Meldra, Meldris, Melisa

Neviens neatbild par bērnu

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 20. aprīlis 10:28

Mani satrauca gadījums, kas svētdienā pirms nedēļas notika pie Melnezera un kura aculiecinieki bija mani draugi. Pulkstenis bija kādi divi vai trīs pēcpusdienā, kad pēkšņi kāds iesaucies, ka ūdeni bērns. Un tiešām – pie laipām ūdenī bijis bērns. Viens no mūsu draugiem Uldis norāva jaku, pieskrēja pie laipām un izvilka bērnu no ūdens. Izrādījās, ka tas ir gadus trīs vecs puisītis.

Pēc tam pieskrējis vēl viens vīrietis, kas sākumā noturēts par puisēna tēvu, taču pēc tam izrādījies, ka arī viņš steidzies palīgā. Pēc tam atskrējusi māte un paņēmusi bērnu. Izrādījās, ka ezera otrā pusē aiz namiņa un aiz strautiņa bija sapulcējušies kādi cilvēki, kuru vidū visdrīzāk arī bija bērna vecāki. Cik zināms, savu pasākumu pie ezera viņi tā arī nepārtrauca, iespējams, viņiem bija līdzi sausas drēbes, kurās pārģērbt bērnu, bet, iespējams, arī nebija. Uztrauca tas, ka neviens bērnu neuzmanīja un nelikās par viņu ne zinis. Viņi pat neredzēja, kas notika; ja nebūtu citu cilvēku, bērns būtu noslīcis. Satrauc pats fakts, ka vispār kaut kas tāds ir iespējams.
Kā paši esam pārliecinājušies, siltais laiks tiešām pie ezera pulcē arvien vairāk cilvēku. Daudzi visu gadu uz šejieni nāk staigāt vai pēc ūdens, pieaudzis aktīvās atpūtas cienītāju skaits, taču saulīte atvilinājusi arī tos, kuri Melnezera apkārtni izvēlas par tusiņu vietu. Un lieki atgādināt, ka atbildība par bērnu drošību jāuzņemas viņa vecākiem. Vismaz šobrīd, jo glābēji, kuri ik gadus uzmana kārtību pie ezera, kā skaidroja Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis, darbu sāks maijā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. SIZE teica:

  bezatbildīgi vecāki!policiju vajadzēja izsaukt, kas novērtētu situāciju un attiecīgi pēc tās veiktu nepieciešamās darbības tālāk..

 2. Vietējais teica:

  Mums Tukuma novadā ir bāreņtiesa ,kurai šādus gadījumus vajadzētu izmeklēt un saukt vecākus pie atbildības,bet viņiem jau drošvien tā darba tik daudz ka tādiem sīkumiem laika neatliek

 3. Anonīms teica:

  dzirdēju, ka Uldim mammucis pat paldies nepateica par izglābto bērnu, mammucis bez emocijām, vēsi…

 4. Anonīms teica:

  Tāpēc jau teicu ka bāreņtiesa ļoti noslogota.

 5. Tamāra teica:

  Piekrītu SIZE! Te tiešām policiju vajadzēja saukt, lai fiksē šo gadījumu. Nezi vai vainīgs cilvēku trulums, stulbums vai kas cits, bet vienaldzīgu attieksmi ļoti bieži var novērot. Piemēram- sniega vaļņi, sašaurinātas ielas, bet kāds duraks teš pa braucamo daļu aiz sevis velkot ragaviņās mazu bērnu. Jāpiebilst ka aiz striķīša velk, ragavas "staigā" vilcējs sev aiz muguras neko neredz 🙁 Cits gadījums- sīcis tenterē pa ietvi , kura iet gar noslogotu ceļu, muterīte galvu gaisā (par putniem sapņo) iet aiz muguras labu gabalu. šai jau galvā neienāk doma, ka no kādas šķērsielas vai pagalma var izbraukt mašīna, vai sīkais var iztenterēt uz ielas braucamās daļas. Nemaz nepieminot citas lietas, kur cilvēki neuzmanās. Bērni ir jāsargā un jāmāca piesargāties pašiem! Bet dažs labs acīmredzot tā vietā lai bērnu mācītu un vaktētu, vnk uztaisīs citu vietā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool