Rozālija, Roze

Vai krematorija būs? 

– Pirms kāda laika jūsu laikrakstā bija rakstīts, ka Tukumā iecerēts celt krematoriju. Es gribētu zināt, ciktāl šos jautājums pavirzījies.

Dārgi pirktais lētais cukurs 

Redakcijā vērsās lasītāja R.V.R ar savu sarūgtinājuma pilno stāstu par cukura iegādi lielveikalā, kura rezultātā cienījamā vecuma kundzei lētāk izskaitļotais pirkums patiesībā sanāca dārgāks:

Par elektrosētu un kakla siksniņu, kas neļauj riet (1)

Esmu dzirdējusi par suņu kakla siksnām, kas neļaujot sunim iziet ārpus noteiktās teritorijas, suns tad saņemot strāvas impulsu. Esot arī tādas pašas kakla siksnas, kas neļaujot suņiem riet. Es gribu zināt, vai šādas ierīces nenodara suņiem pāri? Kā tas ir no dzīvnieku aizsardzības viedokļa? Šādas kakla siksnas taču suņiem rada stresu.

Lifts jāsargā! (1)

Tukumniece Kārkliņas kundze pauda savas bažas par to, cik ilgi pastāvēs
jaunās bibliotēkas lifts – ja to neuzmanīs, jaunieši ātri vien izdemolēšot.

Kur atstāt automašīnu vakarā? 

Kāds tukumnieks vēlējās noskaidrot, kāda ir pamesto automašīnu aizvākšanas kārtība Tukumā? Proti, Meža ielā 11, jau otro gadu nekustināta stāvot automašīna VW JETTA ar valsts numuru «DB-636» – neviens to neaizvācot; savulaik SIA «Tukuma nami» šo jautājumu uzdevuši izskatīt pašvaldības policijai, tā "atbumbojusi" atpakaļ – automašīna turpina stāvēt, toties mājas iedzīvotājiem neesot vietas auto novietošanai pagalmā. Kāpēc Tukumā nevar kā Ogrē, kur māju pagalmos automašīnas drīkst atstāt vienīgi mājas iedzīvotāji? Katrai ģimenei izsniegta viena caurlaide – kā novieto automašīnu pagalmā, tā caurlaidi atstāj auto logā, bet pašvaldības policisti visiem, kam šādas zīmes nav, izraksta soda kvītis…

Par krāpniecību jāziņo policijai 

Kāds kungs ar avīzes starpniecību vēlējās noskaidrot notāra atbildību – proti, kāda Tukuma notāre ar parakstu un zīmogu apstiprinājusi viltotu pilnvaru – iesniegumu Tukuma Zemes komisijai, kuras teksts un datums nav atbildis oriģinālam un cilvēks tādējādi zaudējis mantojamo zemi. Ir zināms, ka par nepatiesu ziņu sniegšanu notāram privātpersonai draud kriminālatbildība, bet – kā ar notāriem?


Nav laupītāja nazis 

Kādam kungam 21. oktobrī Tukuma tirgū viens jauneklis piedāvājis par Ls 5 pirkt kabatas nazi. Bet nazis īpašs – taisni kā laupīšanai domāts – ar lukturīti rokturī. Kungs ar avīzes starpniecību vēlējās noskaidrot vai šāds nazis jau nav izmantots kādā laupīšanā? Varbūt no cilvēka, kas piedāvāja šo nazi, jāuzmanās?Sazinoties ar Tukuma RPP priekšnieka palīdzi Rolandu […]

Pret konteineriem, par – «Latvijas radio» 

– Zvanu no Meža ielas 2 un mani satrauc, pirmkārt, lūk, kas: jūsu laikrakstā bija raksts par rakšanas darbiem pie mūsu mājas un tur bija teikts, ka visi darbi it kā esot saskaņoti gan ar iedzīvotājiem, gan ar apsaimniekotāju. Bet es gribētu teikt, ka tie ir meli. Mums neviens nav jautājis, vai mēs vispār vēlamies, […]

Kāpēc Tukumā, mazāk nekā citur (1)

– Kāpēc māsas Tukuma slimnīcā saņem mazāk nekā Rīgā? PA «Tukuma slimnīca un poliklīnika» direktore Dzintra Rabkeviča: – Mūsu slimnīcā pamata bāze māsas algai ir Ls 275 pirms nodokļu nomaksas, un tad 30% apmērā ir piemaksas pat nakts darbu, stāžu, augstāko izglītību, papildu darbiem, slodzes palielinājumu. Kas attiecas uz lielākām algām citās slimnīcās, man šādu […]

Pīpējošie jaunieši (1)

– Te jūs patraucēju no Engures. Mana sēta atrodas tuvu vidusskolai un starpbrīžos vai brīvstundās te pulcējas jaunieši – uzpīpē, kaut ko iedzer, apraksta sētu. Zvanīju skolas direktoram, bet viņš tikai ieteica noskaidrot, kam tie bērni piederot. Vai tad man tas jāskaidro? Vēl tad, kad Engurē bija iepriekšējais policists, viņš atnāca, parunāja ar jauniešiem, un […]

Veikalā ir divu veidu trīspakāpienu kāpnes 

14. oktobrī veikalā «Māja un Dārzs» nopirku kāpnes ar trim pakāpieniem par Ls 18,99. Pēc stundas poliklīnikā redzēju informācijas lapu par atlaidēm, kur bija norādīts, ka kāpnes ar trim pakāpieniem maksā Ls 8,99. Piezvanīju pa telefonu, kas norādīts akciju reklāmas lapā, un man atbildēja, ka atlaide neattiecoties uz manu pirkumu. Lūdzu ar laikraksta starpniecību noskaidrot patiesību.

Par katlu māju Smārdes ielā 

Kāds mūsu portāla lasītājs redakcijai vaicājis:

Vai zināms, kā uzbūvēta katlu māja Smārdes ielā 1 un Smārdes ielā 2a? Vai zināms arī, cik kvalitatīvi veikti darbi? Iesaku pievērst uzmanību katlu māju durvju ventilācijas atverēm un apšuvumam. Ja reiz dome ir pasūtītājs, tai būtu jāprasa kvalitatīvākā darbu izpilde.

Kas un kā vāc plastmasas pudeles? 

Mēs dzīvojam netālu no Durbes veikala, pie kura atrodas tie dzeltenie atkritumu konteineri, kas paredzēti plastmasas pudelēm. Gribējām izmest tukšās eļļas kanniņas, taču pa konteinera režģīšiem tās nav iespējams tajā iedabūt, tādēļ kanniņas tika noliktas konteineram blakus. Ja nemaldos, divas reizes nedēļā konteineri tiek iztukšoti, taču vīri, kas to dara, savāc tikai konteinera saturu, bet to, kas apkārt, – atstāj.

Paldies šoferītim! 

Ar avīzes starpniecību gribēju izteikt pateicību autobusa šoferītim, kas 18. oktobrī veda pasažierus no Jaunpils uz Tukumu.

Vai policistiem nav ko darīt? (32)

Kāds mūsu lasītājs bija neizpratnē: “Jau kuro dienu pamanu, ka municipāļi atraduši jaunu "izklaides vietu" – cik nāku uz veikalu «Maksima» Brīvības laukumā, tā redzu, ka tiek strostēts un sodīts kāds autobraucējs.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool