Svētdiena, 2018. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Pie mūsu mājas ir tumšs (1)

Pie mājas Meža ielā 2 diennakts tumšajā laikā nedeg neviena spuldze – nav ielu apgaismojuma. Ir tikai nelielas lampiņas pie nama ārdurvīm, bet viss pārējais pagalms ir tumsā, tanī pat laikā turpat brauc mašīnas, staigā cilvēki. Problēma arī tā, ka piebraucamais ceļš ir vienās bedrēs – pagalmā kaklu var nolauzt. Mums solīja ierīkot apgaismes stabus, taču tā arī neko neizdarīja, un tā mēs gaidām gadu gadiem. Tāpēc tagad lūdzam jūsu palīdzību.

Varēja padomāt par absolventiem! 

Zvanu savā un savu skolasbiedru vārdā, un tās būs pārdomas par mūsu bijušo skolu Grenčos, kuras vairs nav. Redziet, ir skumji, ka nav vairs skolas, kurā esi mācījies, un ka nav bijusi iespēja vēl pēdējo reizi satikties. Domāju, – ja reiz bija zināms, ka skolu slēgs, vai tad nevarēja pēdējoreiz paaicināt absolventus, skolotājus uz kopīgu tikšanos?

Slepkavas sabiedrība neizmācīs 

Gribu izteikt viedokli par Trēdes kundzes redakcijas sleju, kurā izskan skarbi vārdi, kas norāda par pārprastu demokrātiju. Es domāju – ja cilvēks no sava mūža 40 gadiem 24 nosēdējis cietumā, tad sabiedrībai neko labu nedos. Tāpēc uzskatu, ka nāvessodam ir jābūt.

Kā lai notīra logus? 

– Zvanu no Spartaka ielas 9, pirmās kāpņu telpas. Dzīvoju šajā mājā 40 gadus. Mana vēlme būtu panākt, lai kaut kādā veidā tiktu nomazgāti kāpņu telpas logi – tie ir tik netīri, ka vairs cauri nevar redzēt, turklāt – bezdelīgu mēslu pilni. Sakiet, vai tad te ir kāda kūts? Logu iekšpusi jau notīra, bet ārpusi neviens nekad nav tīrījis. Esam runājuši ar sētnieci, bet viņa teica, ka logus nevar atvērt, jo tie ir aiznagloti. Mēs taču arī maksājam par mājas apsaimniekošanu, – vai tiešām par samaksāto naudu nevar tik vien kā naglas izvilkt un logiem rokturus ielikt, lai cilvēciski var nomazgāt? Nemaz nesaku, ka nekādus lielos ieguldījumus apsaimniekotājs mūsu mājā nav veicis, pat gala sienas nav siltinātas.

Kāpēc dome pilsētā neuzliek soliņus? 

Kāpēc nav soliņu uz Meža kapiem? Veciem cilvēkiem nav viegli nokļūt līdz kapiem. Arī uz mājām ejot, nereti gribas atsēsties un atpūsties, bet nav kur. Vienīgais soliņš Meža kapu virzienā ir pie «Saulītes», tālāk nav neviena. Kāpēc nevar būt pie «Statoila»? Soliņu nav arī uz Ozoliņiem, lai gan par šo problēmu runāts jau gadiem.

Izmaksātas astoņas kompensācijas 

Cik lielā apmērā šogad izmaksātas kompensācijas par atbrīvotajiem dzīvokļiem? Cik tālu rinda pavirzījusies, kādas perspektīvas ir, piemēram, pienotavas iedzīvotājiem?

Vai ir kāda skaidrība elektrības lietā? 

Domes preses konferencē 1. septembrī jau interesējāmies, vai dome plānojusi prasīt a/s «Latvenergo» skaidrojumu par pēkšņajiem elektrības atslēgumiem pilsētā pēdējo nedēļu laikā.

Vai Upīšu skolai būs ēdināšanas bloks? 

Tukuma domes izpilddirektors Ēriks Lukmans skaidroja, ka piebūves projekts ticis iesniegts valsts investīciju saņemšanai, taču noraidīts, jo pietrūcis dažu punktu. Tā kā tehniskais projekts būvei izstrādāts, visdrīzāk to nāksies būvēt pašu spēkiem un ņemt kredītu: "Tā ir gandrīz vai goda lieta, kas jāizdara, tāpēc nāksies domāt, kā to izdarīt. Protams, būs jāņem kredīts, bet meklēsim arī citas iespējas."

Plānots asfalts un bruģis 

Kad beidzot sakārtos ielu un ietvi pie kafejnīcas «Laiks»? Ietve šai vietā ir tik sliktā stāvoklī, ka bērni un vecāki, uz bērnudārzu ejot, var lauzt kaklu.

Var vai nevar privatizēt? 

Kāpēc iedzīvotājiem, kas dzīvo nelabiekārtotā dzīvoklī Baznīcas ielā pašvaldības mājā, faktiski – bēniņos – domē saka, ka to var nopirkt par 32 000 latu un ka pašiem jātaisa kapitālais remonts?

Jaunu partneru meklējumi palīdz saglabāt ražošanu (1)

«Neatkarīgo Tukuma Ziņu» interneta portāla foruma diskusijās uzzinājām, ka tik cerīgi darbīgajā uzņēmumā «Tuko-T» darbiniekiem vairs nemaksājot algas, neesot izmaksātas arī atvaļinājuma naudas. Zinātāji minēja, ka tā ir bijis arī pirms dažiem gadiem, kad tādējādi uzņēmums esot samazinājis strādājošo skaitu.

Vai skolotāju profesijā ir vecuma ierobežojums? 

– Var jau būt, ka man tāds muļķīgs jautājums, bet es tiešām vēlos zināt – vai skolotāju profesijai ir kāds vecuma cenzs? Lieta tāda, ka mans mazdēliņš šogad mācīsies 4. klasē un viņa skolotājai ir 70 gadu… Protams, protams, vecam cilvēkam ir dzīves gudrs skatījums uz visām lietām, tomēr – bērni ir bērni, īpaši šādā vecumā…

Kam taisnība, kurš – melo? 

– Man gribētos ko pateikt par policijas darbu. Jūsu laikrakstā tikko bija publicēta saruna ar policistiem, bet vēl nesen – 8. jūlijā Tukuma rajona virsprokurors Aigars Bičušs intervijā izteicās, ka policijai esot 100 veco lietu, kuras nav izmeklētas.

Bērni ir apdraudēti! (2)

– Esmu pamatskolas skolēna māmiņa, un mani, tuvojoties 1. septembrim, ļoti uztrauc bērnu drošība uz ceļiem. Dzīvojam Smilšu ielas rajonā, un, tāpat kā vairums bērnu, arī manējais uz skolu – 2. vidusskolas sākumskolu Spartaka ielā – dodas pa Asteru ielu.

Kam jāapgriež krūmi? 

– Esmu neapmierināta ar to, ka Raudas ielā, pa ceļam uz Ozoliņiem, pirms Rožu ielas, pāri gājēju celiņam (jo par ietvi to var saukt nosacīti) saauguši krēķi. Lai tiem paietu garām un neriskētu pakļūt zem kādas automašīnas – ir gandrīz vai jālien cauri krūmiem. Turklāt pašlaik zeme ir pilna ar krēķu ogām, tādēļ iešanu vēl apgrūtina pamatīga izšķīdušo ogu putra.

Pasākumu kalendārs

2018.09.23 | 10:00

Miķeļdienas gadatirgus Jaunpilī 

2018.09.23 | 15:00

Kino Slampē 

2018.09.24 | 18:00

Vingrošana Kandavā 

2018.09.26 | 13:00

Seminārs par atkarībām Cērē 

2018.09.28 | 17:30

Lekcija par uzturu Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool