Ceturtdiena, 2019. gada 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Apmales gar puķu dobi pie Bišu mājas ir bīstamas! (15)

– Tukumā, Bišu mājas pagalmā, ar mazbērnu devāmies pie kāpnītēm atstātās automašīnas. Bērns pavisam nejauši garāmejot pieskārās betona apmalei, un no tās atdalījās milzīgs gabals, kas uzkrita bērnam uz kājas un uz automašīnu.

Jautā lasītājs: Kas no «Tīles» attīrīšanas iekārtām ieplūst Slocenē /FOTO/ (2)

Jautā lasītājs: – Garāmbraucot no «Tīles» attīrīšanas iekārtam Slocenes upē ieplūst ļoti netīrs ūdens. Vai nav kaut kas atgadījies ar attīrīšanas iekārtām?

Tukumā grantētās ielas pēc greiderēšanas pārklājušās ar šķembām (17)

“Pēc tam, kad šķūre izbrauca pa mazajām ieliņām Jauntukumā, tās no vienas vietas pārklājās ar prāva lieluma šķembām. Pa šādu ielu tagad ne īsti ar kājām, ne ar bērnu ratiem iziet vairs nevar. Mēs labprāt uzzinātu, ar ko tad īsti tās ūdenssaimniecības projekta laikā izraktās bedres tika aizbērtas…

Pēc apbūves gabaliem Tukuma piepilsētā maz tīkotāju (9)

Jautā lasītājs: – Kāda izskatīsies Tukuma piepilsētas zona? No Rīgas un Jelgavas puses braucot, redzams, ka sākti dalīt apbūves gabali, taču celtniecība neturpinās. Vai jaunie Ministru kabineta noteikumi pieļaus iecerēto apbūvi, kad zeme sadalīta 0,12 lielos zemes gabalos.

Kā īsti jābrauc apļveida krustojumā? (24)

Jautā lasītājs: – Kāda ir pareiza iebraukšana aplī – vai ir jārāda pagrieziens vai nav? Kaut kur dzirdēju, ka esot mainījušies likumi un tagad ir jārāda. Atklāti sakot, nemaz nezināju, ka, iebraucot aplī, nebija jārāda pavorots…

Jo vairāk vēdinās dzīvokli, jo dārgāk maksās par apkuri (20)

Jautā lasītājs: – Kāpēc Tukumā, Kurzemes ielā 16, ir tik dārga apkure? Divistabu dzīvoklis, apmērām 40 m², maksa 90 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā citās mājās Tukumā.

Ragaciema lācis ar jauno dzīvi Rīgas ZOO apmierināts 

Jautā lasītājs: – Gribētos zināt, kā klājas Ragaciema lācim? Vai ir vēl dzīvs? Vai nu tā bija prāta doma, tieši šajā laikā, kad lācis jau bija devies uz ziemas guļu, viņu pārvietot uz citu dzīves viet

Tukumniekus aicina nebērt lapas kapsētā (7)

Par to, ka Ebreju kapos Ozoliņu mikrorajonā sabērtas lapu kaudzes, redakciju informēja iedzīvotāji. 5. novembrī pārliecinājāmies, ka tiešām – Pīlādžu ielai tuvākajā kapu galā – un vēl šur tur aiz kapu vaļņa ir lapu kaudzes, kuras visdrīzāk “nākušas” no apkārtējo māju pagalmiem vai piegulošajām teritorijām.

Ko aiz «Alhaus» Lauktehnikā dedzina? (34)

Jautā lasītājs: – Nu jau kādu laiku aiz «Alhaus» iebrauc smagās mašīnas, kaut ko izgāž un kāds tur kaut ko dedzina. Es gribu uzzināt, kas tur notiek? Pilsētā taču ir aizliegta jebkāda veida dedzināšana, kāpēc šai vietā tā ir atļauta?

Kāpēc Tukumā nenoasfaltēja Kalna ielu? (25)

Jautā lasītājs: – Stāsts par Kalna ielu ir sens, un tas sākās vienlaikus ar ūdenssaimniecības projektu. Mūsu ielā bija bruģis, kuru toreiz, kad sākās rakšanas darbi, noņēma. Pēc tam visus darbus pabeidza, uzbēra granti, un tā arī iela palika grantēta.

Kā var zināt, kura prece ir ražota Latvijā? (1)

– Šeit jums zvana pensionāre Aina. Tagad visi aicina pirkt Latvijas preci. Bet ir tik grūti saprast, vai šī prece ir ražota Latvijā vai tomēr ievesta no ārzemēm. Tur ir visādi pārpircēji, piegādātāji, nu tad nevar saprast, vai ir ražots Latvijā, vai tikai pārpirkts? Valdībai vajadzētu ieviest vienkāršu sistēmu, kur skaidrā latviešu valodā rakstīts: “Ražots Latvijā.” Tad mēs visi arī pirksim Latvijas preci.

Kā veicas ar tiesvedību pret Lāži un Tukuma Sporta skolas grāmatvedi? (6)

Jautā lasītājs: – Labdien, sen nav dzirdēts, kā veicas ar tiesvedību pret lielo noziedznieci Laži, kas pienotavu izlaupīja, un grāmatvedi, kas Sporta skolas naudu piesavinājās. Tās lietas kaut kā ilgi iet – izskatās, ka Aivaru Lembergu ātrāk iztiesās, nekā šos divus; viņu vaina taču vēl nav pierādīta…!

Vai nav iespējams samazināt ledus halles troksni? (36)

– Ar jūsu starpniecību gribam noskaidrot, vai trokšņu līmenis no Tukuma ledus halles ventilatoriem atbilst likumā noteiktajām prasībām?

Kur dabūt dzeramo ūdeni? (14)

– Mūsu akā ir beidzies ūdens, un mēs Tukumā meklējām iespēju, kur to dabūt, taču, kad gribējām to ieliet no viena pumpja mikrorajonā, iedzīvotāji mums aizrādīja.

Grāvja dēļ sašaurinās Dzirņu ielu (1)

Jau pagājušajā gadā, kad Jauntukuma mikrorajonā sāka rakt grāvjus, iedzīvotāji iebilda, ka tie ir pārāk dziļi, mēdz iebrukt un apdraud autovadītājus.

Pasākumu kalendārs

2019.04.25 | 12:00

Skolu deju kolektīvu koncerts Tukumā 

2019.04.25 | 13:30

Atvērto durvju dienas Kandavā 

2019.04.25 | 16:00

Auduma apgleznošanas Kandavā 

2019.04.25 | 18:30

Skriešana Milzkalnē 

2019.04.25 | 19:00

«Māsa Kerija» Tukuma kultūras namā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool