Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Kam jāapgriež krūmi? 

– Esmu neapmierināta ar to, ka Raudas ielā, pa ceļam uz Ozoliņiem, pirms Rožu ielas, pāri gājēju celiņam (jo par ietvi to var saukt nosacīti) saauguši krēķi. Lai tiem paietu garām un neriskētu pakļūt zem kādas automašīnas – ir gandrīz vai jālien cauri krūmiem. Turklāt pašlaik zeme ir pilna ar krēķu ogām, tādēļ iešanu vēl apgrūtina pamatīga izšķīdušo ogu putra.

Kad mašīnas brauc, tad māja un logi rīb 

– Es dzīvoju Jūras ielā, Engurē. Māja atrodas ceļa malā. Pa šo ceļu brauc smagās automašīnas ar baļķu un grants kravām. Gandrīz neviena automašīna neievēro atļauto braukšanas ātrumu. Mašīnas brauc ar lielu troksni, rībina māju tā, ka mājā rodas plaisas. Nav iespējams ne naktīs gulēt, ne vakaros pēc darba atpūsties. Turklāt tādējādi tiek bojāts arī mans īpašums – māja. Arī šoseja ar ātro braukšanu un smagajām kravām tiek izdauzīta. Dzīvoju Engurē 27 gadus, bet tik intensīva satiksme cauri ciemam nekad nav pieredzēta.

Un vēlreiz par Rīgas ielu 

Kā jau katra vērienīga projekta realizācijas laikā, blakus priekam un slavētājiem netrūkst arī kritisku vērtētāju. Lūk, pāris iebildumu par projektu (vai vairākiem), kas tiek realizēti Rīgas ielā. Abas sūdzības uzklausītas, veidojot rubriku «Ceturtdienas sarunas».

Balvas Vaļukas brīnumlilija 

"Paskatieties, kāds man brīnumzieds uzziedējis!" Balva Vaļuka aicina ļaudis, lai lūko lilijas ziedu, kas uzplaucis kādā no Degoles pagasta Vienības mazdārziņiem. Balvas kundze pavasarī liliju sīpoliņus pirkusi Tukumā.

Kāpēc plāksnes pienaglo pie koka? (4)

– Pie Melnezera izliktas informācijas plāksnes, kurās norādīts, kā uzvesties pludmalē un kur atrodas tualete. Plāksnītes pie koka pienaglotas ar naglām. Es domāju, ka vajadzētu izdomāt citu veidu, kā tās pielikt, varbūt pie kāda kāta un tad to iespraust zemē, bet pienaglot pie koka nav labi.

Kādēļ veloceliņš šķērso brauktuvi? (5)

– Kurzemes ielā, kur jau ierīkota ietve un veloceliņš, ievēroju, ka tas no vienas ielas puses pārlec uz otru. Un tā divas reizes. Kāda gan jēga no satiksmes drošības projekta (ja atceros, tāds bija ERAF projekta nosaukums), ja tagad braucējam jāšķērso maģistrālā iela, turklāt – divas reizes.

Kāpēc nevar sakārtot celiņu? 

Mans jautājums ir par celiņu starp bērnudārzu «Pasaciņa« un Sarkano Krustu – vai tur nekad nebūs normālas iešanas? Šajā vietā palicis pavisam neliels gabaliņš, kas ir izskalots; taciņas vidū ir grāvis, akmeņi, tā ka kājas var izlauzt. Domāju, tur taču daudz līdzekļu nevajadzētu – varētu kādus ķieģelīšus vai ko citu tamlīdzīgu salikt.

Vai zāģējam zaru, uz kura sēžam? 

Redakcija saņēma vēstuli no pasažieres, kura mēro ceļu no Tukuma uz Tumi. Viņa apraksta gadījumu, kad autobusa šoferis bijis rupjš pret pasažieri invalīdi, kā arī stāsta par tām situācijām, kad pasažieri neņem biļetes un autobusa šoferis tās pārdod otrreiz. Sūdzībā bija minēts, ka daļa pasažieru savu biļeti atdod šoferim atpakaļ, lai viņš to varētu pārdot […]

Kad novāks graustu? 

Kas notiek ar graustu Baznīcas un Pasta ielas stūrī? Tas ir kā kauna traips visai pilsētai. Vai gaidīsim, kad tas uzkritīs kādam uz galvas?! Ir taču iespējams, ka tiešu tur, tās lupatas dedzinot, var izcelties ugunsgrēks? Tur jau nemaz nevajag vietā neko atjaunot, vislabāk, lai paliek kāds zaļš stūrītis.

Zeķes, vasaras kafejnīcas un laukums 

Tukuma svētku laikā uzklausījām gan tukumnieku, gan pilsētas viesu jautājumus un viedokli par notiekošo pilsētā. Daži jautājumi bija par svētkiem, bet daži arī par citām lietām, kas interesē iedzīvotājus. Uz jautājumiem atbildēja Tukuma domes priekšsēdētājs Juris Šulcs.

Latvāņi neaug Slocenes ielas 3. nama teritorijā (1)

– Jums zvana no Slocenes ielas 3. Iepriekšējās «Ceturtdienas sarunās» kāds zvanītājs norādījis, ka aiz mūsu sakoptākās daudzdzīvokļu mājas Tukumā, ejot pa celiņu uz priekšu, aug latvāņi. Gribētos piebilst, ka mēs savu teritoriju esam sakopuši, bet tā, kur aug latvāņi, vairs nepieder mūs mājai un mēs nevaram kopt bezgalīgi lielas platības. Arī mēs ciešam no […]

Solījums tiks izpildīts 

– Jau no pavasara zvanām ceturtdienas sarunām un lūdzam, lai mums Veļķos Ceriņu ielu sakārtotu. Daudz jau tur nav tā darba, tikvien kā jāuzved grants, mēs paši izlīdzinātu, un viss būtu kārtībā. Mēs savās mājās nemaz nejūtamies kā saimnieki, jo iestādītās puķes un uzbūvēto žogu nepārtraukti apšļāc ar dubļiem garāmbraucošās automašīnas. Iepriekšējās ceturtdienas sarunās Tukuma […]

Ar pateicību laikrakstā vien ir par maz… 

– Es un mana ģimene pārdzīvojām savas dzīves smagākās dienas. Manu vīru piemeklēja smags insults. Tas bija naktī no sestdienas uz svētdienu. Operatīvi atbrauca ātrā palīdzība. Tonakt strādāja Arvis Grasis. Visi bijām satraukti, viņš mums vēl vēlāk zvanīja, stāstīja, kā lai rīkojamies. Arī reanimācijas nodaļā katrs darbinieks bija savā vietā, gan sanitārītes, gan māsiņas, gan […]

Lēta un šajos apstākļos izdevīga metode 

Redakcijā vērsās kāds uztraukts pilsonis: – Labo ceļu no Tukuma uz Enguri. Tur notiek valsts naudas izšķērdēšana! Nekur Eiropā šādi ceļus nelabo! Ber tik šķembas uz ceļa un kārtīgi neiepresē. Visas šķembas no ceļa lido nost, bet valsts par tām maksā. Tāpēc jau mums tie ceļi ir tik slikti, ka šādi bezjēdzīgi saimnieko. Jā, arī […]

Māja uzcelta nepareizi 

– Pie Bišu mājas, kamēr vien šī māja pastāv, nesakopta teritorija ir uz Meža ielas pusi, turklāt tur aizvien sastājas lielas ūdens peļķes. Vai tur nevarētu kaut ko darīt?

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool