Hermīne, Estere

Nomesti no tilta, bet viegli krituši? 

Šonedēļ vienā no interneta portāliem izskanēja Tukuma policijai adresēti apvainojumi par to, ka nekas nav darīts, lai atklātu vainīgos, kas šovasar Tukumā no Durbes tilta nogrūduši divus puišus – pusbrāļus.

Neizskatīto lietu skaits normas robežās 

Vēl augustā rubrikā «Ceturtdienas sarunas» tika uzdots jautājums par to, kam ticēt – vai policistiem, kas par savu darbu labu vien runā, vai rajona virsprokuroram Aigaram Bičušam, kurš apgalvo, ka policijā vēl no iepriekšējiem gadiem esot 100 neizmeklētu lietu pārpalikums? Tāpat lasītājs lūdza nosaukt vārdā tos iecirkņa inspektorus vai izmeklētājus, kas slikti strādā… Konkrēti.

Par automašīnām namu pagalmos 

Kāds kungs no Pasta ielas 21 sūdzējās, ka nav kur novietot automašīnu, jo viņa daudzdzīvokļu mājas apakšējā stāvā ir ierīkots veikals un skaistumkopšanas salons, kuru klienti aizņemot iedzīvotājiem domāto stāvlaukumu.

Autobuss uz Ozoliņiem 

Lūdzu palīdziet noskaidrot, kā kursē autobuss uz Ozoliņiem? Mēs labprāt ar to brauktu, bet nezinām tā pienākšanas laikus. Nesaprotam, kāda jēga no autobusa, par kuru nekur nav izlikta nekāda informācija. Ja nebūs cilvēku, pēc tam autobusu noņems un teiks, ka nebija braukt gribētāju, lai gan tā nav patiesība. Tieši Ozoliņu virzienā ir vissliktākā satiksme, nav arī ietves. Ja ir vēlme aizbraukt līdz kapiem, varētu izmantot ārpilsētas autobusus uz Raudu, Enguri, bet tajos jau pilsētas pensionāru atlaides nedarbojas.

Pie mūsu mājas ir tumšs (1)

Pie mājas Meža ielā 2 diennakts tumšajā laikā nedeg neviena spuldze – nav ielu apgaismojuma. Ir tikai nelielas lampiņas pie nama ārdurvīm, bet viss pārējais pagalms ir tumsā, tanī pat laikā turpat brauc mašīnas, staigā cilvēki. Problēma arī tā, ka piebraucamais ceļš ir vienās bedrēs – pagalmā kaklu var nolauzt. Mums solīja ierīkot apgaismes stabus, taču tā arī neko neizdarīja, un tā mēs gaidām gadu gadiem. Tāpēc tagad lūdzam jūsu palīdzību.

Varēja padomāt par absolventiem! 

Zvanu savā un savu skolasbiedru vārdā, un tās būs pārdomas par mūsu bijušo skolu Grenčos, kuras vairs nav. Redziet, ir skumji, ka nav vairs skolas, kurā esi mācījies, un ka nav bijusi iespēja vēl pēdējo reizi satikties. Domāju, – ja reiz bija zināms, ka skolu slēgs, vai tad nevarēja pēdējoreiz paaicināt absolventus, skolotājus uz kopīgu tikšanos?

Slepkavas sabiedrība neizmācīs 

Gribu izteikt viedokli par Trēdes kundzes redakcijas sleju, kurā izskan skarbi vārdi, kas norāda par pārprastu demokrātiju. Es domāju – ja cilvēks no sava mūža 40 gadiem 24 nosēdējis cietumā, tad sabiedrībai neko labu nedos. Tāpēc uzskatu, ka nāvessodam ir jābūt.

Kā lai notīra logus? 

– Zvanu no Spartaka ielas 9, pirmās kāpņu telpas. Dzīvoju šajā mājā 40 gadus. Mana vēlme būtu panākt, lai kaut kādā veidā tiktu nomazgāti kāpņu telpas logi – tie ir tik netīri, ka vairs cauri nevar redzēt, turklāt – bezdelīgu mēslu pilni. Sakiet, vai tad te ir kāda kūts? Logu iekšpusi jau notīra, bet ārpusi neviens nekad nav tīrījis. Esam runājuši ar sētnieci, bet viņa teica, ka logus nevar atvērt, jo tie ir aiznagloti. Mēs taču arī maksājam par mājas apsaimniekošanu, – vai tiešām par samaksāto naudu nevar tik vien kā naglas izvilkt un logiem rokturus ielikt, lai cilvēciski var nomazgāt? Nemaz nesaku, ka nekādus lielos ieguldījumus apsaimniekotājs mūsu mājā nav veicis, pat gala sienas nav siltinātas.

Kāpēc dome pilsētā neuzliek soliņus? 

Kāpēc nav soliņu uz Meža kapiem? Veciem cilvēkiem nav viegli nokļūt līdz kapiem. Arī uz mājām ejot, nereti gribas atsēsties un atpūsties, bet nav kur. Vienīgais soliņš Meža kapu virzienā ir pie «Saulītes», tālāk nav neviena. Kāpēc nevar būt pie «Statoila»? Soliņu nav arī uz Ozoliņiem, lai gan par šo problēmu runāts jau gadiem.

Izmaksātas astoņas kompensācijas 

Cik lielā apmērā šogad izmaksātas kompensācijas par atbrīvotajiem dzīvokļiem? Cik tālu rinda pavirzījusies, kādas perspektīvas ir, piemēram, pienotavas iedzīvotājiem?

Vai ir kāda skaidrība elektrības lietā? 

Domes preses konferencē 1. septembrī jau interesējāmies, vai dome plānojusi prasīt a/s «Latvenergo» skaidrojumu par pēkšņajiem elektrības atslēgumiem pilsētā pēdējo nedēļu laikā.

Vai Upīšu skolai būs ēdināšanas bloks? 

Tukuma domes izpilddirektors Ēriks Lukmans skaidroja, ka piebūves projekts ticis iesniegts valsts investīciju saņemšanai, taču noraidīts, jo pietrūcis dažu punktu. Tā kā tehniskais projekts būvei izstrādāts, visdrīzāk to nāksies būvēt pašu spēkiem un ņemt kredītu: "Tā ir gandrīz vai goda lieta, kas jāizdara, tāpēc nāksies domāt, kā to izdarīt. Protams, būs jāņem kredīts, bet meklēsim arī citas iespējas."

Plānots asfalts un bruģis 

Kad beidzot sakārtos ielu un ietvi pie kafejnīcas «Laiks»? Ietve šai vietā ir tik sliktā stāvoklī, ka bērni un vecāki, uz bērnudārzu ejot, var lauzt kaklu.

Var vai nevar privatizēt? 

Kāpēc iedzīvotājiem, kas dzīvo nelabiekārtotā dzīvoklī Baznīcas ielā pašvaldības mājā, faktiski – bēniņos – domē saka, ka to var nopirkt par 32 000 latu un ka pašiem jātaisa kapitālais remonts?

Jaunu partneru meklējumi palīdz saglabāt ražošanu (1)

«Neatkarīgo Tukuma Ziņu» interneta portāla foruma diskusijās uzzinājām, ka tik cerīgi darbīgajā uzņēmumā «Tuko-T» darbiniekiem vairs nemaksājot algas, neesot izmaksātas arī atvaļinājuma naudas. Zinātāji minēja, ka tā ir bijis arī pirms dažiem gadiem, kad tādējādi uzņēmums esot samazinājis strādājošo skaitu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool