Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Kur palika siltais ūdens? (8)

Uzklausījām sašutuma pilnu zvanu no kāda Kalēju ielas 1. daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja, kurš ar laikraksta starpniecību vēlējās noskaidrot, kādēļ vēl arvien krānos nav siltā ūdens: "Solīja karsto ūdeni palaist jau 15. jūlijā! Bet – kā nav, tā nav."

Par norādēm uz Lestenes Brāļu kapiem 

Kāda kundzīte, bijusī tukumniece, braukdama no Blīdenes puses, maldījusies, nevarēdama atrast Lestenes Brāļu kapus, jo uz ceļiem neesot nekādu norāžu. Viņa domā, ka šādi maldoties vēl arī citi, tāpēc lūdz atbildīgās amatpersonas par norādēm parūpēties.

Kas un kā piedzen parādus? (1)

– Gribēju pasūdzēties par to pašu apkuri. Proti, mums kaimiņos dzīvo ģimene ar maziem bērniem, kam jau ir piešķirts maznodrošināto statuss, bet viņiem tāpat tiek aprēķināti tie paši divi procenti soda naudas par nenomaksātiem rēķiniem. Viņiem pat brīžiem nav ko ēst! Vai tas ir normāli?! Un interesanti, kas īsti maksā parādu piedziņas firmām un vai no tās pašas mūsu samaksātās naudas? Turklāt šīs firmas darbinieki zvana arī kaimiņiem, t.i. mums un lūdz pasaukt pie telefona kādu no blakus dzīvojošās ģimenes. Vai viņi tā drīkst darīt – traucēt mani? Tā taču ir terorizēšana! Gribēju pati sazināties un pateikt, lai man vairs nezvana, bet īsti nezinu, kas ar parādpiedziņu nodarbojas.

Kāpēc Kandavā nedeg luksofors? (8)

Jau rakstījām, ka nedēļas vidū, ļoti iespējams, pērkona negaisa laikā, pārstāja darboties Kandavas vienīgais luksofors Abavas-Jelgavas ielas krustojumā. Vēl piektdien savu satiksmes regulētāja funkciju luksofors nebija atguvis un cilvēki, īpaši gājēji, jau sāka satraukties, vai tā darbība vispār tiks atjaunota. "Nav iespējams šķērsot ielu – automašīnas vienkārši brauc virsū," pastāstīja kāda mūsu lasītāja.

Atgriežamies pie problēmas: kur palikt bērnam vasarā? (1)

Jūnija beigās aicinājām uz redakciju vai Tukuma novada Izglītības pārvaldi zvanīt tos vecākus, kam jūlijā, kad slēgti pašvaldības bērnudārzi, nav kam atstāt bērnus. Uz redakciju piezvanīja viena mamma, viens cilvēks interesējies Izglītības pārvaldē, taču laikraksta mājas lapas komentāros izteikušies vairāki vecāki, kurus bija aizskāris 29. jūnija publikācijā minētais pašvaldības vadītāja Jura Šulca izteikums, pēc kura nojaušams – ja 10 cilvēkiem no 600 ir problēmas, tas nav daudz. Un attiecīgi – nav arī jārisina.

Valūtas maiņai izmantojiet bankomātus (16)

– Vai Tukumā ir valūtas maiņas punkts, kas strādā arī brīvdienās? Ja nav, vai kāda banka nevar uzņemties šāda pakalpojuma sniegšanu?

Par bojājumiem tehniskās apskates laikā tiek izmaksāta kompensācija 

– Man jautājums šāds – vai Ceļu Satiksmes Drošības direkcija (CSDD) ir atbildīga par to, ja tehniskās apskates laikā automašīna tiek bojāta? Man otrā dienā pēc apskates bija jābrauc uz servisu…!?

Ceļu labos, bet netīrīs (21)

– Gribēju vaicāt, kad tiks sakārtota iela aiz «Straumes» spēkbarības rūpnīcas, kas ved uz «Formulas» autoservisu? Jau gadus četrus pa šo ieliņu izbraukt nav iespējams. Ja pretī brauc kāda automašīna, tad stāvi un gaidi, jo bedru dēļ izmainīties praktiski nav iespējams; izbraucot no servisa, automašīna atkal ir beigta! Gribētos zināt, vai Tukuma novadam ir kāda atbildība par to vai nav?

Vai novada dome tagad ir slēgtā iestāde? (11)

– Kad novada dome pārcēlās uz jaunām telpām un ļaudis tai pārmeta, ka veltīgi tērēta nauda remontam, es saviem kaimiņiem teicu, lai tikai remontē. Cilvēkiem jāstrādā patīkamās telpās, lai tad arī mūs, iedzīvotājus, ar lielāku prieku uzklausītu. Diemžēl – atbildot uz manu aizstāvību domei, kaimiņiene teica, lai tikai es paciešoties, drīz es kā vienkāršs cilvēks nemaz tai domē iekša netikšot. Būšot durvis ciet. Saprotams, ka toreiz teicu – tās ir vistīrākās muļķības. Bet, kad pie ēkas centrālajām durvīm parādījās uzraksts «Dienesta ieeja», sapratu, ka kaimiņienes vārdi piepildījušies. Avīzē pēc tam izlasīju, ka iedzīvotājiem jāiet domē pa sānu durvīm, kur ir Apkalpošanas centrs. Es nesaprotu, kāpēc dome slēpjas no cilvēkiem – baidās no zagļiem, lieka apgrūtinājuma, sūdzībām?! Kāds ļaunums būs, ja es ieiešu pie kāda darbinieka pa citām durvīm? Es zinu, ka vienkāršo ļaužu vajadzības daudziem ir apgrūtinājums; ja tā ir arī domē, lai tad slēdz visas durvis ciet!

Cik ilgi cietīsim ūdens torni!? (11)

– Mani satrauc tas, kā pilsētas centrā izskatās ūdenstornis un kādu postu tas var nodarīt cilvēkiem. Visa koku daļa ir pagalam sašķobījusies un turas uz goda vārda. Taču dome visu laiku atrakstās un atrakstās. Ja notiks nelaime, būs vienalga, kam tonis pieder. Kādam tad par to būs jāatbild.

Kāpēc nepārceļ pilsētas robežu? 

– Jūs rakstījāt avīzē par to, ka veloceliņu Raudas ielā tālāk nevarēja būvēt, jo tā nav pilsētas teritorija. Izlasīju, ka tagad tur būs jauns projekts, lielas izmaksas. Vai tad vieglāk nebija pārcelt pilsētas robežu līdz iebrauktuvei Ozoliņu kapos nevis tērēt naudu jaunam projektam?

Netiekam galā ar kaimiņiem! (4)

Mūsu mājā Celtnieku ielā 10 dzīvo cilvēki, kuriem nav izpratnes par dzīvošanu dzīvoklī un kārtības ievērošanu. Viņi sakrāj atkritumus, regulāri neiznes, un, jo siltāks paliek, jo vairāk smird. Vai tiešām nevienu neinteresē tas, kas šajā mājā notiek – esam zvanījuši uz domi, runājuši, bet nekas nemainās. Kā lai tādā smirdoņā uzturas citi cilvēki?Par šo situāciju […]

Neviena krēsla netrūkst! 

Mēs, Jurģu iedzīvotāji, atsaucamies uz 19. jūnija rakstu «Trūkst krēsli», kas bija ievietots avīzē. Tie ir tīrie meli – neviena krēsla Jurģu feldšerpunktā netrūkst – visi ir savā vietā. Kur sēdēt, pietiek visiem pacientiem. Pacienti nekad nenāk visi reizē. Nāk katrs savā brīvi izvēlētajā laikā. Mēs esam sašutuši, ka tiek aizskars godīgs, nevainīgs cilvēks. Mūsu […]

Kur palikt bērnam vasarā?! (10)

– Mani satrauc Tukuma novada domes lēmums – slēgt jūlijā visus bērnudārzus. Varbūt pie reizes dome varētu vecākiem ieteikt, kur lai šai laikā liek bērnus? Ne visi ir tik laimīgi, ka var iet atvaļinājumā tad, kad nav bērnudārza. Es arī biju savu atvaļinājumu jūlijā ieplānojusi, bet nekas nesanāca. Meklēju aukli, prasa līdz pat simt latiem […]

Būs vai nebūs celiņš līdz Ozoliņu kapiem? (9)

Ar prieku noraudzījos, kā uz Ozoliņu kapiem aiz pilsētas robežas sāk ierīkot gājēju celiņu. Un pēc dažām dienām ar nesapratnes pilnu skatienu noraudzījos, kā šo pašu celiņu nojauc un visu aizlīdzina. Varbūt kāds varētu izskaidrot tautai, kas šajā vietā notika un vai ir cerība tomēr reiz celiņu līdz šiem kapiem ieraudzīt? Citādi visas šis izdarības izskatās diezgan dīvainas – it kā labā roka nezinātu, ko kreisā dara…

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool