Svētdiena, 2019. gada 17. februāris
Konstance, Donats

Soliņi Tukuma pilsētā ir salaboti (8)

Jautā lasītājs: – Esmu ļoti sašutusi, jo pie pasta, pretī kafejnīcai «Karē», mums ir divi galīgi satrūdējuši soliņi. Bail pat apsēsties, dēļi krīt ārā. Mums taču ir sauklis: ”Uz Tukumu pēc smukuma!” Kā tāds sauklis vispār var būt?

Sasistas stiklotās autobusa pieturas vairs neatjaunos (9)

Jautā lasitājs: – Tukumā, Lauktehnikas autobusa pieturā, kas ir pretī veikalam «Vītoli», tika izsists stikls. Vai tur nevarētu ko salabot?

Ko labot pirmo – mājas vai veļas nojumes jumtu? (8)

Jautā lasītājs: – Lauku ielā 4 veļas nojumītes korē jumts ir caurs, caur to viss tek uz drēbēm. Esmu par to ziņojusi, lietus līst, bet nu jau divas nedēļas nekas netiek labots.

Vai krāsainā mulča pilsētā nav kaitīga? (19)

Jautā lasītājs: – Jau pirms Lieldienām pilsētas rotāšanai šur tur bija izbērta krāsaina šķelda vai mulča, kas tagad uzbērta arī uz puķu dobēm. Kad tā vēl bija nobērta Elizabetes ielas skvērā pie trušu mājām, bērni šos gabaliņus ņēma rokā.

Vai pieklibo darbu organizācija Durbes un Rīgas ielas krustojumā? (5)

Kopš sākušies darbi Durbes un Rīgas ielas krustojumā Tukumā, iedzīvotāji interesējas, pēc kāda principa tiek nodrošināta darbu organizācija šajā krustojumā? Būvnieku aktīvā darbošanās vienā joslā, atstājot tur savu traktoru un pat busiņu, rada neprognozējamas situācijas

Kāpēc Tukumā asfaltēja Tulpju ielu? (22)

Jautā lasītājs: – Aptuveni pirms nedēļas tika noasfaltēta Tulpju iela. Bet ne jau nu Tulpju iela ir tā bēdīgākā Tukumā. Paskatieties Talsu ielu, Meža ielu, Kurzemes ielu. Nesaprotu, kāpēc asfaltēja šo ielu, kur asfaltam nebija ne vainas?

Vai peļķe pašā Tukuma centrā būs vienmēr? (7)

Pēc lietavām (un ne reizi vien iepriekš) no vairākiem Dārzniecības un tuvējo ielu iedzīvotājiem Tukumā uzklausījām pārmetumu novada domei, ka tā neliekas ne zinis par peļķi Dārzniecības ielā pie “zemnieku bodes”, kas tur veidojas pēc katra lietus.

Jautā lasītājs: Kurš atbildēs, ja kādam uz galvas uzkritīs ķieģelis? (4)

Jautā lasītājs: “Pirmdien, 23. martā, ejot gar māju Tukumā, Talsu ielā 2, pamanīju uz ielas mētājamies ķieģeli. Paskatoties uz augšu, kļuva skaidrs, ka tie sieti, kas ir salikti mājas augšējos stāvos, nenotur to visu, kas gāžas lejā. Jau aizgājām uz domi un pateicām, ka tā ir noticis, bet neredzam, ka kaut kas būtu izdarīts…

Apmales gar puķu dobi pie Bišu mājas ir bīstamas! (15)

– Tukumā, Bišu mājas pagalmā, ar mazbērnu devāmies pie kāpnītēm atstātās automašīnas. Bērns pavisam nejauši garāmejot pieskārās betona apmalei, un no tās atdalījās milzīgs gabals, kas uzkrita bērnam uz kājas un uz automašīnu.

Jautā lasītājs: Kas no «Tīles» attīrīšanas iekārtām ieplūst Slocenē /FOTO/ (2)

Jautā lasītājs: – Garāmbraucot no «Tīles» attīrīšanas iekārtam Slocenes upē ieplūst ļoti netīrs ūdens. Vai nav kaut kas atgadījies ar attīrīšanas iekārtām?

Tukumā grantētās ielas pēc greiderēšanas pārklājušās ar šķembām (17)

“Pēc tam, kad šķūre izbrauca pa mazajām ieliņām Jauntukumā, tās no vienas vietas pārklājās ar prāva lieluma šķembām. Pa šādu ielu tagad ne īsti ar kājām, ne ar bērnu ratiem iziet vairs nevar. Mēs labprāt uzzinātu, ar ko tad īsti tās ūdenssaimniecības projekta laikā izraktās bedres tika aizbērtas…

Pēc apbūves gabaliem Tukuma piepilsētā maz tīkotāju (9)

Jautā lasītājs: – Kāda izskatīsies Tukuma piepilsētas zona? No Rīgas un Jelgavas puses braucot, redzams, ka sākti dalīt apbūves gabali, taču celtniecība neturpinās. Vai jaunie Ministru kabineta noteikumi pieļaus iecerēto apbūvi, kad zeme sadalīta 0,12 lielos zemes gabalos.

Kā īsti jābrauc apļveida krustojumā? (24)

Jautā lasītājs: – Kāda ir pareiza iebraukšana aplī – vai ir jārāda pagrieziens vai nav? Kaut kur dzirdēju, ka esot mainījušies likumi un tagad ir jārāda. Atklāti sakot, nemaz nezināju, ka, iebraucot aplī, nebija jārāda pavorots…

Jo vairāk vēdinās dzīvokli, jo dārgāk maksās par apkuri (20)

Jautā lasītājs: – Kāpēc Tukumā, Kurzemes ielā 16, ir tik dārga apkure? Divistabu dzīvoklis, apmērām 40 m², maksa 90 eiro, kas ir divas reizes vairāk nekā citās mājās Tukumā.

Ragaciema lācis ar jauno dzīvi Rīgas ZOO apmierināts 

Jautā lasītājs: – Gribētos zināt, kā klājas Ragaciema lācim? Vai ir vēl dzīvs? Vai nu tā bija prāta doma, tieši šajā laikā, kad lācis jau bija devies uz ziemas guļu, viņu pārvietot uz citu dzīves viet

Pasākumu kalendārs

2019.02.17 | 11:00

Keramikas nodarbība Zantē 

2019.02.17 | 19:00

«Brīvās versijas» izrādes – «Pasaki to vēlreiz» 

2019.02.18 | 12:00

Konkurss «Balsis» Kandavā 

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool