Verners, Muntis

Neizskatīto lietu skaits normas robežās

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 20. septembris 09:05

Vēl augustā rubrikā «Ceturtdienas sarunas» tika uzdots jautājums par to, kam ticēt – vai policistiem, kas par savu darbu labu vien runā, vai rajona virsprokuroram Aigaram Bičušam, kurš apgalvo, ka policijā vēl no iepriekšējiem gadiem esot 100 neizmeklētu lietu pārpalikums? Tāpat lasītājs lūdza nosaukt vārdā tos iecirkņa inspektorus vai izmeklētājus, kas slikti strādā… Konkrēti.

Tukuma RPP kriminālpolicijas biroja 1. nodaļas priekšniece Signe Dektere, kurai lūdzām šos jautājumus komentēt, uzsvēra, ka policijas pārvalde nepubliskos to darbinieku vārdus, kam kaut kādu iemeslu pēc ir sliktāki darba rezultāti. Tas nebūtu ētiski, un nav arī skaidrs, kāpēc tas būtu jādara tieši policijai, ja to nedara neviena cita valsts iestāde?

S. Dektere:

– Kriminālpolicijas biroja 1. nodaļas darbinieku – izmeklētāju – uzdevums ir tos kriminālprocesus, kuros vainīgā persona noskaidrota, virzīt tālāk uz prokuratūru; mums jāsavāc pārliecinoši pierādījumi, lai lietas materiālus varētu nosūtīt tālāk kriminālvajāšanas uzsākšanai.

No iepriekšējiem gadiem prokuratūrai nenodoti šobrīd palikuši 43 kriminālprocesi, taču no tiem tikai desmit ir tādi, ko varēsim nosūtīt kriminālvajāšanas uzsākšanai; pārējās lietas nav perspektīvas personu saukšanai pie kriminālatbildības. Šobrīd katram no desmit izmeklētājiem vidēji jāizmeklē 15 kriminālprocesi; ieskaitot šogad uzsāktos; protams, šī slodze samazināsies, kad tiks izbeigts jau minēto 43 procesu atlikums. Izmeklētāji vidēji mēnesī nosūta uz prokuratūru ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu no 20 līdz 25 kriminālprocesus.

Runājot par to, kāpēc pirms gada bija iekrājušās vairāk nekā 300 neizskatītas lietas – tas notika tāpēc, ka 2004. gadā ar policijas vadības pavēli mums bija jāizmeklē smagu un sevišķi smagu noziegumu lietas, kur vainīgā persona nebija noskaidrota. Tā bija papildu slodze. Šobrīd iekavētais veiksmīgi atgūts (neizskatīto lietu apjoms ir līdzīgs, kā citās policijas pārvaldēs) – to atzinusi arī policijas vadība, un ceram, ka līdz gada beigām parādu vairs nebūs.

Runājot par rajona virsprokurora aizrādījumiem – vadības līmenī tiek uzskatīts, ka situācija ir stabilizējusies.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool