas reāli tur rūpi par dabas aizsardzības lietām. Tas ir reāls trūkums.

 4. aina teica:

  Skumji ka Tukumā nav atbilstoša speciālista dabas aizsardzības jomā un patreiz izskatās ka iespējams par labu “otkatu” var izdarīt visu klienta interesēs!
  Atrast iemeslu lai kokus un citu zaļo dabas rotu likvidētu lielu gudrību nevajag.
  Liekas ka “otkats” nav liels….bet iedarbīgs gan.
  Iespējams ka patreiz amatu aizņemošā speciāliste ir aizsēdējusies un laiks aiziet sevi pierādīt citā vietā

  • asfalts teica:

   Bet ja bez glupībam. Aina, iesaki speciālistei, ko lai dara ar slimiem kokiem, ko darīt ja pāris sprunguļi traucē attīstībai?

  • Zane teica:

   Pilnīgi piekrītu Ainai.

  • Novadnieks teica:

   Tukumā ļoti daudzi ir silti iesēdējušies un aizsēdējušies!
   Sākot ar bijušajiem komjauniešiem, viņu radiem un čomiem. Domes algu sarakstā var jebkurš apskatīties, ka 70 000 EUR katru mēnesi aiziet algās domes un pārējo “speciālistu” apmaksai, gadā tātad – gandrïz miljons €!!! Un tas ir bez sētniekiem, apkopējām u.c.!

 5. Es teica:

  Paldies,Maija,par skaistu Tukumu!
  Un nekreņķējaties,ņaudētāji turpinās ņaudēt,ka viss ir slikti.

  • Durbenieki teica:

   Pilnīgi piekrītu,liels paldies Maijai un visām meitenēm par lielo ieguldīto darbu,kas skaisti izdaiļo pilsētu.Negatīvie komentētāji,kāds ir Jūsu darbs vai nedarbs pilsētas iedzīvotāju labā?Parasti jau tiek apskausti cilvēki,kas dara ko vairāk citu labāk.Labi ka vcais nederīgais tiek nomainīts ar ko modernāku un jaunāku.Ejam laikam līdzi neguļam uz veciem lauriem.Ja Durbes parks netiktu kopts,tur jau sen būtu džungļi.Prieks par izkopto parku un ļoti labi,ka vecie koki tiek novākti.Paldies par Jūsu darbiņu!

   • milzkalnietes teica:

    viendienīšu industriāļu padlaiku domāšana.. aizbrauciet kādās dārzkopju tūrēs pa vecās Eiropas dārziem, vai ieskatieties internetā ..

    • kokkopis teica:

     aizej uz Durbes parku un paskaties ko un kāpēc zāģē. Kura eiropas parkā esi redzējis nokaltušas gobas,nokaltušus ošus un kritalas. Visi barona laika koki ir savās vietās – DAP salikuši zīmes dižkokiem – tur viņi ir daudz, veseli un kopti.

     • Kokkopi, skaties un mācies! teica:

      Iepazīsties ar to, kas notiek dabas aizsardzībā Latvijā. Tieši šobrīd tiek veikts ļoti labs projekts “Dabas daudzveidība Latvijas ainavās. Ainava runā”. Atver projekta vietni http://www.ainavasruna.lv un ieskaties! Skat. piemērs bildē: Lauku sēta “Jaun-ieviņas” Raunas pagastā. Priekšplānā esošais vecais koks saglabāts gan kā ainavisks elements, gan kā mājvieta un barošanās vieta dažādām sīkbūtnēm.
      Atver acis un maini savu domāšanu!

 6. leksis teica:

  Maijiš nez nav slims?

 7. Keri teica:

  Izskatās,ka nocirst koku Tukumā ir kaut kas briesmīgāks par dabas katastrofu.Tas nekas,ka vietā iestāda jaunus,kā arī izveido gaumīgi sakoptu teritoriju.Ierosinājums tiem ,kas startēs vēlēšanās-apsolieties nenozāģēt nevienu koku Tukumā tuvāko 10 gadu laikā,kā arī uzcelt pirti,un visas gaudotāju balsis būs jūsu!

  • Meri teica:

   Jums super ideja!!!
   Pirtī obligāti jābūt padomju laika bleķa vanniņām, kurās pēc padomijas ”baņas” izslāpušie varēs mērcēt savas sirdis un paka….

   • Sāls teica:

    Meri, nevajag visu domāt padomju laiku bleķa vannu līmenī. Es labprāt ietu uz modernu pirts kompleksu Tukumā, kur būtu turku, krievu, somu u.c. pirtis ar masāžām un kafejnīcu. Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, man ir gan glauna duša, gan laba vanna, bet tik un tā regulāri braucu uz Jūrmalas kompleksiem, kur viss tas ir. Un tur ir arī iespēja izmantot lētos pirts pakalpojumus. Viss jau nav bleķa vannas līmenī kā Marī domāšana.

    • Keri teica:

     ES arī labprát izmantoju pirts kompleksu Jūrmalä,bet kaut ko tädu uzcelt Tukumä?Ja nu gadäs kàds miljonàrs,kurš nodarbojąs ar labdarību,un izskatās,ka tie pirts prasītāji pat nezin ko nozīmē turku u.c.pirts,un iet runa tikai par bleķa vanniņām.Šādi secinājumi man radās pēc Tautas panorāmas Tuvumā

    • .... teica:

     Bet lūdzu! Arkādija SPA Jūs gaida!

    • Katrīna teica:

     bet bleķa vannītēm arī ir savs šarms:) tā sāls jau ir tajā socializēšanās priekā, jaunumu pārrunāšanas štellē, karsēšnās rituālā ar kaimiņieni uz lāvas, un daudzām citām leitām.. pirtsslotu smarža, labas veselības vēlējumiem otram, … Daudz kā tāda, kas lielajos, modernajos pirts kompleksos pat nav iespējams… atmosfēra! atmosfēra!!!

   • nu, nu, Meri, teica:

    bleķa vannītēs pirtī mērcē mačalkas ne sirdis. Sirdis peldina kur citur:)

  • Tukuma patriots teica:

   balsošu par tevi, KERI, keksi, peksi, vai vienalga, kas tu būtu, ja ŠĀDU APŅEMŠANOS PAR KOKU NECIRŠANU NOTURĒTU STINGRU UN NEMAINĪGU, LAI KĀDI NAUDAS MAISI KO TEV SOLĪTU!

 8. Žagata teica:

  Tumē skaistus bērzus nozāģē, bet Irlavā ,pašā centrā tikmēr koki ar puvušiem vidiem ar krāsainām “štropēm” savilkti lai uz gastronomu ejot vējainā laikā kādam uz galvas neuzkrīt.

 9. novadniece teica:

  Vai tie koki,kas pie veikala RIMI arī bija slimi?Drausmīgs paskats ar tiem stumbeņiem tagad

  • kokkopis teica:

   ja nav pamanīts – tādā paskatā šie vītoli ir reizi 3 gados vismaz pēdējo 15 gadu laikā. To sauc par koku polardēšanas metodi, kad ataugušās atvases tiek nozēģētas un atkal ataug. Ataugušās pēc 3 gadiem atkaļ jānogriež, citādi tās atlūstot bojā koka stumbru. bet mums jau patīk pabļaustīties nezinot lietas būtību 😉

   • kokkopim teica:

    tu tā esi šo gadu laikā polardējis un polardējis tās mūsu liepas centrā, ka nu ir tā nopolardētas, ka tava kolēģe no domes, ainavu arhitekte tagad plāta vien rokas un muti! – koki esot beigti un pagalam! Vainagi esot nepraizi griezti jau no laika gala! Jācērt nost! Tagad polardēsi arī tos atlikušo vītolus? Lai arī tos var drīzāk nocirst???

    • kokkopis teica:

     brīvības laukuma koki galotņoti pārdesmit gadus atpakaļ, vēl tad, kad ne ainavu arhitektes ne kokkopju, kā profesijas, tuvumā nav bijis. Ko nu tagad darīsim? ar akmeņiem nomētāt jau visi gudri. bet visi paši ne saprot, ne domā ,ne zina bet par visu ir viedoklis

     • plsētnieks teica:

      ak, kokkopis -koknīdējs gribēja te mūs visus tukumniekus APLAIST ar savu viedokli? Nesanāks! Ja nu tās muļķošanas un ciršanas kāre ir tik zvērīga, tad jāiet uz kādu cirsmu prom. Nav ko te pilsētā darīt.

 10. Domei teica:

  Ja tika konstatēts, ka pīlādži slimi un tika “izņemti” celiņa pusē, kur bija auguši, tad, kādi koki vai dekoratīvie krūmi tajā vietā ir iestādīti atpakaļ?

 11. Mazais Husqvarnītis teica:

  Kad Rīgas ielā pirms pāris gadiem mājai uzkrita vecs koks, tad visi kokmīļi bļāva kā aizkautas cūkas , ka Tukuma Dome nezāģējot kokus.
  Tādi ir tie kokmīļi ,kamēr uz galvas neuzkrīt koks , tikmēr auro kā aptrakuši katra puvekļa aizstāvībai.

 12. koku aizstāvis teica:

  Re, kur nupat TV3 “Bez tabu” rāda, ka arī Siguldā iedzīvotāji satraukušies, ka izzāģē kokus caļā uz domi un pie pils. Arī tur dome nav informējusi iedzīvotājus par zāģēšanas iemesliem. Tātad, tukumnieki nav vienīgie, kas dažu koknīdēju-pamuļķu un zāģētāju izpratnē aizstāv lielos kokus.

  • zāģētāju aizstāvis teica:

   Varētu padomāt , ka pašvaldības galvenais uzdevums ir informēt ar prātu apdalītos ”Bez tabu” skatītājus.

   • Wecais teica:

    Pašvaldības fendermaņu galvenais uzdevums ir uztaisīt gudru ģīmi un pateikt, ka citādi nebija iespējams! Un vispār – vietējiem lohiem ir jābūt laimīgiem, ka šie ir uzņēmušies iemaksāto nodokļu “apsaimniekošanu”!

    • Juris teica:

     Absolūta taisnība! Piezīdušies ar mūsu naudu kā tādas dēles!!! Domā, ka neviens viņus nekontrolēs. Pat Latvijas dzelzceļa Magone uzķērās!

   • zāģētājam teica:

    ej uz Latvijas valsts mežiem, tevi tur atplestām rokām sagaidīs, prēmijas piemaksās par tavu atsaldēto podu bez smadzenēm, gan fenderēt varēsi valsts mantu. Tik nelien ārā pie cilvēkiem!

Pasākumu kalendārs

2019.06.26 | 18:30

Engures novada čempionāts pludmales volejbolā 

2019.06.27 | 13:00

Kandavas Jauniešu centrā 

2019.06.27 | 18:30

Jaunpils skriešanas seriāla otrā kārta 

2019.06.28 | 12:00

Izlaidums Kandavas tehnikumā 

2019.06.29 | 11:00

Svētkus svinēs Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool