Otrdiena, 2019. gada 22. janvāris
Austris

Piegānītās smiltiņas – kopīga problēma (2)

Kāda tukumniece sūdzējās par kaķu un vīru nedarbiem pie bērnu rotaļlaukuma Kurzemes ielā 6. Proti, kaķu ērtībām līdzās uzcelta īpašu kaķu māja, taču dzīvnieki labprātāk nokārtojoties rotaļlaukuma smiltīs; kā bērns brauc no slīdkalniņa, tā atvainojiet, – mēslos iekšā. Un otrs – uz soliņiem pie rotaļlaukuma labprāt sēžot pavecāki, ieskurbuši vīri un tā "trekni" runājoties… Vai tādas runas jāklausās mazuļiem? Kā šīs problēmas atrisināt?

Vai Lestenes pašvaldības šoferis dzērumā sadauzījis pagasta auto? (1)

Zvanu no Lestenes. Gribu jūs informēt, ka pagasta pašvaldības automašīnas vadītājs bija piedzēries un sadauzīja pašvaldībai piederošo automašīnu. Taču par to noklusēja, policiju neizsauca. Kas tagad maksās par automašīnas remontu? Vai tas būs uz nodokļu maksātu rēķina?

No kāda dārgmetāla bija tas soliņš? (4)

Jūsu 6. jūnija laikrakstā publicētajās policijas ziņās izlasīju, ka Rīgas-Ventspils ceļa 83. kilometrā nozagts pieturvietas soliņš Ls 402 vērtībā. Tajās pašās policijas ziņās lasu, ka no kādas garāžas nozagts motocikls Ls 200 vērtībā. Tad man jautājums, no kāda dārgmetāla tas soliņš bija taisīts, ka bija tik dārgs. Es domāju, ka to jau Satiksmes ministrija izdomāja. Tur taču bija Šlesers un tūkstoši vien griezās. Tāpēc jau tos varēja izsviest uz visām pusēm. Tagad, klausoties radio tirgu, esmu dzirdējusi, ka par Ls 400 var nopirkt ejošu mašīnu ar visu tehnisko apskati.

Ja samazina pensijas – samaziniet tarifus! (3)

Gribēju pateikt par pensionāriem. Tagad pensijas tiks samazinātas par 10%.

Jāprot darboties akurāti 

Var jau būt, ka es tagad runāšu par it kā sīkumiem, bet tomēr… Tagad dzīvoju pilsētā, daudzdzīvokļu mājā, un kāpņutelpā pie manām durvīm ir bēniņu lūka.

Bet, kas par cilvēku domās? 

Izlasīju jūsu laikrakstā diskusiju par atkritumu apsaimniekošanu un nolēmu piezvanīt.

Un zāle vēl arvien aug griezdamās (7)

Dienu pēc Jāņiem redakcijas Kandavas birojā vērsās kāda Ozolu ielas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāja ar neizpratnes pilnu jautājumu – kāpēc šogad netiek pļauta zālē daudzviet pilsētā, kur citus gadus – vismaz uz Jāņiem – to allaž darīja?

Vecāki – bērniem visu atļaut nevar! 

Man sirds ir pilna, tāpēc gribu pastāstīt par saviem novērojumiem bērnu dziesmu un deju svētkos Durbes estrādē pirms nedēļas.

Man nav skaidrs, kā virzās bērnudārza rinda… (3)

Labdien. Man nav īstas skaidrības par to, kā dome organizē rindu bērnudārzos. Katrs jau mēs zinām, kāds kārtas numurs bijis vienam vai otram rindā gaidītājam, kuram vietu piešķir un kuram vēl jāgaida, bet jautājumi vienalga paliek.

Vai bezdarbniekam pienākas slimības lapa? (1)

Ja cilvēks ir vairāk nekā gadu bez darba ar bezdarbnieka statusu vai bez bezdarbnieka statusa un saslimst vai gūst kādu traumu, piemēram, kaulu lūzumu, vai kāds viņam apmaksā slimības lapu? Vai vispār tādā gadījumā vērts ārstam to prasīt?

Lai katram sava vieta – audzētājam un pārpircējam! 

Es zinu, ka ir krīzes un pirmsvēlēšanu laiks (Saruna pierakstīta 4. aprīlī. – Red.), bet gribu parunāt par ko citu – par Tukuma tirgus sakārtošanu. Kā tas būtu, ja dārzeņu un augļu uzpircējus tomēr šķirotu no tiem, kas tirgo pašu izaudzēto?

Vai būs autobuss uz svētkiem? 

Mūsu lasītājs – kultūras pasākumu rosinātājs Arnis Šablovskis – vaicāja:
"Irlavā – Studentkalnā – izskanēs rajona Dziesmu svētki, pēdējie Tukuma rajona Dziesmu svētki, jo rajona taču nebūs. Tāpēc ir radies jautājums, vai tiks organizēts transports, lai iedzīvotāji varētu nokļūt uz šo pasākumu."

Slampē – katram sava sāpe 

Īsi pēc publikācijas laikrakstā, kurā bija aprakstīts, kā kāda Slampes pagasta iedzīvotāja cīnījās ar aizdambējušos kanalizāciju un ūdeni, kas pa visiem galiem un caurumiem smēlās viņas pirmā stāva dzīvoklī, redakcijā vērsās šīs pašas mājas, bet cita dzīvokļa iedzīvotāja. Arī viņa bija bezgala satraukta par to, cik slikti Slampē strādā komunālais dienests.

Kas notiek ar «Komfortu»? (9)

Es strādāju «Komfortā» un nesaņemu algu. Ir jau jūnijs, bet akciju sabiedrība vēl nav samaksājusi naudu par novembri. Atlaida atslēdzniekus un metinātājus bezdarbniekos, bet algu tā arī nesamaksāja. Es gribētu zināt, kas notiks tālāk.

Kā kārtojamas pensiju piegādes lietas? (1)

Jums zvana no Engures. Ir paziņots, ka turpmāk par pensiju piegādi būs jāmaksā. Turklāt summu katrā vietā mums saka citādu. Vai nebūtu iespējams noskaidrot, cik konkrēti par pensiju piegādi mājās turpmāk būs jāmaksā? Cilvēki varētu arī atvērt pensiju kontu, taču viņi jau vēl nemaz neapjauš, ka 15. jūnijā «Swedbank» vairs bez maksas pensionāriem kontu neatvērs. Vai «Swedbank» nevarētu vēl par mēnesi pagarināt konta atvēršanu bez maksas, jo daudzi pensionāri laikus neattapsies un līdz 15. jūnijam nepaspēs pārorientēties.

Pasākumu kalendārs

2019.01.22 | 13:00

Barikāžu atceres diena Tukuma «Pils tornī» 

2019.01.22 | 16:00

Radošā nodarbība «Naglā» 

2019.01.23 | 17:00

Pērļošanas nodarbība Smārdē 

2019.01.24 | 17:30

Radošā nodarbība Vānē 

2019.01.25 | 14:00

Nodarbības un teātris «Naglā» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool