Trešdiena, 2018. gada 19. septembris
Verners, Muntis

Par valodu 

Jautājums par latviešu valodas tīrību jūsu laikrakstā. Nu, piemēram, kā jūs domājat – vai vārdi "kolēģis" un "darbabiedrs" apzīmē ko atšķirīgu? Bet līdzjūtībās jūsu avīzē bieži vien parādās vārds "darba kolēģi", tāpat arī divdabju teicieni netiek atdalīti ar komatiem. Un, kā jūs domājat – vai vārdu "Dievs" jāraksta ar lielo vai mazo burtu? Piemēram, Vītols vienmēr to raksta ar lielo burtu, savukārt, Vents Dubrovskis tādā vārdu salikumā, kā, piemēram, "dievs, pasarg" lielo burtu nelieto, kaut tā taču ir uzruna! Dievs taču jebkurā gadījumā ir viens, un manas kristieša jūtas tiek aizskartas, ja netiek lietots lielais burts.

Par atkritumiem (7)

– Dzīvoju Tukumā un gribēju parunāt par atkritumu urniņām. Agrāk tādas mazas, apaļas bija pie katras mājas, taču tagad tikai pie veikaliem vai iestādēm tādas jāuzstāda obligāti. Taču, piemēram, visas Lielās ielas garumā praktiski urnu nav, tāpat kā to nav arī Lielās ielas parkā. Un tad es saprotu, ka cilvēks, izdzerot to pašu aliņu, kārbiņu galu galā nomet zemē, jo līdzi jau nestaipīs. Un, manuprāt, arī tādēļ apkārt ir tik daudz atkritumu. Domāju, ka tādu mazu kastīšu, urnu uzstādīšana no pašvaldības nemaz tik daudz neprasītu…

Kāpēc izbraukā ceļu? 

Kāds Viesatu iedzīvotājs ar laikraksta starpniecību vēlējās uzzināt, kādēļ ceļa posmu Viesatas-Pētertāle izbraukā smagā tehnika: "Kā saprotu, «Latvijas valsts meži» remontē savus ceļus, taču vienlaikus tiek izdangāti valsts un pašvaldību ceļi. Vai tas nav muļķīgi?"Situāciju skaidroja Harijs Lācars, VAS «Latvijas Valsts ceļi» Tukuma filiāles vadītājs: – Parasti šādās situācijās «Latvijas Valsts meži», slēdzot līgumus ar […]

Skolas vai paša pirkta dienasgrāmata? (1)

– Veikalā dienasgrāmatu skolēnam var nopirkt par latu un santīmiem, bet esmu dzirdējusi, ka skolā no bērna prasa pat divus latus un vairāk, jo skolai būšot sava īpašā dienasgrāmata ar skolas attēlu uz vāka un skolotāju vārdiem un uzvārdiem. Es gan domāju, ka savas skolas attēlu katrs bērns pats var uzzīmēt un uz dienasgrāmatas vāka uzlīmēt un arī skolotāju vārdus un uzvārdus ar roku ierakstīt, kā tas darīts vienmēr. Kāpēc jau tā grūtajā laikā vēl ņemt no vecākiem naudu… Vai tiešām skolā strādā tik ļoti bagāti cilvēki un tik ļoti atrauti no reālās dzīves, ka nemaz nezina, cik maksā bērna palaišana skolā? Un otra lieta: ja reiz firmas piedāvā dienasgrāmatas – vai skolas rīko konkursu lētākajam piedāvājumam, vai arī – kurš kaut ko piedāvā, to arī paņem?

Kad beidzot būs laukums? (6)

Starp māju Meža ielā 2 un poliklīniku bija mūra ēka, kuru nojauca. Reiz solīja, ka tad, kad ēku nojauks, tur būs stāvlaukums, tāpēc gribētos zināt – kad tas notiks? Mūsu mājas priekšā automašīnu ir tik daudz, ka vietas trūkst, bet pašā acu priekšā ir tukšs laukums.

Par ūdenstorni – aptauju? 

-Iepriekš jūs bijāt rakstījuši par ūdenstorni un ar to saistītajām problēmām. Varbūt vajadzēja sarīkot tautas aptauju, lai noskaidrotu, ko pilsētas iedzīvotāji par to domā. Lai ko arī teiktu dome, ka ūdenstornis pieder valstij un vēl sazin kādām iestādēm, gribu piebilst, ka šis tornis taču neatrodas Rīgā – ūdenstornis atrodas Tukumā, un tieši tukumniekiem par to jāspriež.

Par brīvpusdienām lems (1)

– Tā kā pie durvīm jau jaunais mācību gads, interesējos, vai, tāpat kā iepriekš, pirmklasniekiem valsts nodrošinās brīvpusdienas, savukārt 2. klases bērniem – pašvaldība? Vai šīs kārtība attieksies uz visām novada skolām?

Stacija taču ir vizītkarte (11)

Biju aizbraukusi uz Saldu – iegāju autoostā un nopriecājos, ka tādā tīrā, sakoptā vietā ir patīkami uzkavēties. Tajā paša dienā atbraucu uz Tukumu un iegāju dzelzceļa stacijā, un man palika kauns – stacijas uzgaidāmā telpa piečurāta, tur atradās vairāki tādi cilvēki, kuriem, jādomā, nemaz nav konkrētas dzīvesvietas; viss tumšs, nemīlīgs. Esmu redzējusi, ka tur no rītiem apkopēja cenšas uzkopt, bet, saprotu, ka arī viņai vienai nav viegli visu to satīrīt. Vai tad tiešām pašvaldības policija nevar atbraukt un apskatīties? Lasīju, ka viņiem maksā lielas algas, vai tad nekādu pienākumu viņiem nav? Saldū arī redzēju pašvaldības policistus staigājam pie autoostas – iznāk, ka tur var apskatīties un nodrošināt kārtību, bet Tukumā – nevar. Dzelzceļa stacija taču ir pašvaldības vizītkarte – par to vajadzētu padomāt.

Kāpēc Cēsu ielas galā krājas ūdens? 

– Kopš pēdējā lietus, kas nolija svētdien, Durbes ielā pie krustojuma ar Cēsu ielu izveidojās milzīga peļķe. Ūdeņu tur bija tik daudz, ka pārplūdis bija arī jaunizveidotais celiņš. Kādreiz celiņa zemākajā vietā bija ierīkota lietus ūdens caurteka, pa kuru ūdens no ielas aizplūda. Vai tad, jauno celiņu ierīkojot, to izņēma ārā? Redzēju – lai ūdeni no turienes savāktu, bija izsaukta speciālā muca. Tas nozīmē, ka pēc rekonstrukcijas palicis daudz sliktāk nekā bija iepriekš. Tukumā jau tā ir problēmas ar lietus ūdeņiem, tagad iznāk, ka tās būs arī Durbē.

Atgriežoties pie sarunas par zobārstiem (4)

Es gribu izteikt savas domas par "zobārstu" rakstu avīzē, jo iznāk tā, ka šajā rakstā visi zobārsti mesti pār vienu kārti, taču tā nav. Jā, Tukumā patiešām ir kādi 19 zobārsti, un viņu vidū ir atsaucīgi mediķi, kuri labprāt strādā ar bērniem. Arī es pieņemu pacientus ar sāpošiem zobiem – gan bērnus, gan pieaugušos. Jā, […]

Kas tas ir – servitūta ceļš? (1)

Vēlos noskaidrot, kas tas tāds ir – servitūta ceļš? Pēc loģikas vajadzētu būt tā, ka servitūta ceļš ir tāds ceļš, pa kuru daži cilvēki aizbrauc uz savām mājām. Bet Slampes pagastā servitūta ceļu ir ļoti daudz, turklāt tie ir lieli ceļi ar lielu satiksmes intensitāti. Domāju, ka pēc patiesības tiem bija jābūt pašvaldības ceļiem. Varbūt jūs varat noskaidrot, vai tas tā ir tāpēc, lai pašvaldībai par ceļiem nebūtu jārūpējas un visu izdarītu īpašnieki?

Nepiekrītu tirgus direktorei (3)

Zvana Jānis Dzintars. Nepiekrītu tirgus direktorei, kura uzskata, ka tirgus paviljonā var tirgot drēbes, kas atvestas no Turcijas, Polijas un diez vēl no kurienes. Esmu strādājis par konditoru Rīgā, Jūrmalā un Tukumā, mums bija jāievēro higiēnas prasības. Kā var tirgot plātsmaizes un gaļu turpat, kur tirgo drēbes? Ražotnē, kur ražo produktus, gan neviens nedrīkst ieiet ielas drēbēs. Man tomēr šī atļautība nav saprotama.

Vai nemainīs robežas? 

Brīnos par to, kāpēc dome nepieprasa koriģēt novada robežas! It kā jau laikam vēl visu gadu atļauts iesniegt priekšlikumus, bet kaut kā dīvaini sanāk, ka gan Melnezers, gan attīrīšanas iekārtas Tīlē atrodas Engures novadā. Tāpat arī tā "aklā zarna" – Jelgavas ceļš līdz Tumes robežai. Vai tur Tukuma novads nevarētu kaut kā vienoties, lai tiktu mainītas robežās (it īpaši, ja mūsējā Dagnija Staķe tagad ir ministre), jo savādāk veidojas situācija, ka mēs vēl piemaksājam par to, ka mūsu iekārtas atrodas cita novada teritorijā!?

Kāpēc tarifus neapstiprina regulators? 

Pēc sludinājumiem presē redzam, ka ūdens tarifus Tukumā apstiprina sabiedrisko pakalpojumu regulators. Taču mūsu pagastā ūdens tarifus pavisam nesen apstiprināja Tukuma novada dome. Kāpēc tā? Vai tad regulatoram nav jāizvērtē ūdens cena pagastos?

Ko darīt ar blusām? 

Mūsu mājas Meža ielā 2 pagrabā ir tik daudz blusu, ka bail pat iet uz turieni pēc vajadzīgajām mantām. Ja noiet lejā – uzreiz tiec bagātāks par veselu baru kukaiņu. Esam zvanījuši uz dispečerdienestu, bet atsaucības nav nekādas? Bail jau pašiem kaut ko smidzināt, ka nenotiek kāda nelaime, jo daudziem tomēr turpat glabājas pārtikas krājumi ziemai.

Pasākumu kalendārs

2018.09.19 | 10:00

Izrāde Slampē 

2018.09.19 | 10:00

Multiplikācijas filma Zemītē 

2018.09.19 | 10:00

Lekcija par mācību uzņēmumiem Tukumā 

2018.09.19 | 17:00

Rokdarbi Kandavā 

2018.09.19 | 17:30

Radošā nodarbība Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool