Svētdiena, 2019. gada 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Par brīvpusdienām lems (1)

– Tā kā pie durvīm jau jaunais mācību gads, interesējos, vai, tāpat kā iepriekš, pirmklasniekiem valsts nodrošinās brīvpusdienas, savukārt 2. klases bērniem – pašvaldība? Vai šīs kārtība attieksies uz visām novada skolām?

Stacija taču ir vizītkarte (11)

Biju aizbraukusi uz Saldu – iegāju autoostā un nopriecājos, ka tādā tīrā, sakoptā vietā ir patīkami uzkavēties. Tajā paša dienā atbraucu uz Tukumu un iegāju dzelzceļa stacijā, un man palika kauns – stacijas uzgaidāmā telpa piečurāta, tur atradās vairāki tādi cilvēki, kuriem, jādomā, nemaz nav konkrētas dzīvesvietas; viss tumšs, nemīlīgs. Esmu redzējusi, ka tur no rītiem apkopēja cenšas uzkopt, bet, saprotu, ka arī viņai vienai nav viegli visu to satīrīt. Vai tad tiešām pašvaldības policija nevar atbraukt un apskatīties? Lasīju, ka viņiem maksā lielas algas, vai tad nekādu pienākumu viņiem nav? Saldū arī redzēju pašvaldības policistus staigājam pie autoostas – iznāk, ka tur var apskatīties un nodrošināt kārtību, bet Tukumā – nevar. Dzelzceļa stacija taču ir pašvaldības vizītkarte – par to vajadzētu padomāt.

Kāpēc Cēsu ielas galā krājas ūdens? 

– Kopš pēdējā lietus, kas nolija svētdien, Durbes ielā pie krustojuma ar Cēsu ielu izveidojās milzīga peļķe. Ūdeņu tur bija tik daudz, ka pārplūdis bija arī jaunizveidotais celiņš. Kādreiz celiņa zemākajā vietā bija ierīkota lietus ūdens caurteka, pa kuru ūdens no ielas aizplūda. Vai tad, jauno celiņu ierīkojot, to izņēma ārā? Redzēju – lai ūdeni no turienes savāktu, bija izsaukta speciālā muca. Tas nozīmē, ka pēc rekonstrukcijas palicis daudz sliktāk nekā bija iepriekš. Tukumā jau tā ir problēmas ar lietus ūdeņiem, tagad iznāk, ka tās būs arī Durbē.

Atgriežoties pie sarunas par zobārstiem (4)

Es gribu izteikt savas domas par "zobārstu" rakstu avīzē, jo iznāk tā, ka šajā rakstā visi zobārsti mesti pār vienu kārti, taču tā nav. Jā, Tukumā patiešām ir kādi 19 zobārsti, un viņu vidū ir atsaucīgi mediķi, kuri labprāt strādā ar bērniem. Arī es pieņemu pacientus ar sāpošiem zobiem – gan bērnus, gan pieaugušos. Jā, […]

Kas tas ir – servitūta ceļš? (1)

Vēlos noskaidrot, kas tas tāds ir – servitūta ceļš? Pēc loģikas vajadzētu būt tā, ka servitūta ceļš ir tāds ceļš, pa kuru daži cilvēki aizbrauc uz savām mājām. Bet Slampes pagastā servitūta ceļu ir ļoti daudz, turklāt tie ir lieli ceļi ar lielu satiksmes intensitāti. Domāju, ka pēc patiesības tiem bija jābūt pašvaldības ceļiem. Varbūt jūs varat noskaidrot, vai tas tā ir tāpēc, lai pašvaldībai par ceļiem nebūtu jārūpējas un visu izdarītu īpašnieki?

Nepiekrītu tirgus direktorei (3)

Zvana Jānis Dzintars. Nepiekrītu tirgus direktorei, kura uzskata, ka tirgus paviljonā var tirgot drēbes, kas atvestas no Turcijas, Polijas un diez vēl no kurienes. Esmu strādājis par konditoru Rīgā, Jūrmalā un Tukumā, mums bija jāievēro higiēnas prasības. Kā var tirgot plātsmaizes un gaļu turpat, kur tirgo drēbes? Ražotnē, kur ražo produktus, gan neviens nedrīkst ieiet ielas drēbēs. Man tomēr šī atļautība nav saprotama.

Vai nemainīs robežas? 

Brīnos par to, kāpēc dome nepieprasa koriģēt novada robežas! It kā jau laikam vēl visu gadu atļauts iesniegt priekšlikumus, bet kaut kā dīvaini sanāk, ka gan Melnezers, gan attīrīšanas iekārtas Tīlē atrodas Engures novadā. Tāpat arī tā "aklā zarna" – Jelgavas ceļš līdz Tumes robežai. Vai tur Tukuma novads nevarētu kaut kā vienoties, lai tiktu mainītas robežās (it īpaši, ja mūsējā Dagnija Staķe tagad ir ministre), jo savādāk veidojas situācija, ka mēs vēl piemaksājam par to, ka mūsu iekārtas atrodas cita novada teritorijā!?

Kāpēc tarifus neapstiprina regulators? 

Pēc sludinājumiem presē redzam, ka ūdens tarifus Tukumā apstiprina sabiedrisko pakalpojumu regulators. Taču mūsu pagastā ūdens tarifus pavisam nesen apstiprināja Tukuma novada dome. Kāpēc tā? Vai tad regulatoram nav jāizvērtē ūdens cena pagastos?

Ko darīt ar blusām? 

Mūsu mājas Meža ielā 2 pagrabā ir tik daudz blusu, ka bail pat iet uz turieni pēc vajadzīgajām mantām. Ja noiet lejā – uzreiz tiec bagātāks par veselu baru kukaiņu. Esam zvanījuši uz dispečerdienestu, bet atsaucības nav nekādas? Bail jau pašiem kaut ko smidzināt, ka nenotiek kāda nelaime, jo daudziem tomēr turpat glabājas pārtikas krājumi ziemai.

Kāpēc kultūras nams iesaistās tirdzniecībā? 

Mēs esam uzzinājuši, ka Lestenes kultūras namā tiek tirgota humānā palīdzība, turklāt par lietotajiem apģērba gabaliem tiekot prasīta samaksa. Kādam mērķim tad šī nauda tiks izlietota un kāpēc kultūras nams ar kaut ko tādu nodarbojas? Ja šādu humāno palīdzību pagasts vai kāds cits saņem, vai par tās tirgošanu jāprasa nauda – daudzi cilvēki ir tik trūcīgi, ka viņiem nemaz šādas naudas, ko maksāt, nav. Ja tas būtu Sarkanais Krusts, neko neteiktu, jo Sarkanais Krusts iekasēto naudu atkal atvēl citiem mērķiem. Noskaidrojiet, lūdzu, kas īsti tur notiek?

Kāpēc neappļauj visus kapus Džūkstē? (1)

Bijām uz kapu svētkiem Džūkstes pagasta Kliģu kapos. Tur nebija iespējams ne iebraukt, jo ceļš aizaudzis, nedz arī kaut kur mašīnu nolikt, jo viss neapļauts. Kāpēc trīs no četriem kapiem sakopa, bet vienus – ne?

Kas vainīgs – kaķis vai cilvēks? (10)

Esmu ļoti sarūgtināta. Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā. Virs mums dzīvo kāda ģimene, kurai ir kaķis. Saimnieki savu dzīvnieku palaiž ārā pa dzīvokļa durvīm, bet mājas ieejas durvis aizmirst atvērt, un tā nu kaķis savas vajadzības aizvien nokārto kāpņu telpā. Par to ne tikai es esmu sašutusi. Vienu dienu vairs to kaķa smaku nevarēju ciest, ņēmu terpentīnu, […]

Ko darīt ar gājēju celiņa malām? (2)

Kad Raudas ielā ierīkoja gājēju un veloceliņu, mēs visi nopriecājāmies, ka beidzot mums ir savs celiņš un varam ērti nokļūt uz mājām. Tomēr to māju iedzīvotājiem, kuri dzīvo blakus celiņam, tas licis aizdomāties arī par vairākām problēmām. Proti, kurš tagad pļaus nezāles celiņa malā un kurš ziemā ietvi kops? Nebūtu problēmu nopļaut arī ietves malu, […]

Peldvieta – atkritumu izmešanas vieta?! (8)

Kandavā ir peldvieta, kur pēc pēc tam, kad tur pabijuši un atpūtušies cilvēki, paliek izmētāti atkritumu kalni un stikla lauskas. Ejot ar bērniem uz peldvietu, vispirms krastā jāsavāc citu atstātie stikli un atkritumi, lai bērni tajos nesavainotos. To darām regulāri, bet cik ilgi tas tā turpināsies?! Vai tiešām ir tik grūti aiz sevis atstāt tīru peldvietas apkārtni? Vērsāmies pašvaldības policijā, kur ieteica sazināties ar Kandavas apsaimniekotāju, lai uzstāda atkritumu tvertni, bet tas jau nebūs risinājums, ja cilvēki paši nekļūs apzinīgāki! – tā savu sašutumu par atkritumiem piemētātu peldvietu pie Abavas pauž kāda mūsu lasītāja.

Ārpusi sataisa, bet par pazemi nedomā 

– Tagad Slampes vecajā skolā taisa sociālo centru – iegulda Eiropas tūkstošus fasādē un telpās, bet neviens nav padomājis, ka visas apakšzemes komunikācijas pagasta centrā ir tik vecas, ka no labojumiem vien pa gabalam vien sastiķētas. Ko tas līdz ierīkot skaistas ēkas, ja caurules pagasta centrā vecas un plīst vienā laidā?

Pasākumu kalendārs

2019.02.24 | 12:00

Meteņu diena Pūrē 

2019.02.24 | 16:00

Basketbols Tukumā 

2019.02.24 | 16:15

Hokejs Tukumā 

2019.02.25 | 16:00

Spēļu pēcpusdiena Zantē 

2019.02.26 | 14:30

Lasītāju klubiņa tikšanās Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool