Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Nepiekrītu tirgus direktorei (3)

Zvana Jānis Dzintars. Nepiekrītu tirgus direktorei, kura uzskata, ka tirgus paviljonā var tirgot drēbes, kas atvestas no Turcijas, Polijas un diez vēl no kurienes. Esmu strādājis par konditoru Rīgā, Jūrmalā un Tukumā, mums bija jāievēro higiēnas prasības. Kā var tirgot plātsmaizes un gaļu turpat, kur tirgo drēbes? Ražotnē, kur ražo produktus, gan neviens nedrīkst ieiet ielas drēbēs. Man tomēr šī atļautība nav saprotama.

Vai nemainīs robežas? 

Brīnos par to, kāpēc dome nepieprasa koriģēt novada robežas! It kā jau laikam vēl visu gadu atļauts iesniegt priekšlikumus, bet kaut kā dīvaini sanāk, ka gan Melnezers, gan attīrīšanas iekārtas Tīlē atrodas Engures novadā. Tāpat arī tā "aklā zarna" – Jelgavas ceļš līdz Tumes robežai. Vai tur Tukuma novads nevarētu kaut kā vienoties, lai tiktu mainītas robežās (it īpaši, ja mūsējā Dagnija Staķe tagad ir ministre), jo savādāk veidojas situācija, ka mēs vēl piemaksājam par to, ka mūsu iekārtas atrodas cita novada teritorijā!?

Kāpēc tarifus neapstiprina regulators? 

Pēc sludinājumiem presē redzam, ka ūdens tarifus Tukumā apstiprina sabiedrisko pakalpojumu regulators. Taču mūsu pagastā ūdens tarifus pavisam nesen apstiprināja Tukuma novada dome. Kāpēc tā? Vai tad regulatoram nav jāizvērtē ūdens cena pagastos?

Ko darīt ar blusām? 

Mūsu mājas Meža ielā 2 pagrabā ir tik daudz blusu, ka bail pat iet uz turieni pēc vajadzīgajām mantām. Ja noiet lejā – uzreiz tiec bagātāks par veselu baru kukaiņu. Esam zvanījuši uz dispečerdienestu, bet atsaucības nav nekādas? Bail jau pašiem kaut ko smidzināt, ka nenotiek kāda nelaime, jo daudziem tomēr turpat glabājas pārtikas krājumi ziemai.

Kāpēc kultūras nams iesaistās tirdzniecībā? 

Mēs esam uzzinājuši, ka Lestenes kultūras namā tiek tirgota humānā palīdzība, turklāt par lietotajiem apģērba gabaliem tiekot prasīta samaksa. Kādam mērķim tad šī nauda tiks izlietota un kāpēc kultūras nams ar kaut ko tādu nodarbojas? Ja šādu humāno palīdzību pagasts vai kāds cits saņem, vai par tās tirgošanu jāprasa nauda – daudzi cilvēki ir tik trūcīgi, ka viņiem nemaz šādas naudas, ko maksāt, nav. Ja tas būtu Sarkanais Krusts, neko neteiktu, jo Sarkanais Krusts iekasēto naudu atkal atvēl citiem mērķiem. Noskaidrojiet, lūdzu, kas īsti tur notiek?

Kāpēc neappļauj visus kapus Džūkstē? (1)

Bijām uz kapu svētkiem Džūkstes pagasta Kliģu kapos. Tur nebija iespējams ne iebraukt, jo ceļš aizaudzis, nedz arī kaut kur mašīnu nolikt, jo viss neapļauts. Kāpēc trīs no četriem kapiem sakopa, bet vienus – ne?

Kas vainīgs – kaķis vai cilvēks? (10)

Esmu ļoti sarūgtināta. Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā. Virs mums dzīvo kāda ģimene, kurai ir kaķis. Saimnieki savu dzīvnieku palaiž ārā pa dzīvokļa durvīm, bet mājas ieejas durvis aizmirst atvērt, un tā nu kaķis savas vajadzības aizvien nokārto kāpņu telpā. Par to ne tikai es esmu sašutusi. Vienu dienu vairs to kaķa smaku nevarēju ciest, ņēmu terpentīnu, […]

Ko darīt ar gājēju celiņa malām? (2)

Kad Raudas ielā ierīkoja gājēju un veloceliņu, mēs visi nopriecājāmies, ka beidzot mums ir savs celiņš un varam ērti nokļūt uz mājām. Tomēr to māju iedzīvotājiem, kuri dzīvo blakus celiņam, tas licis aizdomāties arī par vairākām problēmām. Proti, kurš tagad pļaus nezāles celiņa malā un kurš ziemā ietvi kops? Nebūtu problēmu nopļaut arī ietves malu, […]

Peldvieta – atkritumu izmešanas vieta?! (8)

Kandavā ir peldvieta, kur pēc pēc tam, kad tur pabijuši un atpūtušies cilvēki, paliek izmētāti atkritumu kalni un stikla lauskas. Ejot ar bērniem uz peldvietu, vispirms krastā jāsavāc citu atstātie stikli un atkritumi, lai bērni tajos nesavainotos. To darām regulāri, bet cik ilgi tas tā turpināsies?! Vai tiešām ir tik grūti aiz sevis atstāt tīru peldvietas apkārtni? Vērsāmies pašvaldības policijā, kur ieteica sazināties ar Kandavas apsaimniekotāju, lai uzstāda atkritumu tvertni, bet tas jau nebūs risinājums, ja cilvēki paši nekļūs apzinīgāki! – tā savu sašutumu par atkritumiem piemētātu peldvietu pie Abavas pauž kāda mūsu lasītāja.

Ārpusi sataisa, bet par pazemi nedomā 

– Tagad Slampes vecajā skolā taisa sociālo centru – iegulda Eiropas tūkstošus fasādē un telpās, bet neviens nav padomājis, ka visas apakšzemes komunikācijas pagasta centrā ir tik vecas, ka no labojumiem vien pa gabalam vien sastiķētas. Ko tas līdz ierīkot skaistas ēkas, ja caurules pagasta centrā vecas un plīst vienā laidā?

Kāpēc nedeg apgaismojums? (6)

– Vairākās ielās Durbē un arī Jauntukumā jau kādu laiku nedeg ielu apgaismojums – kāpēc?

Kāpēc nozāģēja liepiņas? 

Nesen rakstījāt, ka vasarā kokus pilsētā nezāģēs un ka arī tā sauktā "koku komisija" tagad izbraukumos nedodas. Tad kādēļ Stacija ielā 4 un 6 tiek zāģētas liepiņas?

Tirgu Tukumā vajadzētu biežāk (9)

Vēlējos parunāt par tādu problēmu kā Tukuma tirgus. Kādēļ tas strādā tikai trīs dienas nedēļā? Tagad, vasarā, daudzi kaut ko audzē savos mazdārziņos un, domāju, vēlētos tirgot, piemēram, ziedus, nāk arī plūmju laiks… Bet tirgus katru dienu nestrādā! Tādēļ jājautā, vai Tukuma pašvaldība tādējādi lobē lielveikalus? Visā visumā pilsētā jau ir daudz kā laba (pati nesen te sāku dzīvot) un daudz ko priekšnieki ir tiešām sakārtojuši, bet šī problēma, manuprāt, ir aktuāla, jo cilvēkiem taču nav tik daudz naudas, lai vienmēr iepirktos veikalā. Pati biju spiesta uz tirgu doties otrdien, kad gāza kā ar spaiņiem, jo trešdienā, kad savukārt saulīte staigāja pa zemes virsu, tirgus nestrādā! Tas nav pareizi un, domāju, ka kaut kas būtu jāmaina. Lūk, ziemā, tirgus varētu strādāt retāk!
Tāpat, arī, manuprāt, īsti pareizi nav, ka pārtiku tirgo vienās telpās ar sadzīves precēm – drēbēm, apaviem u.tml. Un kamēr drēbes tiek tirgotas telpās, tikmēr lauksaimniekiem jāstāv ārā zem šķībām nojumēm, kas ēnu gan nodrošina, taču lietu un vēju gan neaiztur. Vēl arī reiz pajautāju kādai sievietei, kas tirgo sava mazdārziņa produkciju, – cik tad izdodas nopelnīt? Kā izrādās – 11 latus un, ja vēl 5 lati jāatdod par vietu!? Domāju, ka kaut kas tomēr te jāmaina.

Poliklīnikā ar zīdaini jāstāv caurvēja (14)

Gribēju pasūdzēties par medmāsu Tukuma poliklīnikā. Mazmeitiņai, kas tikai divas nedēļas veca, iekaisa actiņa, un vakar [21. jūlijā], devāmies pie ģimenes ārstā, kas nosūtīja pie speciālista. Reģistratūrā mums paskaidroja, ka noteikti būs nedaudz jāuzgaida (Kā vēlāk izrādījās, 2,5 stundas!). Devāmies augšā un ieņēmām rindu. Vispirms, kaut paskaidrojām, ka esam ar zīdainīti un ka stāvam caurvējā, medmāsa norādīja, lai mēs pagaidām, jo iesākumā ņems cilvēkus ar traumām. Un pat tad, kad kāda sieviete, kas it kā no šīs rindas, ieteicās, lai mūs ņem pirmos, medmāsa tikai nosmīnēja, noteica, ka tagad dakteris pieņems cilvēkus ar pierakstu. Mēs turpinājām caurvējā gaidīt un, neskaitoties uz to, ka vairākas reizes paskaidrojām, ka esam ar zīdainīti. Vēl jāpiebilst, ka pirms mums tika pieņemts pat zāļu izplatītājs, kurš, manuprāt, jau gan varēja nākt citā laikā! Un tikai tad, kad nogāju uz reģistratūru, tika piezvanīts uz ārsta kabinetu un mūs pieņēma. Parasti jau tomēr ņem cilvēkus – vienu ar, otru bez pieraksta un zīdainīšus arī vienmēr pa priekšu palaiž. Tas taču nav normāli, ka divas nedēļas vecs bērniņš vairāk nekā divas stundas tiek turēts caurvējā! Jāpiebilst, ka meita vēl bija spiesta bērniņu nēsāt uz rokām, jo tuvojās jau barošanas laiks.

Talsu ielas ietvi sakārtos nākamgad. Varbūt. (3)

Kāda tukumniece, jaunā māmiņa ar laikraksta starpniecību vēlējās uzzināt, kādēļ Talsu ielas ietve ir tik sliktā stāvoklī. "Tā ir visliktākā ietve visā pilsētā! Un, ja pa to staigāju ar bērnu ratiņiem, mazā iekšā burtiski kratās, braucot par Talsu ielas bedrēm," uzsver lasītāja un vaicā – kad šī situācija beidzot atrisināsies.

Pasākumu kalendārs

2019.07.23 | 18:30

Volejbols Smārdē 

2019.07.24 | 18:00

Pikniks pie Bruņinieku pilskalna 

2019.07.24 | 19:00

Volejbols Irlavā 

2019.07.24 | 19:00

Futbols Kandavā 

2019.07.25 | 18:30

Skriešana pie Melnezera 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool