Otrdiena, 2019. gada 19. februāris
Zane, Zuzanna

Kāpēc ārā izmanto flīzes? (3)

– Mani interesē tāds jautājums – pēc kāda principa pilsēta atļauj ierīkot ietvju segumus un tos flīzēt? Pils ielā, piemēram, pie vienas mājas bruģa vietā saliktas flīzes, un tur ir ļoti slidens. Arī pie vairākiem veikaliem bruģa vietā ieeja noklāta ar flīzēm un allaž jābaidās nenokrist. Saprotu, ka būvnieki vai īpašnieki gribējuši, lai iznāk skaistāk, bet nav padomājuši, ka tas nekādā ziņā nenozīmē drošāk. Vai tad nav nekādi nosacījumi, kādas flīzes kurā vietā var likt?

Pērkot rotaļlietas bērniem, tās rūpīgi jāizvērtē 

– Tuvojas Ziemassvētki, un es gribētu mazbērniem nopirkt mīkstās rotaļlietas. Esmu dzirdējusi, ka rotaļlietas no Ķīnas ir bīstamas bērniem. Taču citādu jau veikalā tikpat kā nav. Kā atšķirt, kuras rotaļlietas ir bīstamas bērniem?

Spuldzes uz šķirošanas laukumu jāved katram pašam 

– Kur varētu nodot lietotās elektriskās spuldzītes? Es mājā šķiroju atkritumus rūpīgi un gribētu zināt, kur varētu nodot elektriskās spuldzītes.

Saņem vēstules ar aicinājumu laimēt Ls 20 000 (3)

Mūsu laikraksts pēdējo divu dienu laikā saņēmis neskaitāmu lasītāju zvanus par to, ka viņiem atsūtītas vēstules ar norādi – "Svarīgs pasta sūtījums «Grand Prix»". Vairāki lasītāji savas vēstules atnesa arī uz redakciju. Tajās minēts konkrēta adresāta vārds un uzvārds.

Kad rotās eglīti? 

– Pie mums, Jauntukuma mikrorajonā, eglīti uzlika jau pagājušajā nedēļā, taču tā joprojām nav izdekorēta? Varbūt jūs varētu noskaidrot, ir to paredzēts darīt vai nav?

Jaunietis nebija alkohola reibumā 

Ceturtdienas sarunās 23. novembrī publicējām Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa priekšnieka Janeka Baha atbildi laikraksta lasītājam, kurš vaicāja, vai policija netiek galā ar 14 vai 15 gadus vecu pusaudžu bandu, un izstāstīja gadījumu, kad netālu no policijas nezināmas personas uzbrukušas jaunietim.

Kāpēc bruģē sniegā un salā? (3)

Vakar uz redakciju zvanīja vairāki Tukuma iedzīvotāji, kuri pauda savu izbrīnu un arī sašutumu, ka tik sliktos laika apstākļos turpinās bruģēšanas darbi Kurzemes ielā!

Kāpēc Liepu ielā 1 nav siltais ūdens? 

Ceturtdienas sarunās vērsās Lapmežciema Liepu ielas 1. nama vairāku dzīvokļu īpašnieki ar lūgumu noskaidrot, kāpēc viņu mājā krānos nav siltais ūdens.

Sodi un klajš nosodījums – nelīdzēs (1)

– Zvanu no Pūres un zvanu ar sašutumu un sirdssāpēm. Par konkursu «Nesmēķējošākā klase». Vai tas nav kaut kāds absurds?! Vai tad skolēni vispār var smēķēt? Tad sanāk, ka tie, kas vispār nesmēķē, ir kādi varoņi, vai?! Kāpēc par šādām lietām nerunā, tā ir milzu problēma – bērnu smēķēšana.

Kā varēja zināt, ka jāpiesaka apbalvojamie? 

– Jau iepriekš vairākkārt interesējāmies par to, kad varēs izvirzīt kandidātus apbalvošanai ar pilsētas Atzinības rakstu, bet gan uz pagājušā gada 18. novembri, gan uz šī gada novada svētkiem atbilde bija, ka nav nolikuma, tāpēc nevar arī nevienu apbalvot. Šādu jautājumu uzdevām arī ar laikraksta starpniecību, un laikrakstā bija publicēta tieši šāda atbilde – ka […]

Būs stāvlaukums? 

– Man tāds mazs jautājums. Par stāvlaukumu Meža ielā. It kā visi būvniecības darbi beidzās un palika tāda kā grants čupa, kuru šodien līdzināja. Tādēļ gribēju uzzināt, vai te vēl kaut ko turpinās un stāvlaukumu izveidos? Būtu jau labi, ja te tāds būtu. Atbild Dzintra Rabkeviča (SIA «Tukuma slimnīca» direktore): "Stāvlaukums šajā vietā paredzēts jau […]

Uzrakstiet par siltummezgliem! 

– Labvakar! Ir jau jums redakcijā kāds žurnālists, kurš raksta par tehniskām lietām? Pašlaik aktuāla tēma – apkure. Varbūt varētu mūs kāds izglītot par siltummezgliem – kādi tie ir un kā tie darbojas? Mūsu laikrakstā ierasts, ka par tehniskām lietām raksta žurnālists Vents Dubrovskis, un vienojāmies, ka šāda publikācija varētu tiešām tapt un tiks publicēta […]

Vai policijai ir savi “labie” cilvēki? (6)

– Es gribētu noskaidrot, vai tā ir taisnība, ko ļaudis runā – kad valsts policija pieņem darbā jaunu darbinieku, viņam tiek iedots saraksts ar to cilvēkiem vārdiem un automašīnu numuriem, kurus aizturēt nevar. Vai tiešām tā ir taisnība? Ja tā ir taisnība, tas izskaidro, kāpēc vieni cilvēki, pat aizturēti pie stūres alkohola reibumā, ne atsēž sodu, ne šķiras no tiesībām, bet turpina braukt. Tikai tie muļķīši, kuri nevar atpirkties, izcieš sodu.

Kas tā par lidmašīnu? (18)

– Zvanu jums no Ozoliņiem. Principā tik tikko (Sestdien, 13. novembrī pēc 10.00. – Red.) virs mākoņiem lidoja kravas lidmašīna. Pēc pāris minūtēm tā vēlreiz lidoja – ziniet, vien pārsimts metru virs māju jumtiem. Tā izskatījās diezgan šaubīga, it kā apmaldījusies – it kā nezinādama, kurp jālido. Atvainojiet, bet vai tad ar vienu nelaimi, kurā gāja bojā cilvēks, nepietika?! Vēlētos noskaidrot, kas dod šādus saskaņojumus, atļaujas lidmašīnām lidot virs dzīvojamām zonām – pilsētas un tās mikrorajoniem? Tāda sajūta, ka mūsu Šulca kungu tas neuztrauc, vai arī viņš pats nezina, kas viņa pilsētā notiek…

Kur nopirkt valsts karogu? (2)

– Labdien! Pagājušajā ziemā jūs jau rakstījāt par to, kur var nopirkt un cik maksā valsts karogs, bet to avīzi mājās vairs nevaru atrast, izmeklējos krustu šķērsu. Varbūt jūs varētu vēlreiz pirms svētkiem noskaidrot un publicēt vietas, kur karogu var nopirkt?

Pasākumu kalendārs

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool