Svētdiena, 2019. gada 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Kas notiks ar Džūkstes muzeju? (1)

Vai tā ir taisnība, ka Džūkstes pasaku muzeju pārņems Tukuma muzejs? Ja tā, kas ar šo muzeju notiks?

Ko novads dara ar izlīdzināmajām pašvaldībām? 

Līdz šim divi pagasti Tukuma novadā bija uzlikti uz finanšu stabilizēšanu – Tume un Slampe. Vai arī novadā saglabājas stabilizēšana un kā šī stabilizēšana ietekmē citus pagastus?

Apbalvoto Tukumā nebūs 

Ik gadus, tuvojoties valsts svētku svinībām, sabiedriskās organizācijas, iestādes un uzņēmumi tika aicināti pieteikt cilvēkus, kurus par nopelniem pilsētas labā apbalvoja ar pašvaldības balvām. Šogad šāda aicinājuma nebija, tāpēc interesējāmies – vai tiešām neviens iedzīvotājs nav izpelnījies pilsētas atzinību.

Kāpēc par kurināmā iepirkumu nav konkursa? (4)

Nesen vienā no jūsu avīzēm lasīju, ka «Tukuma siltums» iepircis mazutu par Ls 280 tonnā – apmēram 560 USD. Ne Ņujorkas, ne Londonas biržās šogad mazutam tāda cena nav bijusi – tātad uzņēmums iepircis mazutu par lielāku cenu nekā pasaules cena tobrīd bijusi. Kā tā var būt? Kāpēc nevar izsludināt konkursu un nopirkt kurināmo no tā, kas sola lētāko cenu?

Represētajiem uz svētkiem – Ls 15 

Vai Jaunpils novadā valsts svētkos sveic represētos? Jaunpils novada priekšsēdētāja Ligita Gintere pastāstīja, ka valsts svētku laikā represētās personas tiek apmeklētas viņu dzīves vietā: "Dāvinām cilvēkiem kādu ziedu, nelielu dāvaniņu – Ls 15." Savukārt 18. novembrī tiek sumināti pārējie pagasta iedzīvotāji, kas izvirzīti atzinībai. Tomēr tā kā tikko īstenota reģionālā reforma un arī grāmata ar «Goda […]

Kāpēc nav elektrības karšu? 

Avīzē izlasīju, ka trūcīgie iedzīvotāji no 1. novembra sociālajā dienestā varēs saņemt elektrības kartes. Kad Tukuma domes sociālajā dienestā vaicāju, kad un kur šīs kartes var saņemt, man izsmejoši atbildēja – ja reiz avīzē par kartēm esot izlasījis, tad lai avīzē šo karti arī prasot. Viņiem tās neesot un viņi neko nezinot. Varbūt jūs varat paskaidrot, kur es šo karti varu saņemt?

Kredītņēmējiem palīdz (15)

Kāpēc Tukumā tik slikti izturas pret kredītņēmējiem un nepalīdz ar pabalstiem? Tieši viņiem tagad klājas visgrūtāk, jo jāmaksā bankai un vēl par dzīvokli komunālie maksājumi. Citās pilsētās trūcīgās personas statusu piešķir par ja ir kredītsaistības, bet Tukumā tā nedara. Cilvēkiem būtu daudz vieglāk, ja ar trūcīgās personas statusu viņi varētu saņemt arī bezmaksas medicīnisko palīdzību.

Gulbēni palikuši vieni (2)

Man liekas savādi, ka pazuduši gulbji pie Čigānu dīķa. Visu laiku bija divi lieli putni un četri bērni. Bet tagad palikuši tikai divi bērni, – es dzirdēju makšķerniekus runājam, ka slikti cilvēki tos putnus esot apēduši. Es nezinu, vai tā ir vai nav, bet vai tad tā var būt, ka lielie būtu aizlidojuši bez bērniem? Bērni tagad gaida, kad viņus kāds baros. Mēs arī bažījamies, kas ar tiem notiks, kad iestāsies sals un vai viņi neiesals ledū.

Nepatīkams pārsteigums pēc deviņiem gadiem 

Kāpēc mums, zivju pārstrādes uzņēmuma «Unda» darbiniekiem, gandrīz pēc 10 gadiem no Valsts Apdrošināšanas aģentūras ir atnākuši paziņojumi, ka ir jāatmaksā valstij it kā nelikumīgi izmaksātais bezdarbnieku pabalsts?

Kur likt būvgružus? (1)

Ar šādu jautājumu redakcijā vērsās kāda tukumniece, kuras īpašumā nojaukta veca pirts. Būvgružu esot gan ķieģeļu atlūzas, gan māli, dēļi un arī šīfera daļas. Kundze par atkritumu izvešanu jautājusi SIA «Tukuma ainava» darbieniekiem, kas atkritumus izvest attikušies.

Vai nākamreiz iebrauks dzīvoklī? (1)

Pagājušajā nedēļā redakcija uzklausīja vairāku iedzīvotāju viedokli par izbraukātu zālienu Kurzemes ielā 2.

Mēģinās troksni klusināt (1)

Jums zvana no Kandavas. Kūrortu ielas 16. nama pagrabā ielika sūkni, kas darbojas un dzen ūdeni pa apkures sistēmu. Sūknis atrodas zem mana dzīvokļa un trokšņo tā, ka nevaru vairs naktīs gulēt. Pat miega zāles nelīdz. Vai nav iespējams kaut kā ietekmēt apkures pakalpojumu sniedzējus, lai situāciju novērstu?

Vai autobuss mūs nevarētu uzvest Tukuma kalnā? (3)

Labvakar! Zvana jums Zina Smirnova no Ozolpils. Esam gados veci cilvēki un ļoti lūdzam, vai nav iespējams lūgt «Tukuma auto», lai taču apžēlojas par veciem cilvēkiem un autobuss, kas nāk no Slampes 8.30, aizved mūs līdz poliklīnikai. Ir tik grūti ar spieķīti uzkāpt kalna stāvumā. Mēs būtu gatavi par to vienas pieturas braukšanu arī samaksāt. Kamēr uzejam no autoostas kalnā, paiet 45 minūtes. Kājas sāp. Varbūt jums izdodas «Tukuma auto» ļaudis pierunāt, jo visiem jau nav savs auto.

Kāpēc soda nauda jāmaksā divreiz? (4)

Redakcijā izmisis vērsās U. L. Viņš 2008. gada 22. septembrī bija braucis ar pagaidu autovadītāja apliecību. Ceļu policija (CP) uzlika Ls 280 lielu sodu, ko vīrietis Ceļu Satiksmes Drošības direkcijā (CSDD) samaksāja 2009. gada 19. februārī, tātad – piecus mēnešus pēc tam, kad sods bija uzlikts. Pēc tam U.L. saņēma arī auto vadītāja apliecību. Tātad – ar soda nomaksu viss bija kārtībā. (Ja CP uzlikto sodu nenomaksā, tad nevar saņemt autovadītāja apliecību, automašīnas nevar iziet tehniskās apskates, ar auto nevar veikt arī citas saimnieciski juridiskas darbības. – Red.).

Par apkuri Slocenes ielā (1)

Slocenes ielā, pienotavas mājās, vēl arvien nav pieslēgta apkure. Istabās ir labi ja 8-9°C grādi. Kas tā par cilvēku spīdzināšanu!? Mēs taču arī esam pilsētas iedzīvotāji, un varbūt arī pašvaldība varētu šo jautājumu kā ietekmēt?

Pasākumu kalendārs

2019.02.24 | 12:00

Meteņu diena Pūrē 

2019.02.24 | 16:00

Basketbols Tukumā 

2019.02.24 | 16:15

Hokejs Tukumā 

2019.02.25 | 16:00

Spēļu pēcpusdiena Zantē 

2019.02.26 | 14:30

Lasītāju klubiņa tikšanās Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool