Ceturtdiena, 2019. gada 18. aprīlis
Laura, Jadviga

No saimnieces bezatbildības cieš suns un kaimiņi

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 12. jūlijs 15:34

Jau jūnija sākumā redakcijā uzklausījām sūdzību par to, ka pa Ragaciemu skraida nikns suns. Pirms tam, 28. maijā, sastādīts protokols, ka suns kādai gados cienījamai kundzei nokodis astoņas vistas un gaili. Ir ziņas, ka suns kādam zvejniekam sakodis zābaku, vēl citās mājās nokodis pīles.

Līdzko saņēmām šo ziņu, vērsāmies pie pašvaldības policista Normunda Birģeļa. Viņš tolaik apstiprināja, ka šāds notikums patiešam bijis, ka suņa īpašniece Vija Andersone no «Kalnbērziņiem» solījusies par nokostajiem putniem samaksāt un ka viņa turpmāk novērsīšot šo problēmu. Arī Lapmežciema domes priekšsēdētājs Edmunds Pētersons redakcijai solīja, ka jautājumu atrisinās.
19. jūnijā šo jautājumu izskatīja Lapmežciema domes administratīvajā komisijā. Par Lapmežciema saistošo noteikumu neievērošanu suņa saimniece administratīvi sodīta ar Ls 15 naudas sodu.
Pagājis laiks, taču kompensāciju par putniem saimniece nav saņēmusi, turklāt arī suns pa laikam esot redzēts ciemata ielās. Tā nu atkārtoti vērsāmies pie pašvaldības policista Normunda Birģeļa, kurš apgalvoja, ka šis suns vairāk nekādos incidentos neesot iejaukts. Vienā no norādītajiem gadījumiem bērniem uzbrucis suns no citām mājām, bet otrā gadījumā ragciemniece I. S. esot ar šo suni tikai satikusies, parunājusies, jo suns gājis viņai cieši aiz muguras, bet kodis viņai suns neesot.
Tā kā V. Andersone zaudējumus par nokostajām vistām vēl nav atlīdzinājusi, lūdzām arī viņas viedokli šajā jautājumā. Viņa atzina, ka sodu gan samaksājusi, bet nokosto putnu saimniekiem vēl norēķinājusies neesot, jo pašlaik nonākusi finansiālās grūtībās. Tiklīdz situācija uzlabošoties, V. Andersone solīja par nokostajiem putniem to saimniecei samaksāt. Kas attiecas uz suni, tad Vijas kundze to turot mājā un nelaižot laukā, tomēr ir bijušas reizes, kad kāds viņai nezināms cilvēks attaisot vārtiņus un suni izlaižot. Turklāt suns esot labsirdīgs un cilvēkiem nekožot, viņasprāt, arī zvejniekam, kura zābakos suns esot zobus ielaidis, redzami bijuši tikai kā ar adatu izdurti caurumi… Vijas kundze teica, ka suni apkārtējie regulāri bikstot, tāpēc arī tas reizēm izrādot dusmas. Jā, suns mēdzot izrauties, taču esot gudrs un klausot, vienīgi neielāgojot komandu "Nāc šurp!».Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.18 | 10:00

Lieldienu pasākums Jaunpils bibliotēkā 

2019.04.18 | 13:00

Tematiskā ēdienu pēcpusdiena Zantē 

2019.04.18 | 15:00

Olu krāsošana «Naglā» 

2019.04.18 | 16:00

Kino Jaunpilī 

2019.04.18 | 16:00

Engures Mūzikas un mākslas skolas jubileja 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool