Meldra, Meldris, Melisa

Ko dara tāda konsultatīvā padome? (1)

– Jūs rakstāt par to, ka Jaunsātos izveidota konsultatīvā padome. Gribētu zināt, kas tā konsultatīvā padome tāda ir un kādas tai ir pilnvaras. Ja cilvēkam ir kādas problēmas, pie kura cilvēka tad īsti jāiet – pie pagasta sekretāres, pagasta pārvaldes vadītāja vai konsultatīvās padomes? Un kā šajā padomē cilvēki iestājās un kādas padomei ir tiesības?

Kā palīdz denacionalizēto namu īrniekiem? (2)

– Dzīvoju denacionalizētā mājā jau daudzus gadus. Gribētu zināt, kādas ir manas izredzes uz jaunu mājokli. Saimnieks visu laiku mani draud izlikt uz ielas, un tādas runas notiek gadu no gada, taču neredzu arī, kā pašvaldība varētu palīdzēt. Televīzijā redzēju, ka, piemēram, Rīgā ar domes līdzdalību ceļ mājas un mazturīgajiem piešķir dzīvokļus, bet Tukumā nekas tāds nenotiek. Varbūt jūs varētu noskaidrot, ko pašvaldība dara, lai palīdzētu tādiem cilvēkiem kā es?

Kā lai bērni tiek uz skolu? 

– Dzīvoju Brizulē un man ir divi bērni, kuriem jānokļūst pilsētas skolā 1. septembrī, otrs mācīsies citā skolā. Vienam svinīgais pasākums sāksies 8.30, otram – 8.00. Mani interesē, kā pagasta autobuss šajā dienā kursēs, lai skolēni laikus nokļūtu savās mācību iestādēs. Iepriekš zvanījām šoferītim, kurš katru gadu bērnus izvadāja, bet, izrādās, viņš atstādināts no sava amata. Līdz ar to, kā lai uzzinu, vai vispār mani bērni 1. septembrī nokļūs uz skolu?

Kāpēc Tukumā prasa uzturēšanās maksu? (5)

– Tukumā bērnudārzos tiek prasīta uzturēšanās nauda, piemēram, Kurzemes ielas bērnudārzā tie ir Ls 12 mēnesī. Bet Dobelē, Aizputē u.c. Latvijas rajonu bērnudārzi ir par brīvu, vien par pusdienām jāsamaksā. Vēlētos noskaidrot, kāpēc Tukumā par bērnudārzu ir jāmaksā, bet citviet Latvijā – nē?

Par valodu 

Jautājums par latviešu valodas tīrību jūsu laikrakstā. Nu, piemēram, kā jūs domājat – vai vārdi "kolēģis" un "darbabiedrs" apzīmē ko atšķirīgu? Bet līdzjūtībās jūsu avīzē bieži vien parādās vārds "darba kolēģi", tāpat arī divdabju teicieni netiek atdalīti ar komatiem. Un, kā jūs domājat – vai vārdu "Dievs" jāraksta ar lielo vai mazo burtu? Piemēram, Vītols vienmēr to raksta ar lielo burtu, savukārt, Vents Dubrovskis tādā vārdu salikumā, kā, piemēram, "dievs, pasarg" lielo burtu nelieto, kaut tā taču ir uzruna! Dievs taču jebkurā gadījumā ir viens, un manas kristieša jūtas tiek aizskartas, ja netiek lietots lielais burts.

Par atkritumiem (7)

– Dzīvoju Tukumā un gribēju parunāt par atkritumu urniņām. Agrāk tādas mazas, apaļas bija pie katras mājas, taču tagad tikai pie veikaliem vai iestādēm tādas jāuzstāda obligāti. Taču, piemēram, visas Lielās ielas garumā praktiski urnu nav, tāpat kā to nav arī Lielās ielas parkā. Un tad es saprotu, ka cilvēks, izdzerot to pašu aliņu, kārbiņu galu galā nomet zemē, jo līdzi jau nestaipīs. Un, manuprāt, arī tādēļ apkārt ir tik daudz atkritumu. Domāju, ka tādu mazu kastīšu, urnu uzstādīšana no pašvaldības nemaz tik daudz neprasītu…

Kāpēc izbraukā ceļu? 

Kāds Viesatu iedzīvotājs ar laikraksta starpniecību vēlējās uzzināt, kādēļ ceļa posmu Viesatas-Pētertāle izbraukā smagā tehnika: "Kā saprotu, «Latvijas valsts meži» remontē savus ceļus, taču vienlaikus tiek izdangāti valsts un pašvaldību ceļi. Vai tas nav muļķīgi?"Situāciju skaidroja Harijs Lācars, VAS «Latvijas Valsts ceļi» Tukuma filiāles vadītājs: – Parasti šādās situācijās «Latvijas Valsts meži», slēdzot līgumus ar […]

Skolas vai paša pirkta dienasgrāmata? (1)

– Veikalā dienasgrāmatu skolēnam var nopirkt par latu un santīmiem, bet esmu dzirdējusi, ka skolā no bērna prasa pat divus latus un vairāk, jo skolai būšot sava īpašā dienasgrāmata ar skolas attēlu uz vāka un skolotāju vārdiem un uzvārdiem. Es gan domāju, ka savas skolas attēlu katrs bērns pats var uzzīmēt un uz dienasgrāmatas vāka uzlīmēt un arī skolotāju vārdus un uzvārdus ar roku ierakstīt, kā tas darīts vienmēr. Kāpēc jau tā grūtajā laikā vēl ņemt no vecākiem naudu… Vai tiešām skolā strādā tik ļoti bagāti cilvēki un tik ļoti atrauti no reālās dzīves, ka nemaz nezina, cik maksā bērna palaišana skolā? Un otra lieta: ja reiz firmas piedāvā dienasgrāmatas – vai skolas rīko konkursu lētākajam piedāvājumam, vai arī – kurš kaut ko piedāvā, to arī paņem?

Kad beidzot būs laukums? (6)

Starp māju Meža ielā 2 un poliklīniku bija mūra ēka, kuru nojauca. Reiz solīja, ka tad, kad ēku nojauks, tur būs stāvlaukums, tāpēc gribētos zināt – kad tas notiks? Mūsu mājas priekšā automašīnu ir tik daudz, ka vietas trūkst, bet pašā acu priekšā ir tukšs laukums.

Par ūdenstorni – aptauju? 

-Iepriekš jūs bijāt rakstījuši par ūdenstorni un ar to saistītajām problēmām. Varbūt vajadzēja sarīkot tautas aptauju, lai noskaidrotu, ko pilsētas iedzīvotāji par to domā. Lai ko arī teiktu dome, ka ūdenstornis pieder valstij un vēl sazin kādām iestādēm, gribu piebilst, ka šis tornis taču neatrodas Rīgā – ūdenstornis atrodas Tukumā, un tieši tukumniekiem par to jāspriež.

Par brīvpusdienām lems (1)

– Tā kā pie durvīm jau jaunais mācību gads, interesējos, vai, tāpat kā iepriekš, pirmklasniekiem valsts nodrošinās brīvpusdienas, savukārt 2. klases bērniem – pašvaldība? Vai šīs kārtība attieksies uz visām novada skolām?

Stacija taču ir vizītkarte (11)

Biju aizbraukusi uz Saldu – iegāju autoostā un nopriecājos, ka tādā tīrā, sakoptā vietā ir patīkami uzkavēties. Tajā paša dienā atbraucu uz Tukumu un iegāju dzelzceļa stacijā, un man palika kauns – stacijas uzgaidāmā telpa piečurāta, tur atradās vairāki tādi cilvēki, kuriem, jādomā, nemaz nav konkrētas dzīvesvietas; viss tumšs, nemīlīgs. Esmu redzējusi, ka tur no rītiem apkopēja cenšas uzkopt, bet, saprotu, ka arī viņai vienai nav viegli visu to satīrīt. Vai tad tiešām pašvaldības policija nevar atbraukt un apskatīties? Lasīju, ka viņiem maksā lielas algas, vai tad nekādu pienākumu viņiem nav? Saldū arī redzēju pašvaldības policistus staigājam pie autoostas – iznāk, ka tur var apskatīties un nodrošināt kārtību, bet Tukumā – nevar. Dzelzceļa stacija taču ir pašvaldības vizītkarte – par to vajadzētu padomāt.

Kāpēc Cēsu ielas galā krājas ūdens? 

– Kopš pēdējā lietus, kas nolija svētdien, Durbes ielā pie krustojuma ar Cēsu ielu izveidojās milzīga peļķe. Ūdeņu tur bija tik daudz, ka pārplūdis bija arī jaunizveidotais celiņš. Kādreiz celiņa zemākajā vietā bija ierīkota lietus ūdens caurteka, pa kuru ūdens no ielas aizplūda. Vai tad, jauno celiņu ierīkojot, to izņēma ārā? Redzēju – lai ūdeni no turienes savāktu, bija izsaukta speciālā muca. Tas nozīmē, ka pēc rekonstrukcijas palicis daudz sliktāk nekā bija iepriekš. Tukumā jau tā ir problēmas ar lietus ūdeņiem, tagad iznāk, ka tās būs arī Durbē.

Atgriežoties pie sarunas par zobārstiem (4)

Es gribu izteikt savas domas par "zobārstu" rakstu avīzē, jo iznāk tā, ka šajā rakstā visi zobārsti mesti pār vienu kārti, taču tā nav. Jā, Tukumā patiešām ir kādi 19 zobārsti, un viņu vidū ir atsaucīgi mediķi, kuri labprāt strādā ar bērniem. Arī es pieņemu pacientus ar sāpošiem zobiem – gan bērnus, gan pieaugušos. Jā, […]

Kas tas ir – servitūta ceļš? (1)

Vēlos noskaidrot, kas tas tāds ir – servitūta ceļš? Pēc loģikas vajadzētu būt tā, ka servitūta ceļš ir tāds ceļš, pa kuru daži cilvēki aizbrauc uz savām mājām. Bet Slampes pagastā servitūta ceļu ir ļoti daudz, turklāt tie ir lieli ceļi ar lielu satiksmes intensitāti. Domāju, ka pēc patiesības tiem bija jābūt pašvaldības ceļiem. Varbūt jūs varat noskaidrot, vai tas tā ir tāpēc, lai pašvaldībai par ceļiem nebūtu jārūpējas un visu izdarītu īpašnieki?

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool