Ceturtdiena, 2019. gada 17. janvāris
Tenis, Dravis

Gribam, lai vairāk raksta par ražotājiem 

– Es gribētu ierosināt, lai avīzītē vairāk būtu rakstīts par ražotājiem. Varbūt tas varētu būt kaut kas līdzīgs TV raidījumam «Latvija Var». Es, piemēram, nezināju, ka Durbes kalnā ir zeķu ražotne.

Jautājumu par cūku kompleksu Zantē atliek (37)

Ceturtdien, 28. oktobrī, notika kārtējā Kandavas novada domes sēde, kuras darba kārtībā bija paredzēts izskatīt 54 jautājumus. No 15 domes deputātiem sēdē nepiedalījās divas deputātes – Silvija Tiltiņa un Aksilda Petrevica, attaisnojošu iemeslu dēļ. Kaut arī jautājumu bija daudz, lēmumu pieņemšana ritēja visnotaļ raiti.

Uzmanību – zīme! (1)

Domājams, katrs autovadītājs praksē ir pārbaudījis, ka, braucot pa ierastu maršrutu, jaunu ceļu zīmju parādīšanos diemžēl ne uzreiz izdodas pamanīt. Tā gadījies arī kādam Brīvības laukuma 15. nama iedzīvotājam. "Tikko kā biju atgriezies no Gaiļezera slimnīcas pēc operācijas. Un tā kā negribēju pēc tam daudz grozīties, nenobraucu lejā sētā, kur parasti ir daudz auto, bet […]

Spartaka ielas ietvi sakārtos nākamgad 

– Labdien, zvanu jums visas Spartaka ielas 5. mājas iedzīvotāju vārdā. Lūgums noskaidrot, kad tiks sataisīta gājēju ietve? Tā ir ļoti grubuļaina un ar bedrēm – veciem cilvēkiem un māmiņām ar bērnu ratiem grūti pārvietoties.

Patērētāju tiesību nianses 

– Zvanu jums no Engures. Man pulkstenim beidzās baterija. Gāju uz veikalu, bet tur pa vienai nepārdod – tikai pa divām. Ko ar to otru iesākt?! Man to otru bateriju nemaz nevajag! Vai tas nav patērētāju tiesību pārkāpums?

Tas ir klajš bezsaimnieciskums (7)

– Esam noskatījušies, kā tagad tiek mainīts bruģis – pilnīgi labs, plats bruģis, bet vienalga visu noņem un aizvāc. Nu tagad pasakiet, kur ir tā jēga? Pirms pāris gadiem Kurzemes ielā pie Tukuma 2. vidusskolas uzlika jaunu bruģi. Samaksāja strādniekiem par darbu, nopirka bruģi un visi bija laimīgi, tagad ir cits projekts, dome no nodokļu naudas atkal maksā par bruģi, atkal maksā par darbu, un tad beidzot iznāk, ka viens celiņš patiesībā ir zelta vērts.

Vai tiešām bērniem jāiet pa brauktuvi? 

– Es allaž esmu priecājusies par to, ko mūsu pilsētā izdara, bet ar to, kas tagad notiek, gan neesmu mierā. Meža un Kurzemes ielā tagad taisa veloceliņu. Katru dienu līst, vienu dienu pat sniga, bet lielā daļā bruģis vispār noņemts. Kas notiks, ja sāks salt – tā arī paliks pusdarīts līdz pavasarim?! No rītiem tumšs, bērni iet uz skolu un maģistrālajā Meža ielā visi satiekas – bērni un turpat arī mašīnas, jo nav jau atsevišķas vietas, kur viņiem iet. Strādnieki sāk strādāt, kad ir gaišs un realitāti neredz, bet uz skolu un darbu jau jāiet pa tumsiņu. Vai tad nevar to bruģi likt pa daļām – vismaz vienā posmā, bet pēc tam citā un padomāt arī par drošību. Labi, tagad ir brīvlaiks, bet nākamā nedēļā mācības atsāksies.

Kāpēc vetārsts izmaksā tik dārgi? (5)

– Es gribētu aprunāties par vetārstiem – jūsu avīzē jau aizsākusies diskusija par darba kvalitāti, bet es gribētu parunāt par cenām. Dzīvoju laukos, un mums pieklīda simpātiska kaķenīte. Mājās izspriedām, ka varētu viņu paturēt, tikai vajadzētu sterilizēt, taču, kad sāku interesēties par cenām, mati sacēlās stāvus: Ls 30 par kaķenīti un Ls 20 par runcīti, bet par iemidzināšanu – Ls 25. Kā jums šķiet, vai vetārstiem sava darba novērtējums nav sakāpis galvā? Ja tā cena tik augsta, ko tad lai dara ar tiem kaķiem? Roka neceļas likt zeķē un spainī ar ūdeni. Esmu runājusi arī ar citiem cilvēkiem laukos, un daudzi sūdzas, ka veterinārie pakalpojumi ir drausmīgi dārgi un daudziem pat nesasniedzami. Varbūt jūs varētu noskaidrot, no kurienes tā cena tik liela izaug?

Mūsu māju atstāj novārtā (2)

– Meža ielas 2. mājai pirms kāda laika nosiltināja vienu galu. Mēs domājām, ka tūlīt, tūlīt siltinās arī otru, taču apsaimniekotājs neko nedara. Vai tad pareizi nebūtu tā, ka vienu māju sakārto pilnībā un tad ķeras klāt nākamajai? Un kā tad lai izjūt siltināšanas efektu, ja visu līdz galam nepadara? Otrs jautājums – mums solīja, ka sakārtos arī piebraucamo ceļu pie mājas, taču arī šajā jomā nekas uz priekšu nav pakustējies.

Par apkuri Slocenes ielā 

– Zvanu jums no Slocenes ielas 3 un atkal par to pašu – mums vēl arvien nekurina. Apnicis jau katru gadu par to pašu zvanīt! Jaunie, kas pa dienu darbā, varbūt tik ļoti nejūt, taču mums – pensionāriem, kuriem visu dienu jādzīvo pa māju, salst, ir drēgns, jo cik tad ar sildītāju izdodas piesildīt… Lūdzu palīdziet, lai mums te kaut kādu siltumu tomēr pieslēdz!

Cik augsta būs māja? 

– Man interesē, cik augsta būs tā māja, ko būvē Elizabetes un Uguns ielas krustojumā? Kādreiz taču domē teica, ka visām tām ēkām, ko būvē vēsturiskajā centrā, jābūt tikpat augstām, kādas bija ēkas kādreiz konkrētajā vietā. Es atceros, ka šajā vietā bija pavisam zema māja, taču šī jau tagad ir daudz augstāka par to. Par ko dome vēlas padarīt pilsētas vēsturisko centru – par jaunbūvju rajonu?

Kāpēc pensiju kontā ieskaita ātrāk? (2)

– Es vēlos noskaidrot, kāpēc ir tāda aplama kārtība: sociālajos (Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra. – Red.) mana pensijas izmaksa noteikta katra mēneša 11. datumā, bet banka to manā kontā ieskaita visdažādākajā laikā – 7., 8., 9., vai 10. datumā. Man ir maza pensija, dzīvoju no rokas mutē un ar bažām gaidu, kad pensiju kontā ieskaitīs šoreiz. Kāpēc banka naudu neieskaita 11. datumā, kā noteikts?

Kāpēc mirušu kandavnieku pieskaita pie tukumniekiem? 

– Zvanu jums no Kandavas novada. Mums, vairākiem veciem cilvēkiem, nav skaidrs, kāpēc kandavnieks nomirstot tiek reģistrēts kā tukumnieks un jūsu avīzē netiek minēts «Kandavas Ziņās», bet gan pie Tukuma. Ja reiz viņš Kandavā visu mūžu ir nodzīvojis, vai tikai tāpēc, ka viņš miris Tukuma slimnīcā, viņš uzreiz jāpieskaita tukumniekiem?

Vai var rakt, kur ienāk prātā? 

Šovasar Baložu, Valguma un Veidenbauma ielas pārraka «Tukuma siltums», kad ierīkoja siltumtrasi. Bet šajās dienās atkal turpat rok. Kā noskaidroju, interneta firma liekot kaut kādus kabeļus. Vai tiešām daudzajos domes kantoros darbinieki nevar vienoties un izdarīt tā, lai šos darbus darītu vienlaikus un nevajadzētu bojāt jau tā sliktās Tukuma ielas?

Kur likt savāktās lapas? (6)

Vēlos noskaidrot, kur īsti lai liek sagrābtās lapas? Kādreiz, kad dome rīkoja apspriešanu tagadējās atkritumu šķirošanas bāzes projektam, tika teikts, ka lapas, nezāles un citus zaļos atkritumus varēs bez maksas vest uz turieni un ka tur veidos lielu komposta kaudzi. Taču, cik esmu informēts, it kā jau vest var, bet par to esot jāmaksā. Tad kā īsti ir – var vest vai nevar? Ja nē, kur lai liek lapas?

Pasākumu kalendārs

2019.01.17 | 13:00

Foto izstādes atklāšana Lapmežciemā 

2019.01.18 | 15:00

«Zaļā pēcpusdiena» Kandavā 

2019.01.18 | 17:00

Interešu klubiņa pasākums Irlavā 

2019.01.18 | 17:00

Leļļu teātris Lestenē 

2019.01.18 | 18:00

Florbols Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool