Sestdiena, 2018. gada 17. novembris
Uga, Hugo, Uģis

«Milzkalnieki», «Valsis» un «Romantika» pārstāv Latviju Slovākijā

Autors: «Valša» dejotāja Ilga Lagzdiņa
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 2. augusts 21:27

13. jūlijā «Milzkalnieki», «Valsis» un «Romantika» ar kopēju programmu pārstāvēja savu valsti, novadu un pilsētu starptautiskā folkloras festivālā Slovākijas pilsētiņā Kežmarokā.

Braucienu sāka organizēt jau ziemā, jo tāds pasākums ir laika, darba un arī naudas ietilpīgs. Par lielo darbu paldies kolektīvu vadītājām Lidijai Ruskulei un Anitai Apinei.

Pirmā diena, protams, ir brauciens cauri Lietuvai un Polijai, kur nakšņojām blakus Veļickas sāls raktuvēm. No rīta izmantojām izdevību šo dabas un cilvēku radīto brīnumu aplūkot. Ļoti jauks bija brauciens pa Dunajecas upi ar plostiem. Braucām 12,5 km jauku un jautru plostnieku pavadībā. Pēc tam vakariņas pie plostniekiem, kuras kuplināja nacionālās mūzikas ansamblis. Pabijām arī Levočas pilsētā un ļoti īpatnējā Spiškas Grad cietoksnī.

Un tad ir klāt uzstāšanās brīdis Kežmarokā. Šāds festivāls te notiek katru gadu un tajā piedalās gan tuvāko un tālāko valstu kolektīvi, gan Slovākijas ansambļi. Mūsu uzstāšanās ilga 40 minūtes un bija veidota kā vienota programma. Visi gan dejojām, gan dziedājām. Kaut gan slovaku valodu neprotam, bija patīkami dzirdēt Latvijas un Tukuma vārdus iepazīstināšanā runā.

Pēdējā diena bija paredzēta kalniem, bet šeit gan mākoņi mūs drusciņ pievīla un kalnu pacēlēji nedarbojās. Varēja ar funikuleri uzbraukt līdz takām, kuras ved uz ūdenskritumiem. Šo iespēju tad arī izmantojām. Un kur tad vēl termālie baseini un pirtis!

Un tad atkal mājupceļš, kurš sākās ar dejotājas Ritas skaistas un apaļas jubilejas sveicieniem. Notika arī milzkalniekiem tradicionālā naktstērpu balle, kurā teicām arī lielu paldies vadītājām, šoferīšiem un gidei Inesei, kura bija ņēmusi aktīvu darbību brauciena organizēšanā. Secinājums viens – esam sadziedājušies un sadejojušies, tāpēc būtu grēks sadarbību neturpināt. Piemēram, nākamajā gadā Itālijā!?


Komentēt

Pasākumu kalendārs

2018.11.17 | 12:00

«Brīvības rogainings 2018» Kandavas sporta hallē 

2018.11.17 | 12:00

«Tukuma prozas lasījumi» Tukuma bibliotēkā 

2018.11.17 | 12:00

Adīšanas nodarbība Tukumā 

2018.11.17 | 13:00

Svētku koncerts Viesatās 

2018.11.17 | 14:00

Basketbols Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool