Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Jāprot darboties akurāti 

Var jau būt, ka es tagad runāšu par it kā sīkumiem, bet tomēr… Tagad dzīvoju pilsētā, daudzdzīvokļu mājā, un kāpņutelpā pie manām durvīm ir bēniņu lūka.

Bet, kas par cilvēku domās? 

Izlasīju jūsu laikrakstā diskusiju par atkritumu apsaimniekošanu un nolēmu piezvanīt.

Un zāle vēl arvien aug griezdamās (7)

Dienu pēc Jāņiem redakcijas Kandavas birojā vērsās kāda Ozolu ielas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāja ar neizpratnes pilnu jautājumu – kāpēc šogad netiek pļauta zālē daudzviet pilsētā, kur citus gadus – vismaz uz Jāņiem – to allaž darīja?

Vecāki – bērniem visu atļaut nevar! 

Man sirds ir pilna, tāpēc gribu pastāstīt par saviem novērojumiem bērnu dziesmu un deju svētkos Durbes estrādē pirms nedēļas.

Man nav skaidrs, kā virzās bērnudārza rinda… (3)

Labdien. Man nav īstas skaidrības par to, kā dome organizē rindu bērnudārzos. Katrs jau mēs zinām, kāds kārtas numurs bijis vienam vai otram rindā gaidītājam, kuram vietu piešķir un kuram vēl jāgaida, bet jautājumi vienalga paliek.

Vai bezdarbniekam pienākas slimības lapa? (1)

Ja cilvēks ir vairāk nekā gadu bez darba ar bezdarbnieka statusu vai bez bezdarbnieka statusa un saslimst vai gūst kādu traumu, piemēram, kaulu lūzumu, vai kāds viņam apmaksā slimības lapu? Vai vispār tādā gadījumā vērts ārstam to prasīt?

Lai katram sava vieta – audzētājam un pārpircējam! 

Es zinu, ka ir krīzes un pirmsvēlēšanu laiks (Saruna pierakstīta 4. aprīlī. – Red.), bet gribu parunāt par ko citu – par Tukuma tirgus sakārtošanu. Kā tas būtu, ja dārzeņu un augļu uzpircējus tomēr šķirotu no tiem, kas tirgo pašu izaudzēto?

Vai būs autobuss uz svētkiem? 

Mūsu lasītājs – kultūras pasākumu rosinātājs Arnis Šablovskis – vaicāja:
"Irlavā – Studentkalnā – izskanēs rajona Dziesmu svētki, pēdējie Tukuma rajona Dziesmu svētki, jo rajona taču nebūs. Tāpēc ir radies jautājums, vai tiks organizēts transports, lai iedzīvotāji varētu nokļūt uz šo pasākumu."

Slampē – katram sava sāpe 

Īsi pēc publikācijas laikrakstā, kurā bija aprakstīts, kā kāda Slampes pagasta iedzīvotāja cīnījās ar aizdambējušos kanalizāciju un ūdeni, kas pa visiem galiem un caurumiem smēlās viņas pirmā stāva dzīvoklī, redakcijā vērsās šīs pašas mājas, bet cita dzīvokļa iedzīvotāja. Arī viņa bija bezgala satraukta par to, cik slikti Slampē strādā komunālais dienests.

Kas notiek ar «Komfortu»? (9)

Es strādāju «Komfortā» un nesaņemu algu. Ir jau jūnijs, bet akciju sabiedrība vēl nav samaksājusi naudu par novembri. Atlaida atslēdzniekus un metinātājus bezdarbniekos, bet algu tā arī nesamaksāja. Es gribētu zināt, kas notiks tālāk.

Kā kārtojamas pensiju piegādes lietas? (1)

Jums zvana no Engures. Ir paziņots, ka turpmāk par pensiju piegādi būs jāmaksā. Turklāt summu katrā vietā mums saka citādu. Vai nebūtu iespējams noskaidrot, cik konkrēti par pensiju piegādi mājās turpmāk būs jāmaksā? Cilvēki varētu arī atvērt pensiju kontu, taču viņi jau vēl nemaz neapjauš, ka 15. jūnijā «Swedbank» vairs bez maksas pensionāriem kontu neatvērs. Vai «Swedbank» nevarētu vēl par mēnesi pagarināt konta atvēršanu bez maksas, jo daudzi pensionāri laikus neattapsies un līdz 15. jūnijam nepaspēs pārorientēties.

Par varenajiem, neaktīvajiem un ūdeni pirms vēlēšanām (4)

Pēc redakcijas rīkotās diskusijas ar Tukuma novada deputātu kandidātiem 23. maijā (publicēta 30. maija un 2. jūnija laikrakstā), saņēmām vēstuli no kāda šīs tikšanās dalībnieka – "miermīlīgā" iedzīvotāja.

Kurš cukurs piemērots ievārījumam? (3)

Veikalā piedāvā daudz dažādus cukurus. Nāk ievārījumu sezona, un šogad noteikti vajadzēs sarūpēt ievārījumu ziemai. Kādu cukuru šim nolūkam vislabāk izmantot?

Kad nerēķinās ar kaimiņiem (15)

Redakcijā vērsās divas Talsu ielas 14 mājas iedzīvotājas ar sūdzību, ka ceļš, pa kuru viņas kādreiz iebraukušas savas mājas pagalmā, tiekot pārdalīts ar lielu betona sētu, kuru ceļot velosipēdu veikala īpašnieks Jānis Ozols.

Ieteikums pašvaldībai 

Man būtu priekšlikums – pēdējā laikā stirnas sākušas postīt Ozoliņu kapus. Būtu vajadzīgs žogs, bet, cik saprotu, pašlaik tam līdzekļu pašvaldībai nepietiek. Iespējams, ka par nepieciešamo summu varētu vienoties paši tuvinieki, kas šos kapus apmeklē, jo kopumā uz visiem tā taču nebūtu liela nauda, lai varētu nodrošināt attiecīgo servisu? Bet to visu organizēt vajadzētu pašvaldības vadībai.

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 18:00

Koncerts Tukuma mūzikas skolā 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool