Trešdiena, 2019. gada 20. marts
Made, Irbe

Par ministru algām (1)

Man tāds kutelīgs jautājums. Man – pensionāram pensiju noņēma, bet kāpēc Saeimā viesiem tiem ministriem neko nesamazina? Redz, viņiem ir jāsaņem tik un tik no vidējās algas, bet ko tas nozīmē vienkāršajam mirstīgajam!? Būtu interesanti uzzināt, kāpēc tā un vai šajā jautājumā kaut ko panāks?

Speciālisti vai birokrāti? (2)

Ar skaļi nepateiktu – cik mums to liekēžu! – kāds kungs vēlējās komentēt 26. septembra laikraksta pirmās lapas attēlu ar ekspluatācijā nodoto Isvintes strauta caurteku.

Ko darīt ar atkritumiem? (2)

Ne vienā vien vietā pilsētā, kur īpašos laukumiņos izvietoti konteineri šķirotajiem atkritumiem, salikti arī sadzīves atkritumi. Iedzīvotāji jau vairākkārt redakcijā vaicājuši, kāpēc šos maisiņus neviens nevāc? Viņuprāt, ja ilgstoši stāvēs viens maisiņš, tad drīz vien būs vesela kaudze. Iedzīvotāji arī interesējas, ko darīt, ja šķiroto atkritumu konteineri ir pilni?

Jāzina, kādu darba līgumu paraksta (1)

Strādāju zivju cehā Smārdē. Gadu šis cehs neko neražoja. Nu atsāka darbu, trīs, četras dienas nostrādājām un atkal visu nedēļu darba nav. Vai par dīkstāvi mums nekas nepienākas? Mums taču ir bērni, arī pašiem naudu iztikai vajag.

Vai turpinās terors pret pienotavas māju iedzīvotājiem? (2)

Jau vairākkārt esam rakstījuši par to, kā Slocenes ielas nr. 1., 2., un 3. mājas iedzīvotājiem gandrīz nepārtraukti ir konflikts ar namu apsaimniekotāju – SIA «BREM».

Jācīnās ar graustiem un jāveido parks 

Katrīnas laukumā ir uzstādīta tāda skaista skulptūra ar sunīti, ir sagadījies tā, ka arī mana mazmeitiņa ir Katrīna un viņai ir suns – dalmācieti. Tad nu zvanīju mazmeitiņai, lai brauc nofotografēties pie savas skulptūras Bet vienā no bildēm, kas nu daudz maz izdevusies, redzams aiz muguras grausts. Un es tā domāju – brauc pie mums ārzemnieki, arī redz šo briesmīgo graustu, pat tie, kas aplūkoja fotogrāfiju, pārsteigti jautāja – kas tas ir! Pat ja tas ir privātīpašums, vai apr to nav jārūpējas!?

Par skapīšiem un reklāmām 

Patraucēja jūs pensionāre no Tukuma. Reiz jau jums esmu zvanījusi. Un gribēju uzzināt, vai veikalā «Super Netto» nevarētu uzstādīt tos skapīšu, kur atstāt iepirkumu maisiņus no citiem veikaliem?

Ko darīt ar rotanu? (1)

Mūsu dīķī netālu no Tukuma, šķiet, parādījies rotans. Viedokļi par šo zivi ir visdažādākie, nezinu, ko ar to darīt. Vai mēģināt iznīdēt? Cik tā ir bīstama?

Kāpēc Sarkanajā Krustā viss ir tik dārgs? (5)

Vai jūs, lūdzu, nevarētu palīdzēt noskaidrot, kāpēc Sarkanajā Krustā viss ir tik dārgs? Apavi tur maksā divus, trīs, pat piecus latus. Tāpēc jau, ka tur ir tik aplam dārgi, cilvēki neiet un neko nepērk. Arī par ziedotajām mantām prasa maksāt, bet tas, manuprāt, nav pareizi. Es domāju, ka Sarkanais Krusts strādā, lai palīdzētu cilvēkiem, nevis gūtu peļņu. Tirgus laukumā ir veikaliņš, kur par dažiem santīmiem var nopirkt drēbes, bet te prasa bargu naudu.

Blakus sakoptam, nekopts īpašums (2)

Mēs bieži vien aizstaigājam līdz Milzkalnei un ejam uz turieni pa Milzkalnes ielu. Esam ievērojuši, ka blakus vienam no Smārdes pagasta sakoptākajiem īpašumiem ir viens galīgi nesakopts. Tur zāle izaugusi pāri galvai; cik tur trūkst, ka kāds aizies un pielaidīs uguni, un tad gan būs briesmas. Ja neko citu nevar izdarīt, tad varbūt īpašnieku var piespiest zāli nopļaut.

Kāpēc noņem autobusus, bet braucējus nebrīdina? (14)

Trešdien 6.45 nebija autobusa no Jauntukuma uz pilsētu, lai gan to gaidīja ap 30 cilvēku. Nekādas informācijas autobusu pieturā par to, ka autobusa nebūs, nebija.

Vieniem asfalts, otriem – peļķes 

Vai nav iespējams noskaidrot, kāpēc Tukumā, Meža ielā 4, noasfaltēja iekšpagalmu, bet kaimiņos – Meža ielā 2, – nē? Meža iela 4 atrodas augstākā vietā un visi lietusūdeņi allaž vēlušies pie mums. Tagad kaimiņos viss ir gluds un skaists, bet mēs būsim vēl vairāk ūdeņos?

Tukumā mediķi strādās 

Vai avīzē paredzēts vēl runāt par medicīnisko aprūpi Tukumā? Pēc telefonakcijas ar cienījamo Dzintru Rabkēviču tā arī nekļuva skaidrs, vai mēs turpmāk saņemsim pilnu medicīnisko aprūpi jeb Tukuma sagaida Bauskas liktenis?

Nodarbinātības projekti – saskaņošanas stadijā 

Bija izsludināts, ka no septembra bezdarbnieki varēs iesaistīties dažādos labiekārtošanas darbos novada domē un saņemt stipendijas. 1. septembris jau ir pagājis, bet nekādas informācijas par šiem darbiem vēl nav. Varbūt jūs varat noskaidrot, kur ir jāpiesakās un kā tas notiks; iespējams, visu jau esmu nokavējusi.

Gribējās jau kā labāk… (2)

Gribu sūdzēties! 8. augusta vakarā no ziedu salona «Amarants» kurjers atnesa milzīgu ziedu pušķi. Tik lielu, ka tikai spainī varēja ielikt! Steidzu pateikties sūtītājai…

Pasākumu kalendārs

2019.03.19 | 11:00

Bezmaksas sporta nodarbība Kandavā 

2019.03.19 | 19:00

Bezmaksas vingrošana Kandavā 

2019.03.20 | 8:50

Atklātā stunda Tukumā 

2019.03.20 | 13:00

Kino Cērē 

2019.03.20 | 17:00

Dūceņu gatavošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool