Marija, Marika, Marina

Kādēļ dārgāk? (4)

Zvana jums tukumniece no Veidenbauma ielas. Ir kāda lieta, kas ļoti satrauc.

Atcelts autobuss (2)

Zvana pensionāre no laukiem, un mēs te daudz cilvēki esam sašutuši. Kāpēc atcelts autobuss, kas gāja no Tukuma uz Džūksti 16.10? Nu tas ir pārcelts uz 18.00. Iepriekšējais laiks bija ļoti izdevīgs, un tā bija ērta nokļūšana līdz Džūkstei, piemēram, tiem, kas brauca no Rīgas. Un patiesībā var gadīties, ka ar autobusu 18.00 vispār neviens vairs nebrauks, jo pirms tam – 17.20 – iet reiss uz Jelgavu.

Kāpēc tik tumšs? (7)

Lūdzu noskaidrojiet, kāpēc mūsu – Smilšu ielas – mikrorajonā no rītiem tik ātri izslēdz ielu apgaismojumu. Parasti tas notiek pēc 7.00, bet tajā brīdī vēl ir tumšs. Visi tie bērni, kuri uz skolu iet pa Kurzemes, Smilšu un citām ielām ir spiesti iet pa tumsu, kamēr citās vietās joprojām deg ielu apgaismojums.

Organizēta svecīšu vakara nebūs 

Sakiet, lūdzu, vai svētdien, 22. novembrī, pilsētas kapos, tostarp Brīvkapos, būs Svecīšu vakars? Citus gadus šajā laikā Svecīšu vakars bija, bet šogad nekādas informācijas par to nav.

Aigaram Kalvītim pie Klapkalnciema mājas svētkos nav bijis karoga (4)

Es gribēju noskaidrot, vai tiešām eks ministru prezidentam Aigaram Kalvītim Klapkalnciemā pie mājas valsts svētkos nav jāizkar karogs? Vai Engures pagastā to kāds kontrolē?

Kā būtu lētāk 

Gribētos pavaicāt, vai nebūtu iespējams avīzīti padarīt nedaudz lētāku, piemēram, izdodot to uz mazāk lapām? Man ir arī pāris ieteikumi: varētu kaut vai nelikt tik lielas fotogrāfijas; arī sportam tiek atvēlētas veselas divas lapas; varētu iztikt arī bez tām humora lapām un receptēm, jo katram jau pašam ir kāda pavārgrāmata mājās. Vai varbūt varētu rakstīt saturiskākus – īsākus – rakstiņus? Protams, viedokļi jau par to dalās, taču tagad jau katrs santīmiņš ir svarīgs un vajadzīgs, bet avīzīti lasīt arī gribas.

Kāpēc laikā nenoņem soda punktus? 

Varbūt jūs varētu noskaidrot, kāpēc soda punkti nedzēšas pēc diviem gadiem, bet gan pēc ilgāka laika, piemēram, pēc diviem gadiem un mēneša vai pat diviem. Atzīstu, ka neesmu bijis nekāds akurātais braucējs, ja reiz esmu nopelnījis šos soda punktus, bet nesaprotu, kāpēc termiņš jāpagarina un jāuzliek tāds kā papildu sods?

Kāpēc izpaliek aicinājums svinēt svētkus? (4)

Labdien. Esmu izbrīnīta, ka ne dome, ne mūsu avīzīte nemudina iedzīvotājus svinēt valsts svētkus – gan Lāčplēša dienu, gan 18. novembri. Pilsētā taču nemaz nejūt, ka šie svētki būtu. Daudzi cilvēki runā, ka nav patriotisma, bet kā lai tas būtu, ja neviens pat nemudina tādiem būt. Tagad iznāk, ka tā izturēšanās no pašvaldības puses tāda vienaldzība, it kā šie svētki nemaz nebūtu mūsu svētki.

Vienus apbalvotos aicina, citus ne 

Labdien. Savulaik esmu saņēmis apbalvojumu no Tukuma rajona padomes – Atzinības rakstu, taču tagad iznāk, ka visu pārņēmusi Tukuma dome un mans apbalvojums vairs neskaitās. Vismaz uzaicinājumu uz domes rīkoto pasākumu es neesmu saņēmis. Un citi man līdzīgie arī ne. Tagad iznāk tā, ka visi tie cilvēki, kurus apbalvoja Tukuma rajona padome, vairs neskaitās cilvēki. Ja reiz novada dome uzņēmās to galveno lomu, tad tai taču jāredz arī savi iedzīvotāji. Tagad man palicis liels rūgtums.

Kur dabūt valsts karogu? (1)

Vai jūs, lūdzu, nevarētu palīdzēt noskaidrot, kur Tukumā nopērkams Latvijas valsts karogs. Esmu izmeklējusies visur kur, bet tā arī neesmu atradusi vietu, kur to pārdod.

Kas notiks ar Džūkstes muzeju? (1)

Vai tā ir taisnība, ka Džūkstes pasaku muzeju pārņems Tukuma muzejs? Ja tā, kas ar šo muzeju notiks?

Ko novads dara ar izlīdzināmajām pašvaldībām? 

Līdz šim divi pagasti Tukuma novadā bija uzlikti uz finanšu stabilizēšanu – Tume un Slampe. Vai arī novadā saglabājas stabilizēšana un kā šī stabilizēšana ietekmē citus pagastus?

Apbalvoto Tukumā nebūs 

Ik gadus, tuvojoties valsts svētku svinībām, sabiedriskās organizācijas, iestādes un uzņēmumi tika aicināti pieteikt cilvēkus, kurus par nopelniem pilsētas labā apbalvoja ar pašvaldības balvām. Šogad šāda aicinājuma nebija, tāpēc interesējāmies – vai tiešām neviens iedzīvotājs nav izpelnījies pilsētas atzinību.

Kāpēc par kurināmā iepirkumu nav konkursa? (4)

Nesen vienā no jūsu avīzēm lasīju, ka «Tukuma siltums» iepircis mazutu par Ls 280 tonnā – apmēram 560 USD. Ne Ņujorkas, ne Londonas biržās šogad mazutam tāda cena nav bijusi – tātad uzņēmums iepircis mazutu par lielāku cenu nekā pasaules cena tobrīd bijusi. Kā tā var būt? Kāpēc nevar izsludināt konkursu un nopirkt kurināmo no tā, kas sola lētāko cenu?

Represētajiem uz svētkiem – Ls 15 

Vai Jaunpils novadā valsts svētkos sveic represētos? Jaunpils novada priekšsēdētāja Ligita Gintere pastāstīja, ka valsts svētku laikā represētās personas tiek apmeklētas viņu dzīves vietā: "Dāvinām cilvēkiem kādu ziedu, nelielu dāvaniņu – Ls 15." Savukārt 18. novembrī tiek sumināti pārējie pagasta iedzīvotāji, kas izvirzīti atzinībai. Tomēr tā kā tikko īstenota reģionālā reforma un arī grāmata ar «Goda […]

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool