Nekādu kompensāciju!

– Labdien, man ir samilzis jautājums par «Latvenergo» – visu laiku tik paaugstina cenas; par citiem sasniegumiem nezinām. Es esmu zemes īpašniece, kas katru gadu maksā zemes nodokli – arī par to daļu, ko šķērso elektrolīnijas.

– Labdien, man ir samilzis jautājums par «Latvenergo» – visu laiku tik paaugstina cenas; par citiem sasniegumiem nezinām. Es esmu zemes īpašniece, kas katru gadu maksā zemes nodokli – arī par to daļu, ko šķērso elektrolīnijas.

«Latvenergo» uz savām trasēm izzāģē mežus, turklāt lielos daudzumos. Vai par to nepienākas kāda kompensācija? Agrāk tika runāts, ka par servitūtiem tiek piemērotas nodokļu atlaides, taču jau no 1992. gada, kad zemi privatizēju, nekādas atlaides nav bijušas. Kad par to interesējos, man skaidroja, ka atlaide dota, izpērkot zemi. Ja arī tā bija, tad parēķiniet – tūlīt būs 20 gadi, un es maksāju gan par servitūtu, gan elektrību! Turklāt gan zemes nodoklis, gan elektrības tarifi nemitīgi aug!
Komentē Tukuma novada domes Nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs: "Mehānisms ir tāds, ka šī komunikācija (elektrolīnija) – apgrūtinājums, ir reģistrēta Valsts Zemes dienesta Kadastra reģistrā, un tas samazina nekustamā īpašuma kadastra vērtību par to daļu, ko aizņem šī komunikācija; attiecīgi, mazinoties īpašuma zemes kadastrālajai vērtībai, arī nodoklis ir mazāks – tāds ir tiesiskais mehānisms. Bet kur sākas problēma – ja agrāk, piešķirot zemes gabalu īpašumā par samaksu vai atjaunojot īpašumtiesības, apgrūtinājumu, piemēram, konkrētas jaudas elektrolīniju, iezīmēja robežplānā, tad vēlākos gados vairs nenorādīja apgrūtinājuma platību, un šobrīd – ja robežplānos nav iezīmēts apgrūtinājums ar noteiktu platību, tad Valsts Zemes dienests šo apgrūtinājumu neņem vērā, nosakot nekustamā īpašuma kadastrālo vērtību. Un tad cilvēkam vienīgā izeja ir vērsties pie sertificētiem mērniekiem vai mērniecības firmām un aktualizēt zemes gabala plānu, kur parādītos šis apgrūtinājums, lai saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu. Taču atkal – zemes plānu pārtaisīšana par velti nenotiek – tas kaut ko maksā, tāpēc jāizvērtē, vai atmaksājas to darīt…

Komentāri

  1. Ekskluzīvās zemes īpašniecei jāņem rokās zāģis un uz priekšu- gāz tos stabus zemē…

    Jocīgi, labumus mēs gribam, elektrību mēs gribam, bet te- daži stabi patraucē… No gara laika, jau sazin ko sadomāsim, tā vietā lai reāli strādātu…

    patiesībā, ja jau īpašniecei ir tāda bēda, tad uzstāda elektroenerģijas skaitītāju pie zemes īpašuma robežas, un par tālāko vada galu lai saimniece domā pati, ja vētra sarauj, tad pati lai pielabo, lai pazāģē kokus pie līnijas- kur bēda?

  2. Vai nu es kaut ko, vai nu Tu galīgi neko nesaproti. Ja es saprotu pareizi, tad zemes īpašniece satraucas, ka viņai jāmaksā par zemi, kura skaitās viņi, bet uz kuras faktiski atrodas elektropārvades līnijas. Kāds sakars ar Tavu elektriķa dabu? Kāpēc Tu domā, ka kādam, šajā gadījumā – tantei, būtu jāpriecājas, ka viņai jāmaksā par visas tautas īpašumu?

  3. Nu tik daudz ierēdņu un plānu zīmētāju, kas visu dara par bargu naudu! Te arī vajadzētu atlaist no darba tos, kuri apgrūtinājumu neiezīmeja robežplāna. Ne valstij, ne pašvaldībai acīmredzot savi pilsoņi nerūp. Apkrāpj kā vien varēdami. Tiešām gribas braukt uz Angliju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *