Ceturtdiena, 2019. gada 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Mazās skolas jāsaglabā…

Twitter
FaceBook
print
2011. gada 14. februāris 15:27

– Esmu par to, ka mazās skolas ir jāsaglabā. Mana meita kādu laiku mācījās Tumes pamatskolā. Viņa nevarēja iejusties klases kolektīvā, viņu nepieņēma, darīja meitenei pāri, skolotāja uz to nereaģēja. Tad atgriezāmies Praviņu pamatskolā un tagad problēmu ne ar mācībām, nedz arī uzvedību nav. Mums klasē ir vēl skolēni, kas kādu laiku mācījās Slampē. Arī viņi stāsta līdzīgus piedzīvojumus. Skolēniem jau tā ir jāmēro tāls ceļš uz skolu un šī skolas maiņa savukārt saistīta ar dažādiem pārdzīvojumiem: bērni nespēj iejusties jaunā vidē, patiesībā viņus nepieņem vienkārši jau izveidojušies klašu kolektīvi. Ja vēl to neredz klases audzinātājs un neko lietas labā nedara, tad bērni dabū ciest ne pa jokam.

Ar šo problēmu vērsāmies pie Izglītības pārvaldes vadītājas Veltas Lekses, kura paskaidroja, ka pašlaik nav paredzēts slēgt nevienu skolu. Praviņu skolā šis ir pēdējais mācību gads. To nosaka nepietiekamais finansējums, jo ir nepietiekams skolēnu skaits, kā rezultātā vairākas klases ir jāapvieno un tādējādi cieš mācību kvalitāte. Tas nozīmē, ka nākamajā gadā būs skolēni, kuriem nāksies iekļauties jaunā klasē, jaunā kolektīvā, jāpiemērojas jaunām prasībām. "Katrai klasei ir klases audzinātājs, kurš seko līdzi, kā jaunatnākušais skolēns iekļaujas kolektīvā. Arī priekšmetu skolotājiem stundās vajadzētu lielāku vērību pievērst tieši šiem jaunpienācējiem. Ja vecāki jūt, ka ir problēmas, tad vispirms vajadzētu aprunāties ar audzinātāju, skolas direktoru. Nereti ir tā, ka daudzas lietas var izrunāt un nokārtot, iekams nav sācies kāds lielāks konflikts, kura gadījumā, protams, esam arī vēl mēs – Izglītības pārvaldes darbinieki," tā V. Lekse.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. ome teica:

    Vai kungi ir padomajusi cikos tam mazajam cilvecinam ir no rita jacelas lai tiktu uz skolu? Cik km. jaizbrien lidz lielajam celam un tur jagaida autubuss vienalga vai tas ir satiksmes vai skolas. No skolas atkal tas pats vini pat nevar kadu pulcinu apmeklet jo pectam netiek majas. Kungi lauki nav Riga KUR SABIEDRISKAIS TRANSPORTS KURSE NEPARTRAUKTI.Kartejo reizi var parliecinaties cik musu valsts viri zina par lauku skolam. Neko bet algu sanem LABU.

Pasākumu kalendārs

2019.04.25 | 12:00

Skolu deju kolektīvu koncerts Tukumā 

2019.04.25 | 13:30

Atvērto durvju dienas Kandavā 

2019.04.25 | 16:00

Auduma apgleznošanas Kandavā 

2019.04.25 | 18:30

Skriešana Milzkalnē 

2019.04.25 | 19:00

«Māsa Kerija» Tukuma kultūras namā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool