Piektdiena, 2018. gada 16. novembris
Glorija, Banga

Kāpēc jāmaksā par pakalpojumu, kas nav saņemts? (10)

Mani neapmierina kārtība, kāda Tukumā ir ar atkritumu izvešanu. Janvārī, februārī man konteiners ir pustukšs. Devos uz SIA «Kurzemes ainava», gribēju pieteikt, lai šajos mēnešos man neizved konteineru, jo tas nav pilns. Mani sūtīja uz Tukuma domi un teica, ka man jāraksta iesniegums. Lasīju avīzē, ka Ružas kungs teica, ka par konteinera nomu jāmaksā Ls 0, 50, bet man prasa Ls 0, 80.

Vēlamies vairāk informācijas par pensionāru pasākumiem 

Mums patika raksts par Engures pensionāru aktivitātēm. Vai tad Tukumā nekas nenotiek? Gribētos kaut ko vairāk uzzināt par to, ko dara Tukuma pensionāru padome.

Aicina palīdzēt pīlēm 

Aiz Tukuma stacijas ir neaizsalusi lauce pie Slocenes. Šajā vietā ir ļoti daudz meža pīļu. Tās ir badā. Ja aiznes pīlēm barību, tās rauj kumosu no rokām ārā, kļuvušas aiz bada drošas. Vai nevarētu kaut kā noorganizēt pīlēm palīdzību?

Nepiekrītu pensionārēm! (1)

Jums zvana V.R. Gribētu zināt, kas tās par pensionārēm, kas rakstīja redakcijas pastam par to, ka viņām nav nepieciešami tie 10% atņemtās pensijas?

No 2010. gada – pensijām lielāks nodoklis (1)

Jautājums tāds – pensiju sola atmaksāt vienā mēnesī – tekošajai pieskaitīs iepriekšējo, bet vai no kopējās summas atskaitīs Iedzīvotāju nodokli?

Kā palīdzēt liekēža mātei? (13)

Labdien, gribēju pavaicāt tādu lietu – daudz tiek runāts par bērnu tiesībām, bet ko darīt pensionārei, kurai dēls dzer, draud un regulāri atņem naudu? Viņš, protams, nestrādā, par dzīvokli nemaksā, bet kad «plosts» beidzas, augām dienām guļ pie televizora – mātei, vienalga, ir spēks vai nav, ēst klāt jāpienes…
Ko tāda pensionāre var iesākt – aizies policijai pasūdzēties, dēlu varbūt uz pāris dienām ieliks izolatorā, taču pēc tam atnāks mājās un sados pa galvu… Ko, lai iesāk?

Ne sazvanīt, ne mironi līdz morgam dabūt (10)

Labvakar, zvanu jums no Tukuma pilsētas par diviem ļoti nepatīkamiem jautājumiem: pirmais, kam zvanīt Neatliekamās palīdzības gadījumā pa fiksēto un mobilo tālruni? Tagad pēc visādām reformām nav skaidrs, uz kādu numuru zvanīt? Agrāk fiksētajam tālrunim bija viens numurs Ātrai palīdzībai, tagad tas ir Uzņemšanas nodaļai?

Atkritumu nav, bet par izvešanu jāmaksā. Kur loģika? (9)

Es vēlos noskaidrot, uz kāda pamata novada dome man pieprasa katru mēnesi maksāt par konteinera izvešanu, kaut arī patiesībā konteiners nemaz nav pilns, un tā notiek jau kuro mēnesi. Un kā gan tas var būt pilns, ja mēs godīgi atkritumus šķirojam, kā to pašvaldība prasa – atsevišķi papīru, kartonu, stiklu, PET pudeles.

Kur vērsties, ja neuzticas policijai? (3)

Labdien, gribētu noskaidrot, kur vērsties, ja mani neapmierina Tukuma iecirkņa policijas darbs? Vai ir iespēja mainīt inspektoru, kas izmeklē konkrētu kriminālprocesu zādzības jautājumā? Jau rakstīju sūdzību Iecirkņa priekšniekam, bet nekas nemainījās. Esmu cietusī – kur man vērsties, ja neuzticos vietējai policijai?

Vai palīdzēt meža zvēriem? 

Labdien. Tagad biežāk māju tuvumā redzamas stirnas. Gribēju vaicāt, vai meža zvērus ieteicams piebarot?

Triju sitēju vietā pieci – izdomājums (2)

Lasot policijas ziņas, rodas iespaids, ka nedēļas laikā tik vien arī izdarīts, kā aizturēti pāris dzērāji uz ielas un sodīti pilsētnieki par ietvju netīrīšanu un suņu nereģistrēšanu. Bet, kad jāizmeklē kāds smagāks noziegums, tā par policijas darbu sūdzas cietušie, nevis varmākas…

Sniegs ap automašīnām jātīra to saimniekiem (4)

Tukuma pilsētas saistošajos noteikumos rakstīts, ka auto īpašniekam jānotīra sniegs ap stāvošu automašīnu, lai neradītu citiem problēmas, taču tas nez kāpēc netiek īstenots dzīvē…

Pirms paraksti, iepazīsties un pārdomā (2)

Redakcijā atskanēja laikraksta lasītājas telefona zvans, kas brīdināja, ka Tukumā esot aktivizējusies firma «Key Promotion», kas agrāk vairāk darbojusies Rīgā. Tā piedāvājot eksotiskus ceļojumus ar komfortu par salīdzinoši lētu cenu, piemēram, uz Tenerifi – Kanāriju salām. Turklāt jau pirmajā prezentācijas reizē, neatlaidīgi piedāvājot slēgt līgumus. Ja līgumu noslēdzot un cilvēks tomēr pārdomājot un no ceļojuma atsakoties, viņam jāmaksājot ievērojamas soda naudas par līguma laušanu. Lasītāja aicināja tukumniekus, pirms slēgt attiecīgo līgumu, painteresēties par firmu «Key Promotions» internetā.

Kādēļ Tukumā nerāda kino? (4)

Visur reklamē, ka Latvijā sāk demonstrēt jauno filmu «Rūdolfa mantojums». Bet kādēļ ne Tukumā? Piemēram, Kandavā, kas ir maza pilsētiņa, regulāri rāda kino. Vai mums vairs nav tādas iespējas? Pensionāriem jau nav gluži tās iespējas kur citur doties filmu noskatīties, bet ļoti gribētos, it īpaši, ja filma uzņemt tepat – Tukumā, Durbes pilī.
Un otrs. Dzīvoju sociālajā mājā un gribēju pateikt padies domei, jo pie mums nu ir ļoti silti

Par Eiropas naudām 

Gribēju parunāt par tādu nopietnu lietu kā Eiropas finansējums. Manuprāt, par to vajadzētu vairāk rakstīt, jo cilvēki ir maz informēti un pat nezina, ka dažādos projektos var piedalīties un saņemt finansējumu.

Pasākumu kalendārs

2018.11.16 | 12:30

Valsts svētu koncerts Cērē 

2018.11.16 | 17:00

Valsts svētki Lestenē 

2018.11.16 | 17:00

Valsts svētki Jaunsāti 

2018.11.16 | 17:00

«Savējo» koncerts Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca 

2018.11.16 | 18:00

Kolektīva «Sadancis» jubileja Vānē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool