Otrdiena, 2019. gada 26. marts
Eiženija, Ženija

Kā piešķir invaliditāti? 

Laikraksta pastā saņēmām vēstuli ar lūgumu palīdzēt:
"Labdien! Rakstu jums, jo esmu nesaprašanā un varbūt ar jūsu palīdzību tikšu skaidrībā. Esmu jūsu avīzītes cītīga lasītāja no paša sākumā, un nu pirmo reizi lūdzu palīdzību. Esmu cukura diabēta slimniece, viena niere slimo un vēl ir arī astma. Man teica, ja sākšot durt insulīnu, būs grupa, bet neviens man grupu nedod. Otrais jautājums, kā ir ar to pensiju? Te kādreiz runāja, ka kaut vai 10 gadu nostrādāts, no 60 gadiem ir pensija, bet arī to man nedod. Paiet man ir grūti, tāpēc lūdzu jūsu padomu."

Atgriežoties pie jautājuma par sporta zāli 

Izlasīju domes priekšsēdētāja Jura Šulca atbildi par iespējām atjaunot Tukuma 2. vidusskolas stadionu, un man tomēr viena lieta netapa skaidra.

Kāpēc tik slikti rezultāti eksāmenos? (16)

Piektdienas, 11. jūnija, rīts redakcijā sākās ar kāda satraukta lasītāja tālruņa zvanu. Viņu šokējuši ļoti sliktie 9. klases matemātikas eksāmena rezultāti Tukuma 2. vidusskolā: "No 44 šīs skolas skolēniem 18 matemātikas eksāmenā ieguvuši nesekmīgu (Zemāku par 4 ballēm. – Red.) vērtējumu. Tas taču ir kaut kas tāds, par to nevar klusēt! Tad jau iznāk, ka deviņu gadu laikā bērniem nekas nav iemācīts, ja reiz viņi nespēj vienu pamatskolas eksāmenu nokārtot sekmīgi. Es gribētu zināt, kur ir tā vaina – bērni dulli vai skolotāji nemāk strādāt? Varbūt šajā skolā nemaz nevar iet, ja reiz ir tik slikti rezultāti?"

Kā atmaksā skolotāju darbu Dziesmu svētkos? 

Gribētu zināt, kā tiek apmaksāts skolotāju darbs skolēnu Dziesmu svētkos. Skolotājs par skolēniem ir atbildīgs visas 24 diennakts stundas. Cik man zināms, tad katrā vietā šī samaksa ir citādāka. Vai nevar visur ieviest vienotu apmaksas sistēmu?

Prasa aizsargāt Milzkalnes mežu 

Es lasīju, ka Tukuma novada dome jau pirms kāda laika noslēgusi līgumu ar VAS «Latvijas valsts meži» par to, ka netiks cirsti koki tukumnieku iecienītajā atpūtas vietā pie Melnezera. Es gribētu noskaidrot, vai Engures novada dome nevarētu šādu līgumu noslēgt par mežu, kas atrodas netālu no Milzkalnes ciemata daudzdzīvokļu mājām? Visapkārt mums jau koki izzāģēti, varbūt tos tuvākos izdotos pasargāt? Mēs vēl arī bažījamies par to, ka mežā jau atsevišķi koki tiek zāģēti un cirsti uz nebēdu.

Kāpēc novada svētki jūnijā? 

Es gribētu noskaidrot, kāpēc Tukuma novada svētki tiek rīkoti jūnijā? Tas, ka tieši šajā laikā svētki notika pērn, bija saprotams, jo Tukums gribēja paspēt sarīkot pēdējos pilsētas svētkus pirms novada izveidošanas. Bet šogad taču nav nekādas vajadzības atkal svētku rīkot jūnijā, kad cilvēkiem tāpat ir daudz izdošanu – izlaidumi, Līgo svētki. Jūlijā nekā tāda nav, ir brīvāka rocība. Par to taču vajag padomāt, ka visi šie svētki kaut ko ģimenei izmaksā.

Kas notiks ar kokiem Durbes ielā? 

Vienudien gāju pa Durbes ielu un ieraudzīju, ka ietves malā sasprausti mietiņi. Jūsu avīzē izlasīju, ka arī šajā ielā par Eiropas naudu tiks ierīkots jauns veloceliņš. Es gribētu zināt, kas notiks ar lielajiem kokiem šī celiņa malā, jo, kā noprotu, tā īsti esošais ietves platums neļauj šādu celiņu ierīkot. Raudas ielā jau vairākus kokus dabūja noziedot, lai taptu celiņš. Vai tiešām arī šajā vietā tā notiks?

Par atkritumiem un soda naudām 

– Zvanu no Meža ielas 11 un vēlējos uzzināt, kā piecu cilvēku ģimene mēneša laikā var saražot 3 m³ atkritumu? Diez vai divi sanāktu. Un tad jājautā, par ko mēs maksājam? Lai lielajām algām sanāk?

Ģimenes dārziņš – dārgs prieks?! 

Esmu pensionāre, man ir ģimenes dārziņš. Saņēmu paziņojumu, ka visa summa par dārziņa nomu jāsamaksā dažu dienu laikā. Tikko kā knapi esam tikuši galā ar maksu par apkuri, tāpēc uzreiz nav tik lielas naudas, ko samaksāt. Agrāk zemes nodokli varēja maksāt par daļām, un šīs summas nebija tik lielas. Tagad, kad iestājušies grūtie laiki, dažas pašvaldības piedāvā mazturīgajiem zemi, lai izaudzētu sev pārtiku, bet mums ģimenes dārziņš ir dārgs prieks.

Mainīsies autobusu kustības grafiki (1)

– Labdien, esmu no Slampes. Zvanīju uz autoostu, lai noskaidrotu, kā mums ies autobuss, jo dzirdēju, ka, sākoties skolēnu brīvdienām, grafiks mainīšoties. Autoostā teica, ka nekas nemainīsies, bet pēc tam saruna pagriezās, ka laikam kaut kas tomēr mainīsies – tā arī nesapratu… Mani interesē tas autobuss, kas Tukumā ienāk 8.45 un vēl pats pirmais no rīta – 7.10. Tas jau daudzus cilvēkus interesē, jo daudzi brauc uz Tukumu tieši no rīta…

Kaķi jāierobežo! 

Labdien, man tāds jocīgs jautājums. Dzīvoju laukos daudzdzīvokļu mājā – mums ir vairākas tādas mājas. Mums ir šausmīga problēma ar daudzajiem kaķiem un suņiem. Lai nu dzīvnieki būtu, taču viņi nodara lielu skādi dārziņos – izkašā sēkliņas un stādiņus, kārto dabiskās vajadzības dobēs. Aizeju uz dārzu – redzu kaudzīti, kaķa pēdiņas, un apkārt viss noslaucīts pa tīro… Nezinu, kā to problēmu risināt, jo īpašnieki neuztraucas nemaz; izlaiž pa dienu mīluļus laukā, lai tie dzīvojas. Tā viņi pa dārziņiem dzīvojas…

Gribi bibliotēkā datoraustiņas – ņem līdzi savējās 

Kāds jauneklis redakcijā sūdzējās par to, ka Engures bibliotēkā, publiskajā interneta punktā, nav pieejamas austiņas audioierakstiem; līdzīgi esot Tukuma bibliotēkā. Puisis bija sašutis, jo, viņaprāt, bibliotēkas par Eiropas naudu aprīkotas gan ar datoriem, gan austiņām un pat, ja tehnika nolietojas, jābūt naudai tās atjaunošanai. Secinājums bija viennozīmīgs – bibliotēkas nelietīgi taupa līdzekļus un par vājredzīgajiem nedomā!

Kāpēc par koku ciršanu nerunā? (1)

Izlasīju jūsu laikrakstā rakstu par Durbes parku un izcirstajiem kokiem («Vai Durbes parks ir paradīzes dārzs?» publicēts 13. maijā. – Red.) un tā arī paliku nesaprašanā – vai tiešām Durbes parkā bez maksas es varu sagādāt sev malku? Man tas ir jaunums, lai gan dzīvoju Durbē. Tāda situācija, ka pilsētai piederošā parkā iespējams gādāt malku, man liekas neticama. Es domāju, ka tas ir ērts veids, kā vispār no parkiem atbrīvoties – ļaujiet tik tukumniekiem cirst kokus Durbes parkā, Pilsētas parkā, Veļķu priedēs… Es brīnos, kā kaut kas tāds var notikt pilnīgi legāli un kāpēc neviens cits par to balsī nekliedz!

Par ceļu uz bērnudārzu (1)

Labdien, te jūs traucē iedzīvotāji no Tukuma, Mazās Smilšu ielas. Kā jau visiem zināms, mūsu ielā pašvaldība ceļ jaunu bērnudārzu. Ceļš, kas ved uz bērnudārzu, ir grantēts. Gribētos uzzināt, vai ir plānots ielu noasfaltēt, jo jau tagad, kad uz būvobjektu brauc strādnieki un smagā tehnika, turēt logus mājās vaļā nav iespējams, istaba ir pilna ar putekļiem (lēnam jau neviens nebrauc!), un kas būs, kad vecāki sāks vadāt bērnus uz bērnudārzu?

Mazliet rūgtums – izlaiduma dēļ (2)

Zvanu jums pirmo reizi. Gribēju parunāt par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības izlaidumu, kas notika 15. maijā Milzkalnē, Šlokenbekas muižā. Bija jau skaisti un sirsnīgi, tomēr mazliet palika arī tāds kā rūgtums. Filiāles vadītāja, ja nemaldos – vārdā Jolanta, visu laiku uzsvēra, ka komercnieki ir viņas mīlulīši, bet sabiedrisko attiecību speciālisti, kas taču arī absolvēja šo augstskolu, bija tādā kā pabērna lomā. Ne viņiem mantijas, nekā… Palika iespaids, ka vieni ir – varenā mātes meita, otri – bārenīte. Man jau šķiet, lai vai kā, izlaidumā taču visi ir vienādi!?

Pasākumu kalendārs

2019.03.26 | 10:00

Kino Zemītē 

2019.03.26 | 10:00

Izrāde bērniem Kandavā 

2019.03.26 | 11:00

Zumba senioriem Kandavā 

2019.03.26 | 15:00

«Digitālo prasmju nedēļa» Jaunpilī 

2019.03.26 | 16:00

Konsultatīvās padomes sēde Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool