Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Par siltuma tarifiem (9)

Gribēju parunāt par siltumu Tukumā. Visi tikai runā, rīko preses konferences un, kā presē lasīju: "Viss maksā tik, cik tas maksā!" Tomēr samazināt tarifu varēja tikai par diviem latiem, kurinot ar šķeldu un mazutu.

Nepatīk satiksme, patīk Vents (2)

Vēlējos ar avīzes starpniecību noskaidrot, kāpēc sestdienās vairs nekursē autobuss Engure-Tukums? Tas ir laiks, kad pilsētā tirgus ir visplašākais un ne jau visiem ir savs personiskais transports. Arī paziņojuma nekāds nav bijis – ne avīzē, nekur citur un, manuprāt, tā ir «Tukuma Auro» necieņa pret cilvēkiem!

Māju Lielajā ielā 10 jaunais īpašnieks plāno nojaukt (3)

Par bēdīgi slaveno, pusnodegušo māju Tukumā, Lielajā ielā 10 esam rakstījuši neskaitāmas reizes, pēdējā ziņa par īpašnieka maiņu bija viscerīgākā. Tomēr nekas nav mainījies. Novada domes izpilddirektors M. Rudaus-Rudovskis stāstīja, ka ēka tiešām pārdota, patlaban tiek kārtota Zemesgrāmata. Zināms, ka jaunais īpašnieks sagatavojis skiču projektu ēkas nojaukšanai un šai vietā plāno būvēt jaunu ēku.

Mūsu laikraksta abonementa cena nākošajam gadam nav mainījusies 

Esmu cītīgs jūsu laikraksta abonētājs un gribēju jautāt, kā būs nākamajā gadā ar avīzes cenām? Vai kas mainīsies?

Cik vēl gadiem jāpaiet! 

Zvanu jums no Sēmes, no zemniekus saimniecības. Par vētru Minna. Vītolu jau pazīstu, un viņš savā stilā raksta, bet tur bija tikai par to, ka teļļuks neiet, kā vējā forši stāvēt…Taču ne vārda par ražotajiem! Esmu pensionārs, saimniecībā – piecas govis, un jau otro dienu nav elektrības. Zvanīju uz «Latvenergo» bojājumu pieteikšanas kantori, bet man tur tikai atbildēja: "Darām visu iespējamo. Visi strādā – gaidiet!" Taču es gribēju zināt, tieši kad man atkal tiks pieslēgta elektrība.

Vai pagasta kultūras darbinieks novadā ir lieks? 

Mani satrauc tas, ka nevienam Tukuma novadā neinteresē, kā norisinās un vai vispār norisinās kultūras darbs pagastu kultūras namos. Redzam, ka regulāri uz sanāksmēm brauc grāmatveži, sociālie darbinieki, kopā jau strādā bāriņtiesa, bet par kultūras darbiniekiem neviens neliekas ne zinis. Mēs darām savu darbu, bet nezinām, vai vispār kādam to vajag, jo neviens pat nav painteresējies, kā mums klājas. Kādreiz bija tikšanās, tagad nav arī to…, – šādus rūgtus vaŗdus izteica kāda novada pagasta kultūras nama vadītāja.

Vai Tukumā top nams miljonāriem? (4)

Zvana jums no sociālās mājas Celtnieku ielā 3. Mūsu mājai ielika jaunus radiatorus, logus, durvis. Viss būtu labi, bet negals ar tām durvīm – tās ir sarežģītas, grūti slēdzamas un ar tādām kā trim atslēgām. Bet mūsu mājā dzīvo daudz vecu cilvēku, kuri nereti saslimst vai pat nomirst, un tad reizēm durvis jāizlauž; koka durvis izlauzt varēja, bet – kā darīs ar šīm?

Apkures sezona sākas arī Milzkalnē (1)

– Lasu, ka šodien (Ceturtdienas sarunas notika 8. oktobrī. – Red.) pieslēgta apkure visā Tukumā. Sakiet, lūdzu, kad beidzot Milzkalnē sāks kurināt? Dzīvoklī ir ļoti auksts, 13 grādu, cik ilgi to var izturēt? Ir daudz cilvēku, kuri visu dienu dzīvo pa mājām, pasakiet, kā lai iztur? Es esmu dzirdējis, ka priekšniekiem gan esot silts un sen jau kurinot, vai tā ir taisnība?

Slampes pagastā apkures sezona sākās šodien 

Jau pagājušajā nedēļā sākām sarunu par apkuri un ar to saistītiem jautājumiem novada pašvaldībās.

Kad paplašinās stāvlaukumu? (2)

Kad beidzot dome un slimnīca sakārtos pagalmu pie poliklīnikas, lai svešie neliktu mašīnas pie mājas Meža ielā 2. Vienudien skatos – piebrauc mašīna, māmiņa paņem bērnu un aiziet uz poliklīniku, bet automašīnu atstāj mūsu durvju priekšā. Kāpēc iedzīvotājiem jācieš? Mums pašiem nav vietas, kur mašīnu likt, bet dome nevar sakārtot laukumus, lai pie slimnīcas cilvēki varētu cilvēciski nolikt mašīnas. Kuram par to jāatbild?

Par ministru algām (1)

Man tāds kutelīgs jautājums. Man – pensionāram pensiju noņēma, bet kāpēc Saeimā viesiem tiem ministriem neko nesamazina? Redz, viņiem ir jāsaņem tik un tik no vidējās algas, bet ko tas nozīmē vienkāršajam mirstīgajam!? Būtu interesanti uzzināt, kāpēc tā un vai šajā jautājumā kaut ko panāks?

Speciālisti vai birokrāti? (2)

Ar skaļi nepateiktu – cik mums to liekēžu! – kāds kungs vēlējās komentēt 26. septembra laikraksta pirmās lapas attēlu ar ekspluatācijā nodoto Isvintes strauta caurteku.

Ko darīt ar atkritumiem? (2)

Ne vienā vien vietā pilsētā, kur īpašos laukumiņos izvietoti konteineri šķirotajiem atkritumiem, salikti arī sadzīves atkritumi. Iedzīvotāji jau vairākkārt redakcijā vaicājuši, kāpēc šos maisiņus neviens nevāc? Viņuprāt, ja ilgstoši stāvēs viens maisiņš, tad drīz vien būs vesela kaudze. Iedzīvotāji arī interesējas, ko darīt, ja šķiroto atkritumu konteineri ir pilni?

Jāzina, kādu darba līgumu paraksta (1)

Strādāju zivju cehā Smārdē. Gadu šis cehs neko neražoja. Nu atsāka darbu, trīs, četras dienas nostrādājām un atkal visu nedēļu darba nav. Vai par dīkstāvi mums nekas nepienākas? Mums taču ir bērni, arī pašiem naudu iztikai vajag.

Vai turpinās terors pret pienotavas māju iedzīvotājiem? (2)

Jau vairākkārt esam rakstījuši par to, kā Slocenes ielas nr. 1., 2., un 3. mājas iedzīvotājiem gandrīz nepārtraukti ir konflikts ar namu apsaimniekotāju – SIA «BREM».

Pasākumu kalendārs

2019.08.17 | 9:30

Viesatu pagasta svētki 

2019.08.17 | 9:30

Sporta svētki Slampē 

2019.08.17 | 11:00

Kapu svētki Cērē 

2019.08.17 | 11:00

Veselības diena Lestenē 

2019.08.17 | 11:00

Svētki Abavniekos 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool