Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands

PVD svaigpienu tirgot nav aizliedzis (4)

No Jauntukuma redakcijā vērsās kāds pilsonis, kurš bija nemierā ar to, ka līdz šim tirdziņā zemnieki no Džūkstes tirgojuši svaigpienu. Bet nu viņiem Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) to esot liedzis.

Vai Tukumā nebūs ne ātrās palīdzības, ne slimnīcas? (5)

Dažu dienu laikā redakcija uzklausījusi vairākus iedzīvotājus, kuri interesējās: "Vai tiesa, ka valsts grib sagraut veselības aprūpi Tukumā? Televīzijā dzirdēts, ka Tukumā varētu nebūt ne slimnīcas, ne ātrās palīdzības. Jau tagad ātrajiem trūkstot zāļu, lai cilvēkus ārstētu."

Lestene aizaugusi (5)

Lestenē no baznīcas iet ceļš Jaunpils un Dobeles virzienā, kura abās malās sastādītas liepiņas. Un tās tagad ieaugušas lielā zālē. Lauki ceļa malā ir nopļauti, un tās liepiņas zālē izskatās briesmīgi. Vajag pamudināt atbildīgos, lai to zāli nopļauj, jo tik daudz cilvēku no visas Latvijas pie mums brauc, ka kauns par tādu neizdarību.

Palīdziet tikt skaidrībā ar «Kopideju»! (5)

Lūdzu palīdziet mums Jauntukumā tikt skaidrībā ar «Kopideju». Pēc tīklu rekonstrukcijas mums palielināja cenu līdz Ls 6,90, iedeva vairāk kanālu (40), taču samazināja skaņu Latvijas pirmajam kanālam un TV5. Kad mēs interesējāmies, kāpēc tā noticis, mums teica, ka tā ir televizora vaina, bet nevar taču visi televizori pēkšņi vienādi sabojāties? Un otra problēma – kad ir liels vējš vai negaiss, televizorā parādās uzraksts, ka kanāls ir bloķēts. Esmu runājis ar citiem tukumniekiem – pilsētas centrā nekā tāda nav, tāpēc gribu zināt, vai tad mēs Jauntukumā, esam sliktāki un pie katras vēja pūsmas nedrīkstam skatīties televīziju?

Un atkal virs Tukuma rēc lidmašīnas… (20)

16. jūlijā redakcijas telefons vārda tiešā nozīmē bija karsts – neskaitāmi zvanītāji pauda sašutumu par to, ka tukumnieku mieru atkal traucē lidmašīnas. Viņi vaicāja: "Kāpēc mums visu dienu nepārtraukti jādzird lidmašīnu motoru rēkoņa? Tagad it gluži tāpat kā okupācijas laikā, kad virs galvām lidinājās kara lidmašīnas. Nav miera ne dienā, ne vakarā līdz pat pulksten 22.00. Lidmašīnas turpat apgriežas un brauc atkal ik pēc 10 minūtēm. Tās lido sestdienās, svētdienās, darbdienās – nekad nav miera!"

Kam jātīra Slocenes krasti? (3)

– Es gribētu noskaidrot, vai kāds no domes speciālistiem rūpējas par kārtību Slocenes krastos? Zinu, ka pirms pāris gadiem kāds kaut ko tīrīja un kaut ko vāca, bet vai visu izdarīja – nezinu. Vēl joprojām šur tur mētājas veci koki, atkritumi. Manuprāt, šīs darbs būtu jādara regulāri, savādāk iznāk tā, ka upes krastos augošie koki apdraud tuvumā esošo māju iedzīvotājus. Zinu, ir bijis gadījums, kad koks, salaužot žogu, iegāzies dārzā – kurš tagad segs saimniekam zaudējumus?

Nav saprotams – Grenču skolu izsola vai pārdod?! (7)

Uzklausījām kādas lasītājas neizpratni par Grenču skolas tālāko likteni, proti, Kandavas novada domes mājas lapā www.kandava.lv skaidri un gaiši izsludināta nekustamā īpašuma «Grenču skola» izsole, kas notiks Kandavas novada domē 2009. gada 15. jūlijā 14.00, bet tajā pat laikā portālā www.ss.lv 27. jūnijā ievietots sludinājums par šī paša īpašuma pārdošanu. Kā tas izprotams?

Lapsas šaus, bet humāni (1)

Divas tukumnieces, Veļķu iedzīvotājas, sūdzējās par to, ka mikrorajonā iedzīvojušās lapsas. Nesen lapsa pagalmā mēģinājusi noķert kaķi, taču tas nav izdevies, bet tur taču uzturoties arī bērni… Kas pasargās pilsētniekus no lapsām?

Lielveikala «Maxima» būvniecība uz laiku apturēta (1)

Kāda tukumniece interesējās, kas notiks vietā, kur tika plānota lielveikalu tīkla «Maxima» veikala būvniecība. Tagad tur nezāles augot – vai kāds par to atbild?

Piegānītās smiltiņas – kopīga problēma (2)

Kāda tukumniece sūdzējās par kaķu un vīru nedarbiem pie bērnu rotaļlaukuma Kurzemes ielā 6. Proti, kaķu ērtībām līdzās uzcelta īpašu kaķu māja, taču dzīvnieki labprātāk nokārtojoties rotaļlaukuma smiltīs; kā bērns brauc no slīdkalniņa, tā atvainojiet, – mēslos iekšā. Un otrs – uz soliņiem pie rotaļlaukuma labprāt sēžot pavecāki, ieskurbuši vīri un tā "trekni" runājoties… Vai tādas runas jāklausās mazuļiem? Kā šīs problēmas atrisināt?

Vai Lestenes pašvaldības šoferis dzērumā sadauzījis pagasta auto? (1)

Zvanu no Lestenes. Gribu jūs informēt, ka pagasta pašvaldības automašīnas vadītājs bija piedzēries un sadauzīja pašvaldībai piederošo automašīnu. Taču par to noklusēja, policiju neizsauca. Kas tagad maksās par automašīnas remontu? Vai tas būs uz nodokļu maksātu rēķina?

No kāda dārgmetāla bija tas soliņš? (4)

Jūsu 6. jūnija laikrakstā publicētajās policijas ziņās izlasīju, ka Rīgas-Ventspils ceļa 83. kilometrā nozagts pieturvietas soliņš Ls 402 vērtībā. Tajās pašās policijas ziņās lasu, ka no kādas garāžas nozagts motocikls Ls 200 vērtībā. Tad man jautājums, no kāda dārgmetāla tas soliņš bija taisīts, ka bija tik dārgs. Es domāju, ka to jau Satiksmes ministrija izdomāja. Tur taču bija Šlesers un tūkstoši vien griezās. Tāpēc jau tos varēja izsviest uz visām pusēm. Tagad, klausoties radio tirgu, esmu dzirdējusi, ka par Ls 400 var nopirkt ejošu mašīnu ar visu tehnisko apskati.

Ja samazina pensijas – samaziniet tarifus! (3)

Gribēju pateikt par pensionāriem. Tagad pensijas tiks samazinātas par 10%.

Jāprot darboties akurāti 

Var jau būt, ka es tagad runāšu par it kā sīkumiem, bet tomēr… Tagad dzīvoju pilsētā, daudzdzīvokļu mājā, un kāpņutelpā pie manām durvīm ir bēniņu lūka.

Bet, kas par cilvēku domās? 

Izlasīju jūsu laikrakstā diskusiju par atkritumu apsaimniekošanu un nolēmu piezvanīt.

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool