Rozālija, Roze

Vai laukus “griež” vairāk nekā pilsētu? (1)

– Lai arī pašvaldība savu budžetu vēl nav apstiprinājusi, jau tagad pagastos runā, ka naudas tiem būšot daudz mazāk nekā iepriekš. Arī algas novada domē esot daudz lielākas nekā pagastos, turklāt samazināšot vēl. Gribētu zināt, vai tas tiešām tā arī ir, ka dome vairāk redz pilsētu un mazāk ievēro laukus un ka galu galā grib tos izputināt?

Kāpēc pēc svētku salūta Kandavā neiededza gaismu? (15)

Ar šādu neizpratnes pilnu jautājumu iesākās Jaunais gads daudziem pilsētas un novada ļaudīm, kuri gadu miju sagaidīja Kandavas centrā un kam mājup vajadzēja doties pa tumsu. Labi vēl, ka visapkārt bija balts sniegs. Vairākkārtējus zvanus par tumsu pilsētā svētku naktī saņēmām arī no mūsu lasītājiem šī gada pirmajā darba dienā.

Pēc eglītes uz mežu – ar godprātīgu attieksmi 

– Bēdīgi skatīties tukumnieku rīcību mežā. Dažs labs patiešām rīkojas kā nelietis. Interesanti, vai policija kādu kontrolē? Piemēram, šodien pie Raudas piestājis furgoniņš. Divi veči mežā cērt vairumā eglītes un krāmē kulbu pilnu. Droši vien atkal kaut kādi nolāpītie spekulanti! Katrs mežā drīkst nocirst tikai vienu eglīti!…
Turpat netālu ir izbūvēts arī jaunais meža ceļš. Daži ir bijuši tik nelietīgi, ka nozāģējuši palielu egli, no kuras paņēmuši tikai pašu galotni. Tādas lielas, svaigi zāģētas egles bez galotnes tagad ik pa gabalam mētājas tā ceļa malā. Sāp sirds par tik nelietīgu rīcību.

Domā tikai par nodokļiem, ne par cilvēkiem 

– Lasīju laikrakstā par to, ka Tukuma novadā komunālos dienestus gatavojas atdalīt no pašvaldībām, un tas nozīmēs, ka par visu būs daudz vairāk jāmaksā.

Tīrītājs aizstumj žogu (3)

– Zvanu no Rīgas ielas. Mana māja Rīgas ielā atrodas tieši pretim Ziedoņa ielai. Kad šo ielu tīra, visu sniegu smagā tehnika pārstumj pāri Rīgas ielai tieši virsū manam žogam. Domāju, ka tas jau ir sabojāts. Vai tad nu nevar paskatīties, kur brauc?

Vai tīrīs arī bērnudārzu un skolu jumtus? (1)

– Visā pilsētā aktīvi tiek tīrīti dzīvojamo namu un uzņēmumu jumti. Kā noprotams, sniega sega ir kļuvusi pārāk bieza un līdz ar to var apdraudēt cilvēkus. Kad mēs uzdevām jautājumu, kad tīrīs jumtu, kādā pašvaldības bērnudārzā, mums atbildēja, ka naudas tam domei neesot, tāpēc arī jumtus netīrīšot. Savukārt lāstekas esot jānoņem pašām audzinātājām.

Policija – netīrītiem numuriem (PAPILDINĀTS) (8)

– Ārā ir ziema, cilvēki nereti iebrauc sniegā, bet mūsu ceļu policisti viņus stādina un soda par to, ka nav saskatāmas numura zīmes. Bet mans ieteikums būtu, lai viņi sākumā paskatās, kas notiek pašu dienestā, pirms dodas tautu sodīt! Gan dienesta, gan arī policistu privātajiem auto numuri ir balti un nesaskatāmi. Tāpat būtu ieteicams, lai arī policisti krustojumos rādītu pagrieziena signālus un apstātos pie stop zīmes… Lai sāk vispirms ar savu māju!

Nepiekrītu viedoklim (1)

– 7. decembra «Neatkarīgajās Tukuma Ziņās» izlasīju redaktores Plaudes redakcijas sleju par budžetu un mani pārsteidza tās nobeigumā minētie vārdi: "Bet, ziniet, tam visam pāri ir kāda ļoti laba, cerīga sajūta – pirmo reizi, kopš kāds no premjeriem un finanšu ministriem stāsta par budžetu, ir pārliecība – mums tomēr nemelo." Visu sleju sapratu, bet šīs beigas nesapratu, lai gan par valstī notiekošo daudz maz interesējos. Kā gan tā – pirmo reizi pārliecība, ka valdība nemelo. Pat Darba devēju konfederācija teica, ka valdība melo. Kaut vai viens piemērs, pirms budžeta pieņemšanas valdība solīja, ka medicīnai naudu nost neņems, tagad noņēma 12 miljonus latu. Vai tie nav meli? Un šī samazinājuma dēļ posmā no Ventspils līdz Rīgai nebūs nevienas slimnīcas. Man liekas, ka šāda valdības attieksme ir divkosīga.

Kas notika Spartaka ielā? 

– Vairākkārt zvanījām dispečeram uz «Tukuma namiem», taču nekādu konkrētu skaidrojumu nesaņēmām; zvanījām arī uz «Tukuma siltumu», taču tur teica, ka par māju apsaimniekošanu atbildot «Tukuma nami», uz turieni arī lai zvanot. Sazinājāmies arī ar «Latvenergo» pa norādīto bojājumu pieteikšanas tālruni, taču tur pateica, ka pirmais signāls par bojājumu esot saņemts 11.38 un tad arī brigādēm nodots darba uzdevums. Bet mēs taču dispečeram piezvanījām jau 8.00! Vai tad nevajadzētu būt tā, ka vismaz kāds dienests spēj paskaidrot, kas noticis, lai iedzīvotājiem visu dienu nav jāsēž neziņā? Un, ja iedzīvotāji informē par bojājumu, vai tad nevajadzētu sazināties ar citiem dienestiem?

Dekoderis jāpieslēdz pašam 

Redakcijā vērsās L. B. no Mazās Smilšu ielas. Viņa bija uzņēmumam «Lattelekom» pasūtījusi dekoderi. Kundzei dekoderi ar kurjerpastu arī operatīvi piegādāja, taču viņa bija pārsteigta par to, ka pastnieks atveda dekoderi, lūdza parakstīt līgumu un … aizbrauca… Kundze jau cienījamos gados un neprata pati dekoderi pieslēgt. Sazvanīt kādu zinošu cilvēku pa klientu apkalpošanas tālruni 177 un saņemt apmierinošu informāciju arī viņai neizdevās, tāpēc vērsusies redakcijā. Kundze saka, ka varētu jau kādu dabūt, kas dekoderi pieliek, taču viņa uztraucās: ja paši to pieslēgs un ierīcei būs kāda vaina, tad jaunu vairs nedabūs…

Kāpēc ārā izmanto flīzes? (3)

– Mani interesē tāds jautājums – pēc kāda principa pilsēta atļauj ierīkot ietvju segumus un tos flīzēt? Pils ielā, piemēram, pie vienas mājas bruģa vietā saliktas flīzes, un tur ir ļoti slidens. Arī pie vairākiem veikaliem bruģa vietā ieeja noklāta ar flīzēm un allaž jābaidās nenokrist. Saprotu, ka būvnieki vai īpašnieki gribējuši, lai iznāk skaistāk, bet nav padomājuši, ka tas nekādā ziņā nenozīmē drošāk. Vai tad nav nekādi nosacījumi, kādas flīzes kurā vietā var likt?

Pērkot rotaļlietas bērniem, tās rūpīgi jāizvērtē 

– Tuvojas Ziemassvētki, un es gribētu mazbērniem nopirkt mīkstās rotaļlietas. Esmu dzirdējusi, ka rotaļlietas no Ķīnas ir bīstamas bērniem. Taču citādu jau veikalā tikpat kā nav. Kā atšķirt, kuras rotaļlietas ir bīstamas bērniem?

Spuldzes uz šķirošanas laukumu jāved katram pašam 

– Kur varētu nodot lietotās elektriskās spuldzītes? Es mājā šķiroju atkritumus rūpīgi un gribētu zināt, kur varētu nodot elektriskās spuldzītes.

Saņem vēstules ar aicinājumu laimēt Ls 20 000 (3)

Mūsu laikraksts pēdējo divu dienu laikā saņēmis neskaitāmu lasītāju zvanus par to, ka viņiem atsūtītas vēstules ar norādi – "Svarīgs pasta sūtījums «Grand Prix»". Vairāki lasītāji savas vēstules atnesa arī uz redakciju. Tajās minēts konkrēta adresāta vārds un uzvārds.

Kad rotās eglīti? 

– Pie mums, Jauntukuma mikrorajonā, eglīti uzlika jau pagājušajā nedēļā, taču tā joprojām nav izdekorēta? Varbūt jūs varētu noskaidrot, ir to paredzēts darīt vai nav?

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool