Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Kā varēja zināt, ka jāpiesaka apbalvojamie? 

– Jau iepriekš vairākkārt interesējāmies par to, kad varēs izvirzīt kandidātus apbalvošanai ar pilsētas Atzinības rakstu, bet gan uz pagājušā gada 18. novembri, gan uz šī gada novada svētkiem atbilde bija, ka nav nolikuma, tāpēc nevar arī nevienu apbalvot. Šādu jautājumu uzdevām arī ar laikraksta starpniecību, un laikrakstā bija publicēta tieši šāda atbilde – ka […]

Būs stāvlaukums? 

– Man tāds mazs jautājums. Par stāvlaukumu Meža ielā. It kā visi būvniecības darbi beidzās un palika tāda kā grants čupa, kuru šodien līdzināja. Tādēļ gribēju uzzināt, vai te vēl kaut ko turpinās un stāvlaukumu izveidos? Būtu jau labi, ja te tāds būtu. Atbild Dzintra Rabkeviča (SIA «Tukuma slimnīca» direktore): "Stāvlaukums šajā vietā paredzēts jau […]

Uzrakstiet par siltummezgliem! 

– Labvakar! Ir jau jums redakcijā kāds žurnālists, kurš raksta par tehniskām lietām? Pašlaik aktuāla tēma – apkure. Varbūt varētu mūs kāds izglītot par siltummezgliem – kādi tie ir un kā tie darbojas? Mūsu laikrakstā ierasts, ka par tehniskām lietām raksta žurnālists Vents Dubrovskis, un vienojāmies, ka šāda publikācija varētu tiešām tapt un tiks publicēta […]

Vai policijai ir savi “labie” cilvēki? (6)

– Es gribētu noskaidrot, vai tā ir taisnība, ko ļaudis runā – kad valsts policija pieņem darbā jaunu darbinieku, viņam tiek iedots saraksts ar to cilvēkiem vārdiem un automašīnu numuriem, kurus aizturēt nevar. Vai tiešām tā ir taisnība? Ja tā ir taisnība, tas izskaidro, kāpēc vieni cilvēki, pat aizturēti pie stūres alkohola reibumā, ne atsēž sodu, ne šķiras no tiesībām, bet turpina braukt. Tikai tie muļķīši, kuri nevar atpirkties, izcieš sodu.

Kas tā par lidmašīnu? (18)

– Zvanu jums no Ozoliņiem. Principā tik tikko (Sestdien, 13. novembrī pēc 10.00. – Red.) virs mākoņiem lidoja kravas lidmašīna. Pēc pāris minūtēm tā vēlreiz lidoja – ziniet, vien pārsimts metru virs māju jumtiem. Tā izskatījās diezgan šaubīga, it kā apmaldījusies – it kā nezinādama, kurp jālido. Atvainojiet, bet vai tad ar vienu nelaimi, kurā gāja bojā cilvēks, nepietika?! Vēlētos noskaidrot, kas dod šādus saskaņojumus, atļaujas lidmašīnām lidot virs dzīvojamām zonām – pilsētas un tās mikrorajoniem? Tāda sajūta, ka mūsu Šulca kungu tas neuztrauc, vai arī viņš pats nezina, kas viņa pilsētā notiek…

Kur nopirkt valsts karogu? (2)

– Labdien! Pagājušajā ziemā jūs jau rakstījāt par to, kur var nopirkt un cik maksā valsts karogs, bet to avīzi mājās vairs nevaru atrast, izmeklējos krustu šķērsu. Varbūt jūs varētu vēlreiz pirms svētkiem noskaidrot un publicēt vietas, kur karogu var nopirkt?

Arī sētniekiem jābūt redzamiem (1)

– Jūsu laikrakstā bija rakstīts par to, ka autovadītājiem un gājējiem tumsā jābūt redzamiem, tāpēc jālieto atstarotāji un atstarojošas vestītes. Taču, ap 7.00 no rīta braucot uz darbu, esmu ievērojis, ka pilnīgi neredzami pilsētas ielās ir sētnieki. Pirms kāda laika viss bija kārtībā – bija vestītes un sētnieki bija redzami, taču tagad šīs vestes viņiem nav. Tanī pat laikā viņi nereti strādā arī uz braucamās daļas. Simtlatniekiem vestes ir, tur problēmu nav, bet par sētniekiem vajadzētu kādam pateikt.

Lai ir Lāpu gājiens, nevis skrējiens 

– Tūlīt klāt Lāpu gājiens, tāpēc es vēlētos lūgt jūsu palīdzību. Varbūt iespējams kaut kā izdarīt tā, lai gājiena dalībnieki ietu lēnāk. Pagājušajā gadā arī bijām sagatavojušies iet gājienā, taču tas aizskrēja tik ātri, ka patiesībā nebija vis lāpu gājiens, bet gan lāpu skrējiens. Es domāju, ka 20 minūtēs nevar aiziet no Talsu ielas 4 līdz Meža kapiem, ja ņem vērā, ka gājienā ir ne vien jauni, bet arī gados vecāki cilvēki.

Cenas maina centralizēti 

– Esmu sarūgtināta par to, ka veikalā «Supernetto» plauktā vēl ir norāde, ka precei ir akcijas cena, bet pie kases par to rasa citu cenu. Vai tad uzreiz nevar nomainīt pareizās cenas arī plauktā?

Pārdot sazaļojušus un iepuvušus kartupeļus nav godprātīgi (1)

– Nav saprotams, par ko zemnieki uzskata Tukuma nabadzīgos pircējus. Viņi cilvēkiem pārdod kartupeļus, ko cūkām nedrīkst dot: stipri sazaļojušus un vairāk nekā puse bumbuļu ir puves skarta. Gribas jautāt, kas ir nestandarta kartupelis? Tas sapuvušais, zaļais vai ragaini līkais, mazais vai arī tas savainotais? Jums mūsu santīmi patīk, bet mums jūs zaļie un iepuvušie kartupeļi gan ne!

Gribam, lai vairāk raksta par ražotājiem 

– Es gribētu ierosināt, lai avīzītē vairāk būtu rakstīts par ražotājiem. Varbūt tas varētu būt kaut kas līdzīgs TV raidījumam «Latvija Var». Es, piemēram, nezināju, ka Durbes kalnā ir zeķu ražotne.

Jautājumu par cūku kompleksu Zantē atliek (37)

Ceturtdien, 28. oktobrī, notika kārtējā Kandavas novada domes sēde, kuras darba kārtībā bija paredzēts izskatīt 54 jautājumus. No 15 domes deputātiem sēdē nepiedalījās divas deputātes – Silvija Tiltiņa un Aksilda Petrevica, attaisnojošu iemeslu dēļ. Kaut arī jautājumu bija daudz, lēmumu pieņemšana ritēja visnotaļ raiti.

Uzmanību – zīme! (1)

Domājams, katrs autovadītājs praksē ir pārbaudījis, ka, braucot pa ierastu maršrutu, jaunu ceļu zīmju parādīšanos diemžēl ne uzreiz izdodas pamanīt. Tā gadījies arī kādam Brīvības laukuma 15. nama iedzīvotājam. "Tikko kā biju atgriezies no Gaiļezera slimnīcas pēc operācijas. Un tā kā negribēju pēc tam daudz grozīties, nenobraucu lejā sētā, kur parasti ir daudz auto, bet […]

Spartaka ielas ietvi sakārtos nākamgad 

– Labdien, zvanu jums visas Spartaka ielas 5. mājas iedzīvotāju vārdā. Lūgums noskaidrot, kad tiks sataisīta gājēju ietve? Tā ir ļoti grubuļaina un ar bedrēm – veciem cilvēkiem un māmiņām ar bērnu ratiem grūti pārvietoties.

Patērētāju tiesību nianses 

– Zvanu jums no Engures. Man pulkstenim beidzās baterija. Gāju uz veikalu, bet tur pa vienai nepārdod – tikai pa divām. Ko ar to otru iesākt?! Man to otru bateriju nemaz nevajag! Vai tas nav patērētāju tiesību pārkāpums?

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool