Otrdiena, 2019. gada 19. februāris
Zane, Zuzanna

Kāpēc nedeg apgaismojums? (6)

– Vairākās ielās Durbē un arī Jauntukumā jau kādu laiku nedeg ielu apgaismojums – kāpēc?

Kāpēc nozāģēja liepiņas? 

Nesen rakstījāt, ka vasarā kokus pilsētā nezāģēs un ka arī tā sauktā "koku komisija" tagad izbraukumos nedodas. Tad kādēļ Stacija ielā 4 un 6 tiek zāģētas liepiņas?

Tirgu Tukumā vajadzētu biežāk (9)

Vēlējos parunāt par tādu problēmu kā Tukuma tirgus. Kādēļ tas strādā tikai trīs dienas nedēļā? Tagad, vasarā, daudzi kaut ko audzē savos mazdārziņos un, domāju, vēlētos tirgot, piemēram, ziedus, nāk arī plūmju laiks… Bet tirgus katru dienu nestrādā! Tādēļ jājautā, vai Tukuma pašvaldība tādējādi lobē lielveikalus? Visā visumā pilsētā jau ir daudz kā laba (pati nesen te sāku dzīvot) un daudz ko priekšnieki ir tiešām sakārtojuši, bet šī problēma, manuprāt, ir aktuāla, jo cilvēkiem taču nav tik daudz naudas, lai vienmēr iepirktos veikalā. Pati biju spiesta uz tirgu doties otrdien, kad gāza kā ar spaiņiem, jo trešdienā, kad savukārt saulīte staigāja pa zemes virsu, tirgus nestrādā! Tas nav pareizi un, domāju, ka kaut kas būtu jāmaina. Lūk, ziemā, tirgus varētu strādāt retāk!
Tāpat, arī, manuprāt, īsti pareizi nav, ka pārtiku tirgo vienās telpās ar sadzīves precēm – drēbēm, apaviem u.tml. Un kamēr drēbes tiek tirgotas telpās, tikmēr lauksaimniekiem jāstāv ārā zem šķībām nojumēm, kas ēnu gan nodrošina, taču lietu un vēju gan neaiztur. Vēl arī reiz pajautāju kādai sievietei, kas tirgo sava mazdārziņa produkciju, – cik tad izdodas nopelnīt? Kā izrādās – 11 latus un, ja vēl 5 lati jāatdod par vietu!? Domāju, ka kaut kas tomēr te jāmaina.

Poliklīnikā ar zīdaini jāstāv caurvēja (14)

Gribēju pasūdzēties par medmāsu Tukuma poliklīnikā. Mazmeitiņai, kas tikai divas nedēļas veca, iekaisa actiņa, un vakar [21. jūlijā], devāmies pie ģimenes ārstā, kas nosūtīja pie speciālista. Reģistratūrā mums paskaidroja, ka noteikti būs nedaudz jāuzgaida (Kā vēlāk izrādījās, 2,5 stundas!). Devāmies augšā un ieņēmām rindu. Vispirms, kaut paskaidrojām, ka esam ar zīdainīti un ka stāvam caurvējā, medmāsa norādīja, lai mēs pagaidām, jo iesākumā ņems cilvēkus ar traumām. Un pat tad, kad kāda sieviete, kas it kā no šīs rindas, ieteicās, lai mūs ņem pirmos, medmāsa tikai nosmīnēja, noteica, ka tagad dakteris pieņems cilvēkus ar pierakstu. Mēs turpinājām caurvējā gaidīt un, neskaitoties uz to, ka vairākas reizes paskaidrojām, ka esam ar zīdainīti. Vēl jāpiebilst, ka pirms mums tika pieņemts pat zāļu izplatītājs, kurš, manuprāt, jau gan varēja nākt citā laikā! Un tikai tad, kad nogāju uz reģistratūru, tika piezvanīts uz ārsta kabinetu un mūs pieņēma. Parasti jau tomēr ņem cilvēkus – vienu ar, otru bez pieraksta un zīdainīšus arī vienmēr pa priekšu palaiž. Tas taču nav normāli, ka divas nedēļas vecs bērniņš vairāk nekā divas stundas tiek turēts caurvējā! Jāpiebilst, ka meita vēl bija spiesta bērniņu nēsāt uz rokām, jo tuvojās jau barošanas laiks.

Talsu ielas ietvi sakārtos nākamgad. Varbūt. (3)

Kāda tukumniece, jaunā māmiņa ar laikraksta starpniecību vēlējās uzzināt, kādēļ Talsu ielas ietve ir tik sliktā stāvoklī. "Tā ir visliktākā ietve visā pilsētā! Un, ja pa to staigāju ar bērnu ratiņiem, mazā iekšā burtiski kratās, braucot par Talsu ielas bedrēm," uzsver lasītāja un vaicā – kad šī situācija beidzot atrisināsies.

Vai mazdārziņu laistītājus Kandavā arī kontrolē? 

Gribētu zināt, kā tad mūsu policistiem sokas ar dārziņu laistītāju kontrolēšanu. Lasīju, ka pārkāpējiem, kas noteikumus neievēro var piespriest brangu naudas sodu. Vai ir Kandavā kāds pārkāpums konstatēts un kāds arī par to sodīts? jautā kāda cienījama vecuma mūsu lasītāja.

Lai vilks paēdis un celtnieki dzīvi… (22)

Dzīvoju Smilšu ielā 44, daudzdzīvokļu mājā. Mums blakus būvē bērnudārzu. Jau no rīta piecos, sešos sāk rūkt buldozers. Un tā jau trīs dienas…Man ir mazs zīdainītis un vēl mazgadīgs bērns. Mēs nevaram no rīta pagulēt. Domāju, ka buldozers netraucē man vienai. Daudziem taču jāiet uz darbu, un viņi nav izgulējušies.

Pie Zibens kapiem bīstams ozols 

Pie Zibens kapiem pašā ceļa malā ir bīstams ozols. Bailes, ka tas kādreiz varētu uzkrist virsū ceļa braucējiem. Vai ozolu nav iespējams nozāģēt?

Kur palika siltais ūdens? (8)

Uzklausījām sašutuma pilnu zvanu no kāda Kalēju ielas 1. daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja, kurš ar laikraksta starpniecību vēlējās noskaidrot, kādēļ vēl arvien krānos nav siltā ūdens: "Solīja karsto ūdeni palaist jau 15. jūlijā! Bet – kā nav, tā nav."

Par norādēm uz Lestenes Brāļu kapiem 

Kāda kundzīte, bijusī tukumniece, braukdama no Blīdenes puses, maldījusies, nevarēdama atrast Lestenes Brāļu kapus, jo uz ceļiem neesot nekādu norāžu. Viņa domā, ka šādi maldoties vēl arī citi, tāpēc lūdz atbildīgās amatpersonas par norādēm parūpēties.

Kas un kā piedzen parādus? (1)

– Gribēju pasūdzēties par to pašu apkuri. Proti, mums kaimiņos dzīvo ģimene ar maziem bērniem, kam jau ir piešķirts maznodrošināto statuss, bet viņiem tāpat tiek aprēķināti tie paši divi procenti soda naudas par nenomaksātiem rēķiniem. Viņiem pat brīžiem nav ko ēst! Vai tas ir normāli?! Un interesanti, kas īsti maksā parādu piedziņas firmām un vai no tās pašas mūsu samaksātās naudas? Turklāt šīs firmas darbinieki zvana arī kaimiņiem, t.i. mums un lūdz pasaukt pie telefona kādu no blakus dzīvojošās ģimenes. Vai viņi tā drīkst darīt – traucēt mani? Tā taču ir terorizēšana! Gribēju pati sazināties un pateikt, lai man vairs nezvana, bet īsti nezinu, kas ar parādpiedziņu nodarbojas.

Kāpēc Kandavā nedeg luksofors? (8)

Jau rakstījām, ka nedēļas vidū, ļoti iespējams, pērkona negaisa laikā, pārstāja darboties Kandavas vienīgais luksofors Abavas-Jelgavas ielas krustojumā. Vēl piektdien savu satiksmes regulētāja funkciju luksofors nebija atguvis un cilvēki, īpaši gājēji, jau sāka satraukties, vai tā darbība vispār tiks atjaunota. "Nav iespējams šķērsot ielu – automašīnas vienkārši brauc virsū," pastāstīja kāda mūsu lasītāja.

Atgriežamies pie problēmas: kur palikt bērnam vasarā? (1)

Jūnija beigās aicinājām uz redakciju vai Tukuma novada Izglītības pārvaldi zvanīt tos vecākus, kam jūlijā, kad slēgti pašvaldības bērnudārzi, nav kam atstāt bērnus. Uz redakciju piezvanīja viena mamma, viens cilvēks interesējies Izglītības pārvaldē, taču laikraksta mājas lapas komentāros izteikušies vairāki vecāki, kurus bija aizskāris 29. jūnija publikācijā minētais pašvaldības vadītāja Jura Šulca izteikums, pēc kura nojaušams – ja 10 cilvēkiem no 600 ir problēmas, tas nav daudz. Un attiecīgi – nav arī jārisina.

Valūtas maiņai izmantojiet bankomātus (16)

– Vai Tukumā ir valūtas maiņas punkts, kas strādā arī brīvdienās? Ja nav, vai kāda banka nevar uzņemties šāda pakalpojuma sniegšanu?

Par bojājumiem tehniskās apskates laikā tiek izmaksāta kompensācija 

– Man jautājums šāds – vai Ceļu Satiksmes Drošības direkcija (CSDD) ir atbildīga par to, ja tehniskās apskates laikā automašīna tiek bojāta? Man otrā dienā pēc apskates bija jābrauc uz servisu…!?

Pasākumu kalendārs

2019.02.19 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 11:00

Izstāde Pūrē 

2019.02.20 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 19:00

Galda teniss Smārdē 

2019.02.20 | 19:30

Volejbols Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool