Otrdiena, 2019. gada 19. februāris
Zane, Zuzanna

Lai atver eitanāzijas kabinetu! (1)

Jums zvana pensionāre Aina. Izlasot «Medicīnas Lapā» slimnīcas direktores Dzintras Rabkēvičas atbildes, esmu šokēta par attieksmi, par to, ka tagad pilnīgi visa palīdzība par naudu. Izlasīju un ilgi domāju, kas pie mums notiek? Izrādās, ka asinsspiedienu bez pieciem latiem neviens nemēra, ka ērci neizņems, ja nav trīs latu. Un ko darīt, ja nav? Ļaus nomirt? […]

Neskaidrības ar darba burtnīcām (8)

Jūs, lūdzu, nevarētu noskaidrot, vai tiešām vecākiem obligāti jāpērk darba burtnīcas un vai nav kāds veids, kā šīs prasības ja ne atcelt, tad vismaz mīkstināt?

Kāpēc neatbalstīja iedzīvotājus? 

Jūsu laikrakstā lasīju, ka Meža ielas 11. nama iedzīvotāji šogad tomēr netiks pie paplašinātā stāvlaukuma, jo SIA «Amatnieks» domei lūdzis darbu termiņu pagarināt līdz nākamā gada vasarai.

Kur dome, tur mašīnas? (6)

Es gribētu noskaidrot, kur tiek turētas novada domes automašīnas pēc darba laika beigām?

Par izpalīdzīgo šoferīti (2)

It kā jau sīkums, bet tomēr. Izlasīju jūsu avīzē par šoferiem, kas neņem autobusā jaunās māmiņas ar ratiņiem un man gribējās pastāstīt par tieši pretēju atgadījumu.

Kā man pareizi jāraksta adrese? (2)

Nesen vajadzēja rakstīt vēstuli, bet es apmulsu, jo nezināju, kā tagad jāraksta adrese. Dzīvoju Tukumā, Celtnieku ielā.

Kāpēc joprojām ir tik lielas algas? (1)

Labdien. Es gribētu noskaidrot, kāpēc Džūkstes pagastā darbiniekiem netiek samazinātas algas un kāpēc netiek samazināti štati? Novadus veidojot, taču bija doma ieekonomēt naudu, bet tas netiek darīts. Varbūt jūs varētu novada vadībā noskaidrot, kāpēc viņi to vēl nav izdarījuši? Visā valstī strādājošie izjutuši, ka algas kļūst zemākas, bet, cik zināms, šajā pagastā neviens to vēl nav izjutis. Vai tad algu samazinājums neattiecas uz visiem?

Ko darīt ar kaimiņu latvāņiem? 

"Kā vērsties pret kaimiņiem, kas nekopj savus īpašumus," tā redakcijai jautāja «Dzintaru» saimnieks no Grenčiem.

Zivju buljonu vedīs uz Rīgu 

Te jums zvana no Pūres. Šeit Pūrē ir uzņēmums «R Soft ražotājs», kas ražo zivju miltus. Viņiem rodas buljonam līdzīgs ražošanas atlikums (tvaicētas zivju atliekas), un nav aprakstāms, kā tas smird!

PVD svaigpienu tirgot nav aizliedzis (4)

No Jauntukuma redakcijā vērsās kāds pilsonis, kurš bija nemierā ar to, ka līdz šim tirdziņā zemnieki no Džūkstes tirgojuši svaigpienu. Bet nu viņiem Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) to esot liedzis.

Vai Tukumā nebūs ne ātrās palīdzības, ne slimnīcas? (5)

Dažu dienu laikā redakcija uzklausījusi vairākus iedzīvotājus, kuri interesējās: "Vai tiesa, ka valsts grib sagraut veselības aprūpi Tukumā? Televīzijā dzirdēts, ka Tukumā varētu nebūt ne slimnīcas, ne ātrās palīdzības. Jau tagad ātrajiem trūkstot zāļu, lai cilvēkus ārstētu."

Lestene aizaugusi (5)

Lestenē no baznīcas iet ceļš Jaunpils un Dobeles virzienā, kura abās malās sastādītas liepiņas. Un tās tagad ieaugušas lielā zālē. Lauki ceļa malā ir nopļauti, un tās liepiņas zālē izskatās briesmīgi. Vajag pamudināt atbildīgos, lai to zāli nopļauj, jo tik daudz cilvēku no visas Latvijas pie mums brauc, ka kauns par tādu neizdarību.

Palīdziet tikt skaidrībā ar «Kopideju»! (5)

Lūdzu palīdziet mums Jauntukumā tikt skaidrībā ar «Kopideju». Pēc tīklu rekonstrukcijas mums palielināja cenu līdz Ls 6,90, iedeva vairāk kanālu (40), taču samazināja skaņu Latvijas pirmajam kanālam un TV5. Kad mēs interesējāmies, kāpēc tā noticis, mums teica, ka tā ir televizora vaina, bet nevar taču visi televizori pēkšņi vienādi sabojāties? Un otra problēma – kad ir liels vējš vai negaiss, televizorā parādās uzraksts, ka kanāls ir bloķēts. Esmu runājis ar citiem tukumniekiem – pilsētas centrā nekā tāda nav, tāpēc gribu zināt, vai tad mēs Jauntukumā, esam sliktāki un pie katras vēja pūsmas nedrīkstam skatīties televīziju?

Un atkal virs Tukuma rēc lidmašīnas… (20)

16. jūlijā redakcijas telefons vārda tiešā nozīmē bija karsts – neskaitāmi zvanītāji pauda sašutumu par to, ka tukumnieku mieru atkal traucē lidmašīnas. Viņi vaicāja: "Kāpēc mums visu dienu nepārtraukti jādzird lidmašīnu motoru rēkoņa? Tagad it gluži tāpat kā okupācijas laikā, kad virs galvām lidinājās kara lidmašīnas. Nav miera ne dienā, ne vakarā līdz pat pulksten 22.00. Lidmašīnas turpat apgriežas un brauc atkal ik pēc 10 minūtēm. Tās lido sestdienās, svētdienās, darbdienās – nekad nav miera!"

Kam jātīra Slocenes krasti? (3)

– Es gribētu noskaidrot, vai kāds no domes speciālistiem rūpējas par kārtību Slocenes krastos? Zinu, ka pirms pāris gadiem kāds kaut ko tīrīja un kaut ko vāca, bet vai visu izdarīja – nezinu. Vēl joprojām šur tur mētājas veci koki, atkritumi. Manuprāt, šīs darbs būtu jādara regulāri, savādāk iznāk tā, ka upes krastos augošie koki apdraud tuvumā esošo māju iedzīvotājus. Zinu, ir bijis gadījums, kad koks, salaužot žogu, iegāzies dārzā – kurš tagad segs saimniekam zaudējumus?

Pasākumu kalendārs

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool