Pirmdiena, 2019. gada 21. janvāris
Agne, Agnese, Agnija

Kā var zināt, kura prece ir ražota Latvijā? (1)

– Šeit jums zvana pensionāre Aina. Tagad visi aicina pirkt Latvijas preci. Bet ir tik grūti saprast, vai šī prece ir ražota Latvijā vai tomēr ievesta no ārzemēm. Tur ir visādi pārpircēji, piegādātāji, nu tad nevar saprast, vai ir ražots Latvijā, vai tikai pārpirkts? Valdībai vajadzētu ieviest vienkāršu sistēmu, kur skaidrā latviešu valodā rakstīts: “Ražots Latvijā.” Tad mēs visi arī pirksim Latvijas preci.

Kā veicas ar tiesvedību pret Lāži un Tukuma Sporta skolas grāmatvedi? (6)

Jautā lasītājs: – Labdien, sen nav dzirdēts, kā veicas ar tiesvedību pret lielo noziedznieci Laži, kas pienotavu izlaupīja, un grāmatvedi, kas Sporta skolas naudu piesavinājās. Tās lietas kaut kā ilgi iet – izskatās, ka Aivaru Lembergu ātrāk iztiesās, nekā šos divus; viņu vaina taču vēl nav pierādīta…!

Vai nav iespējams samazināt ledus halles troksni? (36)

– Ar jūsu starpniecību gribam noskaidrot, vai trokšņu līmenis no Tukuma ledus halles ventilatoriem atbilst likumā noteiktajām prasībām?

Kur dabūt dzeramo ūdeni? (14)

– Mūsu akā ir beidzies ūdens, un mēs Tukumā meklējām iespēju, kur to dabūt, taču, kad gribējām to ieliet no viena pumpja mikrorajonā, iedzīvotāji mums aizrādīja.

Grāvja dēļ sašaurinās Dzirņu ielu (1)

Jau pagājušajā gadā, kad Jauntukuma mikrorajonā sāka rakt grāvjus, iedzīvotāji iebilda, ka tie ir pārāk dziļi, mēdz iebrukt un apdraud autovadītājus.

Tukumā būs jauna pārtikas ražotne (16)

– Vai bijušajā Tukuma gaļas kombinātā būvēs kādu ražotni? Vai tur būs jaunas darba vietas? Kam tagad šis īpašums pieder un kas tur būs? – vaicāja kāds ieinteresēts lasītājs.

Annas ielā 2 novāks drupas (1)

Jautā lasītājs: – Mums Tukumā, Annas ielā 2, uzbūvēja skaistus, jaunus šķūnīšus. Vecos iesāka jaukt nost, bet līdz galam darbu neizdarīja…

Vai Tukuma novada dome atbalstīs biedrību projektus? 

– Man ir jautājums par biedrību darbu nākotnē. Pavisam nesen uzzināju, ka Tukums grasās veidot savu partnerību, lai varētu spriest par to naudu, kas no Eiropas fondiem turpmāk pienāksies dažādiem mazajiem darbiņiem pagastos.

Ielu labiekārtošana Jauntukumā (4)

Kopš sākušies ielu rekonstrukcijas darbi Jauntukuma mikrorajonā, iedzīvotājiem ir daudz jautājumu. Un pats galvenais – kāda jēga bija ieguldīt naudu, lai sakārtotu grantētās ielas, ja tagad visu iepriekš sakārtoto, kas pa gadu jau nostāvējies un noblietējies, rok par jaunu.

Pilsētas centrā – latvāņi (15)

– Esmu satraukta par situāciju pie bērnu rotaļlaukumam blakus «Bišu mājai». Tur aug latvāņi, un netālu rotaļājas bērni. Savai meitiņai esmu stāstījusi par šo bīstamo augu un par to, kas var notikt, ja šos augus aiztiek – ka no tiem var gūt smagus apdegumus.

Kas īsti notiek ar Čigānu ezeru? (6)

Šādu jautājumu nedēļas laikā esam uzklausījuši vairākkārt, jo prāvā skaitā sazaļojošie ūdensaugi ezerā nepārprotami liecina, ka tas aizaug. Nebūtu arī brīnums – jo ezers seklāks, jo ātrāk, ūdenim sasilstot, tas aizaugs.

Kuram ir jāsakārto bruģis? (18)

– Es gribētu noskaidrot, kam ir jāatbild par to savādi salikto bruģi Pasta ielā? Jau vairākas nedēļas pie puķu dobes bruģis pēc rakšanas darbiem ir salikts tā, ka gribas pasmaidīt – it kā kāds bērns būtu paspēlējies, un nupat arī ielas otrā pusē bruģis ir noņemts un nemākulīgi salikts atpakaļ.

Ko lai izdara ar smakām? (11)

Aicinu avīzi palīdzēt, lai mēs tiktu galā ar smakām, kas nedēļas nogalē pārsteidza mūs pie mājām Lestenes pagastā. Mūsu mājai blakus, desmit metrus no loga, ir liels lauks, kas tagad ir iznomāts biogāzes stacijai

Vai internāts domāts tikai Tukuma ģimnāzistiem? (2)

Jautā lasītājs: – Pirms kāda laika avīzē bija rakstīts, ka bērniem, kas mācās Tukuma Raiņa ģimnāzijā, ir iespējas dzīvot internātā. Es gribētu noskaidrot, vai tad, ja bērns mācās citā Tukuma skolā un viņam ir vajadzīgs internāts, viņam noteikti jāmaina skola un jāpāriet uz ģimnāziju?

Kad spuldze ir bīstama un kad – nav? (3)

Jautā lasītājs: – Man ir jautājums par ekonomiskajām spuldzēm. Avīzē rakstīts, ka tās jānodod Dienvidu ielā 1, bet gribēju vaicāt – lai nepiesārņotu dabu, kam ir jāgādā par šo spuldžu savākšanu – izplatītājam, tirgotājam vai atkritumu savācējiem?

Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool