Svētdiena, 2019. gada 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Neķers katru pa ielu skrienošu suni (3)

Kāda tukumniece, Durbes mikrorajona iedzīvotāja, vēlējās pasūdzēties par klaiņojošiem suņiem – 17. februārī redzējusi veselus piecus (divus vilku sugas, divus melnus un tikpat lielus un vienu rudu); zvanījusi dzīvnieku ķērājiem uz patversmi, taču tie, ja nevar pateikt saimnieku, nebrauc…

Gribētu zināt, cik izmaksā izvadīšana (4)

Mēs pagastā esam daudz vecu cilvēku un gribētu zināt, ar kādu naudu jārēķinās bēru gadījumā, nu vismaz, cik daudz jāmaksā par izvadīšanu.

Kur strādā simtlatnieki? (1)

Vai jūs, lūdzu, nevarētu noskaidrot, cik daudz simtlatu darba veicēju mūsu novados strādā? Citādi nav nekādas informācijas – kur strādā, ko dara, cik vietas un cik garas rindas?

Kāpēc nevar sastapt pagasta pārvaldes vadītāju? (1)

Es gribētu noskaidrot, kas gan pagasta vadītājam tik ļoti daudz jādara Tukuma novada domē, ka viņš uz vietas nemaz nav sasniedzams. Kādreiz savu pagastveci varējām sastapt uz vietas katru dienu un parunāties, bet tagad pagasta vadītāju vairs neredz nemaz. Gribēju satikt pieņemšanas laikā, bet pagasta darbiniece vaicāja, vai tad viena apmeklētāja dēļ pārvaldes vadītājam visu dienu uz vietas jāsēž. Tad – ir jāsēž vai nav? Kādreiz viens cilvēks tika galā ar visu, kas notika pašvaldībā, bet tagad ir novada dome, pagastu pārvaldes, taču reāli uz vietas pagastā neviena nav.

Rēķini dramatiski (8)

Zvanām jums no Meža ielas 2 un Spartaka ielas 5. Tad, kad bija ļoti auksts un kad mēs vērsāmies pēc palīdzības Tukuma novada domē, mums tika teikts, ka par siltumu būs jāmaksā mazāk. Tagad esam rēķinus saņēmuši, taču nekādu samazinājumu neredzam – jāmaksā ir tik daudz, ka maciņā pēc tam vairs nekas nepaliek. Kāpēc? Visu decembri un janvāri dzīvoklī bija ap 12°C, uz māju nāca komisijas un kaut ko pētīja – pašas redzējām strādniekus. Mēs domājam, ka novada dome mūs vienkārši piekrāpa ar solījumiem.

Jautājumi par apkuri (8)

-Par apkuri Meža ielā 20 samaksa janvārī palielinājusies trīskārtīgi. Sanāk, ka mēs katru dienu maksājam Ls 3,10. Vai tas nav ļoti daudz?

Kādēļ tik bargi soda? (2)

Gribētu parunāt par Tukuma pašvaldības policiju. Apstājos uz 15 minūtēm iepretī Veidenbauma ielai 8 un, kad nācu atpakaļ uz savu auto, viņi jau bija paspējuši izrakstīt sodu, jo it kā mans auto aizņemot vienu joslu. Bet šajā ielā līdz ar sniegu tiešām ir tikai viena josla! Un – kādēļ gan uzreiz jāliek Ls 30 sods, nevies, piemēram, Ls 10?

Lauku cilvēkus – pirmajā lapā (1)

Esmu pasūtījusi avīzīti uz gadu un ievēroju, ka vienmēr pirmajās lapās ir kādi dziedātāji, dejotāji, bērni, teātri u.tml. Bet es kā cilvēks, kuram ir 76 gadi un kas daudz jau šajā dzīvē piedzīvojis, šo lietu iedomājos, kādēļ gan pirmajā lapā nevar ielikt fotogrāfiju, rakstu par cilvēkiem, kuri pēc kariem, pēc padomju savienības sagrūšanas ir visu izpostīto atkal atjaunojuši – par lauciniekiem? Tādēļ jo īpašs prieks bija, ka uz pēdējā laikraksta vāka bija tieši šāds cilvēks, kurš stāstīja par to, kā viņš dzīvo laukos, par savu dīķi. Tie ir tie cilvēki, kas strādā! Bet ko pilsētā? "Man gribas ēst, man slāpts – palīdziet!"

Piekrītu viedoklim 

Es pilnīgi piekrītu tam, ko jūs rakstījāt «Redakcijas slejā» par tiesnešu algām. Domāju, ka tiesnešiem vajadzētu būt paškritiskākiem un paraudzīties, vai tiešām šo samaksu viņi nopelna godīgi.

Kad zābaki rāda zobus… (1)

Kāda kundzīte, sauksim viņu par Lidiju, vērsās redakcijā pēc palīdzības. Tā kā sūdzībai nav pierādījumu – kases čeka un esam uzklausījuši, tā sakot, vārdus pret vārdiem, tad neveiksmīgās pircējas un veikaliņa īpašnieces vārdi ir mainīti. Tātad noskaidrojām, ka pircējai vairs palīdzēt nav iespējams, tomēr citiem viņas piedzīvojums būs laba mācība…

Kāpēc nesamazinās darbinieku skaits? (1)

Zvanu jums no pagasta. Mani interesē tāds jautājums – kāpēc joprojām pagastos ir tik daudz darbinieku? Kad aiziet uz pagastmāju, neviens neko nedara – visi to vien dara kā sēž, dzer kafiju, jo reāli – nevienam taču nekāda darba nav. Ko tad tai pagastā lai dara?!

Kāpēc nesaņemam domes avīzi? 

Zvana no jums no Džūkstes. Pagājušajā gadā mēs saņēmām novada domes avīzīti «Tukuma Laiks», taču tagad nesaņemam un nezinām neko par to, kas novadā notiek. Vai tad nevar pat tik daudz izdarīt, ka nodrošināt arī laukiem domes avīzi? Ja nevar savādāk to izplatīt, tad runā ar pastniekiem, kuri var to iemest pastkastītē.

Kāpēc no pagalma sniegu nes uz ielas? (1)

Ko lai dara, ja iedzīvotāji sniegu no sava īpašuma izved ārā uz ielas, kur jau tā sniega ir pārpārēm? Katram īpašniekam taču ir jādomā, kur likt sniegu, nevis no pagalma to vest ārā uz ielas. Es neko nesaku, ja īpašnieks notīra ietvi pie savas mājas un ietves malā saliek sniegu, bet tā tomēr ir nekaunība, ja cilvēks ved ārā sniegu no pagalma un liek uz ielas. Un vēl – vai tad veikalu un kafejnīcu īpašniekiem nevajadzētu padomāt par saviem klientiem un attīrīt no sniega arī brauktuves? Nedomāju vis, ka pašvaldībai būtu jānodrošina ērtības centra veikalniekiem, ja tā nevar nodrošināt, ka ātrā palīdzība netiek līdz pacientam mikrorajonā.

Netiek klāt pie bērnudārza (6)

Katru dienu vedu bērnu uz bērnudārzi Spartaka ielā, uz «Vālodzīti»,un brīnos, kāpēc neviens netīra sniegu no šīs stāvvietas. Vai tad pilsētai nebūtu par to jārūpējas?

Netīra šķiroto atkritumu laukumus (1)

Zvanu jums no Durbes mikrorajona. Es gribētu zināt, kam jātīra šķiroto konteineru laukums pie Durbes autobusu pieturas? Mēs ļoti labprāt gribētu izmest šajos konteineros atkritumus, bet tas nav iespējams, jo pie laukuma vispār klāt netiek. Kādam taču vajadzētu uzņemties par šiem laukumiem atbildību. Nepietiek, ka tur saliek atkritumus, tagad arī sniegs…

Pasākumu kalendārs

2019.02.24 | 12:00

Meteņu diena Pūrē 

2019.02.24 | 16:00

Basketbols Tukumā 

2019.02.24 | 16:15

Hokejs Tukumā 

2019.02.25 | 16:00

Spēļu pēcpusdiena Zantē 

2019.02.26 | 14:30

Lasītāju klubiņa tikšanās Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool