Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Kas notiks ar bērnudārza «Pepija» rindu? 

– Esmu piereģistrējis savu bērnu bērnudārza rindā, un man teica, ka varēšu tikt jaunajā bērnudārzā «Pepija». Tā arī sapratu, ka esmu ierakstīts rindā šajā bērnudārzā. Kas notiks ar mana bērna vietu rindā, ja reiz tagad dome bērnudārza būvniecību uz nezināmu laiku aptur? Iznāk, ka «Pepijas» rinda uz priekšu neiet un mans bērns riskē palikt bez bērnudārza?

Rudeņos ceļi kļūst dubļaini 

Telefoniski reakcijā vērsās kāds vīrietis no Sēmes pagasta «Vilksalām». Viņš bija sašutis, ka blakus esošās lielfermas traktori, vedot mēslus, izbrauc ceļu. Lasītājs bija pārliecināts, ka drīz jau ar vieglo automašīnu šeit nevarēs iebraukt, arī skolēniem nav vietas, pa kurieni ar sausām kājām pārnākt mājās. Zvanītājs uzstāja: lai braucot nekavējoties un fotografējot, citādi neviens viņam neticēšot, ka ceļš ir neizbraucams un neizbrienams.

Dīvainās sēnes 

Sēņojot atradu pāris dīvainas sēnes. Esmu visu mūžu sēņojusi, bet šādas neesmu sastapusi. Gribētu noskaidrot, kas šīs ir par sēnēm.

Nelegālā alkohola un cigarešu “raža” (7)

– Man ir tāds sens un jau iesīkstējis jautājums – var mūsu tiesībsargi vai nevar beidzot tikt galā ar tām točkām – nelegālajām alkohola tirdzniecības vietā!? Piemēram, Jaunsātos točka darbojas jau nezin cik gadu, bet nevien ir ausi neceļ!

Kāpēc nevar balsot priekšlaicīgi? 

– Tieši vēlēšanu dienā man paredzēts brauciens uz ārzemēm – saistībā ar projekta realizāciju, tātad darba darīšanās. Interesējoties, kā varētu iepriekš nobalsot, jo brauciens sakrīt ar Saeimas vēlēšanu dienu, uzzināju, ka iepriekš nobalsot nevar. Mani tas izbrīna, ka valsts ar vieglu roku liedz daļai savu pilsoņu balsošanas iespējas. Tagad taču ārzemes kļuvušas daudz tuvākas, gan ērtās satiksmes dēļ, gan kontaktu ziņā – daudz cilvēku strādā ārzemēs, iesaistās projektos.

Pasakiet, kā lai tiek uz skolu? (1)

– Es gribētu pastāstīt, kā mums te, Jaunpļavās, klājas ar autobusu satiksmi. Pareizāk sakot, šādas autobusu satiksmes mums nemaz nav un arī bērni uz skolu aizbraukt nevar. Vasaras otrajā pusē paziņoja, patiesībā – pat nepaziņoja, tas viss notika "viena tante teica" līmenī, ka vairāk autobuss no Zentenes uz Enguri neies, jo tas atdots Sēmei. Man […]

Kāpēc nevar maksu sadalīt uz četriem gadiem? (1)

Pirms kāda laika lasītāji interesējās, vai nebūtu iespējams maksu par jauna ūdens skaitītāja ierīkošanu vai pārbaudi izdalīt pa mēnešiem četru gadu garumā un tādējādi ar šo maksājumu iedzīvotāji jau būtu sapelnījuši jaunu skaitītāju vai tā pārbaudi. Uzreiz šķirties no pārdesmit latiem esot pagrūti, īpaši apkures sezonas laikā.

Kāpēc SIA «Tukuma nami» neliek ūdens skaitītājus? 

– Divus mēnešus pirms ūdens skaitītāju derīguma termiņa beigām (28. jūnijā) uzrakstīju iesniegumu SIA «Tukuma nami» direktoram ar lūgumu laikus nomainīt aukstā ūdens skaitītāju. 29. augustā skaitītāja derīguma termiņš beidzās. Skaitītājs nav nomainīts, bet SIA «Tukuma nami» dispečere sūta mani griezties privātfirmā. Lūdzu jūsu palīdzību, lai saņemtu Eglīša kunga atbildi uz šādiem jautājumiem: kāpēc man jāmeklē privātfirma, ja viņa iestāde skaitītāju ir uzstādījusi un arī vienreiz jau ir mainījusi? Kāpēc Eglīša kungs neatbild uz iesniegumiem? (Vēstulei redakcijai pievienots SIA «Tukuma nami» direktoram adresēts iesniegums, kurš datēts ar šī gada 28. jūniju un kurā lūgts nomainīt aukstā ūdens skaitītāju. – Red.)

Kas notiek ar bērnudārzu? (3)

– Vai tiesa, ka jaunais, topošais bērnudārzs Smilšu ielā ir uzcelts tik sliktā kvalitātē un ka tūlīt pat visi darbi tikšot pārtraukti? Varbūt jūs varat noskaidrot, vai šādām cilvēku runām ir kāds pamats, un pastāstīt, kas ar šo būvi notiks tālāk? Tad taču arī iznāk, ka nav vairs cerību uz vietu bērnudārzā. Turklāt taču jau bija apstiprināta vadītāja; ja būvniecību apstādina, iznāk, ka dome šo cilvēku vienkārši ir piemānījusi.

Kāpēc atstāj siena kaudzes? (1)

– Kāpēc simtlatnieki, kas pilsētā nopļauj zāli, saliek šo kaudzēs un atstāj, pat pēc ilgāka laikā šis kaudzes neviens prom nevāc. Un tā nu šī zāle tur pūst – nav nekāda skata un arī jēgas no tā visa. Varbūt tomēr kāds varētu šīs kaudzes aizvākt?

Priekš kam tāda komisija? 

Otrdienas laikrakstā lasīju, ka Tukuma dome apstiprinājusi komunālo jautājumu komisiju. Es gribētu zināt, ko tad šāda komisija gāzīs un par kādu naudu. Savādāk iznāk, ka tur ir tāda draugu būšana – savējie tādā komisijā savākti un viņiem vēl par mūsu nodokļu naudu samaksās.

Uzraksti zīmīti policistam! (16)

Redakcijā ar lūgumu izskaidrot kādu konfliktsituāciju vērsās kāds autobraucējs, kurš svaigi un ar pašvaldības policistu gādību bija saņēmis sodu par stāvēšanu stacijā «Tukums I». "Papildus ceļa zīmē norādīts, ka te var stāvēt līdz 30 minūtēm. Tik ilgi gan stāvlaukumā nemaz neatrados, bet tāpat biju spiests samaksāt sodu Ls 20 apmērā!" skaidroja sodītais vadītājs, kas, pēc paša stāstītā, turpat vien netālu no sava spēkrata atradies. Viņš vēlējās uzzināt, kādēļ, ja pārkāpumu nav veicis, tomēr sodīts? Un – galu galā – kā policisti nosodāmo rīcību konstatējuši, ja, kā atbraukuši – tā sodījuši, nevis gaidījuši un pusstundu novērojuši automašīnu!

Ko dara tāda konsultatīvā padome? (1)

– Jūs rakstāt par to, ka Jaunsātos izveidota konsultatīvā padome. Gribētu zināt, kas tā konsultatīvā padome tāda ir un kādas tai ir pilnvaras. Ja cilvēkam ir kādas problēmas, pie kura cilvēka tad īsti jāiet – pie pagasta sekretāres, pagasta pārvaldes vadītāja vai konsultatīvās padomes? Un kā šajā padomē cilvēki iestājās un kādas padomei ir tiesības?

Kā palīdz denacionalizēto namu īrniekiem? (2)

– Dzīvoju denacionalizētā mājā jau daudzus gadus. Gribētu zināt, kādas ir manas izredzes uz jaunu mājokli. Saimnieks visu laiku mani draud izlikt uz ielas, un tādas runas notiek gadu no gada, taču neredzu arī, kā pašvaldība varētu palīdzēt. Televīzijā redzēju, ka, piemēram, Rīgā ar domes līdzdalību ceļ mājas un mazturīgajiem piešķir dzīvokļus, bet Tukumā nekas tāds nenotiek. Varbūt jūs varētu noskaidrot, ko pašvaldība dara, lai palīdzētu tādiem cilvēkiem kā es?

Kā lai bērni tiek uz skolu? 

– Dzīvoju Brizulē un man ir divi bērni, kuriem jānokļūst pilsētas skolā 1. septembrī, otrs mācīsies citā skolā. Vienam svinīgais pasākums sāksies 8.30, otram – 8.00. Mani interesē, kā pagasta autobuss šajā dienā kursēs, lai skolēni laikus nokļūtu savās mācību iestādēs. Iepriekš zvanījām šoferītim, kurš katru gadu bērnus izvadāja, bet, izrādās, viņš atstādināts no sava amata. Līdz ar to, kā lai uzzinu, vai vispār mani bērni 1. septembrī nokļūs uz skolu?

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool